mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.07.2024 : 17:30:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 254987 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2160 : sreda, 27.02.2013 : 10:23:07 »

Namesto da bi tlačila svojo roko v gobec, porineš v kot čeljusti tole, pa spusti. Pol pa samo paziš, da ga primeš prej, preden ponovno napade.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2161 : sreda, 27.02.2013 : 10:28:51 »

A, hvala!
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #2162 : sreda, 27.02.2013 : 10:29:25 »

Tale s kisom in mehurčki mi je ful všeč.
Hmm, potem bi najbrž pomagala tudi coca-cola, ki bi se jo fajn pretreslo pa se nastavilo pod nos? recimo, da je to malo bolj praktično za nosit s sabo kot pa mrzel kis Wink

Hvala  za slikico tele palčke - sva ravno včeraj z mojim razglabljala kako naj bi to izgledalo  (valda ni noben pomislil, da obstajajo kakšne likce na netu Roll Eyes)

Kaj pa če se napadalcu solzivc v nos pošprica? Oz. tisti šrej na zrak (Ona) - recimo, da bi ga tolko presenetilo, da bi popustil prijem?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2163 : sreda, 27.02.2013 : 10:44:53 »

Dovolj mocen solzivec direktno v gobec in nos bi moral zadostovati.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2164 : sreda, 27.02.2013 : 11:02:48 »

Sama sem bila enkrat samkrat "udeleženka" takega fighta. Podobno kot tukaj je bil žrtev zelo kosmat pes, kar mu je
po moje tudi pomagalo, da ugriz ni bil usoden, čeprav je napadalec, ki je mislil skrajno resno, tudi ciljal vrat.
Globok sneg je pomagal ali pa oteževal situacijo (odvisno za koga) zato tudi brce niso pomagale in enostavno sem zajahala
napadalca, ter mu šponala ovratnico do točke, ko je popolnoma izgubil sapo, šele potem je toliko popustil, da se mu je žrtev
lahko izvila iz nekoliko odprtih čeljusti. Rezultat so bile štiri manjše luknje na vratu žrtve, brez notranjih raztrganin in moji,
od šponanja ovratnice krvaveči členki na roki.
In ne, res ne želim nikoli več prepustiti tudi najmanjšemu naključju ali navidezni prijaznosti psov, da bi to še kdaj doživela.
Sem potem še kar nekaj tednov sanjala vse možne slabše scenarije 
Logiran
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #2165 : sreda, 27.02.2013 : 12:04:02 »

Sem potem še kar nekaj tednov sanjala vse možne slabše scenarije 

Pred štirimi leti sem v Tivoliju pomagala reševati podobno sceno, in ja, tudi za mano je vse skupaj še dolgo časa hodilo.

Hvala za nasvete, kako ravnati v takšni situaciji.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #2166 : sreda, 27.02.2013 : 12:47:10 »

A je še koga zmotilo, da imata psa posekane uhlje? To sicer v tej situaciji ni tolk zlo pomembno, ampak kaže mentaliteto lastnice....

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2167 : sreda, 27.02.2013 : 13:16:07 »

Citat
Bi lahko kdo od vas, ki veste več, malo povedal, kako naj se obnašamo ljudje v takem primeru, kot očividci, napadeni, tako ali drugače vpleteni? Da s svojim totalno napačnim pristopom ne še bolj "razpališ" situacije?

V temle konkretnem primeru je bila situacija povsem elegantno rešljiva: pes ki je napadal je imel na sebi zatezno ovratnico in povodec, zobe in pozornost pa je imel zasedeno z zlatkotom. Lastnica (ki bi morala drugega psa privezati ali dati nekomu drugemu takoj, ne po petih minuteh) ali pa kdorkoli od navzočih bi samo prijel povodec in dvignil psa. Tako da se fejst zadrgne. Ni treba veliko, zadostuje 10, 20cm.  (enak sistem, kot ga uporabljajo nekateri, kadar hočejo prisiliti psa da spusti predmet ali kakšno crkovino). Če bi se znašel še junak, ki bi tako "imobiliziranemu" psu razklenil čeljust s (katerokoli dovolj močno palico) bi bila zadeva rešena v par sekundah. Brez raztrganine, ki jo je povzročilo vlačenje.

Kis, solzivec....vse zelo uporabno, ampak recimo da takrat ko rabiš nimaš.

Če se v takemle resnem spopadu spraviš uporabit silo v obliki kolov in lat, mora biti ta sila tako močna, da napadalca na hitro onesposobi. Pri tem brez kakšne polomljene kosti skoraj ne gre. Bezanje s količki in latami kakršnega so se lotili strički na posnetkih pa psa samo še bolj razkurijo. Enako velja za vreščanje.

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2168 : sreda, 27.02.2013 : 14:09:16 »

Pri meni je se vsak napad tujega psa na mojega Timija (jih je veckrat skasiral) izgledal tako kot tole na posnetku in psi enako kot Dogo na posnetku NISO hoceli spustiti.
Po mojih izkusnjah bolj kot dviganje zadnjega dela v zrak pomaga davljenje. Samo lastnik mora imeti dobre reakcije in tudi nasprotnega psa mora nekdo v trenutku ko napadalec (branilec-napadalec, whatever) spusti takoj potegnit stran. Druga varianta je kot so napisali pred mano break stick.
Polivanje z vodo jih kvecjemu lepo ofrisa.

Uncas, zdej sem pa uzaljena Tongue
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #2169 : sreda, 27.02.2013 : 14:12:40 »

@Deso LOL
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2170 : sreda, 27.02.2013 : 14:30:00 »

'Lastnik mora psa obvladati, tudi na povodcu'
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2171 : sreda, 27.02.2013 : 14:43:29 »

Hvala, punce Smiley Torej sem pravilno sklepala, kar se dretja in skakanja okoli tiče (pa ponavadi na prizoriščih pasjih fajtov ravno to rata) Lips Sealed

Enkrat smo imeli tudi v nemški šoli incident, ko je en pes (mislim, da je stafford) strmel v nemca in še nekaj šopiril. MIslim, da takrat nobeden od nas ni tega opazil (ker smo se ubadali pač vsak s svojim), še najmanj lastnica jo je pa inštruktor lastnico prvega ves čas opozarjal, naj z njim dela in mu preumeri pozornost. No, med eno od vaj je nemec izkoristil priliko in v mimohodu zanjuril nad tem staffijem, staffi pa se je zagnal vanj. Je bilo hitro konec, ker je nemc drugega prijel zadaj za vrat in ga stisnil ob tla, tako nekako. Lastnik je bil v sekundi zraven in ga je za zatezno ovratnico v zrak vzdignil, da je pes spustil (pa verjetno niti ni stiskal).
Bolj kot vsi ti detajli, mi je ostalo v spominu prav, kako je inštruktor nadrl žensko, ki je trdila "da njen ni nič hotel, pa se je NO kr brez veze vanj zagnal", da bi glede na opozorila zadevo itak lahko preprečila in da takrat, ko sta psa že bila skupaj ni poslušala njega, temveč začela vreščati, brcati po zraku in s povodcem mahati proti psoma.
Staffi je na hrbtu pokasiral dve luknjici od nemških zob, če bi bil pa dolgodlak, bi pa verjetno samo šop dlake manjkal. Ampak slušat je bilo pa tistih par sekund ubitačno, nemc tiho, staffi je vreščal z enimi čudnimi glasovi, ženska pa visoki C  Lips Sealed
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #2172 : sreda, 27.02.2013 : 15:02:31 »

Če ima pes zatezno ovratnico, pol mu ovratnico zategniš in dvigneš v zrak
Če pes nima zatezne ovratnice, si lahko pomagaš z povodcem okrog vratu, zategneš in dvigneš v zrak
Če nimaš nič in si heroj pol z roko stisneš psa okrog vratu in začneš davit ter dvigneš v zrak
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2173 : sreda, 27.02.2013 : 15:06:38 »

Za vse, ki posnetka niste še uspeli videti in bi ga radi je videli, ga lahko TUKAJ.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2174 : sreda, 27.02.2013 : 15:46:32 »

Jaz pa še vedno ne morem preko dejstva, da je zp spuščen pritekel na cesto. Ja, ni prav da se mu je zgodilo, kar se mu je. In ja, vodnica očitno ne obvladuje svojih psov. Ampak, kaj bi bilo, če bi takole priletel do otroka in ga prestrašil, ali do manjšega psa? In, a lahko vsi mi tukajle z gotovostjo trdimo, da naš pes ne bi zgrabil, če bi mu priletel spuščen pes pred gobec? Veliko debat je bilo že na to temo, jaz osebno ne prenesem spuščenih psov ki se vtikajo vame in v mojega psa. Ki je mevža, zaradi česar jih je že fasal. Tudi od spuščenega psa  Sad.
Malo sem  jezen ker sem danes slišala komentarje v stilu: take pse imajo samo kre..., zakompleksanci, itak bi jih bilo treba prepovedat, pobit... Boli me dejstvo, da se bo zopet povečalo sovraštvo proti določenim pasmam, panika in histerija. Kjer bodo kratko potegnili psi. Kot vedno  Undecided.
Logiran
Strani: 1 ... 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines