mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 22:22:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nejka
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nejka  (Prebrano 176232 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #615 : ponedeljek, 21.11.2011 : 01:36:01 »

Tole, sonce rumeno, je dosežek ! Sicer je res, da ena lastovka še ne naredi pomladi, ampak...daleč pa tudi ta pomlad ni, a ne? Sama se enako počutim, ko na otočku sredi Jadrana razlagam, da se psov ne more pustit letat kjerkoli ali pa dugim, da jih ne morejo kar pustit na verigi po cele dneve, čeprav so že zavetje, voda in kakršnakoli ( pasja )  hrana luksuz...Pa ker rešujem "maške" od t.i. "naravne selekcije"...
Sosed je svoje tri "maške" sterilizirat peljal in to v Zadar ( cel podvig, svaka čast ), drugi ima svojo ( sicer res da - tretjo kužo) lepo pri sebi, noter in jo futra z Eukanubo...Smo še daaaaleč, ampak nekaj pa le rata v trde buče prodret.
Korak po korak, mic po mic....in - ja, enkrat bo bolje Smiley
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #616 : ponedeljek, 21.11.2011 : 01:37:12 »

Vidiš, samo nizka pičakovanja moraš imet, pa si prijetno presenečen.  Tongue (šala) Res lepo, da ljudje postajamo odgovornejši do živali!  Smiley Upam, da ni samo na vaseh tako, ampak tudi v mestih.  Wink
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #617 : ponedeljek, 21.11.2011 : 01:40:53 »

Ne, ne, sej nisem mislila, da bi bilo okolje merilo za osvešèenost. Sploh ne. In jasno mi je, da je internet tudi po vaseh, samo kaj, ko ga uporabijo za vse druga, samo za iskanje koristnih informacij ne.

Se je post nanašal bolj ali manj konkretno na našo vas. Tukaj je razmišljanje res še ene 100 let za èasom. Pes je pri vsaki bajti, ker tako paè mora biti, za jesti dobiva ostanke, dneve preživotari na verigi, noèi pa veselo prehajka po vasi in poène, kar se mu paè zljubi. Takšno je razmišljanje tukaj. Sedaj ne bom rekla, da pri vseh, gotovo pa pri veèini. Da bi psu kupil brikete, je že skoraj bogokletno. Da bi ga peljal na sprehod, smešno, ker èasa za takšne kozlarije paè ni. Itd. Itd. Itd.

Tega fanta je takšen vzorec spremljal od otroštva. Mene je fasciniralo to, da se je znal (kljub temu, da ni nikoli živel drugje, kot v naši prelestni vasi) upreti "tradiciji"in se usmeriti v pravo smer.

Pa še to bi dodala, da sem "staroselka", da poznam vse "staroselce", ki živijo v vasi, in si zato upam trditi, kar pač zgoraj trdim.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #618 : ponedeljek, 21.11.2011 : 01:45:35 »

Ne me narobe razumet, se zdi tudi meni fino, da se ljudje obračajo na bolje, hvala bogu Wink V bistvu sem hotela povedati, da manj "zamerim" enim vaškim ljudem, kjer niti ene pametne trgovine za ljudi ni in se vozijo ljudje delat po par 10 km za par 100 evrov delat v tovarno v sosednje mesto (tako je pri nas, pa niti nismo v takih groznih rinđulah), kot pa tistim, za katere bi človek menil, da že zaradi izobraženosti in "splošne razgledanosti" in "vsakodnevnega šetanja" mimo veterinarskih klinik in Zoo trgovin mislijo pametno, pa me včasih kaka izjava take gospode kar na tla prilima ...
Saj veste, že tisto v stilu "nenaravnosti kastracij" in podobno ...
Logiran

Unikatne tablice in portretki
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #619 : ponedeljek, 21.11.2011 : 01:50:17 »

Hehe, ampak tale naša vas ima mene. Evil Koristen in vztrajen vir informacij in tudi zgled. predaja
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #620 : ponedeljek, 21.11.2011 : 01:56:25 »

(S tem sem želela povedati, da informacije so, da jih dosežejo (neposredna bližina večjega mesta, delovanje lokalnega društva za zaščito živali...), samo večini nič od tega ne prodre v betice. Zato sem bila še toliko bolj vesela, da nekomu je pa le kliknilo in da res gre na bolje...)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #621 : ponedeljek, 21.11.2011 : 02:05:20 »

Smiley ja, saj se razumemo Smiley In tako kot si očitno enkrat ti iz enakega okolja z enakimi vzorci izstopila in si zdaj lahko za vzgled, je storil tudi ta fant in čez čas jih bo še več Wink - ljudi ne bo več "sram", če "zapravljajo čas" s sprehodi in pasjimi šolami. Saj prihajajo nove generacije, ki bodo življenje zagotovo videle malo drugače kot mi in kot tisti 100 let pred nami.
Saj včasih je bil verjetno tudi tisti, ki si je omislil centralno kurjavo čudak in potratnež ... no, zdaj skoraj ni več hiše brez centralne. In ko bo določen delež ljudi "zapopadel" vzorec skbi za živali, kot si ga mi želimo in ga izvajamo, bo tudi ostali manjšini postalo popolnoma normalno, a se psa vodi na sprehode in da ne životari na ketni. Ampak take stvari ponavadi potekajo zelo počasi. Na žalost.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #622 : ponedeljek, 21.11.2011 : 07:30:37 »

Sonce rumeno, krasno. Počasi bo že, boš videla Wink
Kar se pa tiče ocene ljudi na prvi vtis sram Ko smo imeli še bernca, je bil pri naših podnajemnikih nekdo na obisku. Tip je izgledal čist čudno, pa še spraševal me je stvari o psu, ki naj takega ˝čudaka˝ po mojem mnennju sploh ne bi smele zanimati Roll Eyes. Bila sem še mlada napol pubertetna punca, pa se mi je pač zdelo - pa kaj tebe vse to briga. Na koncu se je izkazalo, da je bil to Mirsad Begić, eden boljših kiparjev, ki ustvarja pri nas. Me je še vedno sram, ko pomislim, za kakega bedaka sem ga proglasila sama pri sebi, pa je spraševal popolnoma normalne stvari - kaj pes je, kakšne pasme je ipd... predaja
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #623 : ponedeljek, 21.11.2011 : 08:48:33 »

Sonček, jst te TOTALNO razumem objem, prav tako se lahko čisto vživim v tega fanta Afro, bi lahko napisala par podobnih postov ... vsekakor je bolje kot pred 15 leti, zima pa je vseeno predolga sram.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #624 : ponedeljek, 21.11.2011 : 09:35:33 »

Ej, stara Grin. Jaz sem nedavno skoraj kušlna tipa sram, ki mi je priznal, da je končno peljal na sterilizacijo svoje tri muce. Namreč, v okolici njegove hiše je kup prostoživečk. In sem vsakič razlagala, kako fino je ko so mački poštimani. In najbolj zdrgnjen in varčen sosed je svoje mačke porihtal super.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #625 : ponedeljek, 21.11.2011 : 09:48:50 »


(O.K., pri kastraciji se je ustavilo, ampak to je že druga zgodba. Roll Eyes Dajmo času čas. Evil)


He he, za tole ga lahko k meni napotiš - to je moja zelo priljubljena "mantra".... Grin Grin

Drugače pa super se bere tole, res.

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #626 : ponedeljek, 21.11.2011 : 13:28:49 »

Jaz sem optimist, kar se tega tiče. Seveda ne moremo zatiskati oči pred primeri zapuščanja in mučenja živali, ki smo jim priča vsakodnevni, na žalost ... ne vem, ali je tega toliko, zato, ker pač več vidimo (po zaslugi medijev, interneta ....) ali kaj. Lahko pa vsi, starejši od 20 let verjetno potrdimo, da se je 20 let nazaj (sploh v vaškem okolju) morda kje našla izjema, ki je svoji na smrt bolni živali olajšala trpljenje z "injekcijo" pri veterinarju, sedaj pa je verjetno malo takih, ki se ob koncu "obrnejo na lovca". Ker tudi lovci tega ne počnejo več kar povprek, kar je bilo v času mojega otroštva nekako kar "normalno".

Pa poglejte samo primer društev, ki se ukvarjajo s terapevtskimi psi in recimo obiskujejo hudo bolne na bolnišničnih oddelkih in ostarele v domovih upokojencev, pa otroke z motnjami v duševnem razvoju in podobno.Kje bi si 20 let nazaj človek predstavljal, da bo lahko recimo nekega zelo bolnega otroka na hematologiji obiskal terapevtski par in bo pes dobrodošel tudi na bolnikovi postelji! Zdaj pa je teda vedno več in ponosni smo lahko na vse ustanove, ki sprejemajo take terapevtske pare in vse prostovoljce, ki se s svojimi psi podajo v tako plemenito dejavnost ljubezen
Pa domovi za ostarele - ko vidim fotke babic in dedkov, ki z blaženim izrazom na obrazu božajo terapevtskega psa, ki leži na njihovi postelji, ne morem mimo tega, da ne bi pomislila, da je med temi ljudmi gotovo tudi dosti takih, kot so bili denimo moji stari starši. Živali so sicer imeli radi, vendar ni šans, da bi pes lahko prišel v hišo, še mačka na kavču, postelji itd. ni imela kaj delati. Pa ti dedki in babice, ki so morda vse življenje imeli psa nekje za skednjem na verigi, s toplino sprejemajo psa, ki jim pride (na posteljo!) polepšat dan. In ga češejo in božajo, česar morda še par let nazaj s svojim lastnim psom niso počeli ... In ni vrag, da o vsem ne pripovedujejo tudi svojim potomcev mlajših generacij in ni vrag, da se koga ne bi kaj prijelo Smiley
To so zame ogromni koraki in ogromen napredek!

Tudi sama sem mlademu dekletu iz zelo "patriarhalne" družine (če smem tako reči) v soseščini zadnjič čestitala, ko mi je povedala, da zdaj so pa tudi njihovega mucka kastrirali in je tako lepo, ker "se ne potepa več okoli". Še za njihovega NO mešanca, ki je divjal z mojim Rokom sem ji namignila, da ne bi bilo slabo, pa je samo skomignila, češ ... saj mogoče mi bo pa uspelo prepričati očeta (ki kastracijo jemlje kot "odvzem možatosti", kaj pa drugega Angry ).
No, jaz mislim, da je na nas, da ljudem stojimo ob strani in jih vzpodbijamo pri vsakem najmanjšem premiku v "pravo smer". Smiley
Saj vemo - kapljica na kapljico, pa zraste ocean Smiley

Tess in Nejka, vidve pa s svojim zgledom še naprej tako lepo "vzgajajta" ljudi, kakor koli vaju pač že zanese ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #627 : sobota, 26.11.2011 : 21:30:49 »

En portretek Cool
Logiran
sonce rumeno
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.258


« Odgovor #628 : torek, 29.11.2011 : 12:25:17 »

Babuška moja. ljubezen Hvala. Kiss
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #629 : torek, 29.11.2011 : 12:26:51 »

Kakšne lepe obrve ma tale babuška  Kiss  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Nejka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines