mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 09:28:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 263681 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1065 : ponedeljek, 09.05.2005 : 19:59:24 »

Po eni strani se kar strinjam z Lanabelo, me pa zanima kako se lahko pes izogne napadu. Vprašanje je mišljeno za Lanabelo.

Mislim, da smo šli bolj na to, zakaj oz. s čim določen pes vedno izzove napad.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1066 : ponedeljek, 09.05.2005 : 20:27:33 »

zakaj  določeni  psi  izivajo........ Roll Eyes.  Zato  ker  so  taki.

Zakaj  pa  en  folk   stalno  iziva  in  išče  prepire? Huh


      V  končni fazi  vsak  ima  svoj  karakter........ pa  naj  bo to  človek  ali pa pes Tongue
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1067 : ponedeljek, 09.05.2005 : 20:51:33 »

Dobro socializiran pes se namreč zna izogniti spopadu z grozečim psom, ne da bi se pri tem kaj posebno ponižal.

Yo, na tole sem ciljala.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1068 : ponedeljek, 09.05.2005 : 21:14:56 »

Moja starejsa psica se ze celo zivljenje izogiba taksnim napadom. Ponavadi povesi pogled, malce pocepne, ce je drugi pes zelo blizu mu poskusi polizati gobec in do zdaj je to se vedno delovalo.  Smiley Seveda je pa zgodba povsem drugacna, ce je psica na povodcu in si jo drzne kaksen pes napasti....takrat pa cuti, da sem blizu in da je z menoj varna in hitro pokaze zobe. V 12 letih se je stepla le enkrat, s psico s katero sta sovraznici ze celo zivljenje, nekajkrat jih je tudi fasala, vendar ne pretirano. Je pa prav smesno za videti, ko to psicko srecava. Z lastnikom sva prijatelja in veckrat pocvekava na sprehodih. Najini psici si kaksnih 15 sekund grozita (takrat ju je treba pazit), potem pa se delata, da ena druge ne vidita....obe seveda brez vrvice. Ampak brez zacetnih grozenj ne gre. Wink Kot, da bi hoteli vsakic dokazati, da se ne marata! Wink
Ji je pa odkar imamo se eno psico precej zrasla samozavest! Vcasih se repenci na kaksnega psa (sploh, ce je druga psica zraven), ki bi ga pred leti povsem ignorirala. Mogoce jo le starost daje! Huh lp
Logiran

Blue
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #1069 : ponedeljek, 09.05.2005 : 21:44:59 »

Lanabela, ko boš poznala nekaj po tvojih besedah "bojnih"pasem in vsi ostali, ki imate zgleda še vedno miselnost iz praveka glede določenih pasem, potem prosim piši takšne komentarje.

Da pojasnim vsem, kako se moja psica ponavadi umakne in izogne napadu? Ko sta imeli z Laylo nesporazum, zgledal pa je takole: Layla se ja zapodila vanjo (pa ne spet tako agresivno kot si nekateri predstavljate), takoj, ko se je Blue začela s kom igrat, reakcija od Blue pa je bila, da jo je bolj ali manj ignorirala. In kaj je tukaj tako slabega? Pač sem ji dala vedet, da ni nič narobe, če kakšno stvar pusti in gre naprej. Zgleda pa, da je za vas problem, ker drugim psom ne pokaže, kje jim je mesto, kot to delajo nekateri.

Pa tudi glede tega, da ji primanjkuje socializacije, lepo vas prosim, ko naju boste bolje poznali potem komentirajte.

Pa, da ne bom izgubljala nepotrebne energije z določenimi, se umikam iz te debate, kjer nadaljujte o napadu psa nevarne (buuuu) pasme.

Pa brez zamere, ampak zgleda, da bodo ljudje, še vedno skakli na drugo stran ceste, ko bodo videli AST-ja, ker če tudi tukaj delate takšno diskriminacijo med pasmami, potem res ni čudno, kaj vse se po glavi plete ostalim nevednežem.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1070 : ponedeljek, 09.05.2005 : 22:45:38 »

Blue:  Sedaj  mi pa  ni več  nič  jasno Huh  Kdo  diskriminira  določene  vrste  psov?

Napadaš  vse  po  vrsti.........
Določeni  vemo, da je  lahko   pes- z renomejem" bojni"-" nevarni"  bol umirjen  kot pa  nek  npr, pudelj.

Ampak  v svojih  postih  pa ne odnehaš  in ne popustiš...... pa  smo  že zamenjali  temo  pa ti  še kar  drezaš nazaj v sršenje gnezdo. Roll Eyes

Kdo je sedaj "bojna" pasma  ?  ti  ali tvoj pes?

pa  brez  zamere   LP  K.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1071 : torek, 10.05.2005 : 13:16:00 »

Po eni strani se kar strinjam z Lanabelo, me pa zanima kako se lahko pes izogne napadu. Vprašanje je mišljeno za Lanabelo.

Lahko napišem, kako to naredijo moje psice: ko zagleda neznanega psa, ne gleda direktno vanj ampak malce mimo. Ne približuje se direktno proti psu ampak v loku. Ko se približa zmanjša hitrost, še vedno ne gleda vanj ampak mimo, hodi pod kotom in ne direktno, gre mimo psa, potem pa glede na to, kako ta reagira se ali obrne in gre nazaj proti psu, čemer sledi običajni pozdravni ceremonijal in morebitno povabilo v igro, ali pa gre naprej ne da bi se za psa še kaj zmenila, če je reakcija psa ali lastnika negativna. Upošteva "varnostno" razdaljo, kar pomeni, da se psu ne približa toliko, da bi ga to znerviralo. To velja za spuščene pse, pri privezanih gre včasih bliže, toliko da je ta ne doseže, in če se kaj razburja gre mimo kot da ga ni ( potem ko je že mimo mu zna včasih  spotoma malo pokazati zobe). Ves čas približevanja je psica sproščeno-pozorna, rep ima gor in ušesa naprej brez kakršnih koli znakov strahu ali napadalnosti. Če je neznani pes zelo velik in že na videz dominanten, da rep malce nižje (ne med noge) in ušesa malce nazaj nekako v znak spoštovanja, gre mimo psa  in se mu, spet odvisno od reakcije psa, previdno približa ali pa se mu spet previdno in počasi v dovolj velikem loku izogne.  Ob takem ravnanju neprivezan pes praktično nikoli ne reagira z napadom, saj nima vzroka: niti ni ogrožena njegova avtoriteta niti se ne počuti ogroženega. Kadar pa tuj pes ne pozna pravil pasjega bontona in štarta direktno na psico, se ta popolnoma ustavi, postavi se skoraj pravokotno na prihajajočega psa, gleda mimo njega in mirno čaka. V 95 % se prihajajoči pes pred psico ustavi, v tem primeru spet sledi spoznavanje, ali pa spremeni smer in teče mimo. če pa slučajno napade, to se zgodi res izjemno redko,  psica ali se hitro vrže na hrbet  s čemer blokira napad, takoj potem pa s psom ponavadi lahko normalno naveže stike, ali pa ga zastraši s tem, ko se ne premakne in v tem primeru gleda direktno vanj, tudi zarenči če se ji zdi poterebno in ne odmakne pogleda, če oceni da je napadalec  (psihično) šibkejši od nje. Če je več psic skupaj, se jih pa itak nihče ne upa izzivati.
Pri psih, ki se že poznajo, gre malo drugače, včasih se tudi malo repenčijo in rangirajo, ampak spet zelo pazijo, da se to ne sprevrže v pretep (ob znakih za agresivnost vedno uporabljajo tudi znake za pomiritev)
Ubogajo povelja pusti pri miru  in pojdi naprej, ki pa niso potrebna zaradi psov, ki se znajo zmeniti sami ampak zaradi živčnih lastnikov.
Edini primer, ko je potrebno hitro posredovanje je plenski napad, torej takrat, ko tuj pes v drugem psu ne vidi tekmeca ali kolego za igro ampak plen. s plenom se pač ne komunicira ampak se ga ubije. Tak napad  izgleda nekako tako, da napadalec s polno hitrostjo pridrvi in od zadaj napade "plen", ga podre na tla ali pa kar direktno štarta na vrat. Žrtve so skoraj vedno mladiči ali pa zelo majhni psi, še zlasti če bežijo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1072 : torek, 10.05.2005 : 14:21:29 »

No  tale  direkten napad  se je zgodil  mojemu,  ko je bil  star  5 mesecev.  Sicer  ga  psica  ni poškodovala  ker  sem  bila prehitra. Ga je pa prijela  za  vrat.  ( priletela  je pa  res  kot  si napisala Lanabela  iz  nenada in od zadaj)

In še danes  ima tam  par  sivih dlak( belih)....   Huh    Ta  pojav  mi pa ni čisto jasen?
Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1073 : torek, 10.05.2005 : 17:40:52 »

Dajte dojet, da lahko v socialziacijo psa vložite zeloo veliko truda, ampak v različnih situacijah različne pasme odreagirajo zelo različno!!!!!!!! Cool Shocked Cool Cool Cool

Da Blue(ast) ne odreagira z obrambo ko jo napade pes je prej zelo dobra socializacija, kot pomanjkanje le te!!!!! Wink Cool
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1074 : torek, 10.05.2005 : 18:04:51 »

Da Blue(ast) ne odreagira z obrambo ko jo napade pes je prej zelo dobra socializacija, kot pomanjkanje le te!!!!! Wink Cool

Kdo pa je rekel, da je šlo za napad? A si bil zraven?
Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1075 : torek, 10.05.2005 : 18:08:59 »

Aaaaa. spet prehitro sklepanje, blue je napisala da se psica v primeru pretepa (ne tega ki ga imaš v mislih) ne brani. Cool
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #1076 : torek, 10.05.2005 : 18:09:23 »

V današnji Jani je intervju z g. Vidicem. Sem prebrala in se mi zdi, da je lepo razložil stvar. Je povedal, da so lastniki nevarni in ne psi in da so lahko nevarne vse pasme in psi , če jih tako vzgojimo. Nimam nobenih pripomb na ta članek oziroma intervju.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1077 : torek, 10.05.2005 : 18:11:20 »

Aaaaa. spet prehitro sklepanje, blue je napisala da se psica v primeru pretepa (ne tega ki ga imaš v mislih) ne brani. Cool

Nič prehitro ne sklepam. Debata je šla v smer - zakaj je vedno isti pes napaden oz. tepen.
Logiran
Kuzlica
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 26


« Odgovor #1078 : torek, 10.05.2005 : 18:15:57 »

Morda ker z mimiko in držo telesa daje vedeti da je glavni, samo pomojem da če misli da je glavni bi se moral tudi cufati znat. Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1079 : torek, 10.05.2005 : 18:21:01 »

Aaaaa. spet prehitro sklepanje, blue je napisala da se psica v primeru pretepa (ne tega ki ga imaš v mislih) ne brani. Cool

Morda ker z mimiko in držo telesa daje vedeti da je glavni, samo pomojem da če misli da je glavni bi se moral tudi cufati znat. Wink

Kaj je zdaj? Eno ali drugo? Malo si kontrirajo te tvoje izjave, kar pa ni nič čudnega, glede na to, da ne veš, kaj se je dogajalo  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines