mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 17:21:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256906 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1185 : četrtek, 12.05.2005 : 14:35:45 »

To ne drži. Četudi je v zasebni lastnini ima vsak (tudi človek s psom) pravico do neškodljivega prehoda. Wink

Kakšen pa je neškodljiv sprehod?Mislim no!!!!!!!!Maš kmetijo doma?Imaš par hektarov travnikov?Pa pašnikov?In potem ti krava poje pasji kakec in se zastrupi.JA ZASTRUPI SE!!Smo doma imeli primer tega.
Pa pojdimo naprej.Veliko ljudi se tu gor sprehaja s psi in samo en mini pudelj  je privezan.DRUGI PA NOBEDEN.Ne saj ne bo tekal po travnikih Wink.Pa prime lastnik palico pa jo vrže v visoko travo.Pol pa noter nori s psom.....

Je to zate neškodljiv sprehod? Lips Sealed  Angry
Zame ni in tudi ne bo!

Deteljica je imela čisto prav  Smiley!Ne bom rekla da se ne smeš sprehajati po poteh,imej te pa saj pse privezane.Pa ne metat kamnov po travi in palici.

Lp  Wink
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1186 : četrtek, 12.05.2005 : 14:37:41 »

To ne drži. Četudi je v zasebni lastnini ima vsak (tudi človek s psom) pravico do neškodljivega prehoda. Wink

Zakaj potem uradni organ - policijo mirno brez sankcij zavrneš in jim ne dovoliš, da prestopijo tvoje dvorišče če nimajo naloga?

Dokler takole razmišjamo, ne bomo nikamor prišli.

Ko smo že ravno pri kmetijskih zemljiščih. Travnik je kmetijsko zemljišče. Koliko od vas, vas sedaj pobira drekce za svojimi psi? Čez 14 dni, če bo vreme vsaj 4 dni se bo začela prva košnja.
Če bodo notri drekci, krave te trave ne bodo jedle.
Kdo sedaj posega v čigavo svobodo?
Kmet, ker se dere za nami, ko peljemo psa na sprehod izven urbanega okolja ali mi, ki dovolimo, da ogrožamo kmeta in njegovo živino?
Itak, da kmetje, ki ne razumejo, da se morajo naši kužki sprostiti in zlavfat, ker se v mestu ne smejo. Pa tako uživjo, ko tečejo po visoki travi Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1187 : četrtek, 12.05.2005 : 14:38:37 »

Četudi je v zasebni lastnini ima vsak (tudi človek s psom) pravico do neškodljivega prehoda. Wink
Nop, ni res. Privat lastnina je privat lastnina. In zatu prehod čez travnik ni dovoljen. Boh ne dej, da hodiš po visoki travi!

Lp Jana
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #1188 : četrtek, 12.05.2005 : 14:40:06 »

 Grin Grin Grin T.M.T sva istočasno pisale in bentile čez isto stvar.
Pa nimam kmetije Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1189 : četrtek, 12.05.2005 : 14:40:48 »

Lanabela in smisel tega je? Kako obvladaš svoje pse? Ali kako jim posamezni 'napadalci' nič ne morejo? Cheesy Ne razumem čisto.
In tudi za nekatere, ki vodijo trope ven, sem malo spremenil mnenje. Slavi si morda pomislila, da s tem ko se tvoji psi 'poskrijejo' le še bolj spodbudijo 'napadalca', da se izzživlja nad njimi? Če bi pa napadli nazaj, bi jo pa morda agresiven nesocializiran revež celo kritično odnesel, dvomim pa da bi potem še kdaj napadel. Več besed o tem posamezniku psu, pasme AKŠ, pa ne bi zgubljal. Bi mu jih pa napel lastniku ja, če bi ga srečal, to vedno storim, če srečam kakšnega takšnega, ki misli da obvlada svojega socializiranega Cheesy psa, oz. če sploh kaj misli, dvomim Roll Eyes. Pasma ni važna, pa dajmo že enkrat razčistit s tem, važni so posamezniki, slabe vzreje, nepravilno vzgajani, morda odraščali v nepravilnem okolju. Pa saj hudiča ste to že sami povedali. Pa še kar mečete naprej pasme, jazbečarje, zlate prinašalce in ne vem kaj še vse. Na žalost si zaradi tega ljudje takoj ustvarijo slabo mnenje in mislijo, da so pa sedaj vsi jazbečarji histerični.
Kar se privezati psa ali ne tiče.... Večina naj ima raje kar privezane. Kar ogromno psov je nesocializiranih, slabe vzreje, nepravilno vzgojenih, imajo travme itd.  poleg tega pa se vedno najde kakšen človek, ki ne mara, da pes sprehajalec 'sili' v njega ali pa se najde kakšen drug pes, ki rad malce bolj agresivno pokaže svojo prevlado.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1190 : četrtek, 12.05.2005 : 14:52:22 »

Simi:
No lepo da sva podobnih misli Smiley.

Sicer je pa dovolj potko pa hodte po njih Wink.Ne pa dele gaziti po travi,ker bo res kmalu košnja pa krave in konji so tudi zunaj.
Pa še nekaj mi je padlo na misel,kar sicer ne spada najbolj v to temo.Spomnim se,da je bilo pred....cca 5let na Hitovi odprti liniji ena pritožba čez kmete.Mlada gospodična je klicala,da se je njena psička zastrupila z drobovjem zaklane krave in je resno zbolela.Pa še mladičke je imela.Samo eno vprašanje:Kako se je pa zastrupila,če je bila na povodcu?Huh

Lp in obilo lepih sprehodov (ne po ogromni travi Wink)
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1191 : četrtek, 12.05.2005 : 14:59:40 »

Porocilo s sprehoda

cas: danes (12. 5. 05) ob cca 14. 00
kraj: jasa na ljubljanskem Gradu
vpleteni: Redik, Dark, babica in moja malenkost
situacija: Redik lezi v sencki in zveci palico, Dark je na prostoru, jaz s hrbtom obrnjena stran stejem korake (pac hocem naredit odpoklic), babica hodi proti meni
konflikt: babica se zacne dret, da bi morali biti psi doma ali pa vsaj na ketnah, nikakor pa ne na Gradu, kjer se ona sprehaja. Da ona trpi, ker se boji psov zaradi napada RW.
reakcija: ignore z moje strani

Hvala za verjetno se veliko unicenih sprehodov. Hvala, ker vas je verjetno se veliko takih, ki s svojimi nevzgojenimi cucki in neodgovornim odnosom unicujete 'ugled' tistih, ki se trudimo, da bi imeli normalno socializirane pse. Hvala, ker s svojimi veleumi tudi tu na forumu to potrjujete.

Lep dan, Neza

Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1192 : četrtek, 12.05.2005 : 15:00:38 »

Jaz sem se pa nekaj spomnila!

Vzrok, da je psica - starejsa (veste o kateri zgodbi sedaj govorim) napadla (tamala pa potem pomagala) - rak na mozganih - cisto mozno!!!

Lp, Ursa
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1193 : četrtek, 12.05.2005 : 15:07:33 »

Jaz mislim, da napadi niso odvisni od pasme, ampak od lastnika, socializacije... je pa res, da se nekatere pasme težje obvlada(velikost, teža...). A zaradi tega še niso nevarne pasme.

Jaz imam Bingota skoraj vedno na povodcu. In zakaj?
Ne zato ker bi ga morala, ampak ker so drugi psi okoli vsi spuščenih, lastniki so pa doma(psi se sami sprehajajo okoli)-od čivav do dobermanov in podobno. Veliko jih je napadalnih. Na povodcu ga imam zato, ker se bojim zanj. Pa še psov se zelo boji(je bil že kar nekajkrat napaden od teh spuščenih psov) in nočem da ima še kakšno neprijetno izkušnjo.
Drugi razlog je ta, da ima izjemno rad otroke in ljudi in jih potem ''pozdravlja''(hodi okoli njih, včasih pa jih pozdravi celo tako, da skaka, da bi ga pobožali sram).

Spuščenega ga imam samo občasno v gozdu(ni lovski pes, da bi preganjal divjad in podobno), in na travniških površinah.  Vsaj tam se lahko pošteno zlaufa, naigra, in učim ga tudi tam. Wink Če pa pride slučajo kakšen pes ali človek, ga pa hitro privežem.

Lep pozdrav  Smiley

Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1194 : četrtek, 12.05.2005 : 15:12:16 »

Porocilo s sprehoda

cas: danes (12. 5. 05) ob cca 14. 00
kraj: jasa na ljubljanskem Gradu
vpleteni: Redik, Dark, babica in moja malenkost
situacija: Redik lezi v sencki in zveci palico, Dark je na prostoru, jaz s hrbtom obrnjena stran stejem korake (pac hocem naredit odpoklic), babica hodi proti meni
konflikt: babica se zacne dret, da bi morali biti psi doma ali pa vsaj na ketnah, nikakor pa ne na Gradu, kjer se ona sprehaja. Da ona trpi, ker se boji psov zaradi napada RW.
reakcija: ignore z moje strani

Hvala za verjetno se veliko unicenih sprehodov. Hvala, ker vas je verjetno se veliko takih, ki s svojimi nevzgojenimi cucki in neodgovornim odnosom unicujete 'ugled' tistih, ki se trudimo, da bi imeli normalno socializirane pse. Hvala, ker s svojimi veleumi tudi tu na forumu to potrjujete.

Lep dan, Neza



Agnes, a se ti ne zdi morda pošteno do te stare ženske, da bi vsaj takrat  malce (pa čeprav samo 'za hec') poprijela svoje pse, da bi šla ženska brez strahu mimo?? Toliko, da bi se bolj varno počutila, potem pa bi pač naprej trenirala odpoklic. Samo pa tudi najdete 'ta prave' place..... Ljubljanski grad itd.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1195 : četrtek, 12.05.2005 : 15:21:42 »

Samo pa tudi najdete 'ta prave' place..... Ljubljanski grad itd.

Saj še kinologi, kot je Vidic, svetujejo, da je treba s psom trenirati tudi v okolju z motečimi dejavniki. Nenazadnje znanje psa, ki uboga samo na domačem dvorišču, ni vredno nič. Ok, to je že off-topic.

Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1196 : četrtek, 12.05.2005 : 15:25:13 »

Lanabela in smisel tega je? Kako obvladaš svoje pse? Ali kako jim posamezni 'napadalci' nič ne morejo? Cheesy Ne razumem čisto.


Nekdo je vprašal, kako se vede krdelo psov, kadar je eden od članov napaden, pa sem napisala, kako so se v tistih nekaj primerih, ko se je to zgodilo vedle moje. Želela sem tudi pokazati, kako redko pride do incidentov, če so psi socializirani in ubogajo. In da se kar dobro znajdejo tudi takrat, ko tisti drugi niso.Ti trije incidenti so bili edini v približno 17 letih.
Nisem napisala, da so vsi jazbečarji histerični, ta pa je očitno bila (pa še za nekaj podobnih vem, samo da jih lastniki bolj pazijo). In zanimivo, ko že tako vehementno zatrjuješ da pasma ni važna, čisto vsi histerični jazbečarji za katere vem so dolgodlaki, nobeden pa ostrodlak. Pa da si ne boš slučajno spet izmislil, da sem rekla, da so vsi dolgodlaki jazbečarji histerični. Pasme sem napisala izključno zato, da si lahko predstavljate, za kakšne pse je šlo. Brez posploševanja.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1197 : četrtek, 12.05.2005 : 15:30:51 »

Svoboda enega se konca tocno tam, kjer se zacne svoboda drugega. Pa mi je cisto vseeno, ce vasi psi na ukaz zaigrajo Hamleta in zapojejo Bohemian Rhapsody.
Zakaj imam obcutek, da te preproste misli o svobodi nikakor ne razumete?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1198 : četrtek, 12.05.2005 : 15:43:22 »

Imate potem vi sploh kdaj, kje pse odvezane? Če ja, kje?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1199 : četrtek, 12.05.2005 : 15:44:38 »

Agnes, a se ti ne zdi morda pošteno do te stare ženske, da bi vsaj takrat malce (pa čeprav samo 'za hec') poprijela svoje pse, da bi šla ženska brez strahu mimo?? Toliko, da bi se bolj varno počutila, potem pa bi pač naprej trenirala odpoklic. Samo pa tudi najdete 'ta prave' place..... Ljubljanski grad itd.

Dragi Chris, ljubljanski Grad ni samo drevored in stavba Grad, ampak so tudi travniki in neshojene potke. Ne skrbi, na civiliziranem delu Gradu sta moja psa na povodcu. Ker imam vsaj na sprehodih rada mir in tudi nerada motim druge, se umaknem na potke in travnike, ki so nekoliko bolj odmaknjeni od glavnih sprehajalnih poti. Kaj je pa babica tam delala, pa res ne vem. Zenska je bila od psov oddaljena vsaj 150 m. Videlo se nas je ze od dalec, okoli nas ni bilo nobene sprehajalne poti. Niti navadne shojene stezice ne, ce smo posteni. Tako da bi sla lahko babica tudi malo naokrog. Sicer je bil pa najvecji hec v tem, da se je, potem ko me je nadrla, obrnila in mirno odsla nazaj in peketala dalje po sprehajalni poti. Oprosti, ker ze celo zivljenje zivim pod Gradom in tam zadnjih petnajst let sprehajam svoje pse. Pa sem res grozna. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines