mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 19:29:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256949 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1140 : sreda, 11.05.2005 : 14:46:50 »

 Grin Grin, Slavi se je sama javila.
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #1141 : sreda, 11.05.2005 : 14:49:11 »

Roll Eyes

Ja, JennyK, saj si prav povedala, bistveno je to v kakšnem okolju pes odrašča in kako je vzgajan. Izjavo sem dal zato, ker nekateri trdijo da je pes videl plen, ki je šel po cesti (halo??) in da je lastnik v šoku s kolom pobil svojega psa podivjanega psa, ki ni in ni hotel prenehati z napadom. Seveda da. Povem ti, da zgodba smrdi, ampak tisto kar se je  pa v resnici dogajalo pa še 100x bolj. Sam trdim, da sta ta dva psa bila nesocializirana, podivjana, odraščala v agresivnem okolju in nemogočih razmerah, kar je tudi lastnik dokazal s svojim dejanjem na koncu. Pika.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1142 : sreda, 11.05.2005 : 14:55:30 »

Citat
Pa ena razlika je med tem vzrediteljem in marsikaterim od nas - avtoriteto ima neizmerno.

Se strinjam. Tropa psov peljat v naravo si pa na žalost še zdaleč ne more privoščiti vsak.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1143 : sreda, 11.05.2005 : 14:57:12 »

Samo malo bom vskocila (priznam, nisem brala cele teme - kakih 10 strani ne, drugace pa celo)!

Če se že potegujete za varen svet brez nasilja in brez napadalnih psov potem raje osveščajte bodoče kupce psov, da naj preverijo porekla, naj kupujejo pse z rodovnikom, zberite podpise za predlog zakona, ki ga naj sestavijo strokovnjaki.

Iz tega lahko izluscim ... rodovniski pes ne bo NIKOLI agresiven ... pajade ... nisem vedela, pa toliko agresivnih rodovniskih psov se sprehaja okoli - nic manj kot nerodovniskih!!!!!!!!!!!!!

Lp, Ursa
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1144 : sreda, 11.05.2005 : 14:58:35 »

Aja, pa ne samo tropa psov hehe, nekateri niti 1 samega psa ne! Angry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1145 : sreda, 11.05.2005 : 15:34:27 »

Zdaj pa jaz ne razumem več nekaterih akterjev tele teme. 1000x je bilo napisano, da bi VSI lastniki morali imeti pse na povodcih itd. itd. No, pri Slavi pa ploskamo, ker pelje trop spuščenih psov na sprehod  Shocked
Jaz vas res ne razumem  Undecided
Slavi, dobro veš, da nimam popolnoma nič proti tebi in verjamem tudi, da te psi ubogajo in so lepo vzgojeni (sem tudi sama videla), ne more pa me nihče prepričati, da tudi tvoji nimajo kosmatih ušes. Žal, ne verjamem, da pri tolikem številu psov ni nikdar prišlo do nobenega "incidenta". Res ne. Pa ti jih ne privoščim kot jih ne nikomur drugemu.

Lp, Yo
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1146 : sreda, 11.05.2005 : 15:42:03 »

Saj je povedala kako to dela. Če bi vsi tako delali in imeli tako vzgojene pse, povodcev ne bi bilo treba met, samo ker pa 90% lastnikov ni takšnih, sploh pa njihovi psi ne, je bolje da so na povodcih, ko se gre ven. Jaz ga mam vedno, pa ne zaradi njega, ampak ker je 'dobrovovljček', ne dominira, vedno se umakne, nikoli nobenem ne bo nič naredil, prej rep spodvije, do igranja z večjimi psi mu pa tudi ni. Ampak zaradi drugih psov, ker neredko pa kakšnega 'odtrganega' srečama, brez lastnika, je bolj varno da je na povodcu in ker ima to lastnost da je radoveden, pa mora vse vidit in povohat, pa ga tako lažje kontroliram. Spustim ga pa v domačem gozdu za hišo, kjer so že 15 let samo ptički in veverice Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1147 : sreda, 11.05.2005 : 15:48:57 »

In smo prišli do meni tako znanega stavka: "Saj moj ne bo nič naredil."  Cool
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1148 : sreda, 11.05.2005 : 15:57:46 »

In smo prišli do meni tako znanega stavka: "Saj moj ne bo nič naredil." Cool

Aha... Slišim velikrat, zato ne maram sumljivih brezvestno spuščenih psov v najini bližini, lasnik pa 25m stran, z sončnimi očali in ciratero v roki. Takrat mi je vse jasno, že kar vidim potek dogodkov, kako se bo odvijalo. Reče ah saj ne bo nič naredil, v tistem grenutku pa hop psu za vrat. Poznamo to ja. Takšnim bi pa kar vzel psa. Vedno rečem, a ga lahko prosim pripnete? Moj ne bo nobenem nič naredil, sem že rekel družba večjih psov mu ne odgovarja, zato greva pač naprej. Če pa tisti pes še kar sili in sili in sili, ne uboga niti na moj šššccc....je pa tudi že zarenčal, hoče pač mir! Toliko ga pa poznam, da vem kje ima mejo kaj mu ne paše da bo zarenčal.
Ne maram pa tega, da pes kar sili in sili v mojega, njemu seveda ne paše, lastnik pa zraven gleda, ali pa 25m stran s cigareto v roki tuli, Flokiiiiii, prid sem... pes ga pa ne šljivi 5 posto. Roll Eyes
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #1149 : sreda, 11.05.2005 : 16:01:30 »

       Ja za tak sprehod moras sigurno imet avtoriteto, s katero jaz zaenkrat nimam problemov  Wink Wink
  Za tak sprehod moras pa nekaj let zivet s tropom. Tocno moras vedeti, kdo je njihov vodja in z njegovim sodelovanjem moras kontrolirati druge. Pa za vsakega psa posebej moras vedeti, kako raegira v doloceni situaciji. Zato je pa potrebno imet poslusne pse.  No, tukaj smo pri vzgoji.
Potem je pa veliko odvisno od tega, da se vsak zaveda, kaksno pasmo ima. Nemske doge so po naravi branilci- to se pravi , da brani svoje ljudi , ko so napadeni. Pa se takrat ne sme ugriznit, ampak napadalca samo podere in stoji nad njim.  Pa da ne bo kdo rekel, da lahko doga  narobe preceni in skoci na cloveka, ki je slucajno zamahnil proti lastniku in je pes mislil, da je napaden in ga zato  podere. NE, ne sme, ce je doga s tapravim karakterjem. (  Zaradi teh stvari se doge NE SME solati napad in obramba. ker se vse porusi )  Tukaj smo pa pri rodovnikih oz. prednikih.  Za vzrejo se uporabljajo psi s pravim stabilnim karakterjem.
  Vsak , ki me pozna, ve kako zgleda, ko valvasorji pridemo na razstavo. Vse lezi po tleh, eden cez drugega- samci, samice, mladici......Ko bomo pa enkrat pripeljali psa v ring direkt iz avta on po ocenjevanju takoj nazaj v avto- takrat bo pa cas, da se umaknemo iz vzreje in razstav.

   Mislim, da ne govorite v tej temi 9o meni in mojih sprehodih. Ce pa koga to posebej zanima, pa lahko pride z nami na en sprahod.

   Cao-Slavi
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1150 : sreda, 11.05.2005 : 16:04:50 »

Citat
Vsak , ki me pozna, ve kako zgleda, ko valvasorji pridemo na razstavo. Vse lezi po tleh, eden cez drugega- samci, samice, mladici......Ko bomo pa enkrat pripeljali psa v ring direkt iz avta on po ocenjevanju takoj nazaj v avto- takrat bo pa cas, da se umaknemo iz vzreje in razstav.


Cilj vzgoje pri moji Bagi je, da bo enkrat na eni razstavi mirno lezala med valvasorji. Takrat dam vsem za pir! Grin Grin Grin lp
Logiran

valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #1151 : sreda, 11.05.2005 : 16:12:05 »

          Yo- sevada imajo kosmata usesa- se najbolj Loty.
 A mogoce kje pise, da jih kar spustim po vasi in hodijo sredi cesti oz. okrog otroskega vrtca??? Ne! ( je pa res, da k nam na obisk hodi vrtec-hehe)  Mi gremo na sprehod proti gozdu in po gozdu. Srecamo veliko psov- nekateri hitijo za nami ali pa pocakajo, da jih dohitimo in se njihov pes lahko igra z nasimi. Tistim, ki pa vem, da nas nocejo srecati, se pa umaknem po drugi potki ali pa zavijem v gozd. . Saj moji psi razumejo , ce jim recem: poleg...stoj.. ali pa prostor !

   Cao-Slavi
 
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #1152 : sreda, 11.05.2005 : 16:14:23 »

   Kaja- glede na to, da so trop, jo pa enkrat spustih med njih , mogoce bo pa potem lezela cist pri miru!!!
  ( mal crnega humorja- sorry!!)

 Cao-Slavi
Logiran
NixEmaThai
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1153 : sreda, 11.05.2005 : 17:41:58 »

Jaz nisem začel teme "napad psa" in "Rottweiler" in tudi s svojim odstavkom sem želel poudariti, da tisto nista bila Rottweilerja in da naj ljudje ne označujejo te pasme kot najhudobnejše, ker že tako to vsi mislijo.
Sploh pa nisem imel namena pisati pod vroče teme, kamor ste me prestavili.
Statistika jasno kaže, da največ ugrizov "zagreši" pasma nemški ovčar in zlati prinašalec, katerega imajo vsi za družinskega psa.
Osebno imam rotvajlerja, ki ga vozim na sprehode, kjer se pogosto srečujem z ljudmi, ki so mnenja, da je to najbolj popadljiv pes (zaradi takšnega označevanja te pasme).
Povzetek je, da je popadljivost psa močno odvisna od slabe vzreje (genov). Odvisna pa je tudi od nadaljnega vzgajanja psa.

Pes napade le, če ima za to povod!
Psu pa se tudi ne more kar tako zmešati, za vse kar pes nekativnega stori, je kriva družba oz. vsi posamezniki s katerimije imel pes takšne ali drugačne slabe izkušnje!

Krivično se mi zdi to, da družba nikoli ni poskušala razumeti psa, ampak ga je vedno imela le za neko nevarno stvar, ki se mora obnašati tako kot družba želi. Ne sme se počutiti ogrožene, prizadete, ne sme biti niti slabe volje, ker se mora obnašati vedno kot želimo mi.

Noben starš ne bi nikoli dal svojega otroka (najstnika) na "povodec", ker dela škodo (kot so: pretepanja, grožnje, umori, razna druga materialna škoda,...), ki je mnogo večja od škode, ki jo naredi pes.


  

Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1154 : sreda, 11.05.2005 : 18:01:36 »

Hej, Slavi, še dobro da si se javila, sem se že majčkeno bala bi kdo ob omembi neodgovorne osebe, ki vlači okrog celo krdelo neprivezanih psov mogoče pomislil name. Sicer bi vse moje lahko stlačil v enga tvojga tavelcga pa tvoji verjetno zgledajo bistveno bolj disciplinirano... Ampak-ja , možno je voditi  krdelce psov spuščenih, tako da nikogar ne ogrožajo, pod pogoji ki si jih naštela. In res ne vem, zakaj bi morala imeti pse na povodcu, če jih lahko vsak trenutek pokličem. Če nekateri svojih ne morejo, to še ne pomeni, da jih ne more nobeden.
Logiran
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines