mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 17:16:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256890 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1290 : torek, 17.05.2005 : 15:18:32 »

Po mojem samo to, da te ni strah psov ni dovolj! Če ti uporabljaš napačno govorico obraza in telesa do dominantnega psa te bo napadel pa če te je strah ali ne.

lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1291 : torek, 17.05.2005 : 15:55:02 »

Po mojem samo to, da te ni strah psov ni dovolj! Èe ti uporabljaš napaèno govorico obraza in telesa do dominantnega psa te bo napadel pa èe te je strah ali ne.

lp
Ja, najbrž da res. Potem pač še nisem naletela na tako dominantnega psa-hvala Bogu, seveda.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1292 : torek, 17.05.2005 : 15:55:53 »

Seveda, če ti uporabljaš govorico obraza in telesa, kakor praviš ti nadja, s tem tudi izražaš svoja občutja. Ko ti narediš ˝napačno govorico˝ telesa, s tem tudi izražaš strah, nelagodje,... in ta občutja pes začuti. Občuti, da se mora braniti, predno ga človek z občutki tesnobe prej napade.
 
Wink Lp,E
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1293 : torek, 17.05.2005 : 16:28:34 »

Citat
Jaz tukaj pod "napad psa" nisem še nič napisala, ampak pravim tako, da če se človek NE boji psov, ga tudi napadli ne bodo. Tako kot berem tukaj, psi zavohajo strah, in jim najbrž res zelo smrdi.

A res? Ne verjamem. Vem, da temu ni tako. JAZ se psov ne bojim, pa so me ze napadli. Zakaj, vedo samo oni. Zakaj me ne bodo nikoli vec, pa vemo jaz in oni.

Citat
Ne vem zakaj, ampak jaz se ne bojim nobenega psa. Pravi kdo:" Joj, ne dotikaj se našega psa, ker rad ugrizne nepoznanega človeka!!!", ampak jaz ga vseeno pobožam, pa četudi je na verigi. Pač se jih ne bojim.

Tole zame ni dokaz poguma, ampak pomanjkanje necesa drugega. Ce te prav razumem, ti kljub opozorilom lastnika tvegas ugriz psa in ga pobozas. Nastradal bo pes zaradi tvojega kvazipoguma. Krasno...  Roll Eyes Ce je temu tako, moram reci, da vecje bedarije skorajda se nisem prebrala.
Prmejdun, ce bi ti poskusala pobozati mojega psa, ki bi bil napadalen, pa bi ti jaz rekla, da ne, ker bo ugriznil, pa bi se kar silila vanj...bi ti eno tako prmazala, da domov ne bi nasla! Pa da vidimo potem koga se bos bala.  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Huh Grin Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #1294 : torek, 17.05.2005 : 18:45:36 »


Pobožati psa, ki je na verigi?Huh?   Shocked  Svaka čast!
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1295 : torek, 17.05.2005 : 19:37:02 »

Saj ga ne božaš, če vidiš, da se z njim ne da enega normalnega kontakta vzpostavit.  Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1296 : torek, 17.05.2005 : 21:46:44 »

A res? Ne verjamem. Vem, da temu ni tako. JAZ se psov ne bojim, pa so me ze napadli. Zakaj, vedo samo oni. Zakaj me ne bodo nikoli vec, pa vemo jaz in oni.

Tole zame ni dokaz poguma, ampak pomanjkanje necesa drugega. Ce te prav razumem, ti kljub opozorilom lastnika tvegas ugriz psa in ga pobozas. Nastradal bo pes zaradi tvojega kvazipoguma. Krasno...  Roll Eyes Ce je temu tako, moram reci, da vecje bedarije skorajda se nisem prebrala.
Prmejdun, ce bi ti poskusala pobozati mojega psa, ki bi bil napadalen, pa bi ti jaz rekla, da ne, ker bo ugriznil, pa bi se kar silila vanj...bi ti eno tako prmazala, da domov ne bi nasla! Pa da vidimo potem koga se bos bala.  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Huh Grin Cheesy

Nanook, se popolnoma strinjam s tabo. Če rečem nekomu naj ne rine v mojo psico, pa ne zato ker bi bila agresivna, ampak ker jo poznam in vem kdaj ji paše in kdaj ne, bi tudi jaz pokazala "zobe". v bistvu bi jih namesto Shive.

V mojo psico nima kdo rinit, če jaz tega ne dovolim. Basta! Pa naj si misli kar hoče, da je pogumen, da nima strahu, da to osebo psi naravnost obožujejo, naj se spoka, če ne dovolim da rine v mojo psico.

Lp, Fortuna.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
skar
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #1297 : torek, 17.05.2005 : 23:35:19 »

Živjo.

Jaz imam pa drugačno izkušnjo - moji psi imajo v urbanem okolju ravno zaradi takih, ki imajo jajca in se psov ne bojijo, nagobčnik. In veste, kakšen je odziv: "Bogi kuža, lej, kaj mu delajo!" In - kar je še hujše - širša kinološka "strokovna"javnost jih okarakterizira kot agresivne!  Zato, ker sem jaz glupa in se držim načela Better save, than sorry. In sploh zakonodaja predpisuje pse na vrvico in nagobčnik gor. In če pridem s svojim belgijcem z nagobčnikom na BBH - po moje me bodo diskvalificirali! Potem so pa oddaje "Preverjeno" in psi nemogoči. Če bi se lastniki držali nekih pravil in bili dovolj ODGOVORNI!!!!! in bi ljudje na splošno imeli ZDRAV!!! odnos do psov, bi verjetno medijem počasi zmanjkalo pasjih afer. Ker pa se to ne bo zgodilo - keep on going. Potem pa lahko vsi samo še jamramo in iščemo krivce - nevarne pasme, scrkljane otroke, prepotentne lastnike psov in take sprehajalce, ki se psov ne bojijo, napačne metode šolanja.....Brez veze!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1298 : sreda, 18.05.2005 : 10:05:10 »

Mene pa zanima kaj bi naredili, če bi vaš pes ugriznil nekoga izmed vaših družinskih članov ali vas? Saj ne, da bi se pri nas to zgodilo, samo danes smo se pogovarjali in oči je rekel, da bi v tistem trenutku peljal psa pod injekcijo...

Pred leti smo imeli (stara mama) zlatega prinasalca - rodovniskega (ko ze ene zanima) ... tako agresivnega psa se dotlej nismo imeli .. pogrizel je skoraj vse - le mojega atija ne in mojega starejsega brata - ostale je vse!!!
Najvecji problem je bila hrana - ce je bila kje v blizini hrana in si ga pobozal ali pa sel mimo (pa to ni slo za njegovo hrano, ampak za naso hrano - na mizah) je ugriznil - ne savsnil, temvec ugriznil!!!
Mene je najbolj ugriznil - cez "gojzar" in imam se danes dve brazgotini ... imela sem kar veliki dve luknji - ja, po eni strani sem bila sama kriva! Na tla sem mu vrgla kruh ... ker pa ni prisel zraven - bil je 4 m stran, sem mu kruh brcnila blizje - z roko ga nisem upala pobrati ... no, pa ni bilo nic drugace - pritekel je in me igrilnil v nogo!!!
Pes ne glede na to koliko jih je pogrizel ni sel pod injekcijo, ker je bila najvecji problem nasa hrana!
Do psov je bil prijazen - tako samcev kot samic!!!

Ja, in bil je zlati prinasalec!!! Socializiran in solan!!!


Ne moremo in ne smemo pricakovati, da bodo ljudje, ki psov nimajo/se jih bojijo, obvladali pasjo govorico in znali ustrezno odreagirati. Lubi boh, se lastniki psov (po moje velika vecina!) tega ne znajo! Se lastnega psa ne poznajo (ja ja, spet mislim na tiste "saj ne bo nic naredil" lastnike)!

Hmmm ... zakaj pa je osnovna stvar, ki so nas naucili mislim da ze v vrtcu, da ce srecamo medveda ne smemo plezati na drevo??? Wink ... na primer Smiley


Absolutno so razne ideje o ucenju otrok o tem, kako naj postopajo ob kontaktu s psi, vec kot dobrodosle.

Ja, super ideja samo kaj ko to ne vkljucijo v "ucni nacrt"!
Ko sem nekaj casa delala v vrtcu sem to predlagala .. zakaj ... zato, ker ko smo sli mimo kakega psa je bilo receno ... "Roke stran, ker te bo ugriznu!" ... ja pa halooooo ... in seveda niso bili za ... starsi ne bojo dovolili pa ne vem kaksni izgovori se so bili!!!

To bi moralo biti v vsaki soli, kot delcek ucnega nacrta - vsaj 1x na leto kak dan posvecen temu!!!


In sploh zakonodaja predpisuje pse na vrvico in nagobčnik gor.

To zakonodajo bi pa rada videla!!! Hvala ze vnaprej!!!

Se pa strinjam, da naj imajo nagobcnik gor psi na ketnah in psi, ki po tri dni ali pa veliko vec zdijo v pesjakih!!!!!!!!!!!


Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1299 : sreda, 18.05.2005 : 10:29:39 »

Citat
Hmmm ... zakaj pa je osnovna stvar, ki so nas naucili mislim da ze v vrtcu, da ce srecamo medveda ne smemo plezati na drevo???  ... na primer

Ker je medved prava divja zival, katere nihce nima "pod nadzorom" kot naj bi imeli pse. Zato.

PS: Sem samo cakala, kdaj bo kdo medvede na plano privlekel. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1300 : sreda, 18.05.2005 : 10:31:32 »

Amapk ucili so pa nas .. in clovek ni divja zival, pa so nas vseeno ucili kako se do socloveka obnasa! Wink Wink Wink

Lp, Ursa
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1301 : sreda, 18.05.2005 : 10:35:06 »

Ja, super ideja samo kaj ko to ne vkljucijo v "ucni nacrt"!
Ko sem nekaj casa delala v vrtcu sem to predlagala .. zakaj ... zato, ker ko smo sli mimo kakega psa je bilo receno ... "Roke stran, ker te bo ugriznu!" ... ja pa halooooo ... in seveda niso bili za ... starsi ne bojo dovolili pa ne vem kaksni izgovori se so bili!!! To bi moralo biti v vsaki soli, kot delcek ucnega nacrta - vsaj 1x na leto kak dan posvecen temu!!!

Urša, danes so starši tudi v šolah carji. Če imaš ti kot učitelj (ali pa vzgojitelj v vrtcu)še tako tehtne argumente na svoji strani in starš reče ne, je pač ne. Ker če mu nasprotuješ, imaš takoj celo hordo inšpektorjev nad glavo pa kaos v hiši. Tega pa nihče noče, zato je najlaže se strinjati s starši. Žalostno, ampak tako je.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1302 : sreda, 18.05.2005 : 10:37:10 »

Urša, danes so starši tudi v šolah carji. Če imaš ti kot učitelj (ali pa vzgojitelj v vrtcu)še tako tehtne argumente na svoji strani in starš reče ne, je pač ne. Ker če mu nasprotuješ, imaš takoj celo hordo inšpektorjev nad glavo pa kaos v hiši. Tega pa nihče noče, zato je najlaže se strinjati s starši. Žalostno, ampak tako je.

Tocno tako!!! Vem! Zalostno!!!!!!!!

Lp, Ursa
Logiran
skar
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #1303 : sreda, 18.05.2005 : 10:41:08 »

Urša, takoj ko bom imela čas, dobiš link o predpisu, da morajo psi v urbanem okolju biti na vrvici in z nagobčnikom. To pa seveda ne velja za pse na ketnah, sorry.
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1304 : sreda, 18.05.2005 : 10:45:20 »


To bi moralo biti v vsaki soli, kot delcek ucnega nacrta - vsaj 1x na leto kak dan posvecen temu!!!


Sej izvajajo "kinološke urice" po slovenskih šolah, celo članica našega foruma Noli sodeluje s svojo psico.

LP

Logiran
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines