mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 11:38:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Silver  (Prebrano 182508 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #120 : torek, 07.09.2010 : 11:20:37 »

Citat
Pse, ki so tauhali iz golega veselja sem že videla, ampak so bili vsi po vrsti labradorci, pa sem ter tja kakšen zelo zavzet golden.
jaz sem poznala mešanca malamut/kraševec, ki je tauhal, ampak res tauhal!
Drugače pa tole temo vedno z veseljem pogledam, že zaradi super fotk. Lepo krdelo, prav užitek vas je brat.
Logiran
Trixi
odvisnež
*****
Sporočil: 792


WWW
« Odgovor #121 : torek, 07.09.2010 : 11:50:52 »

... So me enkrat na ravnem delu ceste, kjer se jima je najbolj mudilo dobili na radar.
Shocked Ja, kako ste pa to potem uspeli rešit? Kaj takega zagotovo še niso videli.  stop
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #122 : torek, 07.09.2010 : 11:55:46 »

Oh, nič ni bilo hudega, samo režali smo se.  Ker se po tisti cesti s psi vozim vsaj trikrat na teden, oni so pa takrat prav tam imeli zasedo skoraj vsak dan, smo se redno videvali. Ampak namerili so mi pa samo enkrat.

takoda: hvala
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #123 : torek, 07.09.2010 : 12:08:25 »

Na radar Grin Grin, no saj to ni nič presenetljivega, ker en sam pes zna potegniti do 40 km/h. Jaz s kolesom Albe ne dohajam  sram. Morda pridita pogledati kako tekmo v bikejoeringu, morda bi bili pa v tem dobri Wink.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #124 : torek, 07.09.2010 : 12:32:26 »

Gledat bom že prišla, če ne bo predaleč.
Ja glede na to, da je omejitev tam 40 in da so tolerirali +5, sta morali res orenk leteti.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #125 : torek, 07.09.2010 : 14:43:51 »

Kako pa to kolesarjenje izgleda, Lanabela?
A ste pripeti (si ne predstavljam da bi bili vsi), ali ta problematične pripneš, ostali pa zraven? Imaš še kak trik oz. nasvet za kolesarje in take bolj naspidirane pse (in lastnike), ki s(m)o še malo okorni glede tega? Midve redno kolesariva, ker jo le tako lahko res zmatram, sem pa butara šele kasneje pogruntala, da je bistveno bolj praktičen tek ob desni strani. Greva tako, da gre še v kasu, pa po preverjenih poteh, ker je ornk sitno, ko srečaš kakega varuha dvorišč in potem brcaš stran enega in za sabo vlečeš drugega...
Kako si pa Silverco navajala na kolo? Pa drugače, jim pustiš tečt spredaj, da malo izživijo ljubezen do vleke (kako pa jih potem ustavljaš, a ti zabremzajo na ukaz?) ali morajo it lepo zraven? Pa verjetno ste na oprsnici, ne? Skratka, kak trik od stare (mislim izkušene Wink) pesjanarke bi čisto prav prišel...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #126 : torek, 07.09.2010 : 15:49:31 »

Hu. Najprej - psi so vedno na desni strani. Dva hkrati se pelje komot, tri pa samo, če so med seboj povsem usklajeni. Več ne gre. Mi nič ne pomaga, če bi lahko imela spuščenih več, ker kamor koli jih peljem, moram najprej po prometnih cestah in tam so seveda privezani. Gremo tako hitro kot to paše psom (razen če jih moram držat nazaj in bremzat), kar pomeni, da je del poti galop in del kas. Če vidijo mačka ali kaj drugega lahko pospešijo, ampak samo naravnost, zavijat ne smejo. Cucke, ki uletavajo morajo odignorirat - (neverjetno, ampak tega dvojega, pa še to, po kateri strani morajo mimo količkov in podobno se naučijo zelo hitro). Brcanje bi bilo preveč nevarno, bolj kot kakšna eventuelna luknjica. Če spustim povodec, se morajo ustaviti ali iti na poleg naprej po pločniku (se tudi zelo hitro naučijo + to, da se ne smejo na hitro ustaviti). Lahko vlečejo kolikor se jim ljubi, ampak jih imam večinoma ob kolesu. Pred kolesom eventuelno lahko laufajo samo tam, kjer ni nobenega prometa, pa še sprehajalcev ne bi smelo biti, ker v takem položaju psa ne moreš kontrolirat drugače kot z ukazi. Pa itak so na takih mestih spuščeni.
Od začetka, ko se uči ali pa ko imam kakšno bolj noro kombinacijo so na navadnih ovratnicah - ne divjajo toliko, da bi se davili, kontrola pa je veliko boljša. Ko enkrat znajo, so na oprtnicah. če je dovolj prostora tečejo vzporedno, če je bolj na ozko gredo ena za drugo.
Silver sem peljala ene sto metrov peš ob kolesu, potem en čisto kratek krog po polju, da je videla kako to gre, potem sem jo pa brez ceremonij vzela zraven Laki in smo šli na vadbišče kar takoj čez mesto. Silver je tekla za Laki in kar je naredila Laki, je naredila Silver. Prosto ko pasulj. Edini problem je bil, da je bila takrat še brez kondicije in jo ene pol poti Laki orenk šlepala.
Štrumf je bil pa čist nekaj drugega. Sva kar precej prehodila peš ob kolesu preden sem si upala gor sest na čisto ravni poti kjer kolikor je seglo oko ni bilo nič živega. Brez vlečenja, na poleg, pa na začetku je bil na tatenki zatezni, ker bi bilo sicer sr...e. Zdej greva tako, da imam ne konc jermena na oprtnici, en konc pa za vsak slučaj na zatezni, če bi ga ravno kaj pičilo. Ravno čez center zaenkrat še ne bi šla, tako do polja in potem en tavelk krog pa  lepo vleče  brez problema. Če pa hoče  razgrajat zaradi mimoidočega psa, pa zatezna zapoje.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #127 : četrtek, 09.09.2010 : 09:33:52 »

Silver izgleda kot volk  Kiss krasna psica! Imate res čudovito krdelo doma  Cool Smiley Pa itak zelo lepe slike, kot vedno od tebe  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #128 : četrtek, 09.09.2010 : 10:13:53 »

hvala! samo po pravici povedano, večino slik, vsaj tistih zunaj, naredi Rok, ker ker je težko kaj dobrega slikat, pa hkrati na pse pazit. Če nočeš samo riti slikat, moraš tudi malo skakat okrog.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #129 : četrtek, 09.09.2010 : 10:34:18 »

Seveda, verjamem  Smiley bravo Rok !  Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #130 : četrtek, 09.09.2010 : 10:40:37 »

Glede na to, da se pogovarjate tle o kolesih, mene zanima, kako veš, kdaj ima pes dovolj? Ko Flip pokaže ta njegovj jezik, se mi zdi, da bi se morala kr ustavit, da ima že preveč, pa vem, da to ni znak  Roll Eyes 
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #131 : četrtek, 09.09.2010 : 11:46:34 »

Takrat ko ne vleče več Tongue.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #132 : četrtek, 09.09.2010 : 11:48:34 »

Takrat ko ne vleče več Tongue.

Na začetku je tko malo bolj divji tempo, potem se pa tko umirijo in načeloma ne vlečejo, sploh, če mu ne pustiš, zato pa me zanima, koliko km je načeloma dovolj za psa, ki je dokaj utrjen.  Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #133 : četrtek, 09.09.2010 : 12:43:50 »

če imaš psa, ki ve kdaj je utrujen, je to takrat, ko začne zaostajat, pri naših je en znak tudi, če dajo rep dol.
V km je pa težko rečt, odvisno od kondicije, tempa, vročine, podlage, pa od tega ali teče spuščen ali privezan....
Če ima dobro kondicijo in rad teče, potem je 10km čisto komot.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #134 : četrtek, 09.09.2010 : 12:44:52 »

ps. Silver je pa danes nekoga srečala....
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines