mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 20:15:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 261555 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #960 : sreda, 04.05.2005 : 13:52:52 »

No Fortuna si pa samo malo pikolovska.

Sicer pa je naš pes (njufko) tudi obglavil našega mucka Cry Cry Cry.

jaz tudi mislim da jih je spustil na wc, ali pa jih je enostavno sprehajal takrat, ker ni folka po cesti.mogoče se je ves čas bal da bo pes nekoga napadel.

Sprehajal Huh ?Ampak potem bi moral biti zraven!!Saj mam jaz tud našega malokrat na vrvici,ampak ni dlje od 2m stran od mene.Pa še to sva ponavadi na travnikih.Pa če vidiva drugega sprehajalce,ga pokličem k sebi in primem ali pripnem.Pa še to te kateri pes napade ker DRUGI pes ni na povodcu.

Sicer pa.Ali kdo že kaj več ve o tem napadu?

Lp
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #961 : sreda, 04.05.2005 : 16:41:06 »

'Točno tako! Pasma tukaj sploh ni pomembna!'


Meni se pa zdi pasma precej pomembna.
Če bi se na dekle spravili dve čivavi ali dva mopsa, maltežana, itd,
dekleta niti pod razno ne bi mogla tako zmasakrirat.

lp
Sabina
Logiran
tashsmrekar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #962 : sreda, 04.05.2005 : 17:04:37 »

Kaj pa je blo temu "cucku"  da je napadel psa Shocked!

Upam pa, da bo tvoj psiček čim prej okreval. Cry

Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #963 : sreda, 04.05.2005 : 17:41:25 »

'Točno tako! Pasma tukaj sploh ni pomembna!'


Meni se pa zdi pasma precej pomembna.
Če bi se na dekle spravili dve čivavi ali dva mopsa, maltežana, itd,
dekleta niti pod razno ne bi mogla tako zmasakrirat.

lp
Sabina

Kako lahko se je izgovarjati na manjše pasme...

No Sabina, pa mi povej nekaj: ali bi kokeršpanjel, čivava, mops etc male "histerične" pasme lahko ogrozile življenje otroka z grizenjem?

Daj, malo premisli kaj pišeš. Ja, večja psa sta napadla odraslega človeka, majhen pes lahko zmasakira ali pa celo pokonča življenje otroka. Pa smo si na istem, ane?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #964 : sreda, 04.05.2005 : 17:56:55 »

Men se pa zdi,da bi goniči,pa niso veliki psi (45cm-mal več mal mejn),tud lahko pošteno ranile.Pa mislim,da bi kakšen angleški buldog (31-36cm) tud lahko zelo poškodujejo otroka ali kogarkoli.
Sem pa tudi že videla pobesnelo čivavo,ki se je stepla z mešancem med nemškmu ovčarjem.Je tekle kri.
Meni se zdi da pasma ni pomembna!

lp
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #965 : sreda, 04.05.2005 : 18:02:42 »

O TMT, da ne boš še ti postala pikolovska. Wink

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #966 : sreda, 04.05.2005 : 18:32:28 »

ok, jaz pravim da pasma ni pomembna, lahko rečem da bi tudi moj dalmatinec lahko zmasakriral človeka.
prav tako bi ga lahko eno majhno bitje...če je le dovolj vztrajno in histerično.
fora je v tem, da večkrat napadejo RW-ji zaradi lastnika.ampak to smo tako ali tako že desetkrat povedali.dejstvo je da je enega dalmatinca mnogo lažje vzgojit da ne bo agresiven, temu ni treba posvečat preveč pozornosti, medtem ko moraš RW-ju naprimer več.tega pač eni ne vejo, ne vejo, da je vzgoja tega psa zahtevna...žalostno.

ok, ne vem če je bil sprehod ali karkoli, ampak ne vidim drugega pomena, kot da jih je človek ponoči sprehajal, glede na to da bližnji sosed ni vedel da ima on dva rottija.
T.M.T, ja ti ga že pokličeš pa pripneš, ker pes pride do tebe, ko ga pokličeš.jaz pa močno dvomim da sta ta dva znala odpoklic!
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #967 : sreda, 04.05.2005 : 22:33:31 »

'Točno tako! Pasma tukaj sploh ni pomembna!'


Meni se pa zdi pasma precej pomembna.
Če bi se na dekle spravili dve čivavi ali dva mopsa, maltežana, itd,
dekleta niti pod razno ne bi mogla tako zmasakrirat.

lp
Sabina
to je pa tako, kot bi primerjala kako lahko mene zmesari maček (predpostavimo, da je divji)  ali pa tiger... kdo bi me bolj?? Shocked

Mislim, da je bilo rečeno, da pasma ni pomembna, nekje v kontekstu večjih psov.
Res si ne predstavljam, da bi čivava pokončala človeka. Kljub temu, da tudi čivava ugrizne.
Kot sem jaz razumela pasma ni pomembna ala dalmatinec, ZP, labradorec, ovčar, RW...
ne bi sedaj primerjali, če lahko čivava zmesari človeka!! Blagor tistim, ki imajo majhne pasme-se vsaj ne rabijo bati, da bi imeli na duši kakšno človeško žrtev Lips Sealed Grin
Logiran
xxxl
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 7


« Odgovor #968 : četrtek, 05.05.2005 : 00:25:29 »

... za napad res ni pomembna pasma ... za rezultat napada pa sigurno je ... Wink
... dejte bit realni ... če te napade pes tipa bull pasme, DA, RW, NO itd. itd. ali pa če vate skoči nekaj od 3.5kg do 9kg ... Huh
... hja ... večja pasma = večja odgovornost ...  Huh
Logiran
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #969 : četrtek, 05.05.2005 : 07:45:02 »

Oprosti Teja ampak mislim, da je tista izjava o alkoholu malo pretirana. Tudi, če je bilo dekle pod vplivom alkohola to nima veze z napadom. Pa tudi tisto vprašanje Fortune kaj je dekle delalo v jarku je malo mimo. Marsikdo se ne bo strinjal z mano ampak jaz sem za nošenje nagobčnikov pri vseh pasmah. Od tistih malih pa tja do tistih velikih. Mislim, da bi bil to edini način, da rešimo problem. Se pa strinjam, da bi se tega pravila morali držati vsi (tudi tisti žepni kužki) in ne samo lastniki tako imenovanih nevarnih pasem, ker je nesmiselno, da pelješ svojega psa ven z nagobčnikom in pride en zmešan kokeršpanjel (Vem kaj govorim, ker ga imajo starši in je grozno ljubosumen. Ko je bila sestra noseča jo je ugriznil, ker se je vmešala med njega in drugega psa.Gal-psihopat!) in ti ga napade, tvoj pes pa se zaradi nagobčnika še braniti ne more. Jaz imam problem, ker mi je sosedov pes že dvakrat napadel mojega psa in sem ga obakrat peljala na šivanje. Moj Shar Pei Tomy se pa še branil ni, ker pač ni tako vzgojen. Do danes še nisem zahtevala povračila stroškov pri naslednjem napadu pa grem sigurno v tožbo in s tem so sosedje tudi seznanjeni. Pri vsej tej zmešnjavi pa se moramo zavedati, da smo lastniki psov odgovorni za njihovo obnašanje in ne pasma sama po sebi. Naš kokeršpanjel je bil pač središče vesolja, ko še ni bilo drugega psa in vnuka, sedaj pa ima probleme, ko se mora sprijazniti, da ni edini. Ko sta se novopečena babica in dedek približala dojenčku je kokeršpanjel Gal od same groze cvilil in jokal. In to počne še danes. Tudi, ko jaz pridem na obisk s svojim psom se do njega obnaša napadalno in cel čas kar sva tam renči in cvili. Moji starši se z Tomyem še pogovarjati ne smejo kaj šele, da bi ga pobožali. Gal kar znori. Mislim pa da bodo tukaj tudi čas in pogostejši krajši obiski naredili svoje. Upam, da se bo Gal sprijaznil, da ni eden in edini. Pa imate dokaz, da so tudi tisti luštkani psi nevarni. Jaz poudarjam še enkrat, da sem za nagobčnike pa naj si vsak misli kar hoče. Za moje pojme ni to nobeno mučenje živali! Samo tega bi se morali držati vse in ne samo nekatere izjeme.


LP Renata in Tomy
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #970 : četrtek, 05.05.2005 : 08:29:36 »

Dejstvo je, da taki napadi psov definitivno ne mecejo lepe luci na vse pse in tudi na nas, njihove vodnike. Zato moramo biti mi se posebej previdni in nemoteci za okolje, da ne vznemirjamo nasih nepasljeljubskih sosedov, ki jim grejo nasi kosmatinci ze po defaultu na jetra. Drugo dejstvo pa je, da ze mnogi vodniki psov, kaj sele 'nepasjeljubci' ne poznajo dovolj pasje govorice. Ne locijo npr. rencanja v smislu 'pejmo se cufat' in rencanja v smislu 'zgini takoj, ce ne, te pojem. Ce bi bilo poznavanja psov s strani druzbe in lastnega psa s strani vodnika vecje, bi bilo napadov psov veliko manj. Tako da je po mojem mnenju odgovornost za take scene kar na obeh straneh. Mislim, da je pa cisto brezpredmetno, da razpravljamo, kdo in kaj je kriv v konkretnem primeru. Zgodilo se je, kar se ne bi smelo. Pa basta. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #971 : četrtek, 05.05.2005 : 08:35:34 »

http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=123611

 Lahko smo hvaležni za tako dobro razgledane kinologe na slovenskem kot je gospod Vidic Angry Sad Angry Angry.

Tu v dnevniku je napisano, da sta psa renčala in da je dekle vseeno nadaljevalo pot, v tem primeru ni upoštevala njunih opozoril. Predvsem je krivda na strani lastnika, saj se njegova psa ne bi smela sama sprehajati (agresivna al pa ne)!!!! Če pa je to z renčanjem res, me tolaži vsaj dejstvo, da nista napadla brez opozorila, torej verjetno bi dekle lahko preprečilo ta napad  Undecided.

LP Noli

p.s.
ne vem pa kako to da moja še ni neobvladljiva, svojeglava in okolju nevarna, je še enkrat starejša kot je g.Vidic opisal  Roll Eyes Lips Sealed

p.p.s.
Bravo Agnes  Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #972 : četrtek, 05.05.2005 : 08:40:51 »

T-o-m-y, se strinjam s tabo. Nošenje nagobčnika za VSE ali NOBENEGA.

Glede moje izjave, da je malo mimo, pa moram reči da je mimo ravno zato, ker je cel članek o napadu čisto mimo. Se opravičujem, ampak dokler je vsa javnost zavedena in bere samo tisto kar mediji želijo, potem si lahko tudi jaz privoščim kakšno "mim" izjavo, se ti ne zdi?

Glede alkoholiziranosti pa smo se spraševali predvsem zaradi tega, ker vsak pes, ne glede na pasmo, še posebej ponoči, reagira čisto drugače na nekoga, ki se opoteka sem in tja ali pa na nekoga, ki lepo mirno hodi. Seveda to ne opravičuje napada na dekle, na žalost pa se moramo vprašati tudi malo globlje ZAKAJ sta psa napadla. Iz ljubega miru, sem skoraj prepričana da ne.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #973 : četrtek, 05.05.2005 : 09:36:12 »

Draga Fortuna,
tu govorimo o konkretnem primeru napada na dijakinjo drugega letnika srednje šole. In ja, trdim, da tega konkretnega dekleta niti še tako histeričen pritlikav pes ne bi mogel tako zmasakrirat kot je to uspelo dvema RW.
Ker vidim, da mojega pisanja nisi razumela tako kot je bilo mišljeno, ponavljam bistvo (
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #974 : četrtek, 05.05.2005 : 09:47:01 »

... za napad res ni pomembna pasma ... za rezultat napada pa sigurno je ... Wink
... dejte bit realni ... če te napade pes tipa bull pasme, DA, RW, NO itd. itd. ali pa če vate skoči nekaj od 3.5kg do 9kg ... Huh
... hja ... večja pasma = večja odgovornost ... Huh



pod  tole se pa podpišem.

Pa se strinjajte  ali  ne,   kdo je kriv ......... 

Moje  mnenje  je  da  bi  vzreditelj  psa(    sploh  pa   večjega,  še toliko  bolj   pa naj  bo  to   bilo kaj  NO.RW. PTB....)  moral   temeljito  preveriti  komu  psa  prodaja.   To pa na žalost  naredi  samo  2%  vzrediteljev,  ostali  pa   še  popust  dajo  takoj  ko jim  nekdo  pomaha  z  denarci  pod  nosom.

In  zaradi  vsega tega  pa so  potem  taki  incidenti.  Ker  psa proda   totalnim   moronom  z denarjem.
Mene  so  vzreditelji  zaslišali,   do  amena,  pa še  sedaj  jim  moram  poročat  o  šolanju  obnašanju  , zdravju  in  jim pošiljam  slike.  (  pa so  iz  Belgije)
Logiran
Strani: 1 ... 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines