mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 20:25:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Silver  (Prebrano 187575 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #495 : sreda, 04.05.2011 : 12:01:27 »

Zadnji cajt, da pride na forum. Moški predstavniki so tukaj cenjeni kot suho zlato Wink.
(Sori, Silverca)
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #496 : sreda, 04.05.2011 : 13:45:05 »

Lanabela, tole tvoje krdelo je res zanimivo.
sem mačja, nimam pojma o pasječloveški skupinski dinamiki.
me pa ful firbec matra ... ali je možno, da se zbudijo geni prednikov in da se krdelce vzame skupaj in se spunta svojemu skrbniku?
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #497 : sreda, 04.05.2011 : 13:52:24 »

Joj Irena Alba pa sploh ne upa, na stolp, ker se boji rešetastih stopnic. Tako, da sva morali počakati spodaj, ko sta šla Aleš in Manca gor Sad.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #498 : sreda, 04.05.2011 : 13:54:34 »

Še tole sem obljubila, da napišem v tole temo. V nedeljo, 8.5. ob 8:00 je štart klubske tekme v canicrossu na Mengeškem polju. Irena vabljeni s Silverco Wink. Seveda tudi vsi ostali.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #499 : sreda, 04.05.2011 : 15:51:40 »

Rava, krdelce - ali del krdelca - se lahko vzame skup da odstavi svojega pasjega vodjo, če postane preveč žleht ali senilen (se je že zgodilo pri nas). Psi ljudi načeloma nimajo za del pasjega krdela - čeprav je sedaj posebej modno biti alfa pes....kaj pa vem, polarci ponavadi kar spokajo in gredo na lepši, če dokončno obupajo nad lastnikom, ne vem da bi se kdaj aktivno uprli in prevzeli ablast.

Alba: bom prišla gledat, čeprav je zame ful zgodaj (še delam). Kje pa je štart?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #500 : sreda, 04.05.2011 : 17:31:22 »

Uuuuu, tista s kravo je svetovna  Cool
Se je celo krava premaknila in prila pogledat, kdo je pa to... No, saj, če je Silverca zavijala, pol itak ni čuda  Tongue Roll Eyes ... To še lene krave premakne  Grin
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #501 : sreda, 04.05.2011 : 19:20:15 »

Štart je v Grobljah.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #502 : sreda, 04.05.2011 : 19:52:08 »

Alba: pridemo pogledat
Itlam: krave so bile ful firbčne in so šle gledat vse, kar se je premikalo. Silverca je pa zavijala šele čisto na koncu, ko jo je električni pastir...prej je bila tiho kot miš.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #503 : četrtek, 05.05.2011 : 09:04:51 »

Če nam uspe, pridem tudi mi pogledat. Ne se ustrašit v maju oblečenga psa-naša kokica je bolj zmrzljive dalmatinske sorte, če je še tam okoli 5 stopinj.  Cheesy
Kje točno v grobljah pa je to? Nisem nikoli bila še tam...  Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #504 : četrtek, 05.05.2011 : 11:25:20 »

V bistvu rahlo naprej od cerkvice, kjer se prične pot, je tak drevored. Pa saj ne bo mogoče zgrešiti, ker bo polno avtov in psov Wink.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #505 : četrtek, 05.05.2011 : 12:16:05 »

Rava, krdelce - ali del krdelca - se lahko vzame skup da odstavi svojega pasjega vodjo, če postane preveč žleht ali senilen (se je že zgodilo pri nas). Psi ljudi načeloma nimajo za del pasjega krdela - čeprav je sedaj posebej modno biti alfa pes....kaj pa vem, polarci ponavadi kar spokajo in gredo na lepši, če dokončno obupajo nad lastnikom, ne vem da bi se kdaj aktivno uprli in prevzeli ablast.

takele stvari je res fajn brat iz prve roke.
jaz se na pse ne razumem - nekako tisti nivo, za katerega je značilno, da mu ob pogledu na kosmatinca useka na "gici gici" Smiley
tole kar pišeš, mi daje misliti, da so polarci bolj homogeni, kot sem si mislila.
meni so se do zdaj na podlagi kratkih naključnih srečanj in bornih izkušenj zdeli ful različni.

samojedki - cort medvedki, ki se takoj lubčkajo, hočejo čohanje po trebuščkih ...  ljubezen
malamuti - nadvse dostojanstveni, ko ti milostno dovolijo, da jih čohaš, redko poližejo faco ali roko Smiley
huskyji - do sedaj nisem še z nobenim vzpostavila lupčkajočega diskurza. do tujih ljudi se mi zdijo zelo zadržani in nezaupljivi.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #506 : četrtek, 05.05.2011 : 13:24:03 »

Khm-khm...
Ja, malamuti. Oprosti rava, ampak sem doživela napad  , ko sem prebrala tvoje izkušnje.
Ne vem, mogoče smo pri nas doma malo "izvenserijski", ampak doživi prav vsak nepoznan človek, ki samo (morda nehote) pogleda psa "napad" pozdravljanja, ki napol izgleda kot ovijanje mačke okoli nog, če se pa slučajno še skloni, pa prav konkretnega "francoza". Da sploh ne govorim o sočasnem "vokalnem" spremstvu...
Ammm... se mi zdi, da beseda dostojanstvo prav nič ne sodi k opisu zgornje situacije.  Grin Grin

Glej, je pa res, da imajo posamezniki grozno različne izzkušnje z malamuti. Sem npr. srečala par, ki ju je bilo prav groza vsakega am-a. Zaradi negativne izkušnje. In kar nista mogla verjeti lastnim očem, da je am lahko tudi drugačen.
Je pa res, da je prav vsak polarec v veliki meri "produkt" svojega lastnika (no ja, isto lahko rečemo tudi za druge "močne" pasme oz. za vse pasme in vse možne mešanice). In nekateri blazno "brcajo v temo". Na žalost. In rezultat je lahko tudi agresiven primerek. Ali popolnoma nezaupljiv. Čeprav na splošno velja, da so zaradi svojega izvora am-i veseli prav vsakega človeka, saj v njem vidijo dodatno priložnost za kakšen prigrizek oz. obed.
 
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #507 : četrtek, 05.05.2011 : 15:03:28 »

Itlam: krave so bile ful firbčne in so šle gledat vse, kar se je premikalo. Silverca je pa zavijala šele čisto na koncu, ko jo je električni pastir...prej je bila tiho kot miš.
No, vse krave, ki jih jaz poznam, so taaaaak lene, da ni jih po moje sam kaka bomba s počitka vrgla Grin .
Pastir jo je ??

rava, bo bo Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #508 : četrtek, 05.05.2011 : 15:08:12 »

Jo je. Pa mene tudi. Mene tja grede, njo pa nazaj grede.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #509 : četrtek, 05.05.2011 : 15:17:11 »

Revici... Ziher ni vidla, ko je tebe, ker je sigurno tako pametna, da bi se v tem primeru držala stran od njega Grin Wink
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines