mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 07:28:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256639 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1515 : sreda, 01.06.2005 : 14:57:54 »

Jaz sem tudi danes ze imela "vaje" z lastnikom enega fino zoprnega NT-ja  Undecided
Na koncu je bilo na smrt smesno - no ja, lastniku ne prevec  Grin Grin Grin
No, ta mali zoprnez se je odlocil, da bo skakal po Layli in tezil do onemoglosti. Pa stricku recem, naj psa poklice k sebi, ker ne sme skakati po moji, ker je bila sterilizirana (jo se pazim). Stricek seveda ugotovi, da je to popolnoma nepotrebno. No, mali skace, Layla tudi poskusa, meni poci film, zagrabim NT-ja za oprsnico in ga dvignem v zrak. Stricek zacne vpiti, jaz pa nazaj, da ce ne pride po psa in ga priveze, mu ga bom po luftu zabrisala (itak, da ga ne bi).
No stari je tako tekel kot najbrz se nikoli in psa odnesel v narocju (ker povodca itak niti s sabo nima  Roll Eyes ).
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1516 : sreda, 01.06.2005 : 18:42:42 »

ha ha...to bi bilo pa zanimivo videt, ko nekdo krili s psom po zraku Wink
Mislim da nebi bilo napačno da bi imeli marsikateri psi nagobčnik(ma zaradi men usi), če so spuščeni... čeprav si jaz svojega težko predstavljam z njim.... ampak boljše tako kot pa ugriz napadalnih psov
zadnjič v ljubljani si je ena psica celo ovratnico snela, tako je podivjala ko se ji je en psiček približal na dva metra. Dobro da so preprečili napad. Ma tamali se je hotu samo pogledat kdo gre mimo in ni silu vanjo... Huh
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1517 : sreda, 01.06.2005 : 19:18:36 »

No stari je tako tekel kot najbrz se nikoli in psa odnesel v narocju (ker povodca itak niti s sabo nima  Roll Eyes ).

Ja Yo, baterijci itak niso nikomur nevarni, le zakaj bi jih imeli na povodcu... Angry

Prvič na agilityju sem tudi jaz razmišljala če bi enega višavca čez nekaj metrsko mrežo zabrisala. Renčeče se je zapodil v Shivo, ko sva prihajali, midve na povodcu seveda, tamal ga pa itak ne potrebuje, kajne? In tako mali skače iz leve na desno, renči, skače na Shivo spredaj, zadaj, jaz Shivo držim v eni roki, z drugo odganjam višavca, nakar po nekaj minutah iz skupine, kjer so čvekale, stopi njegova lastnica in ji rečem naj psa odstrani od moje psice. Ona meni pa da joooj, da ga ne more... veš... ker ko se mu približa, ji pobegne. Angry Angry Angry

Malo je manjkalo da ga nisem jaz nekaj metrov stran poslala. Po luftu. Angry Roll Eyes

Naslednjič na agilityju še hujše... naredimo trening, med pavzo spustimo pse in tamal direkt za Shivo in ker ga ni šljivila 5%, jo je začel gristi za zadnje tace. Tega pa Shiva ne prenese, saj jo je dolgo en drug samec vlekel za zadnje tace, dokler mi z vztrajnosto ni tega uspelo preprečiti.  In sem rekla lastnici pred inštruktorico naj za božjo voljo spravi psa stran od Shive, ker ne dam roko v ogenj za njo - to sem pripomnila namerno, čeprav veva inštruktorica in jaz (pozna Shivo že od njenih prvih mesecov starosti, tudi sama bivša lastnica RW), da Shiva ne bi ugriznila - tako da ga je lastnica končno odstranila od Shive. Njen izgovor: ja, nova je, pa se je zaljubil. Svashta.

No, na srečo sem z agilitiyem zaključila.... na srečo zato, ker bi mi enkrat sigurno odneslo pokrovko. Angry

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1518 : ponedeljek, 06.06.2005 : 05:38:42 »

Citat
Prvič na agilityju sem tudi jaz razmišljala če bi enega višavca čez nekaj metrsko mrežo zabrisala.

Jaz sem ga pa! Angry
Sicer ne višavca,ampak nemškaga lovskaga terierja.
Ob poti,kjer se sprehajam stoji hiša,sicer ograjen in še živo mejo imajo,vendar se ta pes vedno prebije čez,je pa res pravi psihopat.

No in tako se mi sprehajamo mimo,mali prileti in napade Nera,zgrabi ga za vrat in nikakor ni spustil.Lastnik nekaj brezveze vpije,da se je še Sky,ki je bil takrat še čisto mlad ful prestrašil.Potem prileti žena s kanglico za zalivanje in polije psa,da je končno le spustil,vendar se ni pustil prijeti.
Pa začne lastnik name vpiti,naj se hitro spravim in kaj sploh imam tam mimo za hodit.
Ampak to je javna pot,mimo vozijo avti in hodijo otroci iz šole in vrtca.
Sem dal mir!

Čez dober teden gremo spet tam mimo,pes spet pririje čez ograjo in napade Skya!
Sky je imel takrat komaj kakšne 4 mesece in itak sem se ustrašil,da bo imel posledice.
V glavnem uspelo mi je zgrabit psa in sem ga zagnal čez živo mejo(višina cca. 2m),nazaj na dvorišče.

Ne morem rečt,da sem se dobro počutil,vendar,če se spustiš v mojega psa boš pač plačal ceno.

Aja,pa mu ni blo nič.

LP Zoran
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1519 : ponedeljek, 06.06.2005 : 15:26:35 »

Heheh Skay si pa prav naredil.
Še moj ati je šel s kolom ločevati bokserko in sosedovo NO.Enostavno so mu popustili živci,ker je psica dvakrat ugriznila našega.Lastnica se je pa drla naj pusti,češ se bosta že sami zmenili Angry. In naš ima posledice (imel jih je-sedaj samo tiste psice videti ne more).Do drugega leta se je tako bal drugih psov Sad.

Lp,čim manj napadov in...no čim lepše poletje
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #1520 : torek, 07.06.2005 : 01:14:07 »

Citat
Heheh Skay si pa prav naredil.

Pa vedno znova bom naredil isto,če to pomeni,da s tem ubranim svojega psa! Wink

Drugače nisem eden od tistih,ki paničarijo,če se jim približuje neznan pes,tudi če ta teče in grozeče reži.

Imam srečo,da imam psa,ki je izredno skuliran,kar se tiče pretepov in tudi če se ga kakšen loti,moj samo skloni glavo,nastavi bok in počaka,da on neha,Nikoli se ne pretepa.

Sem pa zato jaz tam,da ga zaščitim.In to tudi počnem.
To je izkusil tudi možakar,ki je enkrat Skya brcnil,ko ga je ta povohal med tem,ko je ta moški šel mimo naju(Sky je bil na povodcu).

No,možakar se je obrnil in ga brcnil direkt v glavo,Sky je ful zacvilil,men pa je počil film.
Da ne bom pravil cele zgodbice-posledice so bile kar hude,potreben zdravnik,šivanje...

Pa da ne bo kdo mislil,da sem kakšen podivjan cepec.Vsi tisti,ki me poznajo vedo,da sem izredno nekonflikten človek,vendar imam svojo mejo.
In ta jo je pač prestopil.

LP Zoran
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #1521 : torek, 07.06.2005 : 06:59:36 »

Ko sem bila mlajša me je nekoč ugriznil NO,kar močno bila pa sem sama kriva,ker sem mu hotele uzeti hrano iz gobca,vendar se velikih psov ne bojim.Zmeraj pa imam rešpekt pred malimi psi nap. maltežani in višavci sta me dva že ugriznila popolnoma brez razloga- so bili lastniki zraven in celo rekli,kar pobožaj ga.Pa sta me kar fajn šavsnila.Ravno včeraj se mi je višavka iz našega bloka kar naprej zaganjala v noge pa je bila lasnica zraven-sva se pogovarjale.Kar naprej je lajala in se zaganjala v moje noge tako,da jo je morala vzeti v naročje.Drugače se velikokrat srečava na stopnicah in zmeraj laja,laja tudi na druge sosede.Tako, da so mi glede tega,ta pasma ful smotana.

LP.Majda
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1522 : torek, 07.06.2005 : 09:08:20 »

Višavci so itak smotani psi, tisti nerodovniški še prav posebno. Sploh ne razumem, zakaj je ta pasma tako priljubljena??? Shocked
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1523 : torek, 07.06.2005 : 09:43:45 »

Ker je v glavi dosti tetk to prikupen "cezarcek"(beri iz reklame za hrano Cezar).Pol pa jih sploh ne zanima ne izvor te pasme,karakter...itd.
Lp
Logiran
petea
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #1524 : torek, 07.06.2005 : 10:14:06 »

Višavci so pač tipični psi, ki morajo biti vsaj glasni, če ne že kaj več. Moja mama pravi, da pač zaradi tega, ker so ostali majhni...  Grin

Kot skrbnica enega izmed teh malih vražičkov lahko rečem, da višavc res ni pes za vsakogar, vsaj ima moj zelo nizek prag tolerance, je lajav pes in je dovolj značilen terier, da zna dobro pokazati svoje lovske korenine in loviti ter tudi zgrabiti plen. Ker pa sta ga že dvakrat napadla večja psa (eden na sprehodu, drugi pa pred našo hišo  Angry ), moram biti zelo previdna, kadar vidi kakšnega njemu nesimpatičnega psa.

Seveda pa zna biti ful očarljiv, navihan kuža, poln domislic in zaradi tega me vedno znova pritegne. Še enkrat pa poudarjam, da to ni družni ali salonski pes, z njim je treba delati, se mu posvečati ter mu preprečevati take priložnosti, da bi ga lahko kazal svojo ostrino. Takrat pa postane življenje z njim odlična zabava, saj te lahko spremlja skoraj povsod, obožuje gibanje, zato lahko odlično skrbi za skrbnikovo redno rekreacijo z vsakodnevnimi sprehodi in igrami.

Dejstvo je, da sta to pasmo reklami za pasjo hrano in viski naredili dovolj prepoznavno in je ogromno višavcev v Sloveniji, pogosto v nepravih rokah, ker so si ga mnogi kupili zaradi prikupnosti izgleda na fotografijah in njegove majhnosti, ne razmišljajo pa o njegovi naravi, izvoru, namenu pasme.

Sama ne priporočam te pasme začetnikom in družinam z malimi otroki, ker jih višavc lahko 'zvozi' in povzroča probleme skrbniku in okolici. Včasih jih res rešuje samo to, da so mali... in na videz prikupni  Grin

Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1525 : torek, 07.06.2005 : 11:06:25 »

Ja njihova prikupnost je zavajajoča za mnoge ljudi!!!
No pa saj niso samo višavci tak primer. Sem videla tudi starejšo gospo z maltežanom, ki na sprehodu neprestano vleče in se dobesedno dere. Ne vem kako, da ji ne gre na živce!? Če se takemu približaš te sigurno ugrizne. Ponavadi so majhni kužki v rokah neskrbnih ljudi prave nadloge, od katerih lahko dobiš hud ugriz v nogo.
Imam tudi prijateljico, ki jo je majhen pinč močno ugriznil v gležen. In tudi on je od takih lastnikov, ki se ne zmenijo kaj preveč zanj, vendar ga imajo zato ker je majhen in prikupen kužek.  Angry

Lp.  Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1526 : torek, 07.06.2005 : 11:37:18 »

Sem videla tudi starejšo gospo z maltežanom ... in se dobesedno dere. Ne vem kako, da ji ne gre na živce!?

Slusni aparat pusti doma vedno, ko gre ven ... hahahahaha ... Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1527 : torek, 07.06.2005 : 11:39:14 »

Včasih bi bilo bolje, če bi ga imela jaz in bi ga lahko jaz pustila doma  Cheesy
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1528 : torek, 07.06.2005 : 16:39:11 »

Drugače nisem eden od tistih,ki paničarijo,če se jim približuje neznan pes...

Tole me je pa spomnilo na en dogodek,ko sem šla na ježo.
Vedno s seboj vzamem psa brez povodca (priznam),ker teče vedno zraven konja.In 20m pred hišo smo srečali gospo,ki živi 3km stran od naše vasi in je šla na sprehod z nekim psom.pa naš gre en meter stran od konja in psico/psa povoha.Ženska neumna je pa začela cviliti in kričati ter se vrteti v krogu.Njen pes pa je skočil v mojega,moj pa je zarenčal.A ženska je še kar cvilila in se vrtela v krogu,moj pa je samo tekal okrog nje.Moški iz naše vasi pa je samo gledal in se smejal.Prizor je izgledal res smešni,ker je pritekel še moj ati saj je mislil da so se psi poklali Grin.pa sem rekla moškemu naj mojega prime,in ga je prijel za ovratnico in rekel naj sede.Pa se je moj vsedel in potem prišel k meni.Ženska pa je vsa rdeča objemala na kolenih svojega psa in govorila:"Ljubček moj je vse vredu?Ti je velikan kaj naredil?"
Halooooooo!!Naš ga je samo povohal ženska je pa kar začela cviliti.Nikomur ni bilo nič,samo njen pes je imel pomoje vrtoglavico Grin.
Pa sem kasneje izvedela,da vedno kadar mimo pride kakšen pes začne tulit.heheheheh

Pa pustimo to.Ampak ko si že ravno omenil paniko...

Lp,Tjaša
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1529 : torek, 07.06.2005 : 18:56:12 »

Ja njihova prikupnost je zavajajoča za mnoge ljudi!!!
No pa saj niso samo višavci tak primer. Sem videla tudi starejšo gospo z maltežanom, ki na sprehodu neprestano vleče in se dobesedno dere. Ne vem kako, da ji ne gre na živce!? Če se takemu približaš te sigurno ugrizne. Ponavadi so majhni kužki v rokah neskrbnih ljudi prave nadloge, od katerih lahko dobiš hud ugriz v nogo.


Ja, čisto možno je, da lastnica ne ravna pravilno z njim.
Je pa lahko tudi kaj drugega.
Moj maltežan je bil že večkrat napaden, in od takrat se boji psov. In ko greva mimo kakšnega psa(moj je na povodcu), se moj začne zaganjat in lajati nanj, ker se boji. Pa mi je kar malo hudo, ko potem rečejo: ''Uh, je pa hud tale vaš pes...''... Pa ko v resnici nič noče, le zelo se boji psov. Sad Do ljudi je pa čisto prijazen. Smiley

Mislim da je obnašanje psa stvar vzgoje, socializacije, okoliščin in izkušenj(z ostalimi psi oz. ljudmi)... Wink
Logiran
Strani: 1 ... 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines