mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 11:21:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257518 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #735 : ponedeljek, 13.12.2004 : 13:59:37 »

Se mi zdi, da nadaljne prijateljevanje ne bo šlo- če se psa enkrat stepeta, dvomim, da bosta kdaj prijatelja. Od prejšnjega sprehoda v Zajčji se moja Buba in Uršina Aika ne marata preveč  Wink Dvomim, da bosta kdaj prijateljici... Psi imajo odličen spomin  Grin

Kaj pa misliš s tem, da ga "obesimo" in dvignemo, pa mi ni čisto jasno. Lahko razložiš, prosim, ker me res zanima...

Iz napisanega ni bilo nedvoumno razvidno ali sta se psa res tepla, ali je šlo le za bolj divjo igro ,ki pa je bil as strani manjšega (razumljivo) narobe razumljena. Moj vtis je bil ,da je do resničnih težav prišlo šele po napačnem-preburnem vmešavanju v situacijo. Malim psom je velikokrat neugodno ob igri z velikimi in težkimi psi in to lahko sproži nepredvidljive posledice. Izkušnje in socializacija niso nikoli odveč. Tudi bulija bi se dalo naučiti bolj primerne igre s kolegom , oz kako se vede ob sečanju- to pa je možno le , če srečanja potekajo. Kot pa ste opazili sem priporočila tudi ojačanje in višanje ograje, da do srečanj ne bi prihajalo stihijsko oz brez nadzora.

Obesiti- kot pri obrambi, da spusti rokav Grin, ne "kot v prekmurju" Undecided
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #736 : ponedeljek, 13.12.2004 : 18:24:21 »

Ufffffffffffff sami strokovnjaki, še posebej deteljica.

Daj mi no povej, kdaj sta bila dva psa še kolega ko sta se enkrat stepla?? Žal v svoji 30. letni kinološki karieri (kar nekaj let tudi kot inštruktor), ne poznam takega primera!! Poznam pa dosti primerov, ko so ljudje rekli "saj ne bo več prišlo do tega" pa se je končalo z smrtjo enega od psov. In povem vam: BOLJŠE PRVA KOT ZADNJA ZAMERA!!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #737 : ponedeljek, 13.12.2004 : 18:45:33 »

travca: jaz vem za tak primer. Bratrančev pes (koder) je bil veliko časa edini pes v okolici. Čez nekaj let so sosedi dobili labradorca. Med sosedi je manjši zid, ki ga psa zlahka preskočita, pa vhodnih vrat tudi ni (je le prehod), tako da imata psa dostop do drugega. Koder je bil pač ljubosumen in je napadal labija in ga je velikokrat pretepel. Labi se ga je bal. Ko je zrastel je videl, da mu koder ne more nič, čeprav ga je še vedno napadal in je on enkrat pretepel kodra. Seveda so vsakič posredovali pri pretepu, ampak psa sta bila takoj ko sta se zagledala drug v drugem. Sedaj sta pa prijatelja. Se družita veliko in nikoli več ne pride do pretepa. Seveda pa je to reskirano.. lahko bi se obrnilo drugače in bi labradorec kodra poklal... pač, tudi to je možno..

Pia: jaz bi ti tudi predlagala pogovor. Tožba bo stvar samo še poslabšala. Navsezadnje ste sosedi in je odnos med vami zelo pomemben. Razloži svoje strahove in mogoče boš naletela na razumevanje. Če pa ne bo šlo pa naredite npr. vi višjo ograjo.. jaz bi nazadnje šla v tožbo. Ko smo se z enim sosedom stalno kregali (vedno ga je kaj motilo) nam je na koncu zatrupil psičko (na srečo smo jo rešili).

Lp, Mojca
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #738 : torek, 14.12.2004 : 09:02:16 »

Ufffffffffffff sami strokovnjaki, še posebej deteljica.

Daj mi no povej, kdaj sta bila dva psa še kolega ko sta se enkrat stepla?? Žal v svoji 30. letni kinološki karieri (kar nekaj let tudi kot inštruktor), ne poznam takega primera!! Poznam pa dosti primerov, ko so ljudje rekli "saj ne bo več prišlo do tega" pa se je končalo z smrtjo enega od psov. In povem vam: BOLJŠE PRVA KOT ZADNJA ZAMERA!!

Ojej... Huh

Dva psa v pretepu se tak ponavadi ne mislita ubit - ko se, če se, enkrat zrangirata, pa je mir! In meni je tudi žal, če v 30 letni kinološki karieri niste doživeli tega, jaz poznam vsaj 3 primere, eden je z mojim psom...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #739 : torek, 14.12.2004 : 09:32:05 »

Citat
Jaz pa vam povem takole: z sosedom se najhitreje skregas zaradi psa ali pa otroka.Pri nam je sosedov pes pomarkiral (poscal) vse vogale okoli hise pa nisem rekla nic,ker smo pa
v sorodu,moj pes je pa samo preckal njihovo dvorisce,je bilo pa vse narobe.

Potrebno je kolikor se da dolgo ohraniti mirno kri in hladne živce, čeprav se včasih zdi to nemogoče. Ko se enkrat skregaš s sosedom, postane življenje kaj hitro nevzdržno, sploh če je sosed tak tip, da rad nagaja. Pa tudi v hudi situaciji so ti prvi pri roki sosedje. Če se le da, reševati s pogovorom.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #740 : torek, 14.12.2004 : 09:34:39 »

Dva psa v pretepu se tak ponavadi ne mislita ubit - ko se, če se, enkrat zrangirata, pa je mir! In meni je tudi žal, če v 30 letni kinološki karieri niste doživeli tega, jaz poznam vsaj 3 primere, eden je z mojim psom...

Ojoj, pa smo tam- a ni dovolj, da oba v pretepu dobita hude poškodbe  Huh A se morata res še pobit?! Jaz osebno med pretepom svojega psa ne bi čakala, da bo kateri od njiju obležal mrtev, ampak bi že prej posredovala.... Preden se zrangirata, lahko že obema žnabli stran visijo pa eden je brez ušesa, ...  Wink No ja, mogoče je pa boljše, da se pobijeta, je manj stroškov  Angry (pa tole ni mišljeno resno, da ne bo kdo na hrbet padel od groze)

Lp pa čim manj pretepov,
Tina
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #741 : torek, 14.12.2004 : 09:40:14 »

Citat
Ojoj, pa smo tam- a ni dovolj, da oba v pretepu dobita hude poškodbe


Tudi jaz bi posredoval, preden bi bila psa vsa oklana. Kaj pa v primeru, da drug pes noče in noče odnehat? In v primeru, da psa nimaš na povodcu? (vem da ne spada neposredno  v to temo).
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #742 : torek, 14.12.2004 : 09:49:38 »

Ojoj, pa smo tam- a ni dovolj, da oba v pretepu dobita hude poškodbe  Huh A se morata res še pobit?! Jaz osebno med pretepom svojega psa ne bi čakala, da bo kateri od njiju obležal mrtev, ampak bi že prej posredovala.... Preden se zrangirata, lahko že obema žnabli stran visijo pa eden je brez ušesa, ...  Wink No ja, mogoče je pa boljše, da se pobijeta, je manj stroškov  Angry (pa tole ni mišljeno resno, da ne bo kdo na hrbet padel od groze)

Lp pa čim manj pretepov,
Tina

Počasi, počasi...Govorim teoretično. Kot prvo, jaz vedno posredujem! Drugače pa se lahko zgodi, da je vsega konec, preden prideš zraven...Še tole, bi sama skočila med dva dobermana?

Jaz govorim o nasplošno - dva psa sta lahko "prijatelja", četudi sta se že stepla. Ni pa to pravilo!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #743 : torek, 14.12.2004 : 10:23:54 »

Ja, če bi eden od dobermanov bil moj pes (ki bi ga imela seveda ful rada), bi tudi posredovala- a naj čakam, da se bosta "po domače" zmenila? Potem pa k veterinarju in štiri plače za zdravljenje  Roll Eyes Ne rečem, da bi kaj dosegla, probala pa bi...

Je pa živa neumnost, "govoriti teoretično", potem tukaj sploh ne bi bilo debate- vsi vemo, da je praksa čisto nekaj drugega; teoretično tudi čmrlj ne more leteti, pa leti, a ne?  Wink
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #744 : torek, 14.12.2004 : 10:42:03 »

Ja, če bi eden od dobermanov bil moj pes (ki bi ga imela seveda ful rada), bi tudi posredovala- a naj čakam, da se bosta "po domače" zmenila? Potem pa k veterinarju in štiri plače za zdravljenje  Roll Eyes Ne rečem, da bi kaj dosegla, probala pa bi...

Je pa živa neumnost, "govoriti teoretično", potem tukaj sploh ne bi bilo debate- vsi vemo, da je praksa čisto nekaj drugega; teoretično tudi čmrlj ne more leteti, pa leti, a ne?  Wink

Spet smo tam...pa od kje vam ideja, da se vmes ne posreduje. Valda se posreduje, samo ti jaz povem da ne bi nič dosegla (sem 90%), četudi bi tvoj pes popustil na komando. Ok, se pravi da v tem primeru ne preprečiš pretepa, ki pa se nadaljuje, psa se poanavadi rangirata...Poudarjam ponavadi, to ni pravilo. In če že se zrangirata, še ne pomeni, da se bosta stepla vedno ko se vidita...

Hotela si, da ti razložim kako lahko sploh pride do rangiranja, pa sem ti napisal.

Teoretično je neumno??!  Shocked

Že vidim, da ne bom ničesar dopovedal...
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #745 : torek, 14.12.2004 : 10:49:01 »

Citat
Še tole, bi sama skočila med dva dobermana?
Grin
Nekaj podobnega se je zgodilo meni. Na žalost sem stala vmes, na srečo pa nista bila dobermana. Nekaj poškodb zaradi padca sem dobila samo se je na koncu vse ok končalo - s pogovorom.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #746 : torek, 14.12.2004 : 10:50:17 »

Ufffffffffffff sami strokovnjaki, še posebej deteljica.

Daj mi no povej, kdaj sta bila dva psa še kolega ko sta se enkrat stepla?? Žal v svoji 30. letni kinološki karieri (kar nekaj let tudi kot inštruktor), ne poznam takega primera!! Poznam pa dosti primerov, ko so ljudje rekli "saj ne bo več prišlo do tega" pa se je končalo z smrtjo enega od psov. In povem vam: BOLJŠE PRVA KOT ZADNJA ZAMERA!!

Ja očitno nisi bil kaj prida inštuktor , če nikoli nisi videl (vzgojil oz izšolal) primera, ko se psi stepejo in to ne pomeni , da se bodo vedno znova stepli Grin..vzemi to pripombo kot zajebancijoseveda..
zdaj pa zares...med "pretepom" in "pretepom" je velika razlika, zato je težko dajati točno oceno in navodila na daljavo , talole po približnem in subjektivnem opisu na internetu Wink
V svoji sicer (samo 20 letni Sad), kinološki zgodovini (psov, ki sem jih imela kot otrok, ne štejem v kinološko zgodovino) sem videla tudi veliko psov (vključno kakšnega mojega sram), ki so se kdaj stepli, pa to ni pomenilo konec sveta. Tudi ne, da bo pes z dotčinim psom vedno nezdružljiv. Obstajajo pa seveda psi, ki so vedno nezdružljivi, ampak v tem primeru ne gre samo za ta pretep , pač pa je pes tudi na splošno nevzgojen in slabo socializiran.
Tudi pri največjih prijateljih pa lahko pride do pretepa v določenih situacijah- npr za hrano, posest, igračo ali ob nespoštljivem vedenju enega od udeležencev.
Določeni psi so nezdružljivi z drugimi oz nekaterimi samo ob taki situaciji, drugače pa so prijatelji (npr se igrata med sabo in se stepeta za predmet).
še nekrat preberi post : tudi omenjeni se zdi ,da se je pes hotel najprej igrat...
in pa poglej pasme- buliji niso pretepači ( vsaj v povprečju in po standardu), maltežani pa so zani po slabših živcih in ne največji vedno toleranci do tacanja drugih psov po svojem teleščku , čeprav tudi niso pretepači...iz tega sklepam, da je šlo tu bolj za nesporazum. Je pa, kot sem rekla , težko realno ocenit ne da bi videl situacijo.
in seveda , jaz psov ne bi nikoli pustila, da se pretepajo po svoje, kakor se komu zdi. Pretep moramo prekinit in psu razložit, da to ni primerna oblika komuniciranja, ter ga naučit kakšna je pravilna. Pri tem seveda pazima na varnost udeležencev.
Psi se NE SMEJO PRETEPAT in to jim mora bit jasno. Kako pa se vesti do drugih psov se lahko naučijo le v stikih z njimi, ker ne berejo interneta  Grin
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #747 : torek, 14.12.2004 : 10:53:24 »

...
Hotela si, da ti razložim kako lahko sploh pride do rangiranja, pa sem ti napisal.
...

Ne, nisem hotela- oprosti, če je se je tako slišalo  Wink
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #748 : torek, 14.12.2004 : 10:55:56 »

Citat
Pretep moramo prekinit in psu razložit, da to ni primerna oblika komuniciranja, ter ga naučit kakšna je pravilna. Pri tem seveda pazima na varnost udeležencev.

Ko bi le bilo tako enostavno, kot se sliši... Roll Eyes Huh

Kaj mu rečeš fuj in potem preneha s taim obnašanjem?
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #749 : torek, 14.12.2004 : 10:57:55 »

Ne, nisem hotela- oprosti, če je se je tako slišalo  Wink

Kako da ne? Tole spodaj je tvoje vprašanje, ki je sicer retorične narave, a vseeno je namenjeno meni...

Citat
Ojoj, pa smo tam- a ni dovolj, da oba v pretepu dobita hude poškodbe  A se morata res še pobit?!
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines