mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 18:16:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256915 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #165 : četrtek, 22.01.2004 : 14:30:54 »

Reksi, mislim da nisva na isti valovni dolžini. Ampak, da ne bo pomote... dobro se zavedam da je pes žival in nobenega namena nimam svojo psičko spreminjati v človeka, ali jo tako obravnavati. Je res "samo pes" in "samo moj prijatelj" in tako jo tudi obravnavam. Upam pa si trditi, da noben pes, pravilno vzgojen, ne bo kar tako napadel... Pa naj bo to APBT, rott, doberman,...

LP, maj
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #166 : četrtek, 22.01.2004 : 15:03:55 »

Vidim, da po svetu še hodijo primitivni ljudje... Angry Treba se bo počasi sprijaznit, da se tudi taki frajerji mešajo v kinologijo....

Reksi, prosim ne presenti me in ne reci, da imaš psa doma...
Če ga imaš, pa se vpiši v kinološko društvo, si na dobri poti...
Logiran
reksi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #167 : četrtek, 22.01.2004 : 15:05:29 »

Maj Smiley ne bom se silil na tvojo valovno dolžino, čeprav mislim, da sva si vseeno blizu. Če izpeljem misel, ki si jo napisala do konca....do "realnega" konca.....da noben pes, pravilno vzgojen, ne bo kar tako napadel... ne glede na pasmo. Prav imaš. Pravilno vzgojen.....nepravilno vzgojen=nevzgojen=nevaren=?
Nikoli nisem krivil pse. Psi so taki kot so. Res so nekateri težje vzgojljivi, res so nekateri bolj ostri drugi miroljubni tretji iskrivi. Tudi nori so vmes...podobno kot pri ljudeh..lahko je to pač naključje narave. Najmanj 30 let imamo pse pri hiši. Zadnjih deset let psičko, ki je zelo aktivna Smiley poglej moj oglas, mamo enga viška, ga nikakor ne mormo spraviti v promet. Zato govorim iz izkušenj. Poznam pse. Videl sem v bolnici 3 letnega fanta, ki ga je domač pes ugriznil v obraz. Zdajle jih ima fant 17, 18 in bi prav rad, da bi odgovoril tistemu Andarielu, ki je pred tabo komentiral mojo izjavo...kot bolano. Jaz mu ne bom odgovarjal.
lep dan ti želim
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #168 : četrtek, 22.01.2004 : 15:37:41 »

Ah daj...če pes brez razloga napade človeka, sem tudi jaz za uspavanje! Če pa psa, pa definitivno ne...Kakšne veze ma napad na psa, z napadom na človeka? Ne rabiš se z mano pogovarjat, ne bom nič jezen, zapomni pa si, da je tvoje razmišljanje PRIMITIVNO...

pa lep pozdrav
Logiran
reksi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #169 : četrtek, 22.01.2004 : 15:41:05 »

 Grin ha ha Andariel, zdaj pa res moram odgovoriti. Bo pač primitivno...kaj morem. V kinološko društvo pa res ne grem. NI treba. Kot da s tem, ko si v konološkem društvu, postaneš normalen. Ma jok, nimam si namena zdraviti kakih kompleksov tam, se postavljati z znanjem svojga psa, z njegovo raso in plemenitostjo, ne mislim se tolčt po prsih da sem ljubitelj psov. Res so nekateri zelo zagriženi. In čisto normalno je, da nekateri posvetijo več časa vzgoji psa, kot ženi, otrokom al pa staršem. Veš kaj je norma? in normalno? Norme postavi družba, in če se jih držiš, si normalen. Če norme postavi i društvo ljubiteljev psov, je normalno , da ljubiš pse Smiley Če norme postavi družba na Tajskem, je normalno da jih tudi ljubiš (gurmansko)
Veliko psov sem že vzgojil, popolnoma normalni so. Ni mi jih treba trenirati, mučiti, dresirati. Ubogajo...pa ne vem zakaj.  
Aloooo...ni mi pa všeč, ko praviš, da se jaz kot primitivec mešam v kinologijo...Bog vari, ne mešam se v to visoko vedo...pasjeslovstvo. Mešam se samo v debato, kar mi je vsaj upam, v demokratični družbi dovoljeno. In že dolgo imamo pse pri hiši. Vseh sort jih je že bilo. Imamo jih, ker so nam simpatični, ker lajajo in opozarjajo, ko kdo pride. Ne ljubimo jih, ne poljubljamo, ne kopamo v kopalnici. Imajo pa vedno na raspolago 20 kvadratnih metrov ogrevanega prostora v kurilnici, prost dostop čez loputo, 800 kvadratnih metrov ograjenega sadovnjaka, svežo vodo v bajerju, nikoli niso brez nadzorstva in nikoli ne smejo vstopiti v stanovanjski del hiše. Primitivno pač
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #170 : četrtek, 22.01.2004 : 15:43:01 »

Reksi: a ti bi dal psa takoj stran, ko bi koga ugriznil? Te ne briga vzrok? Ker meni je vzrok zelo pomemben. Mene je domač pes poleti ugriznil, pa ga imamo še vedno, čeprav smo se pred nakupom psa odločil, da gre stran takoj, ko bo enega ugriznil. In vzrok? dobili smo zajca in je mislil, da ga mora varovati pred mano. Sedaj sta pa z zajcem najboljša prijatelja.

In če pes ugrizne 3 letnega otroka, tudi ni vedno kriv pes. otroci so zmožni naredit marsikaj. A če bi bila otrokova krivda in bi ga pes ugriznil, bi dal psa stran? Jaz bi resno razmislila ali bi se znebila psa ali ne. Ampak verjetno ga ne bi dala stran. Saj navsezadnje le ni bila njegova krivda!

Lp Jana
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #171 : četrtek, 22.01.2004 : 15:58:53 »

Verjameš ali pa ne, boli me kako skrbiš in vzgajaš svoje pse? Sem te mogoče kdaj prosil, da mi raložiš? Zakaj potemtakem ta razlaga...kako skrbiš za svoje pse nima nobene veze s tvojo bedno izjavo. Še bolj primitivna je postala v trenutku, ko si kot primer podal ugriz na človeka...mi govorimo o ugizu na psa...To pasmo (in seveda njej podobne), sovražiš, kaj ko bi v primeru ugriza tvojega psa na mojega, uspavali tvojega? Aja, ne, to pa ne, ker tvoj pa ne bi nikol psa napadu...pa tut če bi ga, bi bil moj kriv, kajne??

Tisto o kinološkem društvu pa...odpri oči človek, metaforika
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #172 : četrtek, 22.01.2004 : 16:09:42 »

Hojla,

Tema me je privabila zlasti zato, ker so tudi našega prejšnega psa raztrgali... Sicer ne APBT, ampak bullmastifa... Bila sta dva - samec in samica - torej krdelo, ki ga je vodila 8 mesečna samička... Naš pes je imel "srečo", ker je ostal pri življenju (pa čeprav so veterinarji predlagali inekcijo  Angry). Poznam pa vsaj še dva primera, ko pa pes ni imel take sreče kot naš. Najhujša pa je bila reakcija lastnice (60kg ženičke): Ja ja, kar pošljite račun. Mislim, haloooo... Živimo v okolišu, kjer sta 2 vrtca. Če se psica počuti "ogroženo" že zaradi 13 letnega psa, ki se šetka 50m od nje, ni razloga, da se ne bi tudi zaradi otroka, ki tuli, se igra...kar pač otroci počnejo.
Vedno potem krivda pade na pse... Da so napadalne pasme in nenapadalne pasme... Prav to pa povzroči nepoučenost ljudi o psu.

Psa se nikoli ne bojim...bojim se predvsem lastnika in njegovega vpliva na psa.

Reksi: Ker smo pri družini prej imeli psa le kot družinskega člana, ki prav tako kot tvoj, ni smel stopiti čez prag, imel je vse kar si je želel (sicer ne 800 kvadratov, blizu pa vseeno). Zato sem tudi jaz, kot lastnik svojega prvega psa hotel le-tega le za družbo, ter za kakor ti praviš, nekega čuvaja...
Ko pa sem psa dobil, majhno kepco, ki je po prvem dnevu doma "znal" sedi, pa sem nekako ugotovil, da ta pes NI namenjen poležavanju doma, ter 3x na dan sprehodu... Pes je rabil psihično zapolnitev svojega urnika. Brez tega bi delal (in dela  sram) škodo...
Tako, da obstajajo pasme, ki mu je vseeno, ali se zmeniš zanj ali ne, pa tudi pasme, pri kateri se MORAŠ zmenit zanjo, drugače si pes najde drugo zaposlitev... Morda tudi grizenje psov - navsezadnje je nekaterim psom to zabava  Undecided.

V bistvu me prav zanima, koliko sadovnjaka bi tebi ostalo po enem letu takega "ukvarjanja" s psom, če bi imel belgijca... Sigurno bi se le-ta vrgel v "gozdarstvo" Cheesy:D.

Upam, da sem s postom morda na malo lepši, in ne pisanim z slabšalnim namenom (tega je zadnje čase na temu forumu vse več  Sad ) , pojasnil določene zadeve, ki jih nekateri od vas morebiti niste opazili prav zaradi negatovnega prizvoka vaših postov... Če sem s tem koga po njegovem mnenju neopravičeno obtožil, se iz srca opravičujem...

Seveda tudi sam nisem nevemkak pasjeslovni profi, tako da z veseljem preberem poste, ki so pisani poučno (kar navsezadnje tudi je namen forumov).

Lp
Logiran
reksi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #173 : četrtek, 22.01.2004 : 16:12:52 »

Tu se ne strinjam s tabo Jana. Žal je tako. Najprej človek, potem pes. Vzrok v bistvu ni važen...seveda je pomemben, vendar po primarni lestvici....ne glede na vzrok, mora pes bit odstranjen. Krivično do psov, ampak tak je. Bi morala videt tistega fantka takrat...in zdaj...bi mogoče drugače mislila.
Psi v bistvu nimajo nobenih možnosti. Zakonsko gledano, sploh nikjer ne morejo biti prosti??? Razen doma v ograjenem prostoru. Kruto. V gozdu lovci, drugje sprehajalci......celo ko je pes čuvaj na ograjenem dvorišču, z napisom pozor hud pes, ugriznil enga, ki je preplezal ograjo in kaj vem..hotel krast, je sodišče na drugi stopnji razsodilo, da je kriv lastnik psa.....
Logiran
reksi
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #174 : četrtek, 22.01.2004 : 16:24:09 »

Andariel...zdaj že pa malo sumim o tvoji kinološki razgledanosti?Huh Kolkor vem, te na prvem tečaju v kakem kinološkem društvu, kaj kmalu odslovijo, če tvoj pes napada druge pse, pa če se tam na poligonu polula..pa še nekaj takih fint. Pes ne sme napadat druge pse, ne ljudi, ne mačk...razen če mu gospodar ne ukaže tako. Enostavna logika, ki jo razume vsak normalen pes  Roll Eyes
Pa kaj jemlješ vse tako osebno in potem žališ ljudi . Preber nazaj. Ne vem kakega psa maš ti...mi je vseen. Moja teza je bla, da če pes napade druzga psa, al pa človeka, je treba takega psa fentat. Pa je lahko moj al tvoj al od kogarkoli.
Všeč pa mi je debata od Jane pa od Horra Po mojem imata oba zelo dobro vzgojene pse.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #175 : četrtek, 22.01.2004 : 16:41:01 »

Poglej...nikjer nisem omenil, da se mi zdi v redu, če je pes napadalen. Prav tako pa se ne strinjam z izjavo, da bi bilo take pse potrebno fentat...take, ki napadajo ljudi JA! In tudi take, ki se non stop tepejo tudi ja! Ne moreš ga pa po prvem fajtu s psom dat evtanizirat...Lepo te prosim.

Saj niti ne veš kje so razlogi za ugriz...mogoče je pa oni drugi zarenčal, pa APBT tega ni prenesel. ne zagovarjam fajtov, prav tako ne zagovarjam evtanazije, če le ta ni potrebna...

Citat
Pes ne sme napadat druge pse, ne ljudi, ne mačk...razen če mu gospodar ne ukaže tako.

To je res oz. tega naj pes ne bi naredil. Ampak šolanje, ki lastniku psa to omogoča, se imenuje obramba. In v sloveniji noben marker ne upa trenirat obrambe na molosoidnih pasmah in psih pasme APBT, AST, ter vsem kar je z njimi mešano? Zakona, ki bi jim to prepovedoval NI, vse kar imajo je predlog od FCI. Povej mi, kako naj psa naučim obrambe in s tem nadgradim poslušnost ter obvladljivosti?

Citat
Kolkor vem, te na prvem tečaju v kakem kinološkem društvu, kaj kmalu odslovijo, če tvoj pes napada druge pse, pa če se tam na poligonu polula

Lej, brez zamere, ampak meni je za kinološka društva v sloveniji prav ravno. Naj postavljajo svoja merila, mene tam ne bodo nikol vidl...

Citat
Pa kaj jemlješ vse tako osebno in potem žališ ljudi . Preber nazaj

Zato ker mam dost teh primitivnih izjav, kar se tiče mojega psa (in njemu podobnim). Če bi pustil, da ti podam svoje mnenje, ne bi tko odreagiral, ti pa si bil že v prvem postu odločen, da imaš sveto prav...Pa nimaš
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #176 : četrtek, 22.01.2004 : 16:53:17 »


Všeč pa mi je debata od Jane pa od Horra Po mojem imata oba zelo dobro vzgojene pse.


hmmm... naš pes niti ni tako dobro vzgojen. Imamo pa to srečo, da ima dober karakter, da je sedaj (5 let) kar normalen, čeprav je imel neizkušene lastnike (nas Wink Pa seveda je pomembna tudi pasma. Če bi imeli rotija ali pa kakšnega psa tipa -bull potem bi se zgodba drugače končala.

Ampak meni se še vedno zdi pomemben vzok, zakaj pes napade. Naš pes je spuščen, ker ima pač srečo, da imamo okoli hiše 3 hektarje travnikov. Vem, da je lastnikova krivda, če pes napade tujca na lastnem ozemlju, ampak mi zaradi tega psa ne bi dali stran. Saj je samo branil svoje ozemlje-kar mu je pa v krvi.

Hehe tisto o odslavljanju  po prvi kinološki uri pa ne drži povsem. Naš pes je napadal druge samce in dobil...halti Grin;D Potem je bil pa bolj vodljiv in lažje smo ga imeli pod nadzorom. Pa moji psici tudi 3 mesece nisem mogla dopovedat, da na poligonu ne sme lulat. Vedno je šla lulat pred malo šolo pa je še vseeno naredila lužico tudi med malo šolo Grin Saj včasih mi je pa uspelo, da je drugi niso videli Grin;D

Sicer pa je res, kar praviš-imamo demokracijo, vsak lahko pove svoje mnenje. Zato pa so taki forumi, da se izmenjuje mnenja in izkušnje.

Pa lep dan še naprej!

jana
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #177 : četrtek, 22.01.2004 : 17:34:07 »

Hojla,

Reksi: Moje pesek je star 10 mesecev, tak da je še daleč od vzgojenosti... Sicer je poslušen, priden ter se rad uči, a ima v genih precej dominantnosti... Tako je tudi zelo posesiven in če (ko se on igra z enim psom) pride drug pes, je velika verjetnost, da ga bo odgnal. Torej nadrl (ne stepel). Pretepal se ni še nikoli... In prav v šoli, katero radi obrekate sem zvedel od inštruktorja, kako naj se problema lotim, da bo nezaželeno vedenje odpravljeno.

Ko pa slišim, kako vsi govorite, da so šole butaste ter čisto neuporabne.... Zakaj pa potem uspevajo. Kako to da leto za letom obratujejo še naprej, ko pa so tako neuporabne. Mislim, da šola vsebuje najpomembnejši dejavnik v pasjem življenju...to je SOCIALIZACIJA. Brez nje je pes "nevzgojen". Saj ga človek ne more v 10 letih ali nikoli naučiti, kar ga lahko pasji sovrstnik ali odrasel pes v 1 dnevu. Poleg tega pa sem skoraj prepričan, da ima inštruktor mnogo več izkušenj ter znanja, kot jih kdorkoli lahko dobi z branje literature in premlevanjem teoretike. Vsi se zavedamo, da je teoretično mariskaj možno, praktično pa se razmere drastično spremenijo.
Slednje se nanaša predvsem na začetnike ter NE na tiste, ki imajo za sabo že več psov, s katerimi niso imeli problemov.

Mislim tudi, da iz mladičev ali psov, ki so šolani pride zelo malo potencialnih morilcev (napadalnih psov), kot pa iz domače vzgoje - odvisno od pasme ter lastnika, a tudi izkušenj psa...

Šolo toplo priporočam vsem, ki imajo vsaj toliko radi svojega psa in sebe, da bi radi z njim živeli v miru in sožitju brez neprijetnih izkušenj in s čim več veselja. Osebno mene šola veseli, verjetno tudi zaradi tega, ker moj pesek v njej tako uživa. Seveda je šola zelo uporabna za tiste, ki šele vstopajo/mo v svet kinologije.

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #178 : četrtek, 22.01.2004 : 18:07:37 »

Citat
Po moje je potrebno takega psa takoj odstraniti (ubiti) ne glede na pasmo ali kaj vem kaj. Dajmo enkrat se nehati slepiti. Pes je pes, žival in če je nevarna, do kogarkoli, mora proč.  Tako nekako govori zakon in še bolj naravna logika. Pustmo ob strani "psiho" lubi bogec. Živali nimajo psihe...tudi ljudje ne....zmislili so si jo psihologi. Živali imajo nagon in tisto kar so si priučile..al pa smo jih strenirali. Moti me, da čedalje več lastnikov psov gleda na to žival kot na osebo..kot na človeka. Pes je domača ŽIVAL. Če nima gospodarja ne more (v današnjem času ) obstajati. Ne sme. Kot riba, če nima vode. Če je gospodar nesposoben, ne sme imeti psa. Kdo bo potegnil ta kratko se ve.Žal.

Po pravici povedano, bi sama evtanazijo verjetno izvedla ali pa vsaj poskusala izvesti kar na mestu napada, takoj. Ce bi pes napadel in ubil mojega Tarija, bi se mu presneto slabo pisalo. Pa lastniku tudi. Morala in etika gor ali dol, moj pesjan ima prednost pred vsemi drugimi cucki. Ce jih lastniki nimajo pod kontrolo in ne uspejo prepreciti pretepa, bom pac to poskusala storiti sama-z veliko bolj drasticnimi metodami.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #179 : četrtek, 22.01.2004 : 18:12:40 »

Po pravici povedano, bi sama evtanazijo verjetno izvedla ali pa vsaj poskusala izvesti kar na mestu napada, takoj. Ce bi pes napadel in ubil mojega Tarija, bi se mu presneto slabo pisalo. Pa lastniku tudi. Morala in etika gor ali dol, moj pesjan ima prednost pred vsemi drugimi cucki. Ce jih lastniki nimajo pod kontrolo in ne uspejo prepreciti pretepa, bom pac to poskusala storiti sama-z veliko bolj drasticnimi metodami.

Hja, Nanook, kaj pa če bi bila situacija drugačna? če bi tvoj pes ubil nekega drugega psa? kaj bi pa takrat storila? (pa to vzemi samo kot hipotetičen primer, ker je tvoj Tari itak premajhen da bi kaj takega storil Grin Wink)

Lp jana
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines