mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 11:15:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257513 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #720 : nedelja, 12.12.2004 : 11:34:37 »

Pozdravljeni!

Danes se je zgodil zame velik sok, prvic sem se zavedala koliko mi Kaj pravzaprav pomeni. No pa, da zacnem lepo po vrsti...

Zjutraj je mama spustila Kaja na vrt, da opravi potrebo. Medtem ko je Kaj vohal in pac opravljal svoje je ograjo preskocil sosedov buldog in ga napadel. Zdaj ne vem mogoce se je hotel igrati(ni me bilo zraven), a vseeno je zacel skakati in gristi Kaja. Ta je zacel rencati in se branit, kakor se makltezan pac sploh lahko brani. Potem je to opazila moja mama in zacela kricati in tepsti buldoga. Ker je tako kricala je ven prisla se soseda in nekako sta psa locili. Kaj je imel rep krvav, a na sreco je imel na repu le majhno ranico.

Zdaj pa me zanima, kaj lahko naredim??? Soseda je vedela, da pes lahko preskoci ograjo, ker jo je ze velikokrat in ga je kljub vsemu pustila brez nadzora na vrtu. Z njo tako ali tako nisem v dobrem odnosu(moji starsi so in se ne zelijo kregati), ampak kjer je meja je pa meja...
Torej kaj lahko naredim(podam kaksne ovadbe ali kaj podobnega) Huh Mi priporocate, da to sploh naredim, ker priznam da sem zdajle kar malo pretresena in morda to vseeno ne bi bilo dobro...

Povedala ji bom prvic ko jo srecam kaj si mislim o vsem skupaj. Zdaj pa mi vi svetujte,kaj bi naredili ce bi bili na mojem mestu Huh

Lp,Pia
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #721 : nedelja, 12.12.2004 : 11:37:32 »

Citat
je ograjo preskocil sosedov buldog in

Tega pa ne razumem čisto dobro... buldog je preskočil ograjo?? Kako pa? A so mu fedre na šape namontirali al imate 30 cm visoko ograjo?  Grin Grin
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #722 : nedelja, 12.12.2004 : 13:20:14 »

Največ kar lahko narediš je, da prijaviš na policijo. Policija mora obravnavati vsako prijavo, avtomatsko pa potem podajo predlog sodniku za prekrške proti kršitelju, v tvojem primeru proti sosedi. Zakon pa je jasen! Pes ne sme biti spuščen brez nadzora.

Ti kot primer povem, da je imela soseda gonečo psico, sosedov pes pa ji je - ker je bil ves čas spuščen - "poscal" vse vogale in vrata. Sosed se za njena opozorila ni zmenil, pa je poklicala policijo in sosed je šel k sodniku za prekrške in plačal ne majhno kazen za prekršek.

Pa ne čakaj predolgo.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #723 : nedelja, 12.12.2004 : 14:11:04 »

ena Afna: Ograja je zelena manjsa(saj ves taka ki jo imajo za okrog vrtov), ni je dobesedno preskocil vendar se je nekako naslonil nanjo in nato odrinil-in nekako prisel cez....

travca: Hvala za odgovor Wink

Ima kdo se kaksno idejo Huh

Lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #724 : nedelja, 12.12.2004 : 14:16:21 »

pia; najprej se pogovori z lastnico, ce ne bo napredka, jo prijavi.
Logiran
ninka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24



« Odgovor #725 : ponedeljek, 13.12.2004 : 00:10:40 »

Nekaj časa nisem bila na forumu, pa vidim, da se je debata o napadu na mojega psa nadaljevala. Nekateri ste izrazili svoje sodbe (andariel), ne da bi prej prebrali moj post v celoti, pa nič za to.

Na forum sem pisala predvsem zato, da sem dala iz sebe tisto jezo in nemir, ki ga človek začuti, ko se mu zgodi nekaj negativnega in na kar nima vpliva.

Jasno je, da ima vsak o tem drugačno mnenje. Moj koncept svobode je pač tak, da ko sem na lastnem dvorišču s svojim psom na povodcu, me nima pravice nič in nihče brez razloga napadati, pa če to pomeni, da mojemu psu pol glave odgrizne, ali pa, da ga in me samo hudo prestraši.

Kar se tiče policije je tako, da če pitbul napade sosedovo piko, bi morala ona klicat policijo in ne jaz.

Tretja stvar je ta, da bi, če bi mojega psa napadla čivava, ravnala enako.
Veterinarska inšpekcija že ima mojo pisno prijavo in če sem prav razumela, bodo v najkrajšem možnem času ukrepali, saj se jim je zdela zadeva zelo resna.
Moj pes jo je na srečo skupil le z natrganim ušesom in podpludbami, jasno pa mi je, da je to lahko nekomu malenkost. Nekateri peljejo psa k veterinarju samo, če ga pol manjka, oziroma sem v naši vasi že slišala pripombo: "oh...saj tudi če crkne, ni nič hudega, teh psov je itak toliko, da lahko takoj drugega nabavimo, žal mi je samo zaradi deklet, ker sta se nanj navezali.."
Vsem tistim, ki še niste doživeli napada na vašega pasjega člana družine želim, da se vam ne bi nikdar zgodilo.
Pitbuli so mi bili do pred petimi dnevi všeč, zdaj pa sem pred to pasmo previdna, saj spuščenemu psu ne piše na čelu kakšen gospodar ga je doma vzgajal. Lahko le predvidevam, da bi bil, če bi bil vsaj malo odgovoren, zunaj skupaj s svojim psom.

Lp ninka1    
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #726 : ponedeljek, 13.12.2004 : 08:53:48 »

Citat
ena Afna: Ograja je zelena manjsa(saj ves taka ki jo imajo za okrog vrtov), ni je dobesedno preskocil vendar se je nekako naslonil nanjo in nato odrinil-in nekako prisel cez....
O madona... tale buldi je pa fenomen...  Grin Grin

No pa malo šalo na stran... glede na to, da je gospa tvoja soseda in se je to zgodilo prvič jaz ne bi hitela s prijavo, saj bi to pomenilo konec dobrih sosedskih odnosov kar pa ni ravno pozitivno...glede na to, da pa praviš, da se ona in tvoji starši dobro razumejo pa... jaz bi prosila mamo ali očeta naj se pogovorita z njo in ji razložita da vas pač skrbi a ne Wink.. če je gospa "normalna" bo sigurno razumela...potem pa počakaj kako bo naprej. za prijavo ti še vedno ostane čas...
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #727 : ponedeljek, 13.12.2004 : 09:07:46 »

pia_in_co,

ne prehitevaj. Če je to soseda, potem predvidevam, da bosta morali še dojgo zdržati skupaj. Poizkusi najprej s pametnim in mirnim pogovorom. Mislim, da bi moralo uspeti. Če jo boš pa kadarkoli prijavila, potem se bojim, da boste težko zdržali drug ob drugem Huh. Tudi s starši bi se slejkoprej skrhali dobri odnosi.
Pa ne pozabi čestitat buldogu atletu. Grin
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #728 : ponedeljek, 13.12.2004 : 09:08:49 »

O kakšnih sodbah ovorimo?  Roll Eyes
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #729 : ponedeljek, 13.12.2004 : 11:07:35 »

ne dramatiziraj...sama prviš , da se je mogoče hotel igrat, ker ima samo malo krvar rep , očitno res ni bilo hudega, ker en buldog, maltežančak az lahkoto popapca , če j eto njegov namen. Če pa bi tvojamami in soseda malo manj a ne bi bila krvava.
Svetuj sosedi naj postavi bolj konkretno ograjo, magar če mal prispevate....
Maltežančka čim bolj socializraj, svetujem tudi druženje z sosedovo "pošastjo", da se sporijateljita z aprimer če še kdaj prideta skupaj- in predvem brez histerije v takih in podobnih primerih. Pse je potrebno umiriti in umirjeno ločiti, če nočemo poškodb, ki jih sicer sploh n ebi bilo, predvsem ne vlačimo manjšega iz gobca večjega, ker lahko povzročimo raztrganine.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #730 : ponedeljek, 13.12.2004 : 11:10:56 »

ne dramatiziraj...sama praviš , da se je mogoče hotel igrat, ker ima samo malo krvav rep. Očitno res ni bilo hudega, ker en buldog, maltežančka z lahkoto popapca , če je to njegov namen. Če pa bi tvoja mami in soseda malo manj rjoveli in paničarili pa še ta ne bi bila krvava. Wink
Svetuj sosedi naj postavi bolj konkretno ograjo, magar če mal prispevate.... Roll Eyes
Maltežančka čim bolj socializraj, svetujem tudi druženje z sosedovo "pošastjo", da se sporijateljita za primer, če še kdaj prideta skupaj- in predvem brez histerije v takih in podobnih primerih. Pse je potrebno umiriti in umirjeno ločiti, če nočemo poškodb, ki jih sicer sploh ne bi bilo. Predvsem ne vlačimo manjšega iz gobca večjega, ker lahko povzročimo raztrganine.Če ga drži rečemo spusti, običajno j edovolj, ali pa ga "obesimo" in dvignemo in prigovarjamo MIRNO, da spusti če ne gre,  poskušamo razklenit gobec- lahko tud s palico če ne gre z rokami.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #731 : ponedeljek, 13.12.2004 : 11:29:41 »

Maltežančka čim bolj socializraj, svetujem tudi druženje z sosedovo "pošastjo", da se sporijateljita za primer, če še kdaj prideta skupaj- in predvem brez histerije v takih in podobnih primerih. Pse je potrebno umiriti in umirjeno ločiti, če nočemo poškodb, ki jih sicer sploh ne bi bilo. Predvsem ne vlačimo manjšega iz gobca večjega, ker lahko povzročimo raztrganine.Če ga drži rečemo spusti, običajno j edovolj, ali pa ga "obesimo" in dvignemo in prigovarjamo MIRNO, da spusti če ne gre,  poskušamo razklenit gobec- lahko tud s palico če ne gre z rokami.

Se mi zdi, da nadaljne prijateljevanje ne bo šlo- če se psa enkrat stepeta, dvomim, da bosta kdaj prijatelja. Od prejšnjega sprehoda v Zajčji se moja Buba in Uršina Aika ne marata preveč  Wink Dvomim, da bosta kdaj prijateljici... Psi imajo odličen spomin  Grin

Kaj pa misliš s tem, da ga "obesimo" in dvignemo, pa mi ni čisto jasno. Lahko razložiš, prosim, ker me res zanima...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #732 : ponedeljek, 13.12.2004 : 11:38:14 »

Ali ste  mogoče  pomislili, da  nas pes posnema?  npr.   ko pride do prepira z sosedom?    Če se prepirate z sosedom lahko kar pričakujete, da se tudi vaša psa ne bosta razumela.  Tudi mi imamo probleme z sosedom, ne zaradi psa ampak zaradi drugih stvari......  no ,tudi ta  sosed ima psa, in, ko je bil naš Damster majhen  je  sosedov stalno renčal in lajal, sosed  ga je pa še "Ščuval " češ  , da ga podgano malo in  podobne( on ima  manjšega mešanca) sedaj je pa naša podgana zrastla in je veliko večji od njega  , pa sosedov  še vedno laja in renči...........Ampak tukaj smo pa črto potegnili mi  naš se mu ne sme približati niti ne sme na sosedovo, ga imamo pač stalno pod nadzorom.

Spominjam se pa ko smo bili otroci in  z nami se je igral nek mešanček Bobi nadvse prijazen kuža,   potem smo se pa skregali in se  razdvojili -  po otroško odločili da z njimi se pa "sovražimo"....... od takrat naprej  je ta prijazni kuža vedno lajal in renčal na nasprotni tabor.

Jaz mojega soseda če  me kaj ogovarja in "klobasa" enostavno ignoriram....... prav tako  dela  pes.

Zato ,moj nasvet za vse ,ki se ne razumete z sosedi.... malo premislite na svoja  dejanja  predno začnete obtoževati  pse. Wink

PS. Pia-  poleg ograje posadite še živo mejo tako da se psa ne bosta videla.  Eko- moj nasvet Grin
Logiran
nero
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 128


« Odgovor #733 : ponedeljek, 13.12.2004 : 11:57:18 »

OJLA!
Jaz pa vam povem takole: z sosedom se najhitreje skregas zaradi psa ali pa otroka.Pri nam je sosedov pes pomarkiral (poscal) vse vogale okoli hise pa nisem rekla nic,ker smo pa
 v sorodu,moj pes je pa samo preckal njihovo dvorisce,je bilo pa vse narobe. Roll Eyes Roll Eyes

                Barbara&Lor
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #734 : ponedeljek, 13.12.2004 : 12:00:34 »

Citat
Se mi zdi, da nadaljne prijateljevanje ne bo šlo- če se psa enkrat stepeta, dvomim, da bosta kdaj prijatelja. Od prejšnjega sprehoda v Zajčji se moja Buba in Uršina Aika ne marata preveč

To je pri psicah malo drugače...One se resnično težko spoprijateljijo, ko pride do pretepa, psi so večji flegmatiki glede tega.
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines