mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 09:18:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257453 krat)
0 članov in 25 gostov pregleduje to temo.
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #780 : sreda, 15.12.2004 : 00:00:42 »

TanPe

Če te skrbi, je to po mojem mnenju dovolj dober razlog, da psa pelješ k veterinarju!! Potem pa takoj pokliči policijo!!! Ali pa morda policijo pokliči kar takoj, če se ti zdi, da rana ni tako zelo huda, in da lahko kuža še malo počaka. Račun od veterinarja pa seveda takoj zjutraj odnesi tisti neodgovorni in nesramni "češplji" in zahtevaj naj ti stroške povrne!! Ali pa se pogovori kar s starši, če še živi pri njih.......in zahtevaj denar od njih!!

Policijo pa seveda obvezno!!!! Kar naj jo malo "oropajo"!!!!!

P.S.: Jaz bi k računu od veterinarja prištel še kakšen tolarček za pot in za komedije, ki si jih imela zaradi tega!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #781 : sreda, 15.12.2004 : 00:46:27 »

Prijava na policijo, obvezno shrani vse racune, pisi prevozene km. Drzim pesti, da bo s pesjanckom vse ok. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #782 : sreda, 15.12.2004 : 09:59:50 »

TanPe, včasih res ne gre drugače, kot da prijaviš. Ravno včeraj je bilo v oddaji Preverjeno govora o takšnih lastnikih psov, ko svojih psov nimajo na povodcu. Mislim, da je takim lastnikom prav malo mar za njihove pse Huh. Če imaš svojega psa rad, potem ne dovoliš, da bi ogražal druge in predvsem, ne želiš, da bi bil ogrožen tvoj. Torej, kar na policijo!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #783 : sreda, 15.12.2004 : 10:10:57 »

TanPe, včasih res ne gre drugače, kot da prijaviš. Ravno včeraj je bilo v oddaji Preverjeno govora o takšnih lastnikih psov, ko svojih psov nimajo na povodcu.
Mislim, da je takim lastnikom prav malo mar za njihove pse Huh. Če imaš svojega psa rad, potem ne dovoliš, da bi ogražal druge in predvsem, ne želiš, da bi bil ogrožen tvoj. Torej, kar na policijo!

S telim se pa tudi priblizno ne strinjam - tako kot je napisano!!!
Namrec imam 2 bokserki in ju imam vecino casa spusceni! In zato mi ti pravis, da mi ni mar za moji punci??? Halooo???
Ce si pa mislil na tiste, ki lastnikov skoraj ne poznajo ... pa tako napisi!

Ker sem se pa ze oglasila v tejle temi, bi pa preden karkoli recem rada videla, da bi TanPe napisala malo vec!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #784 : sreda, 15.12.2004 : 10:43:32 »

hitro prosim za pomoč,
pravkar doživela prvi napad odrasle (?) pitbulke na mojega mladega mesančka. najprej je izgledalo, da ga je le prestrasila, ker je ful cvilil in "jokal", ko smo prisli iz sprehoda domov (pred pol ure), smo nasli ugriz nad ocesom in pod njim (sicer ne krvavi zelo, a dovolj, da me skrbi), torej, kaj naj storim, veterinar takoj, jutri, policija, prijava Huh
naj povem, da je bil naš na povodcu, psica pa spuščena, in poudarim nonšalanten odnos mlade lastnice, ki je odkorakala vstran brez vprašanja ali je vse vredu oz. kakršnegakoli opravičila. Dobesedno je spi***la. (se opravicujem, a je bilo točno to).

tanja

Tanja, kje se je zgodil napad? Samo nekaj preverjam..
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #785 : sreda, 15.12.2004 : 10:48:31 »

Da se ne bomo zopet  v vejice in pike vtikali.

Kdor ima vzgojenega psa( pes ki se ne vtika v mimoidoče) mu verjetno  nihče ne bo "moril" naj ga da na  povodec.

Kdor pa svojega psa še ni vzgojil(  med njimi tudi jaz- 11 mesecev je star ,vtakne se v vse  najraje pa  vabi k igri majhne otroke) tak pa naj da psa na povodec. Jaz ga ne upam prosto spuščat v naseljih  kjer je okoli mene polno majhnih otrok( da avtomobilov ne omenjam)  Vsi vemo kakšne so lahko posledice.

Nekaterim  lastnikom je pa res malo mar za njihove pse, kar je napisal Luka....  No o tem smo pa že pisali v temi  neodgovorni lastniki.

V oddaji  so pa povedali marsikaj....  tudi v zelo pozitivnem smislu..... kar mislim ,da se vsi strinjamo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #786 : sreda, 15.12.2004 : 11:32:39 »

Oja, preverjetno je bilo prav fino. Ja, res je. Ce imas svojega psa rad, potem ne dovolis, da se vtika v druge-pa naj bo to otrok, starejsa oseba, odrasel clovek ali pa drug pes. Ampak tako je samo v Dezeli nikjer nikoli.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #787 : sreda, 15.12.2004 : 11:33:32 »

Oja, preverjetno je bilo prav fino. Ja, res je. Ce imas svojega psa rad, potem ne dovolis, da se vtika v druge-pa naj bo to otrok, starejsa oseba, odrasel clovek ali pa drug pes. Ampak tako je samo v Dezeli nikjer nikoli.

Se dodatek-brez dovoljenja tistih v katere se ima namen vtaknit seveda. Grin Ce pa dobi okej, potem pa...okej.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #788 : sreda, 15.12.2004 : 11:58:26 »

Citat
Mislim, da je takim lastnikom prav malo mar za njihove pse

Linch, mislim da sva se razumela Wink. Morda sem se res bolj nerodno izrazil. Mislim predvsem na tiste, ki so večino časa prepuščeni samim sebi.
Logiran
TanPe
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #789 : sreda, 15.12.2004 : 12:01:56 »

poročam. zjutraj sva obiskala veterinarja, ki mu je dal antibiotike, odšla sem do lastnikov, ki jih ni doma, zato z njimi ne morem govoriti, bom poskusila popoldan... upam, da bodo bolj kooperativni, kot so bili včeraj, ko so kar odšli. težava je v tem, da živijo v sosednji hiši in da se bomo verjetno pogosto srečevali. Sicer pa je celotna štorija takšna: baje sta njihovo psičko napadla pred kratkim 2 pita, ki sta bila na dvorišču pred hišo in so bila vrata odprta, zato je sedaj psička prav tako napadalna. (prestrašena?), sicer pa to ni moj problem. Naj pazijo na psa, ki je očitno agresiven. Naj povem, da ni šlo za kakšno nenadno in nepričakovano srečanje, psička je pritekla izza vogala, se ustavila in nato skočila na psa, ter ga zgrabila za glavo (halo???, mladička, starega komaj 5 mesecev), jaz nisem psičke sploh opazila, ker sem pazila na svojega psa, ki je tulil ko zmesan, čisto prestrašen. Aja, vse skupaj se je zgodilo v Ljubljani, Šiška. Glede prijave sem se odločila, da se najprej pogovorim z lastnico (malo me skrbi njihov odnos in ne vem, če se hočem spuščat v konflikte s problematičnimi ljudmi). kaj priporočate za obrambo pred napadalnimi psi (solzivec)? ; ne vem, če bi bila v tistem delčku sekunde sploh prisebna toliko, da ga uporabim. Z Jacquesom-Žakom pa bo, upam, vse OK. Le malo ga je treba prosit, da gre na sprehod.
tanja
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #790 : sreda, 15.12.2004 : 12:08:24 »

Luka!

S tem se pa strinjam!!! Wink


TanPe!

No, sedaj je pa situacija malo bolj jasna!
Sem za to, da se pogovorite in ce ne bo uspeha klicete policijo ... in to tudi njim (lastnikom) poveste!!!
Upam, da se bo dalo pogovoriti brez pregovarjanja se manj pa policije!

Kaj priporocamo ... preberi nazaj ... solzivec, bulerje, kol (palico), ...

Upam, da bo z Zakom vse OK, pazite samo da se mu ne bo zagnojilo!

Sporoci kako se boste zmenili!
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #791 : sreda, 15.12.2004 : 12:23:00 »

Tudi jaz želim Žaku hitro okrevanje.  Cheesy Glede sosedov pa - kot je bilo napisano nekaj postov nazaj - najlažlje se z njimi skregaš zaradi otrok ali psa. Če ne bo šlo s pogovorom, potem obvezno prijavi. Upam, da bodo dovolj pametni, da se bo dalo pogovotit. Smiley
Logiran
nero
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 128


« Odgovor #792 : sreda, 15.12.2004 : 13:32:22 »

OJLA!
TamPe:Zaku zelim cimprejsnje okrevanje in upam da se boste z sosedom zmenili na cim bolj miren nacin.Tudi ce bos dobila doma samo njene starse, pocakaj toliko casa da bo  pri razgovoru prisotna tudi mlada lastnica.Upam da boste resili na miren nacin, ce ne, pa ti drugeg ne preostane kot prijava na policijo.Veliko uspeha,drzimo pesti in tacke!!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #793 : sreda, 15.12.2004 : 15:36:49 »

Predvidevam, da opis punce-"lastnice" ni podoben?

http://www.slo-apbt.com/forum/viewtopic.php?t=795&start=0
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #794 : sreda, 15.12.2004 : 15:40:11 »

Saj res, tisto je samec, ta pa samica. Pa vseeno.

Nič, izgleda da se samo še pitti napadajo Grin
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines