mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 16:41:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 67115 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #165 : petek, 30.07.2010 : 21:33:44 »

helena, preden kaj bolj konkretno komentiram tvoje predstavljanje zrtve, bom poiskala tekst, ki naj bi ga napisala v zvezi z mojo "kristalno jasnostjo o tem, kam kdo spada", ker ta trenutek ne vem, na kaj naj bi se nanasalo. Namrec, jaz nikoli ne stejem vrst, ker jih nimam. Nikoli jih nisem imela in jih nikoli ne bom imela. Nikoli ne ugotavljam, kam kdo osebno spada. Imam nekaj zelo dobrih prijateljev, ki jih ne prestevam vsak dan znova in ne gruntam, ali je samo z mano ali se s kom drugim. Nekaj jih sodeluje tukaj, nekaj jih z mojpes.netom nima nikakrsne veze. Nimam kaj skrivat in kar recem ali napisem, to tudi mislim. Za kogarkoli ali o cemerkoli. Povsem mogoce pa je, da sem pisala o tem, kdo spada v zivalovarstvenih vrstah med "resevalce". O tem si pisala ti se danes, ko si navajala, da v bodocem zavetiscu ne bos nikogar uspavala. Torej, po mojih kriterijih si "resevalec". Tudi Polona Samceva je bila se kaksno leto ali dve nazaj zame "resevalec".
Bom poiskala, za kaj se je slo in potem komentirala tvojo (oz. morda mojo) navedbo.

Tezko je brezpogojno zaupati. Sem brezpogojno zaupala, ko sem odprla rubriko za pse MH. Zal sem ob zaupanju povsem pozabila, da MH ni zavetisce, torej ni zavezano zavetiskim pravilom in nikakor nisem racunala, da se bodo not pojavili psi, ki se sicer ne bi na tem forumu. Meli namrec ne dovoli objav svojih zivali drugje. Moj preslab premislek, priznam in prevzemam del krivde za svoj lasten nateg.

To, da je tukaj eno zavetisce izpostavljeno, je znano ze od pomladi 2006 in ne od letos ali od zdajle. Povsem je jasno, da je to Zavetisce Horjul in tega nisem nikoli zanikala, temvec vedno povdarim, da je tako. Vsako zavetisce si lahko najde punkt, kjer bo lahko fural aktivnosti, kot mu ustreza. In vsak med nami lahko nudi svoj punkt zavetiscu, s katerim mu sodelovanje ustreza. Jaz sodelujem z navedenim zavetiscem. Ima pa vseh ostalih 10 zavetisc vse moznosti (celo rubrika je prav za njih odprta) oglasevanja svojih varovancev, kot tudi sodelovanja s komentarji v vseh javnih forumskih temah in debatah. Dovoljen je samo zavetiski del, ker je vse ostalo, s cimer se lastniki nekaterih slovenskih zavetisc se ukvarjajo (trgovine, hoteli, solanja ...), profitno, cesar tukaj iz v nadaljevanju navedenih razlogov ne morem dopustiti zastonj. Nekateri med lastniki so tudi vzreditelji in omejitve so tukaj enake. Torej, nikoli in nikdar ni bilo na mojpes.netu onemogoceno oglasevanje ali sodelovanje kateregakoli slovenskega ali tujega zavetisca ali njihovih varovancev in bo treba pocasi razmisljati pred pisanjem o podtikanju "ednine" cesarkoli. Zakaj ne sodelujejo? Je treba vprasati njih. Kritikam, kadar je kaj narobe, je tukaj izpostavljen vsak, z mano vred, torej najbrz tudi zato, ker se o kaksnih nepravilnostih ne zelijo soocit z "rajo". Helena, ko bos imela zavetisce, bos najbrz tocno vedela, kako in kaj. Ker nobeno od zavetisc ne sodeluje nikjer drugje, me ne skrbi prevec, da je z menoj kaj posebej narobe.

Ne vem, sicer, katero drustvo naj bi bilo tisto eno in edino, vem pa, da sodelujem s tremi precej intenzivno, pa s celim kupom posameznikov iz razlicnih drustev in takimi, ki niso nikjer, vsa drustva pa imajo povsem enake moznosti objavljanja, pozivala sem k objavljanju na portalu in podobno, objavim vse, na kar sem opozorjena ali za kar me kdo prosi. Tudi drustvu, ki si ga ti, helena, ustanovila, pa menda sedaj vec ne deluje in prav tako Macji hisi, ko je bila se samo ideja in sedaj, ko je zavod. Vse aktivnosti, razen trgovine supercombe.si, imas tukaj ze ves cas zastonj in ze ves cas imate veliko vec moznosti kot kdorkoli od ostalih drustev ali kakrsnihkoli skupin. Brez pomisljanja sem odprla vse rubrike, ki ste jih zeleli. Nisem se vtikala v vase delo vse do psov iz Melija, oz. pred tem sem bila opozorjena se na spor z yo. Pa niste drustvo. In tudi niste zavetisce. Res je, da nisem prosila za objavo vasih materialov na portalu, jih pa tudi nisem dobila ponujenih za objavo, ce je sklepanje o mojem sodelovanju z enim drustvom zrastlo na podlagi objav na portalu. Ce kdo dobro pogleda, niso tam objave samo enega drustva.
Ce je misljeno, da se ne oglasam v posameznih zavetiskih in drustvenih temah, v horjulskih pa se ... Hm ... Se tudi v mnogih drugih ne, v nekaterih pa.

Trgovina supercombe.si ni zastonj iz enega samega razloga - je profitna zadeva in ukvarjate se s tocno istimi stvarmi, kot tudi drugi mojpes.netovi partnerji - s prodajo produktov za zivali. Ne bi bilo fer, da bi imel nekdo tukaj vse v zvezi s trgovino zastonj, drug pa ne. Enako je z nekaterimi zgoraj omenjenimi zavetisci. To sva razcistili ze v trenutku, ko si vprasala za oglasevanje. Nic drugega ti ne racunam, za racune drugim pa te najbrz ne zanima. Ceniki so objavljeni, objavljeno je tudi, koga jaz sponzoriram. Niso take poslovne skrivnosti, da bi jih morala skriti pred komerkoli, ce pa se ze gremo rablje in zrtve, in ce se izpostavlja samo eno to in eno ono, je prav, da se ve, kaj je res na stvari. Povej, ce ti/vam dam cesa premalo oz. zahtevam od tebe/vas cesa prevec? Licitacije so javne, zneski so javni, vse gre direktno na racun Horjula, z ostalimi zbiranji obicajno nimam jaz popolnoma nic. Imate vsi (vsi posamezniki in vsa drustva) moznost v svojih temah in pod kapo kateregakoli znanega drustva zbirati za katerokoli zival. Tudi za kaksno posebno licitacijo nisem do sedaj se prav nobenega zavrnila, razen prosenj za zbiranje na osebni racun.

Pravila so in bodo za vse enaka. Ni pomembno, ali je to drustvo, posameznik (v MH so lahko samo posamezniki, pa ce se se tako delamo, da ste kaj drugega), ZH, katero od nasih ali tujih zavetisc, skupin ...  

Ce zelim, da so na mojpes.netu zadeve, ki so v dobro zivali in nas vseh, za vse enake (seveda v skladu z vsem, kar je ze visje napisano o zavetiscih in enem posebnem), brez fig v zepih in brez nategovanj ali delovanj proti tistemu, kar sama zagovarjam, najbrz to ni prevec, ne glede na to, da je to moj portal. Zelim si nadvse, da bi tudi drugi sledili nekim svojim vizijam "prav" in delovali v zacrtani smeri. Ne v moji, nikakor, temvec v svojih. Na to, kaj dela kdo v ozadju, nimam vpliva, imam ga pa tukaj. Ne zelim preganjati nikogar in tudi tisto, kar ugotovim, da je narobe, ni preganjanje, temvec zelim pred morebitnimi mahinacijami zavarovati nas vse, ta portal in zivali, s katerimi imam preko tega portala opravka. Zrtve ste se naredili sami samo po mojem zapisu, da bodo postavljena pravila. Oz. bolje - pravila, ki so sicer ze znana, bodo pa se zapisana.

O kritiziranju: Helena, si seznanjena s prihajanjem psov iz Sarajeva v Slovenijo? Ne sprasujem te, na kaksen nacin in ne sprasujem te, ali si vpletena. Se manj na to kakorkoli namigujem. Sprasujem te samo to, ali si seznanjena s tem, da se pse vozi v Slovenijo iz Sarajeva in drugod, tudi iz Hrvaske? Jaz sem in prepricana sem, da si vsaj slisala za to pocetje. Tukaj na razlicne nacine sodeluje mnogo ljudi. Nekaj jih "poznam", nekaj ne. Nekaterim zaupam, o nekaterih vem premalo, da bi jim zaupala ali ne. Poligon za vse sorte je tole fantasticen. Da je res, sem obcutila sama na Meli psih. Tam si bila soudelezena tudi ti neposredno z objavo v MH rubriki. Zdaj se po fb dnevno dogajajo "macke in psi z juga". Kateri bo pristal tukaj, ne vem. Tudi to ne vem, koliko jih je ze slo tudi skozi mojpes.net. Ali ne mores razumeti, da ne zelim biti del tega dogajanja? Ali ne mores razumeti, da zelim ciste posle za vse? Me ne zanima, kdo je oz. bi utegnil biti udelezen. Nisem policaj, ne zelim biti in nimam namena skakati okrog in preverjati, iskati slik in se ukvarjati z raziskovanji, kdaj nas bo kdo vse vprasal po zdravju ali se bo kaj zgodilo kateremu od tukajsnjih psov ali ljudi. Zato bom varovala sebe in tole prej, preden do cesarkoli pride. Del kritike leti na tiste nesrecne objave. Ja, ker od tam izhaja nezaupanje in je del mojih nadaljnih ravnanj, predvsem v zvezi s psi. Vsak mora zase razcistiti, kaj je zanj prav in kaj ne. Ce bi me takrat vprasali, bi dobili odgovor, da tisti psi tukaj ne bodo objavljeni.

Kritika glede mack. Zal moras priznati, da je tem z mackami v rubriki MH veliko vec, kot v drugi rubriki o mackah. Je nekako logicno, glede na pozive in objave, da ste glavni za macke in da se vas lahko poklice (hm ..., kot zavetisce?). Se enkrat - niste zavetisce. In se enkrat - mack je veliko prevec za tisto stevilo ljudi, ki pisejo v vse teme oz. ki se jih omenja kot namestitelje v vasi in zunanji macji rubriki. 2+2=4. Zame je dobro oskrbljena macka tista macka, ki ima ok pogoje v vseh pogledih. Sem prepricana, da je veliko mack nadvse izvrstno in verjetno veliko bolje oskrbljenih, kot moj macek. Pri stevilu pa zal dopuscam moznost, da jih kar nekaj ni, temvec so po kletkah, po kleteh, garazah, kopalnicah ... Ze sami pozivi v tem smislu, ces da rabite namestitelje, ki bodo nudili samo en kot, kamor se bi macko za cas karantene (14 dni) spravilo, so zame pac prevec. Zraven se ponavadi se dopise, da se rabi vsak dan le nahranit in spucat wc. Glede na zabasanost in prosnje, o katerih se da brati po kar nekaj macjih temah, lahko sklepam, da je vecina ostalih prostorov v bajtah in stanovanjih ze polna, torej ostajajo se samo koti ali pa macki na kupu, torej vec mack skupaj. Tudi o karantenah lahko tukaj midve sadiva bucke, pa vemo, da v realnosti ne gre tako, kot bova govorili ali pisali.

To so razlogi, da bo potegnjena crta. Ker se kar naprej delate zrtve, jaz pa naj bi bila prikazana pac vedno v vlogi rablja, je vtis o napadanju. Ni napadanje, ni omalovazevanje, temvec je realen pogled na situacijo. Ne pricakujem, da boste tisti, ki se venomer sklicujete na srce in ki pravite, da v svojem zavetiscu pa ne boste uspavali nobene zivali, povsem razumeli, kaj hocem. Pricakujem pa, da boste razumeli, da ni dobro za macke, ce se gre v skrajnosti, da ni dobro, ce se pse vozi v neznana okolja ... Da zelim sama resevati situacijo tukaj in zdaj in ne nekje drugje in pod pretvezami. Da zelim ljudem, ki obiskujejo ta portal, ki se na njem tudi kaj naucijo, kaj izvedo ..., povedati in pokazati stvari, ki se mi zdijo prav. In se enkrat - ne zdi se mi prav, da se zagovarja samo ena in edina resitev - pobrat in resit, ker se drugace ne da, ker drugace ne moremo, ker delajo drugi slabo, ker ne more nihce drug tako poskrbeti za zival kot jaz/vi ... Z resevanjem zavetiske problematike, pa ce smo odkriti, se ne ukvarja tukaj kaj dosti nihce. Predvsem prevladuje mnenje, da se pac ne da in dobivam vedno vecji vtis, da ni vec nobenega namena sploh se karkoli poskusiti.

helena, vodis skupino, ki obvladuje vecino tukajsnjih in slovenskih zapuscenih mack, oz. ste najbolj "vidni" in sem pac pricakovala, da vam je vse okrog mack jasno, ne samo njihovo stevilo in resevanje. Iz tega pricakovanja izhaja tudi moje zacudenje nad spravljanjem v arhiv skoraj vsega, kar je bilo se vceraj aktualno za oddajo, kot tudi nekaterih drugih zadev, ki nimajo z mojimi pravili (starimi ali novimi) prav nic opraviti.

LISA, lepo prosim, da preberes vse moje in helenine komentarje v tej temi in potem razmislis pomen mojih in pomen heleninih pisanj. Nikjer nisem napisala, da bo slo karkoli v arhiv, kot nisem sama niti ene teme dala v arhiv. Napisala pa sem, da bom vsako temo pogledala, kaj vprasala in se bomo o vsaki temi dogovorili, kam gre oz. kaj se bo z njo zgodilo. To je za nazaj. Torej, se enkrat in upam, da bo tokrat jasno - nisem dajala jaz v arhiv in nimam nobenega namena to poceti, nisem rekla, da mora karkoli v arhiv. Sem pa rekla, da se bomo dogovarjali.
Shit ej, res. Kot da pisem v sifrah. Hm ...

LISA, obstajajo zavetisca, dogovori z zavetisci, ti osebno lahko imas doma 5 istovrstnih zivali ali kako ze gre tisto zakonsko dolocilo ... Ce menis, da v vsem lahko oskrbis 10 zivali, prijavi rejo, za katero ne rabis posebnih pogojev, ce pa menis, da imas ustrezne pogoje za nad 10 zivali, lahko prijavis tudi rejo pod nadzorom, podobno, kot so zahteve za zavetisca. Za vse ostalo so zavetisca in njihove odlocitve. Odkrito - ne verjamem, da je kdo tukaj sposoben kar tako polno oskrbeti 10+ mack in 10+ psov ali sorazmirno vecje ali manjse stevilo enih in drugih. Torej, ce zivis ali se gibljes na obmocju, kjer ti odvrzejo nekaj zivali na teden, potem imas resen problem, ki ga zagotovo ne mores sama resiti. Ce pa menis, da je tvoje poslanstvo samo taka resitev vseh zivali, ki jih srecas, da jih ti oskrbis "do konca", imas tudi problem.

šogunka, macke se spuscajo nazaj na lokacijo, kjer so bile najdene, kar nekaterim vec kot ocitno ne ustreza in macke posvojijo in oddajajo naprej.

Psov v Sloveniji ne spuscajo nazaj na lokacije, kjer so bili najdeni, temvec jih namestijo v zavetisca, od koder iscejo posvojitelje. Vsa delujoca slovenska zavetisca sprejemajo pse. Zagovarjam stalisce, da je treba vsakega najdenega psa peljati v pristojno zavetisce. Ce je zavetisce polno in odrecejo nastanitev (cesar seveda ne smejo), se mora dati zmeniti za kakrsnokoli varianto, sicer je treba prijaviti zavetisce, da je pustilo psa "na cesti". Lahko ga pa v vsakem trenutku trajno posvoji tudi najditelj. Pri psih ni nobene potrebe po kakrsnemkoli skladiscenju ali prestavljanju s ceste v zacasno oskrbo (razen v zavetisce ali v dogovoru s polnim zavetiscem), se manj za prestavljanje iz zavetisca v zacasno z blank posvojitvami.
Razen v primerih, kjer tecejo kaksne posebne aktivnosti, v kar se bo zagotovo kdo spet vtaknil - Pomurje (konkretno aktivnosti epone, terenke in ostalih, lahko jim recemo tudi Projekt - z veliko zacetnico). Razlogi za mojo polno podporo tem aktivnostim in za moje "krsenje lastnih pravil" bodo znani skupaj z ostalimi pravili za ta koticek, lahko pa si jih vsak pogleda v pomurskih temah.

Upam, da je trenutno se vedno gromozanska zakonodajna in formalna (tudi neformalna) razlika med macki in psi jasna vsem, ceprav si zelim, da ne bi bilo razlik. Pa so. Zato, ker se psov ne spusca nazaj na lokacijo najdbe, imam tudi sama drugacna pravila za pse kot za macke.

Zagovarjam stalisce, da je treba vsako najdeno macko, ne glede na stanje in starost, peljati v zavetisce (lahko tudi ne, ce drugace sodelujete z zavetiscem in lahko opravite zadeve po telefonu ali imate stalen dogovor) in se tam dogovoriti, kako naprej. Ce se zgodi tako, kot pravi oaza (vidim, da tudi pridna), potem nimam nobenih tezav, v kolikor macke "posvoji" in jim potem isce lastnike. Potreben podatek je ta, da je doloceno zavetisce odlocilo, da se macke evtanazira ali spusti nazaj na lokacijo, s cimer se sedanji lastnik ni strinjal. Seveda je jasno, cigavi so stroski in odgovornost od trenutka, ko sedanji lastnik sprejme odlocitev o lastnistvu. Ce je macka najdena, pa brez poskusov formalnih resitev samoiniciativno obdrzana (ni ji grozila ne evtanazija, ne spuscanje nazaj pod kolesa avtov ..., ni se poskusil doseci dogovor z zavetiscem ...), mi ni jasno, cemu je potrebna oddaja naprej. Prav tako je najbrz jasno, kaksne so zgornje stevilke po posameznem lastniku (ne glede na to, kako pridobljene zivali ima). In od tukaj izhaja, da je slej kot prej vsaka bajta polna, ker oddajanje ne gre tako intenzivno, kot je prihajanje.

Ja, sogunka, so me nategnili in okrog prinesli. Ne vem o kaksnih pravilih na zacetku situacije in na koncu pises. Da nikakor ne podpiram resevanja iz zavetisca, je jasno ze nekaj let in ne od te teme naprej. Za kaj je pravzaprav tam slo, vedo najbolje akterji. Kot je povsem jasno ze nekaj let tudi to, da zagovarjam v vseh primerih, da se z najdeno (katerokoli) zivaljo odide najprej do zavetisca.

Kdo je Jupiter in kdo govedo?

yo, od kdaj pa tudi ti ne znas brat?
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #166 : petek, 30.07.2010 : 21:47:02 »

Poznam dokaj dobro vso sceno, tudi to o kateri si ti mislila da je oh in sploh. Je treba težiti, nergati do neke meje, kjer jo prestopiš in začneš neupravičeno sumničiti, obsojati in dajati v nič delo in trud drugih. In tisti drugi to lahko prenašajo ali pa ne več.
Kovat v zvezde ene in edine in samo kritizirat in se norčevat iz drugih, tudi iz tistih, ki se trudijo/mo vsak dan?
Si kdo upa trditi, da ima edini in absolutni prav??
Ne, jaz si ne upam tega trditi. Si pa niti ne upam trditi, da kdorkoli drug tukaj gor tvoje delo daje v nič, niti pod razno in niti slučajno. Če nisem izgubila niti - in menim, da je nisem - gre za postavljanje, pravzaprav utrjevanje določenih pravil, ki so lahko res subjektivna, vendar hudičevo upravičena.
Jana tele spremembe bi pozdravila, če bi veljale v naprej, vendar v arhiv pospravit toliko živali...žalostno. Manj jih bo objavljenih na netu preko skrbnikov , več oddaj bo iz zavetišč, tudi takole je mogoče brat vse tole, vendar imajo vse enako pravico do življenja. Menda imam pravico razmišljati s svojo glavo in le ta mi pravi, da se strinjam s Heleno.
LISA, potem pa kar pozdravi spremembe - zdaj takoj. Ker v arhiv jih je dala helena, ne Jana.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #167 : petek, 30.07.2010 : 22:01:39 »

yo, od kdaj pa tudi ti ne znas brat?

Jaz se opravičujem, morda sem odreagirala prehitro, sem samo človk. Po 3-eh tednih spanja po uro ali dve na dan malo težko funkcioniram, pač.
No, kar se mene tiče, ko bodo pravila jasna in posledično vprašanja, bom odgovorila, pol nas pa dajte kamorkoli že.
In ne, ni nobene zamere.
Bom počakala na razplet te kolobocije.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #168 : petek, 30.07.2010 : 22:18:47 »

Ker ugibaš o pogojih v katerih živijo naši začasniki do oddaje, ti lahko povem, da sem od celjskih skrbnic samo jaz na forumu, ostale tu ne sodelujejo. Karantena tudi v zavetišču običajno ni več kot kletka, kopalnica ali kaj podobnega je že luksuz. Še pravilnik o zavetiščih predpisuje le 1x1x1 m kletko, pa žal ne le za čas karantene in kot vem, so tudi psi v nekaterih zavetiščih večino dneva v kletkah.
V arhiv sem jih pospravila sama, ker je bila ta teden že prej izjava v smislu: spremenili bomo pravila, če vam ne bo všeč, se bomo pač poslovili. Ne bom čakala, meni si dovolj jasno povedala kaj želiš. In ja, bilo je navedeno, da bo potrebno pisati pri lastniških ime in priimek in kraj.
Živali normalno iščejo dom naprej, pustili smo vse, ki ustrezajo pogojem, da je potreben dogovor z zavetiščem. Ostale se normalno oglašujejo po drugih medijih.
O tistem, da ti je jasno, kam kdo spada, si pisala ti. Ne vem v kateri temi, sem si pa zelo dobro zapomnila.
Nikoli in nikdar nisem ne izjavila, ne pričakovala, da bi bilo oglaševanje SČ zastonj. Zakaj le? Ostalo (oglaševanje živali, Mačjega botra ) je pa bilo zastonj in se zahvaljujemo za to možnost.
S psi se ne ukvarjam, niti nisem imela nič z oglaševanjem niti z ničimer, ker me to ne zanima in za to nimam niti časa. Vem, da jih vozijo iz Sarajeva, Iz Pule, tisto vem, kar večina od nas prebere tukaj in v drugih medijih. Nategnila te jaz nisem nič, niti te nisem jaz prosila, da odpreš rubriko, niti psov ne nameščam, ne oddajam ali kaj podobnega.
Igram žrtev? Se ti zdi?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #169 : petek, 30.07.2010 : 22:23:02 »

Uf, resne obtožbe.
Imela sem prosto eno XXL karanteno, v katero se lahko namesti ali enega mačka ali šest mladičev(no, v tem primeru štiri)
Tehtaš ali boš noter vtaknil eno mucko, ki je že pobrana s ceste, za katero je najditeljica prosila, da ji bomo jo pomagali le oddajati ali štiri (napol divje kobajagi trije s plavimi očmi in en tiger) , ki bodo vrnjeni nazaj v gozd, po podatkih zahirani in na lokacijo, na kateri ponavadi zime ne preživi noben mladič.Po telefonu ti to pove kolegica, katero spoštuješ in za katero veš, da nikoli ne išče namestitve kar tako v tri dni in to počne takrat, ko se gre za resno in nujno zadevo.
Pravzaprav tega tehtanja nikoli niti ni bilo, ker v zadnjo karanteno za leglo daš pač leglo in ne enega mačka.Izbiraš med tem, da v najslabšem primeru gre ena muca v pristojno zavetišče, kjer jo bodo oskrbeli v skladu z zakonom in med tem, da omogočiš varno zavetje štirim, ki bodo vrnjeni v gozd, ker namestitev v zavetišču ni možna.
Sama sem se odločila tako kot sem se . Vsi štirje šnapkini so živi in zdravi, mala od Tine pa je v novem domu že dolgo. So bili zraven še nekateri drugi razlogi, ki so bili posledica prvotnega dogovora s Tino, ampak so manj pomembni in jih ne bom razlagala.
Nikoli se nisem odločala za namestitev na podlagi zunanjosti in tako bo ostalo. Pobiram male in velike, stare in mladiče, pozitivne in negativne, "lepe" in manj lepe. Si prva, ki mi je očitala kaj takšnega. Pobiram tiste, ki glede na moje zmožnosti najbolj v danem trenutku potrebujejo streho nad glavo in še kaj. In tako bo ostalo.
Tudi mene v bistvu zelo moti namigovanje "nasprotnega tabora", da smo neki zlagalci na kup in kvaziljubitelji živali. Nesramno in neresnično.

Dej ti ta blabla komu drugemu, prav? Sem bila zraven. Boš arhiv ven vlekla? Pa tisto, kar si takrat v svojem podforumu brisala, mam na printscreenih. Tudi ure in datume itd. In jst očitala? Napisala sem dejstva - po forumu si vpila, da n-i-m-a-š p-l-a-c-a niti za eno mačko, v isti sapi si se sama ponujala za namestitev na pol divjega legla. Barve si poudarila sama. Vsekakor pa nisem nikoli oporekala osebne izbire tistega, ki ga vzameš v svoj dom. Kakšno je moje mnenje o tem, ti niti ne bi smelo biti pomembno, ravno tako kot posvojiteljem izključno lepih mačk ni pomembno, da se mi zdi nagravžno, da izbirajo mačke po videzu.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #170 : petek, 30.07.2010 : 22:27:44 »

Ja. Pobrano neznano macko bo potrebno "evidentirati" v zavetiscu in se z njimi dogovoriti za zacasno oskrbo in oddajanje. Pri objavi bo potrebno navesti pogoje in zavetisce, preko katerega se oddaja zival. Gre za pse in macke.

Lahko se bo oddajalo lastniske zivali z jasno navedenimi resitvami za macjo/pasjo mater in mladice, torej navedbe o s/k, pogojih ... V oglasu bodo morali biti navedeni podatki lastnika (ime in priimek, kraj), cetudi bo oddajal zival kdorkoli od "neorganiziranih" prostovoljcev. Ce bo pri oddaji pomagalo drustvo, potem bo drustvo "jamcilo" za resnicnost navedb, torej tudi za kontrolo dogovorov ... Povratnikov seveda ne bomo gledali z nasmehom.

Ukinjeni bodo vsi oglasi v rubriki "pomagajmo", ceprav jih je tam malo in delam ze vmes selekcijo. Po novem tam oglasi za oddajo, izgubo ali najdbo zivali ne bodo vec mogoci.

Kaj zelim s spremembami:

- povsem jasno razcistiti, kdo kaj pije in kdo kaj placa, za vsako zival posebej,
- vse tisto, kar tupim ze leta - evidentiranje problema (ne zelim vec z nicemer brcati v lastno rit s tem, da omogocam skrivanje resnicnih cifer; ce kdo okrog pade zaradi moje navedbe cifer namesto zivljenj, nimam problemov s tem),
- povzrociti miganje tam, kjer je lahko prej dosezen dolgorocni uspeh; nobenih in nikakrsnih uspehov ni z zlaganjem najdenih in nikomur prikazanih mack na kupe; vsaj v casu, ko se tukaj kao intenzivno nekaj dogaja, je problem samo vecji in vecji, premikamo pa se dejansko nazaj.

Zaenkrat se dogaja samo pobiranje in resevanje. Upam, da bo razmislek tudi pri najvecjih nasprotnikih gozdov pokazal, da je cas se za kaj drugega. Tukaj se bo oglasevalo tisto in tako, kot menim (menimo, ker nas je vec), da bomo s tem naredili tudi kaj boljsega za naprej in ne le trenutno zlagali zivali na kup, ter se pustili premetavati po zobeh vsem, ki imajo 5 minut casa za odpiranje ust.

Cesa ne bom vec pocela:
- na nikakrsen nacin ne bom omogocala in ne posredno (neposredno tega nisem pocela nikoli in nikoli ne bom) podpirala nikakrsne oblike protizakonitega ravnanja (ce zahtevam izvrsevanje zakona, se moram najprej po njem ravnati sama). Cisto zagotovo pa se ne bom na nikakrsen nacin vec pustila "nategniti". Dobesedno.

Zaenkrat toliko. Ko bodo pravila postavljena in spisana, bodo tudi objavljena. Za zivali, ki so trenutno objavljene in ne bo oglasevanje pasalo v "pravila", se bomo dogovorili sproti, za kaj tocno gre in kaj bomo s temo storili.

Men je tole čist dost podatkov, da vem, da več kot polovico živali ne moremo tule oglaševat. A da se bomo dogovarjali za vsako žival posbej? Zakaj pa? Če vem, da ne morem nič za nazaj uredit, je najbolje, da sitem vzspostavimo čimprej po pravilih, ki bodo veljala v naslednjih dneh.
Še za te ne vem, če mi bo naše zavetišče dovolilo pisat zraven vsake, da se oddaja v dogovoru z njimi.   
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #171 : petek, 30.07.2010 : 22:28:26 »

Dej ti ta blabla komu drugemu, prav? Sem bila zraven. Boš arhiv ven vlekla? Pa tisto, kar si takrat v svojem podforumu brisala, mam na printscreenih. Tudi ure in datume itd. In jst očitala? Napisala sem dejstva - po forumu si vpila, da n-i-m-a-š p-l-a-c-a niti za eno mačko, v isti sapi si se sama ponujala za namestitev na pol divjega legla. Barve si poudarila sama. Vsekakor pa nisem nikoli oporekala osebne izbire tistega, ki ga vzameš v svoj dom. Kakšno je moje mnenje o tem, ti niti ne bi smelo biti pomembno, ravno tako kot posvojiteljem izključno lepih mačk ni pomembno, da se mi zdi nagravžno, da izbirajo mačke po videzu.

A se tebi kej dogaja?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #172 : petek, 30.07.2010 : 22:32:21 »

Ampak zdaj se ta nova-stara pozicija pravil objavljanja vedno bolj zapleta: če oddajam lastniško (torej svojo) mačko, ki sem jo posvojila iz zavetišča (ker npr. oni oddajajo pod drugimi kriteriji, kot bi jo oddala sama), je to ok, če pa to naredim s psom, pa to ni ok?

In vprašanje, če mar oddajamo prostoživeče mačke: kako se torej smatra mačka, ki ji zavetišče odreče sprejem, jo tretira kot prostoživečo v svoji statistiki, jaz pa jo vzamem k sebi in oddajam. Zato ker, če prav razumem, je za nekatere ta stvar ok:
Mi pa (še vedno) ni jasno, kako se lahko tekom debate spremenijo pravila, admin pa trdi, kako je bil "nategnjen" in so ga okrog prenesli (čeprav so na začetku situacije veljala ena pravila, na koncu debate pa druga)

Ma, saj ne vem, če je sploh še potrebna razlaga. Saj je jasno, da na tem forumu za Jupitra veljajo druge pravice, kot za govedo.

Ker si se ravno v mojo Ineke (ki je bdw že posvojena) vtaknila: A pa ti znaš brat? Pravil še ni, se pripravljajo, bilo je samo opozorilo, da ne bo potem šoka. In, če bo v pravilih pisalo, da to, kar je bilo z Ineke, ni prav, bi šla tudi Ineke v arhiv. A je tok težko razumet al je treba takoj vlečt ven teorije zarote? A je kdo rekel, da jst nikoli nisem napake naredila? A je kdo rekel, da sem jst 100%? Jst mam s temle forumom glih toliko, da imava z Jano očitno podobno razmišljanje in nič drugega. Če ne bi imele, bi šla jst verjetno na drug forum, tako sem pa ostala tukaj. Kaj ni jasno?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #173 : petek, 30.07.2010 : 22:33:10 »

A se tebi kej dogaja?

Kaj pa bi se mi moralo?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.347


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #174 : petek, 30.07.2010 : 22:34:50 »

Še za te ne vem, če mi bo naše zavetišče dovolilo pisat zraven vsake, da se oddaja v dogovoru z njimi.

Hm ... tega pa res ne razumem.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #175 : petek, 30.07.2010 : 22:35:11 »

Jana, če želiš, da se mi kot Mh spokamo s foruma, samo reci, sploh ni nobenega problema, ker je v tvojem postu spet toliko nezaupanja v naše delo, da kr glava boli. Gremo čist prostovoljno in brez zamere.
Kaj pa bi se mi moralo?

Ne vem, zato pa vprašam. Ti lepo odgovorim, ti pa mi rečeš, da jst bla-bla. Drugič boš pa spet rekla, da ne maraš, da se ti ne odgovarja. Če ti vse veš, kaj si pa pol vprašala?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #176 : petek, 30.07.2010 : 22:36:56 »

Hm ... tega pa res ne razumem.
Mogoče sem se narobe izrazila, ampak ne vem, če mora vodja zavetišča dovoliti, da javno napišeš, da se oddaja v sodelovanju z njimi? Jih bom vprašala.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #177 : petek, 30.07.2010 : 22:37:59 »

Samo medklic: ni mi všeč, kam gre ta debata... Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #178 : petek, 30.07.2010 : 22:38:54 »

Jana znam brat. Četudi ni odebeljeno.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #179 : petek, 30.07.2010 : 22:45:29 »

Samo medklic: ni mi všeč, kam gre ta debata... Sad

Jp.
Logiran

Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines