mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 20:19:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256965 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
aleps
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 243


« Odgovor #240 : torek, 18.05.2004 : 10:38:54 »

Ojla vsem skupaj!

Malo berem vse skupaj, pa mi je jasno, da veliko ljudi ne mara psov tipa bull. Ampak po mojih izkušnjah so ti psi prov face in imam jaz več slabih izkušenj z NO, ki napadajo tudi brez vzroka, ampak v njih se pa nihče ne vtakne.

Torej lastniki bullov ne se preveč sekirat in vzgajajte svoje kužke tko kot do zdej.

Je pa res da obstajajo nori lastniki, ki imajo tega psa samo zato, da se z njim pokažejo, ampak norca iz psa se da narediti, pa ni ravno nujno, da je tipa bull.

LP Špela, Gogain Indy!
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #241 : torek, 18.05.2004 : 10:52:16 »

Citat
TO NISO PSI, AMPAK UBIJALCI, ker danes človek res težko najde čas, da bi se toliko ukvarjal s takim zabitim psom, kot ga ta zahteva.

Mater sem se nasmejal  Grin

Si kdaj pomislila, da bi si izmerila IQ?
Logiran
misha
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 112


« Odgovor #242 : torek, 18.05.2004 : 11:34:53 »

[

P.S: Tisti, ki tako zagovarjate te plemenite pse, se postavite v kožo enega od nas žrtev, mogoče še kdaj boste( pa ne da vam to želim), in potem pridigajte, da je res krivec samo lastnik. Jaz teh psov videt ne morem , čeprav sem že Mino zagovarjala pred njenim lastnikom, saj jo namreč po napadu lastnik brca, vleče za kožo... TO NISO PSI, AMPAK UBIJALCI, ker danes človek res težko najde čas, da bi se toliko ukvarjal s takim zabitim psom, kot ga ta zahteva. Ne zamerite, ampak čustva delajo svoje.
Citat
[/glow]

Žal mi je da se to toliko dogaja in tudi za tvoj primer.
Jaz bi na tvojem mestu TAKOJ PRIJAVILA DOGODKE POLICIJI, ker se to ne sme. In kriv je lastnik, da to sploh pusti. Ti in tebi podobni pa z svojim molkom zagovarjate taka početja.

TAKOJ PRIJAVI BREZ PREMIŠLJEVANJA!!!!

Kar se tiče teh pasem jih še vedno ZAGOVARJAM in pravim: KRIVI SO LASTNIKI IN NE PSI.
Je pa v naravi tako da se večji počuti večjega pred kakšnim manjšim predstavnikom.

Upam, da boš zadevo čimprej uredila, brez krvavih posledic.

Srečno,        Eva
Logiran
Bik
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #243 : torek, 18.05.2004 : 17:52:27 »

ker danes človek res težko najde čas, da bi se toliko ukvarjal s takim zabitim psom, kot ga ta zahteva. Ne zamerite, ampak čustva delajo svoje.

Ej kokoška, ti psi imajo več možganov kot ti!!!
Logiran
bobaje
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #244 : sreda, 19.05.2004 : 11:22:38 »

Saj sem prebrala vse že napisano o napadih psov, a vseeno sem se odločila, da vam napišem par besed, ker sem seveda J E Z N A . Huh
Kot lastnica velikega švicarskega planšarskega psa z 73 cm plečne in 60kg imam velike težave z nemškim ovčarjem v lasti lokalnega prodajalca avtomobilov.
Njihov salon stoji v križišču, kjer je ob cesti pločnik in označen prehod za pešce. Okoli salona prosto hodi NO, ki je po naravi pretepač. Ko grem s svojim psom preko prehoda za pešce (moj pes je na povodcu) NO prileti in mu skoči v vrat, ter mu trga vrat.Naš pa presenečeno stoji kot ena kravica in se potem začne tresti od strahu...(ja velikost ni vedno merilo). Zaenkrat sem mu poznajo  v vratu zobje- ni bilo potrebno šivanje. A lastniki na moje vpitje odgovarjajo, da sem itak na njihovi zemlji in da lahko dela njihov pes kar hoče.
Saj če bi bilo to samo tam, bi se pač temu delu pričela izogobati, a žal ta NO  hodi velikokrat (najman 1*tedensko) prosto po vasi in se mi je že zgodilo, da je skočil pred hišo v mojega psa. Pa z mano je šel za dve uri po polju na sprehod in vsake deset metrov napadel mojega psa- direktno v vrat.
Moj samček je star eno leto, popolnoma brez znanja o pretepanju in grizenju, pa si niti malo ne želim, da bi to okusil in da bi se še naš začel pretepati, oz. bi postal napadalen na druge pse.
Zanima me vaš nasvet, oz. kaj bi storili na mojem mestu:
- prijava policiji??? Kaj se sploh zgodi?? Jaz imam občutek, da bi se na policiji smejali. Grin
- nazaj napad na psa s sprejom?? Svetovanje nekega drugega lastnika, a konec koncev se mi njihov pes še vedno smili, saj ni kriv, da so ga kupili taki idioti.
-kaj bolj pametnega???  
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #245 : sreda, 19.05.2004 : 11:27:54 »

Vprašaj pasjeljubko Nanook, ti bo posodila bulerje in boš lahko psu zdrobila kosti.
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #246 : sreda, 19.05.2004 : 11:28:53 »

Poskusila ti bom odgovoriti, čeprav nimam izkušenj z napadom psa, vsaj zaenkrat, hvalabogu. Jaz bi na tvojem mestu poklicala policijo saj njihova izjava da lahko pes počne kar hoče ne drži, vsekakor pa ne sme napadat drgih, zaenkrat se spravlja na psa kar pa lahko hitro postane namesto pes tudi človek.

Drugi nasvet kupi si v trgovini limonin sok ali kar limono in z njim pošpricaj psa ko pride k tebi in tvojemu psu, zaradi limone mu ne bo nič hudega.

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #247 : sreda, 19.05.2004 : 11:30:31 »

Prvo kot prvo prijavi policiji. Lastnik si bo nakopal sodnika za prekrške in s tem lepo denarno kazen. Upam da jih bo to izučilo.
Lahko kupiš Dazer-ja, ki naj bi bil kar učinkovit. Moja babica ga uporablja ko se psička goni. Lahko uporabiš sprej, vendar pri tem moreš pazit v katero smer piha veter Grin.
Vsekakor pa POLCIJA!!!!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #248 : sreda, 19.05.2004 : 11:40:18 »

Bobaje,
pokliči policijo in prijavi, da te je njegov nemški ovčar napadel-tebe in psa. Tudi naša soseda je nekoč klicala policijo, češ, da jo je naš Bero napadel. Je pa na cesti šel samo za njo in zalajal (vem, naša napaka, da nam je pes ušel na cesto). Ampak ženska se sploh ni nič pogovorila z nami, sploh nam ni nič povedala, samo na policijo je klicala, da jo je pes napadel   Roll Eyes. Policaji so prišli čez kakšni 2 uri.

Hja, pa iz lastnih izkušenj ti povem, da se izogibaj temu nemškemu ovčarju. našega samca je samo enkrat napadel NO in od takrat jih še videti ne more. In ker ga je v mladosti večkrat napadel sosedov pes, sedaj naš samec ne mara drugih samcov. In tudi naš se ni znal nikoli branit-vedno je bil Bero tepen  Roll Eyes. Samo nasvet: če ne želiš imeti napadalnega psa, potem se striktno izogibaj, da bi tvojega psa napadali drugi samci (če ne verjameš, kakšen je švicar, ki ne prenaša drugih samcev=> si dobrodošla pri nas in gremo na en sprehod Grin Wink

LP jana
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #249 : sreda, 19.05.2004 : 11:41:56 »

Vztrajam, da kontaktiraš pasjeljubko Nanook, da ti posodi bulerje  Grin

In potem brcaj kar se da, več kosti zlomiš, večji pasjeljubec si...


Ne štekam zakaj bi jo mogu pes skupit. Prefukaj lastnika pa bo mir...
Logiran
IgiS
gost
« Odgovor #250 : sreda, 19.05.2004 : 11:47:26 »

Iz tvojega pisanja se da sklepati, da je dotični NO že večktar obdelal tvojega velikega švicarskega planšarskega psa, tako da plečna višina res ne pomaga  Cry.
Moj nasvet:
1. nikoli ne dopusti, da drugi psi ob tvoji prisotnosti grizejo tvojega psa !
2. ko zagledaš tega NO ali vsakega psa, za katerega misliš, da nima dobrih namenov, zagrabi psa za ovratnico (ne slučajno zatezno!) in pojdi direktno proti psu. S tem daš nasprotnemu psu vedeti, da sta DVA in ne le en sam. Večina psov bo pobegnila, ali pa ne bo napadla. Ob tem lahko glasno govoriš ali pa tudi renčiš, če ti ni nerodno Grin
3. nikoli ne dovoli, da nasprotni pes pride med tebe in tvojega psa - pomikaj se skupaj s psom.
4. s tem ko psa zagrabiš za ovratnico mu dvigneš moralo in poveš, da se bosta borila obadva.
5. če pes vseeno zagrabi tvojega, ga brcni z vso silo (silo primerno velikosti nasprotnega psa) ali pa ga primi za zadnje noge in dvigni - bo spizdil 100 na uro  Grin
6. po končanem "boju" pohvali psa
7. čez par poizkusov ne bo več dotičnega NO na spregled  Shocked

LP
Igor    
Logiran
jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #251 : sreda, 19.05.2004 : 11:50:31 »

Kuža ni kriv, če so lastniki idioti. Pojdi nekajkrat sama mimo njega in ga podkupi s kakšno dobrotko, da te bo vzljubil.
Strinjam se seveda tudi s policijo. Če bo kdaj poškodoval tvojo zverinico, takoj k veterinarju (prvič da bo primerno oskrbel psa, drugič da boš imela zapisnik o poškodbi) in seveda pokliči policijo. Potem pa lepo tožiti lastnike ovčarja za odškodnino zaradi poškodbe tvojega psa in zaradi strahu, ki so ga ti ob tem pretrpela in za stroške veterinarja...
Verjetno se bo nekaj časa vleklo, vendar če nimajo nasprotniki zvez na sodiščih, ti bo uspelo. Pa še mir bo.
Najprej pa že zaradi svojega psa poskusi zlepa. Tudi dobroto si pes zapomni.

Lep pozdrav in srečen dan
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #252 : sreda, 19.05.2004 : 11:56:48 »

1. Policija-prijavis lastnika (baje ful hitro reagirajo, ce reces, da te napada pitbull).
2. Izogibas se tistemu delu, kjer zivi ta nemec.
3. Primi tega nemca za ovratnico, ga stresi za vratno gubo, zarenci proti njemu in reci fuj to. (HECAM se, ne tega delat!!!)
4. Solzivec, deodorant, limonin sprej-citronela, lahko tudi sprej za razcesavanje dlake. obvezno ali ob brezvetrju oz. ob predhodni ugotovitvi kam piha veter.*
5. Siba, palica, bulerji (v postev pridejo pozimi oz. jeseni).*
5. Kamenje.*
6. Vpitje, samo to si ze rekla, da ne pomaga.
7. Kar je IgiS napisal.

*ce imas obcutek, da bi bil pes pripravljen napasti tudi tebe, odsvetujem uporabo teh metod.

Citat
Vprašaj pasjeljubko Nanook, ti bo posodila bulerje in boš lahko psu zdrobila kosti.

Kot poznavalec bi moral vedeti, da je za drobljenje kosti bolj primerno kladivo ali pa kaka ornk macola in hiter avto. Se vedno ti pa ostane tudi tebi tako ljubo stresanje za vratno gubo.

Citat
če pes vseeno zagrabi tvojega, ga brcni z vso silo (silo primerno velikosti nasprotnega psa)

 Shocked Shocked Shocked Kako si drznes?!?! In ti naj bi bil ljubitelj psov, pa se nemca imas, pa takole bi brcal, ko bi kak tuj pes tvojega zagrabil? Sramota, da bi branil lastnega psa pred poskodbami.  Angry  Da pa to se propagiras, ocitno imas izkusnje???
Grin Grin Grin Grin (sarkazem, ja)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #253 : sreda, 19.05.2004 : 12:05:25 »

Citat
Se vedno ti pa ostane tudi tebi tako ljubo stresanje za vratno gubo.

Verjamem, da težko dojemaš. Vratna guba se uporabi enkrat, mogoče dvakrat in to je to. Ko je pes še majhen in nikoli ko je velik.

Brcanje seveda pride v upoštev, a ne razumem vas, pasjeljubcev, zakaj bi tepli psa (če ni prišlo do ugriza), saj "revež" ni kriv, da je bil slabo vzgojen.

Nanook naj ti posodi bulerje, pa pojdi zbrcat lastnika. Vmes, ko ga brcaš, ga lahko še stresaš za vratno gubo.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #254 : sreda, 19.05.2004 : 12:07:40 »

Drugače pa poteka podobna tema že tukaj

Lp Jana
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines