mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 06:18:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Lexi (ex Nexa;)) in Kina
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lexi (ex Nexa;)) in Kina  (Prebrano 135111 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #165 : sobota, 28.05.2011 : 18:01:32 »

Če dopolnim Wink - glede na prebrane izkušnje ostalih uporabnikov, izgleda, da je na manjši površini bolj učinkovit - torej manjši psi, mačke (kar je kar logično - ali je ta obesek na čivavi ali novofundlandcu, je precej drugačna "kvadratura"Grin). Je pa res da jo tudi našpricamo z nekim naravnim pršilom (ala autan za pse - držal naj bi nekje 6 ur) in do sedaj še nismo imeli (ali pa ga samo ne videli Undecided) nobenega klopa.
Po mojem je tudi "kvadratura" kar pomembna. Naš črnuh ima pril. 50 plečne in 16 kil, nosi skudota in mesečno Avantix in prejšnji mesec se našla samo dva prisesana mrtva klopa na zadnjem delu stegen in še to dva dni pred novim nanosom ampule, ta mesec pa  dveh tednih že 4 klope Angry - dobro prisesane in še žive in dva sta bila kar fajn napita, kljub temu, da psa po vsakem sprehodu fino pregledam in prečešem - alora sta se napila v nekaj urah  Sad
In moj mulc je seveda krasne horjulsko črne barve, poddlako ima precej bujno in volnasto, pa še skravžlano dlako in imam občutek, da se klopi seveda v takem kožuhu še lepše potuhejo.
Lexi ima srečo, da ma tako gladko kratko dlakico, verjetno klopi nimajo veliko šans, da bi se kam skrili.

Rava, skudo verjetno nekaj že deluje, čeprav ne poznam nikogar, ki bi uporabljal samo to brez dodatne zaščite, tako da je težko reči, koliko je učinkovit. Je pa siguno lažje doseči neko zaščito na 5 kg mačku ali psu kot na 30 kg (s skudom). Moj tast recimo že ene 5 let uporablja el. odganjalec klopov za ljudi (je malo večji od pasjega), se še dodatno pošpreja, pa občasno kljub temu kakega klopa domov prinese.
Sama zase uporabljam pipsov sprej s citronelo in zadnjič, ko sva se z Rokom namenila blodit po eni visoki travi in podrasti, sem kar še njega malo po tačkah in repu našprejala. Liže se na srečo ne, malo mu gre na živce tisti "pssss" zvok iz špreja in glede na to, da nobeden od naju ni prinesel nobenega klopa, bom to še kdaj ponovila ... saj gre tudi meni na živce vsa ta kemija, ma glede na to klopno golazen, ki ji očitno težko kaj pride do živega, se vsaj tolažim, da je boljša preventiva kot izbruh bolezni Sad
Logiran

Unikatne tablice in portretki
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #166 : sobota, 28.05.2011 : 22:28:08 »

ja. očitno brez kemije ne gre.
včeraj smo šli prvič malo ven s skudoti. Gusar je fejst piz*il, ko smo mu namontirali obesek Smiley, dokler ni prišel ven,  začel raziskovati okolice in pozabil na bingljajočo zadevo pod vratom.

a kužke obeski kaj motijo?

ps: Roko ima samo 16 kil? meni na fotkah prej zgleda 26 Smiley
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #167 : sobota, 28.05.2011 : 23:30:26 »

Mislim, da je na začetku malo hotela lovit čudno bingljajočo stvar, potem je pa pozabila, da ga ima Smiley. Večji psi, pa po mojem, niti ne opazijo en tak "mali" obesek Wink.
Huh, zdej pa spat...jutri bo naporen dan Cheesy.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #168 : nedelja, 29.05.2011 : 01:35:00 »

Ja, Roko ni težak (glih prav zame Wink sem mislila tudi jaz, da imam kakih 20 kil, pa sva ga s sinom ravno dva tedna nazaj stehtala in je pokazalo 16. Ga pa obesek nič ne moti, itak ima zraven še svoj obesek s telefonsko in vse skupaj malo cinglja, pa slišim samo jaz, njemu ni mar Smiley Edino ponoči mu ovratnico snamem, da ne ropoče, ko se preklada kot klada s tepiha na tla, pa na posteljo itd. Tongue

No, danes je dodatno "pipsanje" očitno zaleglo, sva bila na vajah na poligonu in tam je v travi in grmih ob robu klopov za izvoz. Evo, po nocojšnji "inventuri" sva očitno oba brez Smiley

Lexi, tebi samo smetim temo s temi grdavši klopi, konc je zdaj z njimi - obvezno ti moram povedati, da sem zaljubljena v tvoja ušeska in resno facko  ljubezen
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #169 : nedelja, 29.05.2011 : 21:18:21 »

Lexi ima celo 7 oz. 7,5 kil? Shocked V primerjavi z našo bunko je bolj "elegantna", ampak naš še 7 kil nima. Očitno res kocine varajo. Cheesy
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #170 : nedelja, 29.05.2011 : 21:21:53 »

gledam ... gledam ... gledam ...
pa še vedno ne vidim današnjih kičastih fotk
malo nam jih pa lahko privoščita Tongue
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #171 : nedelja, 29.05.2011 : 22:04:47 »

Ma zaenkrat so samo take s telefonom narejene...ne vem, če bodo dobre Roll Eyes Tongue




pa še ena skupna, taka še malo zadržana Wink


Lexi je bila totalno navdušena nad prišlekom....se mi je revež kar malo smilil, ko mu je skozi okol gobčka skakala in se metala pod njega - nekako ji očitno ni bilo jasno, da mačku pač ne bo mogla glave porint v gobec, tako kot to počne s prijateljčkom Yinom.

Zdej grem pa dalje zadnje detajle pospravit po mizah, omarah, itd.... Švejko se bo pa izdatneje javil v svoji temi Wink.

ekhm, to ste mi vse ve, v "tisti" temi zakuhale jezen vegi veselje
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #172 : nedelja, 29.05.2011 : 22:09:02 »

O, riry, čestitam, da boš imela čast spoznati, kaj je pasma Smetkin nadscrkljani in nadrazmazani dudar  Wink Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #173 : nedelja, 29.05.2011 : 22:10:23 »

Ijej, čestitke!!!! Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #174 : nedelja, 29.05.2011 : 22:11:13 »

iiiiiiiiiiiiii fantka imate  ljubezen ljubezen
kok lep rjav nosek in črno obrobljen smrček za lupčkat Kiss Kiss Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #175 : nedelja, 29.05.2011 : 22:12:31 »

Še ena trpeča duša je našla svoj dom Cheesy se mu že vidi, da bo imel materiala za jamranje  Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #176 : nedelja, 29.05.2011 : 22:15:20 »

IIIIIIIIIIIiiiiiiiiiiijej, a tu bo zdaj doma Švejk Cheesy Lexi in Riry, čestitke Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #177 : nedelja, 29.05.2011 : 22:52:24 »

Čestitke! Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #178 : nedelja, 29.05.2011 : 22:59:07 »

Oooo, tudi mi čestitamo in se veselimo novih foto-zgodbic! bravo Afro Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #179 : nedelja, 29.05.2011 : 23:05:50 »

cmokec Smiley 
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Lexi (ex Nexa;)) in Kina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines