mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 14:12:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 261324 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1080 : torek, 10.05.2005 : 18:28:25 »

Pa govorim nasplošno.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1081 : torek, 10.05.2005 : 18:30:05 »

Pa govorim nasplošno.

Nasplošno ti lahko povem, da je veliko psov prikritih provokatorjev, ki dolgo ne pokažejo, česa so zmožni. Fino pa je, če lastnik to pravočasno spozna in temu primerno ukrepa.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1082 : torek, 10.05.2005 : 18:44:51 »

Kuzlica, hvala za nasvete glede socializacije, oglasi se ko bo tvoj Maj spolno in psihično dozorel.

Moj Brin je tipični primer lisjaka, na katere mislim, da tudi Yo cilja; ko se bo približeval pes bo Brin legel na tla, gledal dol, ko pa bo pesčisto blizu HOP po njemu. Pa kakšne opazke o neprimerni socializaciji lahko prišparate, saj sva se s spom vsak dan sprehajala po parkih in PST-ju, kjer se je špilal tako s samci kot s samicami; dokler ga nista zagrabila NO-ja. In tako gre ves trud, ki si ga vložil v psa, v malore.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1083 : torek, 10.05.2005 : 18:48:36 »

V današnji Jani je intervju z g. Vidicem. Sem prebrala in se mi zdi, da je lepo razložil stvar. Je povedal, da so lastniki nevarni in ne psi in da so lahko nevarne vse pasme in psi , če jih tako vzgojimo. Nimam nobenih pripomb na ta članek oziroma intervju.

Članka še nisem prebrala, je pa zanimivo kako g. Vidic spreminja mnenja. Roll Eyes

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1084 : torek, 10.05.2005 : 19:00:13 »

Kuzlica, hvala za nasvete glede socializacije, oglasi se ko bo tvoj Maj spolno in psihično dozorel.

Moj Brin je tipični primer lisjaka, na katere mislim, da tudi Yo cilja; ko se bo približeval pes bo Brin legel na tla, gledal dol, ko pa bo pesčisto blizu HOP po njemu. Pa kakšne opazke o neprimerni socializaciji lahko prišparate, saj sva se s spom vsak dan sprehajala po parkih in PST-ju, kjer se je špilal tako s samci kot s samicami; dokler ga nista zagrabila NO-ja. In tako gre ves trud, ki si ga vložil v psa, v malore.

Jaz nisem nič svetoval, to da ima pes taktiko ni provokacija....definitvno poročam kdo bo prva žrtev kamniškega hudogriza.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1085 : torek, 10.05.2005 : 19:12:52 »

Eni ste pa res padli na glavo...
Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1086 : torek, 10.05.2005 : 19:17:59 »

Po čem pa to sklepaš?


Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1087 : torek, 10.05.2005 : 19:48:27 »

Nasplošno ti lahko povem, da je veliko psov prikritih provokatorjev, ki dolgo ne pokažejo, česa so zmožni. Fino pa je, če lastnik to pravočasno spozna in temu primerno ukrepa.
Kako je pa tole res! Alica je znala kadar je na kaj čakala in ji je bilo dolgčas krasno provocirati kakšnega (seveda privezanega) reveža. Naskrivaj ga je večkrat samo takole po malo grdo pogledala, da je revež čisto pop.... potem je pa neprikrito uživala, ko je bil kaznovan. Dokler jo nisem pogruntala seveda.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1088 : torek, 10.05.2005 : 20:17:28 »

Hm,jaz pa imam eno vprasanje...ce se dva psa srecata,pa sta oba tolko dominantna da se v unem trenutku ne znata zmenit in zacneta rencat eden na drugega(samo rencat bolj ali manj glasno,brez kazanja zob!),kako naj kot ena izmed lastnic reagiram?Ga okregam za to vedenje ali grem samo mirno naprej?Trenerka v klubu mi je obrazlozila da bo moja agresivna reakcija samo se potrdila agresijo psa...kaj naj pol samo mirno grem naprej?
Lp
Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1089 : torek, 10.05.2005 : 20:20:39 »

ja!
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #1090 : torek, 10.05.2005 : 20:25:20 »

A je kdo zdajle gledal v oddaji Preverjeno, ko je bilo govora o zloglasnem napadu dveh psičk rotwailerk na 17-letno Barbaro?
Psički sta bili 3 letna mama in enoletna njena hčerka. Tudi Barbara je povedala svojo verzijo zgodbe, potrdila tudi, da bi se brez pomoči lastnika obeh psic, ki je takoj pritekel na pomoč, nesreča verjetno lahko končala z veliko hujšimi posledicami.
Je pa lastnik psic povedal, da ima več let pse, imel je NO, zdaj že dolgo let RW.....-kaj se je dogajalo, da sta psici napadli ( baje sta zbežali s pejaka  Roll Eyes), si ne zna razložiti, rekel je, da ju še nikdar ni videl tako pobesneli... mamo je pobil s kolom na licu mesta , enoletno hči pa bo dal tudi usmrtiti  Angry - men je vse skup malo čudno. Shocked
Je pa tudi Vidic komentiral, da sta bili menda psici "začetnici", ker ugrizi niso tako hudi. Shocked Svašta!
Lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1091 : torek, 10.05.2005 : 20:34:54 »

...ce se dva psa srecata,pa sta oba tolko dominantna da se v unem trenutku ne znata zmenit in zacneta rencat eden na drugega(samo rencat bolj ali manj glasno,brez kazanja zob!),kako naj kot ena izmed lastnic reagiram?

Jaz mislim, da bi morala oba lastnika pokazati, da tega ne odobravata, se pravi pse primerno "kaznovati". V mojem primeru je šla Layla za 10 minut na štrik, druga psica pa se je igrala naprej...
Jaz vem, da sem reagirala pravilno, ker tega ne mislim tolerirati, kaj pa misli lastnik druge psice... ne vem.
Logiran
NixEmaThai
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #1092 : torek, 10.05.2005 : 20:40:08 »

Kaj se ti je zdelo čudno?
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #1093 : torek, 10.05.2005 : 20:55:52 »

mislim da se je Vidic malo zmotil.pes ima zobe že do konca razvite in mislim da če bila še bolj agresivne narave bi jo lahko tudi ubila.Verjetno sta bolj poredko spuščena tako na fraj,in sta si dala duška,mislim željo po plenu.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #1094 : torek, 10.05.2005 : 21:04:27 »

NixEmaThai-
lastnik psov, ki naj ne bi bil začetnik, saj je baje imel že kar nekaj psov, se pravi pasmo pozna ( vsaj moral bi jo ),  Undecided - ne vem, no  - po moje si človek pri psih vseeno ustvari neko avtoriteto, naj bi poznal vedenje svojih psov, čudno, da jih ni mogel na drugačen način odstraniti s punce, kot da psico ubije s kolom ( ker ni bil 100%, da ne bo napadla še njega ), drugo pa bo tudi uspaval....
Jaz imam občutek, ali da so psi pri njem večino časa v boksih, niso socializirani, verjetno je še kakšen štepar, ki ima pse samo za zaslužek, v bistvu sploh ne pozna svojih psov ( po možnosti se jih še sam boji )- seveda pa lahko vsi samo ugibamo, kaj se je zares dogajalo tisti večer. Huh
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines