mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 08:25:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256666 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #1605 : četrtek, 22.12.2005 : 15:06:13 »

Da se ne boste prevec pregovarjali o odganjalcih psov: obstaja veliko razlicnih variant, zelo ucinkovitih in manj ucinkovitih. Vsakega je treba znati uporabiti v pravem trenutku, ne pa brez veze preizkusati na psih, ki nikomur nic nocejo. Kakovostne zadeve so drage, za malo denarja pa dobite tudi malo muzike. Ucinkovitost pogojuje prava frekvenca in jakost ter pravocasna in pravilna uporaba. Ne pricakujte, da bo pse "metalo v zrak" in da bodo bezali tako hitro, da se bo kadilo za njimi. Ce kak napadalen pes zaradi pravilno uporabljenega odganjalca napada ne bo izvedel, je namen dosezen.
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #1606 : četrtek, 22.12.2005 : 22:51:58 »

Dani, denar ni problem. sem pripravljena dati tudi malo več, samo da bo zadeva vredu. Ker sem danes spet imela podoben primer, ko je odvezan kuža priletel v mojega odvezanega, njegov gospodar je pa vse lepo opazoval za živo mejo in se drl pridi nazaj. Blablabla... zmeraj isto,..
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #1607 : četrtek, 22.12.2005 : 22:53:35 »

franka brcn druzga psa ane če prleti proti tvojemu(če je tvoj privezan ane) ....
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #1608 : četrtek, 22.12.2005 : 22:56:54 »

Joj, lahko je govort. ti psi priletijo tako hitro da nič ne moreš. problem je tudi v tem da je moj napadalen, in če bi jaz psa brcnila bi ga po moje že tudi moj dosegel. Imam pa palico sabo da jih odženem. ali pa gre vedno kdo z mano. samo če ti prileti direktno iz grmovja ven ali pa za hrbtom ti itak nič ne pomaga. edina rešitev je vsi psi na povodcu.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #1609 : petek, 23.12.2005 : 19:50:50 »

Prej smo sli na eno popoldansko pohajkovanje, pa se nam pridruzi ena ogromna mrcina iz bliznje kmetije. s kolegom svoje pse pripneva, zatem pa se odlocim da bo bolje, ce bo moja spuscena (znana je, da odganja pse od svojih prijateljckov). No, tisti mesanec z bernardincem je bil cisto miroljuben, zato je kolega odpel tudi svojega psa. Kmal od nekod pridirja se ena mesanca z NO, ki je bil vec kot ocitno kolega z "bernardinckom". Zacela sva ju odganjati, NO je sel, lastnik bernija pa je zacel iz daljave klicati svojega rexa. Ki se klicem seveda ni odzval Roll Eyes Peso je mojo neumorno gnjavil, ona pa je zgubljala potrpljenje in ga pac savsnila, ce je bil res ze prevec vsiljiv. "Kuzku" je na koncu iz jezika pricurljalo par kapljiv krvi- ne vemo ali se je sam, ali ga je Tisa.
In lastnik je prisel zatezit meni, kako agresivno psico mam, da mam sreco da mi je ni on raztrgal ipd.. Ja kaj pa bos? Brcnit ga ne mislim, je pregromozanski, Tisi tut ne morem ukazati naj prenasa vsa njegova nagnjenja in ga pusti pri miru (no, saj ga je- on je silil v njo)

Midva sva skor padla po tleh od smeha, ker take primitivnosti pa ze dolg ne, onadva pa sta sla po svoje.
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #1610 : nedelja, 25.12.2005 : 12:47:25 »

Standard, lastnik z odvezanim psom, njegov pride do tujega in na koncu sta on in njegov lastnik največja revčka in nič kriva. Grrrrrr  Angry    mi grejo taki na živce.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #1611 : nedelja, 25.12.2005 : 13:22:03 »

Pri nas je tud en kao labradorec, ki je vedno spuščen in pohajkuje po celem mestu.
Na žačetku je bil dokaj prijazen, saj je star šele kakšno leto. Ampak je bil vedno zelo vsiljiv in se ga nikakor nisi mogel znebiti.
Verjetno jih je kdaj skupil od kakšnih psov, ki lepo hodijo s svojimi lastniki, kar me niti ne bi čudilo, saj je bil res nemogoč. Tako, da je zdaj postal zelo nevaren, popadljiv...napada vse po vrsti.
Ko so lastnico opozorili, da je enega psa kar lepo zdelal, je dejala, da ga bodo uspavali, ker je kar naenkrat postal takšen  Roll Eyes, niso pa vanj vložili niti pikice osnovne vzgoje, da ga bi kdo peljal na sprehod na povodcu jim še na misel ni prišlo. Mislim too much ! In spet bo pes tisti, ki bo potegnil kratko.
In zdaj .... Shocked, verjetno jim ga noben vet ni hotel uspavati, kar je razumljivo, saj je pes mlad in zdrav, danes ga srečam na čisto drugem koncu mesta, pazi - z nagobčnikom. Angry
In za njih je tako problem končan.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1612 : nedelja, 25.12.2005 : 14:47:41 »

Danes so me klicali znanci, ker jim je privezano psico napadla druga psica brez nadzora, seveda odvezana.
Kar sem lahko, sem poštimala, vendar za eno rano potrebuje lokalno in še kaj, torej veterinarja.

Mi lahko kdo razloži kaj na kaj se lahko sklicujejo, da bo račun in po možnosti tudi kakšno kazen Roll Eyes Roll Eyes  plačal lastnik psice brez nadzora??
Ker ne vedo kako to gre, bodo samo vprašali ali je psica cepljena. Želim jim pomagati in jih razbremeniti vsaj finančnih stroškov, kateri ne bodo po njihovi krivdi.

Še nekaj- če je njihova psica ugriznila tisto odvezano, kako je potem?
Imam tudi informacie, da če se psa stepeta (ugrizne rane) in se pokliče npr. policijo, plačata OBA LASTNIKA, pa tudi, če je bil en pes na VRVICI!!??

prosim za pomoč, žal nimam časa brskati po netu, zakonikih... sram

hvala,
Teja
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #1613 : nedelja, 25.12.2005 : 17:16:35 »

Naj se proba pogovorit z lastnikom onega psa. Mogoče je pa eden od poštenih in se bo strinjal s poravnavo veterinarskih stroškov.
Če ne pa je potrebno dobiti potrdilo od veterinarja 8tega so meni ponujali, pa mi ni nucalo ko nisem vedela čigav pes je bil). Po moje sledi tožba. Kdo plača? Po zdravi logiki bi rekla da krivec- torej lastnik odvezanega psa. Ker  pa živimo v Sloveniji, kjer je vse prej kot logično, se pa da zgoditi marsikaj.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1614 : nedelja, 25.12.2005 : 17:22:17 »

Na žalost ima Franka kar prav. Poznam primer ko je privezan pes (na fleksiju) skoraj pokončal odvezanega psa na njegovem dvorišču (na dvorišču od odvezanega psa - da ne bo pomote), da so napadenemu psu rešili življenje, je bila potrebna večurna operacija in ko je lastnica zahtevala da bi oni tip pokril vsaj stroške veterinarja, je bila podana zopet ena pametna izjava: pes napadalec je bil privezan, vaš pa ne. Shocked

Kam gre ta svet?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
markec
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1615 : nedelja, 25.12.2005 : 17:37:53 »

Ja moj je bil napaden medtem, ko je zunaj užival (seveda na povodcu) od sosedovega psa, ki ga redno spuščajo dol. Veterinar je rekel, da ga je komaj rešil (moj je 5 krat manhjši od sosedovega).

Je dovoljeno, da kar tako spučajo psa, ki je dokazal, ko je mene vgriznil, da ni popolnoma nenevare? Kolko vem je z zakonom prepovedano imet psa spuščenega. Ali se motim?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1616 : nedelja, 25.12.2005 : 18:28:32 »

Moje info: kriv je tisti, katerega pes ugrizne. Se pravi ni vazno ali je tvoj pes privezan ali odvezan, vazno je, kateri je zagrabil. Recimo da grem jaz na sprehod in prilaufa odvezan pes (moj je privezan), ga napade, ampak jih tudi fase, je avtomaticno kriv moj, ker ga je moj poskodoval.
Meni osebno se zdi to butalsko brez primere, ampak... Upam, da ne drzi in da imam napacne informacije.
Markec, a si ti prijavil napad?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1617 : ponedeljek, 26.12.2005 : 02:29:55 »

Še nekaj drugega.
Kaj če se v moje pse zakadi podivjan pes, jaz pa še bolj podivjam in napadalca pošteno poškodujem (ne glede na možne staknjene ugrize)
Bodo potem tožili mene, ker sem jim poškodovala (nenadzorovano spuščenega) psa??!?!

Logika, kateri pes ugrizne, je kriv, ne glede na povodec ali brez povodca,  je zgrešena. in se očitno tudi ne upošteva. Tako kot se nič drugega ne upošteva.
 Angry Angry Angry

Tožba ne pride v poštev. Torej preostane samo še upanje, da je lastnik normalen (če bodo znanci sploh hoteli povračilo Roll Eyes  )
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1618 : ponedeljek, 26.12.2005 : 11:15:28 »

Citat
Še nekaj drugega.
Kaj če se v moje pse zakadi podivjan pes, jaz pa še bolj podivjam in napadalca pošteno poškodujem (ne glede na možne staknjene ugrize)
Bodo potem tožili mene, ker sem jim poškodovala (nenadzorovano spuščenega) psa??!?!

To tudi mene zanima. Wink A bi tu veljala samoobramba? Pomoje ja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1619 : ponedeljek, 26.12.2005 : 11:38:00 »

Kaj če se v moje pse zakadi podivjan pes, jaz pa še bolj podivjam in napadalca pošteno poškodujem (ne glede na možne staknjene ugrize)
Bodo potem tožili mene, ker sem jim poškodovala (nenadzorovano spuščenega) psa??!?!

Ne, ti bos tozila njih preko zasebne tozbe. In dobro se je pozanimati tudi ali imajo sklenjeno kaksno zavarovalno polico (vecina ljudi ima zavarovano hiso) in zahtevas se odskodnino od zavarovalnice.
Tu ne velja enako kot v primeru napada pes na pes. Za cloveka nikjer ne pise, da mora biti v urbanem okolju na povodcu in z nagobcnikom.  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines