mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 21:33:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256987 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1020 : petek, 06.05.2005 : 12:43:24 »

Kot je bilo za pričakovati, so se že pojavile zahteve za prepoved RW. Seveda so zraven obvezno pasme tipa bul, čeprav se ne spomnim niti enega resnega napada teh psov na človeka pri nas (bili so samo taki, kjer je bil vključen drug pes). Gorje, če bi o takem zakonu bil kakšen referendum, po nekaterih anketah  jih je 80% za.
 Da do takih nesmislov prihaja so seveda največ krivi neodgovorni lastniki. Vendar pa ne samo oni, ampak tudi vsi tisti poznavalci in "poznavalci" pasme, ki vztrajno zatrjujejo, kako krotki psički so po naravi RW, kako niti slučajno niso nevarni, razen seveda če imajo nevarnega lastnika, da sploh in niti pod razno ne grizejo in da je vsak kokrček bolj žleht. No potem so tu še vzreditelji, ki ne pazijo dovolj komu prodajo mladiče -zlasti samce-, bodočih kupcev pa tudi ne opozorijo, koliko truda in znanja bodo morali vložiti v vzgojo in šolanje psa. In potem se tu znajde en čisto dobronameren kupec, ki si kupi kužka, ker mu je pasma všeč, po možnosti vzame samca, ker z njim ne bo težav z gonitvijo, po možnosti tistega najbolj korajžnega, ker je nekje slišal da so tisti najboljši za šolati. Pri izbiri pasme si je seveda pomagal tudi z kakšno enciklopedijo, kjer je prebral, kako prijazni so ti psi do otrok... Kuža potem raste in z nekaj sreče zgleda zadeva čisto v redu. Res je izjemno prijazen do otrok, tiste tamale zelo vdano čuva. S psom mogoče celo obiščejo kakšen tečaj in mislijo da so iz tahudga ven. Potem pa kar naenkrat poči. Pes, ki je bil 3+ let vsaj doma kot ovčka, kar naenkrat pošteno okolje domačega otroka, ponavadi kakšnega malo večjega. Šok je seveda neizmeren. Če se lastnik psa ne odkriža kar takoj, ponavadi poišče pomoč kakšnega "strokovnjaka", ki mu skoraj zanesljivo ponudi kakšno svojo instant metodo s katero naj bi po hitrem postopku pokazal psu kdo je taglavni pri hiši. No s tem je usoda psa zagotovo zapečatena. Če bi bodočega lastnika malo bolje poučili o pasmi in o težavah, ki se bodo pri dominantnih samcih zanesljivo pojavile, bi nesreče lahko preprečili. Ampak kaj, ko bi si pa kupec potem mogoče premislil.
Pa da ne boste mislili, da sem si tale scenarij izmislila zato, da bi vas dražila. Žal je povsem resničen. Samo na našem koncu je bilo v zadnjih letih več takih primerov, zdajle se jih spomnim sedem, samo v enem primeru je šlo za samico in samo v enem primeru je pes dobil novega lastnika. Zaradi napada na družinske člane je odšel v večna lovišča kolikor je meni znano samo še en doberman.  In seveda na istem področju živi precejšnje število kokrčkov, čivav in maltežančkov, ki vzgajajo svoje lastnike tudi z ugrizi, če drugače ne gre. Samo posledice niso tako hude in pes kvečjemu dobi drugega lastnika. Pa iz nekega neznanega vzroka so lastniki majhnih psov bolj dojemljivi za nekoliko sodobnejše metode, tako da se sem ter tja kakšen grizač celo "pozdravi"
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1021 : petek, 06.05.2005 : 12:51:16 »

Jaaa, prepovedat. Jaz bi dodala se, da dajmo prepovedat se civave. Enkrat smo kar tri diskvalificirali zaradi agresije na razstavi. Ena je visela z mojega sredinca, jaz pa mahala naokrog in jo frcala v vamp, da bi hudicek mali spustil. Pa ni. Pa dajmo prepovedat se male crne pudlje, ker me je en hudic mali nedolgo nazaj v rit ugriznil. Zdaj lahko posojam svojo zadnjico za studij pasjega zobovja. Pa kokrspanjele tudi. Pa NO tudi, ker mi ni vsec sosedov pes, ker se nenehno zaganja v nasedva. Pa v koncni fazi, dajmo prepovedat tudi setre, ker moj renci na majhne crne pse. Pa prepovejmo tudi labradorce, ker se sosedova psica stepe z vsakim, ki pride mimo.

Po mojem bo to priblizno enako lahko, kot prepovedati kretenom, da bi imeli pse. Pa smo spet v krogcu. Sicer pa verba docent, exempla trahunt. Vsak naj spedena svoje pse tako, da ne bodo nikomur nic hoteli in nikogar motili, pa bo svet lepsi. LP Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1022 : petek, 06.05.2005 : 14:27:33 »

Raje sem za alternativo-nagobčnik v javnosti za pse oz pasme, ki so označene kot nevarne. Nisem za to, da se prepovejo, ker vem, da se v dobrih rokah tudi RW lahko spremenijo v "muce".


Lp, Sanja
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1023 : petek, 06.05.2005 : 16:12:08 »

Raje sem za alternativo-nagobčnik v javnosti za pse oz pasme, ki so označene kot nevarne. Nisem za to, da se prepovejo, ker vem, da se v dobrih rokah tudi RW lahko spremenijo v "muce".

Aja, jaz naj moji AST-jki dam nagobčnik gor, da jo bosta lahko podivjana sosedova NO-ja trgala, ker NO-ji se pa itak ful prijazni in šolani že skotijo? S tem, da je moja vedno pod kontrolo, onadva pa cele dneve in noči hodita sama naokrog in koljeta vse - od psov do ljudi.
Pa ste res malo... Lahko imajo pa zaradi mene VSI psi nagobčnike, samo ne blebetajte o nevarnih pasmah. Nevarni so lastniki, če psa (kakršnegakoli) ne obvladujejo ali ga nimajo pod kontrolo.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1024 : petek, 06.05.2005 : 18:15:56 »

hehe, koliko govora o ti. nevarnih pasmah  Smiley pa dajte si že enkrat dopovedat, da nevarnih pasem NI, so le nevarni lastniki.
Pa ne zdaj spet argumentirat s tem, kako močno te "nevarne" pasme ugriznejo, kakšne rane lahko povrzočijo in kako imajo ubijanje v genih. Ja, že res, da imajo fizično predispozicijo, to je pa tudi vse.
RW so tako cool psi, da se vam (nekaterim)  tudi sanja ne in prej bom pobožala psa te pasme, kot pa kakšnega histeričnega maltežana (pa o tej pasmi nimam slabega mnenja tako kot o nobeni drugi).
Nazadnje pa se pojavi popadljiv lokalni DOĐ (v prevodu: obična domača đukela) in sesuje vse vaše teorije o nevarnih pasmah.  Grin  Grin  Grin
Cirneci, ljubke srnice, okoli 50 cm visoke in s svojim foteljem vred tehtajo 10-12 kg. V nepravih rokah se ta pasma spremeni v pravo popadljivo mrcino, ki bi ga še t.i. nevarne pasme rešpektirale. Torej??

Sicer pa kolikor sledim tem zgodbam o napadih, je bore malo takšnih, kjer je napadalec predstavnik "nevarne" pasme. Zlati prinašalci in NO so v takšni prednosti, da jih bo težko ujeti.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1025 : petek, 06.05.2005 : 20:42:37 »

Vmes ste nekaj debatirali kako naj bi odreagiralo dekle in iskali razloge za napad.In jaz sem nekj razmišljala.Kaj pa če se je dekle psov bala?In psi to dobro začutijo.In vem kako se takrat obnašajo živali.Vem pa z izkušnjami pri konjih.Sicer ni nevem kako podobno,pa vseeno.
In kdo je rekel da dekle ni začelo bežati?

Pač se je debata sprevrgla v bojevanje...

Lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1026 : sobota, 07.05.2005 : 14:10:10 »

Aja, jaz naj moji AST-jki dam nagobčnik gor, da jo bosta lahko podivjana sosedova NO-ja trgala, ker NO-ji se pa itak ful prijazni in šolani že skotijo? S tem, da je moja vedno pod kontrolo, onadva pa cele dneve in noči hodita sama naokrog in koljeta vse - od psov do ljudi.
Pa ste res malo... Lahko imajo pa zaradi mene VSI psi nagobčnike, samo ne blebetajte o nevarnih pasmah. Nevarni so lastniki, če psa (kakršnegakoli) ne obvladujejo ali ga nimajo pod kontrolo.

Nisem mislila kot tako, da so to nevarne pasme, ampak, če bi se kdaj razpravljalo o tem, da so in da jih je treba prepovedat, sem raje za nagobčnik kot prepoved.


Lp, Sanja
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1027 : sobota, 07.05.2005 : 18:58:40 »

Se strinjam z Yo. Nagobčnik za VSE ali nobenega. Preveč je agresivnih psov, ki niso označeni kot "nevarna" pasma in zakaj bi bila moja psica pogrižena samo zaradi tega, ker druge pasme ne potrebujejo nagobčnika.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1028 : sobota, 07.05.2005 : 19:10:46 »

Se strinjam z Yo. Nagobčnik za VSE ali nobenega. Preveč je agresivnih psov, ki niso označeni kot "nevarna" pasma in zakaj bi bila moja psica pogrižena samo zaradi tega, ker druge pasme ne potrebujejo nagobčnika.

Se podpišem pod ta post.

Lp,T in R
Logiran
Blue
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #1029 : sobota, 07.05.2005 : 19:54:32 »

Aja, jaz naj moji AST-jki dam nagobčnik gor, da jo bosta lahko podivjana sosedova NO-ja trgala, ker NO-ji se pa itak ful prijazni in šolani že skotijo? S tem, da je moja vedno pod kontrolo, onadva pa cele dneve in noči hodita sama naokrog in koljeta vse - od psov do ljudi.
Pa ste res malo... Lahko imajo pa zaradi mene VSI psi nagobčnike, samo ne blebetajte o nevarnih pasmah. Nevarni so lastniki, če psa (kakršnegakoli) ne obvladujejo ali ga nimajo pod kontrolo.

Ja, ravno tako, naj jaz svoji AST-jki, dam nagobčnik gor, ker je to kao nevarna pasma, s trikotno glavo! Ja, prav ste prebrali, tudi te variatne poslušam, da je napadalen pes, ker ima trikotno glavo. Kaj vsega ne slišiš?

No, naj nadaljujem, jaz imam, kao "ubijalca", ki ga vsi napadajo, revčka se sploh branit ne zna (hvala bogu). Tudi tisti mali "ščenetje" se znašajo nad njo. Zadnje čase pridem vedno s pogriženim psom domov. Ja, pa tudi na srečanju, ki smo ga imeli pretelki teden, je takratko potegnila in je pogrižena.

Se pa tudi sprašujem ali bom slpoh še hodila na razna srečanja, ker imajo vsi, ki so zelo pametni, tukaj na forumu, zelo socializirane pse. No ja, resnica je pa daleč od tega.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1030 : sobota, 07.05.2005 : 20:09:33 »

Ja Blue, sem bila pa res pogumna, da sem tega tvojega "trikotnika" kušvala na gobe, mela njeno glavo na svoji... Kaj mi je pa blo???  Shocked Grin Grin Grin Grin

Za Blue Kiss
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1031 : sobota, 07.05.2005 : 20:17:45 »

Citat
Ja, ravno tako, naj jaz svoji AST-jki, dam nagobčnik gor, ker je to kao nevarna pasma, s trikotno glavo! Ja, prav ste prebrali, tudi te variatne poslušam, da je napadalen pes, ker ima trikotno glavo. Kaj vsega ne slišiš?

Mhm, pa uni z enakostranicno glavo so manj napadalni kot tisti z enakokrako, vendar pa lahko bolje zagrabijo. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1032 : nedelja, 08.05.2005 : 01:48:05 »

Jaz se strinjam s tistimi, ki zagovarjajo mnenje, da je stvar v veliki meri odvisna od lastnika in njegovega podstrešja. Moje osebne izkušnje s t.i. nevarnimi pasmami so tako dobre kot slabe. Eni sosedi ima AST-jevko, ki je eden najprijetnejših psov v soseski, dobro vzgojena in socializirana skratka, na drugi strani pa mi je v sosednji ulici RW popenil in mi skoraj napadel mojo tamalo, ko sma "nevede" šle po njej na sprehod. Hkrati pa dam prav tudi tistim, ki trdijo, da so druge pasme še nevarnejše, eni psi so pač malo speljani, pač nič ne moreš. Poznam NO, ki je čist prijazen dokler ne vidi kaj belega, pa ni važno ali je to beli kuža, muca ali pa samo tvoja ali moja majica, pa španjela ki je bil strah in trepet vseh otrok, ker je napadal zgolj njih, pa takih malih ščen, ki se ljudem zaganjajol v noge na biciklih.

Skratka moj zaključek, dokler smo vsi lastniki psov prepričani, da je naš kuža najbolj priden in sladek in 100% ne bo nobenega ugriznil, se bodo takšne stvari dogajale. Mene je realnost že postavla na tla, saj lahko tudi moja "sladka, plišasta, na baterije" višavka, stara komaj 6 mesecev, vsakega pošteno vgrizne. Zaenkrat je to nardila sicer "samo" enkrat v igri in "samo" dedeka, vseeno pa ostaja pes in nikoli ne ve kako bo reagiral!
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1033 : nedelja, 08.05.2005 : 08:50:07 »

pa takih malih ščen, ki se ljudem zaganjajol v noge na biciklih.

Teh malih ščenet je pa kar preveč.Pa počasi postaja,da ta mala ščeneta prehajajo v velika ščeneta.In ponavadi kar v otroške noge.Najhujše pa je pri tem,če je otrok na MOTORJU.Ja misim OTROK.Imam bratranca,ki je mlajši od mene in nor na motorje.Pa vozi čisto normalno,čeprav ima krosko.No in se sploh noče več peljati čez eno vas,ker se nekega nemškega ovčarja tako boji..Bratrančev sošolec pa je šel na urgenco zaradi tega,ker je nek "cucek" skočil pred motor in je bil na obrazu šivan.

S temi ščeneti bi bilo pa tudi dobro nekaj ukreniti...
Lp,T in R
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1034 : nedelja, 08.05.2005 : 08:58:57 »

S temi ščeneti bi bilo pa tudi dobro nekaj ukreniti...

Dajmo tudi te prepovedat. Lp N.

P.S.: Vse tole ze meji na farso, ali se meni to samo tako zdi?
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines