mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 17:19:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 261412 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #990 : četrtek, 05.05.2005 : 11:58:14 »

Vsak lahko govori kaj bi v določeni situaciji naredil NIKOLI pa ne ve kako bo reagiral dokler se v tej situaciji ne znajde.Jaz tudi vem, da psov med pretepom ne smeš ločevati z golimi rokami pa sem jaz v mojem primeru v tistih sekundah naredila prav to.Pa sem s tem v nevarnost spravila sebe in psa.Eto ti dokaz koliko ti pomagajo knjige!Pa ni šlo za majhen pretep, ker je moj pes končal na šivanju.Mislim, da se vsi učimo iz izkušenj in ne iz knjig.Fortuna a ti vse delaš tako kot v knjigah piše?A mogoče veš, da obstaja na milijone knjig o vzgoji psov in milijone teorij?Če delaš potem po knjigah imaš lahko na koncu fajn zblojenega psa.Res pa je da vsak odreagira po svoje.A ti si 100% da boš odreagirala tako kot piše v knjigi?Jaz vem, da še nobene stvari v življenju nisem naredila 100%.Fajn je zate, če vse narediš in veš 100%.Pa še nekaj:Mislim,da je mnenje človeka, ki je vsak dan v situaciji, ko mora razmišljati trezno in je izurjen za take situacije malo bolj verodostojno kot besede nas laikov.Agnes imeli smo psa, kateri je točno vedel kdo je pes in kdo je otrok.Otrok je z njim lahko delal kar je hotel pa tudi zarenčal ni.Če pa se je odrasla oseba spravila na njega je pa že vedel, da se lahko brani.Pes ni pes, če napade otroka!!!!!

Renata
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #991 : četrtek, 05.05.2005 : 12:00:34 »

Ko je bila nesreča na hitri cesti in 8 mrtvih je rekel sodelavec približno takole; Ko zjutraj vsedeš v avto, si z eno nogo v grobu, z drugo pa v arestu. Kdo lahko reče, to se pa meni ne more zgoditi!?
Vsi upamo in želimo, da naš pes pa ne bo .... Mogoče res ne, ob pravilni vzgoji in socializaciji in v normalnih okoliščinah ... Kaj pa "nenormalne" okoliščine?
Poznam psa, podobnega NO, priden, socializiran, miren,..skoraj kot Rex iz filma. Pozna otroka, razumeta se. Neko nedeljo sedijo na vrtu, piknik, pes mirno leži, otrok se igra. Nakar se otrok spotakne in skoči-stopi psu na rep, ta pa ... šavs ... In? Kdo je kriv? Aja, mogoče lastniki in starši tega otroka, ker pes ni imel nagobčnika ... Nikoli prej in nikoli kasneje več ... Aja, pa pes še hodi po tej zemlji! Cele dneve in noči je tulil, ko je bil ta mal v bolnici ...
Ne zagovarjam psov, ne obtožujem dekleta, samo upam lahko, da se je kdo kaj naučil!! In namesto da starši krotijo svoje otroke: Le pazi .. pes te bo pojedel...boš videl, kaj ti bo naredil,..., naj jih raje naučijo primernega vedenja do psov, oz. do vseh živih bitij!

Lp, maj
Logiran
Blue
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #992 : četrtek, 05.05.2005 : 12:02:18 »

Hm, samo nekaj ... 17- letno dekle ravno ni več otrok!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #993 : četrtek, 05.05.2005 : 12:02:54 »

Citat
Jaz tudi vem, da psov med pretepom ne smeš ločevati z golimi rokami pa sem jaz v mojem primeru v tistih sekundah naredila prav to.Pa sem s tem v nevarnost spravila sebe in psa

No, pa se dajmo malo "bockati".

Praviš, da se med pasji pretep ne smeš vmešati z golimi rokami. Ja halooo, kako pa se boš?

Čakala, da se boj konča, lahko tudi s smrtnim izidom?

Začela tekati naokoli in iskala kol, s katerim bi začela mlatiti po psih?

Jih boš prosila naj nehata? Tu se rok ne uporablja.

Prosim za odgovor.

Jaz pa ti bom samo na hitro odgovorila da očitno zelo narobe veš kako ločevati psa med pretepom z drugim psom. Če te bo kdaj zanimala tehnika, se mi javi na pvt, pa ti jo razložim.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Blue
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #994 : četrtek, 05.05.2005 : 12:04:08 »

Citat
Vsi upamo in želimo, da naš pes pa ne bo .... Mogoče res ne, ob pravilni vzgoji in socializaciji in v normalnih okoliščinah ... Kaj pa "nenormalne" okoliščine?

Ja, Maj, normalna in pravilna vzgoja. Samo tega pa marsikdo ne ve, kaj to pomeni!!!!!!! Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #995 : četrtek, 05.05.2005 : 12:04:52 »

Citat
In namesto da starši krotijo svoje otroke: Le pazi .. pes te bo pojedel...boš videl, kaj ti bo naredil,..., naj jih raje naučijo primernega vedenja do psov, oz. do vseh živih bitij!

Hehe, kako le, ce se pa se sami ne znajo obnasati (ne do psov, se do ljudi ne). Wink Zivim zraven vrtca (precej obiskan baje) in me je posteno strah, ko gledam podmladek in njihove starse (z nekaj svetlimi izjemami, seveda).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #996 : četrtek, 05.05.2005 : 12:13:24 »

Ja, Maj, normalna in pravilna vzgoja. Samo tega pa marsikdo ne ve, kaj to pomeni!!!!!!! Angry

Pa veš zakaj ne? Ker se danes lahko z vzrejo lahko ukvarja vsak, ki ima 5 min časa, oz. vsaj toliko, da odpelje psa k psici al pa obratno. Kdo pa potem dobi mladiče, je pa že druga zgodba....


Lp, maj
Logiran
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #997 : četrtek, 05.05.2005 : 12:18:32 »

Pse naj bi se ločevalo z vodo ali z kakšnim predmetom.Če se sam vmešaš med njiju lahko situacijo samo poslabšaš.Še najbolj primerna pa je kakšna palica.Sem pa tudi seznanjena s tvojim načinom ločevanja psov.Udarec v pleksus a ne?In Blue res je da 17-letno dekle ni otrok.A ji lahko očitamo njeno napako, ker je pač stopila naprej?Vsak najmanjši gib bi lahko sprožil napad psa.Ampak kaj ima veze ali je dekle pilo alkohol ali ne ali je pravilno odreagirala ali ne?In na vašo veliko žalost sem jaz še vedno mnenja, da bi psa kateri je napadel otroka usmrtila.Jaz pač moram vedeti, da lahko svojemu psu zaupam.Pa zdaj ne mislim, da bi dala psa usmrtit za vsako malenkost.Potrebno je seveda pregledati vsa dejstva zakaj je pes ugriznil otroka.Jaz smatram pod napad kadar je psa potrebno fizično odstraniti od otroka.Pa še nekaj starši kateri svarijo svoje otroke pred psi so tudi sami malo omejeni.Mi smo dojenčka takoj, ko smo ga prinesli iz porodnišnice dali psu da ga je povohal in na veliko zgražanje drugih polizal.

Renata
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #998 : četrtek, 05.05.2005 : 12:30:57 »

No, pa se dajmo malo "bockati".

Praviš, da se med pasji pretep ne smeš vmešati z golimi rokami. Ja halooo, kako pa se boš?

Čakala, da se boj konča, lahko tudi s smrtnim izidom?

Začela tekati naokoli in iskala kol, s katerim bi začela mlatiti po psih?

Jih boš prosila naj nehata? Tu se rok ne uporablja.

Prosim za odgovor.

Jaz pa ti bom samo na hitro odgovorila da očitno zelo narobe veš kako ločevati psa med pretepom z drugim psom. Če te bo kdaj zanimala tehnika, se mi javi na pvt, pa ti jo razložim.

Lp, Fortuna.


Po pravici  povedano  rajši jaz  pokasiram, kakšen  ugriz, kot  pa  da  bi ga moj pes.     Pa  me imejte  za  butasto..........  to je pač  moje  mnenje.
Glede  na karakter  mojega psa( šleva), bi se jaz  znala  bolj  ubranit  kot on.


Pse naj bi se ločevalo z vodo ali z kakšnim predmetom.Če se sam vmešaš med njiju lahko situacijo samo poslabšaš.Še najbolj primerna pa je kakšna palica.Sem pa tudi seznanjena s tvojim načinom ločevanja psov.Udarec v pleksus a ne?In Blue res je da 17-letno dekle ni otrok.A ji lahko očitamo njeno napako, ker je pač stopila naprej?Vsak najmanjši gib bi lahko sprožil napad psa.Ampak kaj ima veze ali je dekle pilo alkohol ali ne ali je pravilno odreagirala ali ne?In na vašo veliko žalost sem jaz še vedno mnenja, da bi psa kateri je napadel otroka usmrtila.Jaz pač moram vedeti, da lahko svojemu psu zaupam.Pa zdaj ne mislim, da bi dala psa usmrtit za vsako malenkost.Potrebno je seveda pregledati vsa dejstva zakaj je pes ugriznil otroka.Jaz smatram pod napad kadar je psa potrebno fizično odstraniti od otroka.Pa še nekaj starši kateri svarijo svoje otroke pred psi so tudi sami malo omejeni.Mi smo dojenčka takoj, ko smo ga prinesli iz porodnišnice dali psu da ga je povohal in na veliko zgražanje drugih polizal.

Renata

Se strinjam,  da so nekateri  starši  kar precej  omejeni......... še  bolj  omejene pa  naredijo  mediji  , ki ,tak   incident   napihnejo  na  velikost  dinozavra.

Glede  alkohola:     ko  moj  partner  pride  domov(    tudi  to  se kdaj  zgodi),  zaudarjajoč  po  pivu,  se  naš  Damster  odstrani  od njega.

Od  znanca  psička  pa dobesedno  renči, če se ji približa  človek  zaudarjajoč  po alkoholu.
Saj ne da bi  hotela  kritizirat  ali obtoževat  dekle  , ki je bila  žrtev napada........ sploh ne.
Glede na to kar sem prebrala;  vaška  veselica-  alkohol Roll Eyes Roll Eyes.......  ali pa tudi ne.  Jaz  ko  se vrnem iz zabave  sem  tudi  na višku energije( in korajže),  mogoče   se je res  za vprašat, kako je punca reagirala, ko sta ji psa  nakazovala  napad.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #999 : četrtek, 05.05.2005 : 12:33:15 »

Citat
Pse naj bi se ločevalo z vodo ali z kakšnim predmetom.Če se sam vmešaš med njiju lahko situacijo samo poslabšaš.Še najbolj primerna pa je kakšna palica.Sem pa tudi seznanjena s tvojim načinom ločevanja psov.Udarec v pleksus a ne?

Hehe Renata, škoda, ker nisi malo dlje na forumu, pa bi videla posnetek pasjega boja, kako je voda pomagala, pa predmet tudi. NI POMAGALO! No ja, proti vetru nima smisla "scati", zato bom s tabo počasi zaključila debato.

Odgovorila ti bom samo še na vprašanje kako sem JAZ ločila dva psa, ki sta se pretepala.

Sama sem do sedaj že nekajkrat posredovala pri pasjih "bojih" in to NIKOLI s palico, še manj z vodo, niti ne z brco v pleksus (in če si pismena, si pojdi še 1x prebrati kdo je to izjavil), pač pa s svojimi GOLIMI ROKAMI. Ja, prav si prebrala. Pa s tem nisem ogrozila niti sebe, še manj psa.  (ti lahko potrdijo vsi, ki so bili poleg)

Pa veš zakaj nisem ogrozila niti sebe niti psa?

Ker sem PRAVILNO odreagirala, PRAVILNO prijela z rokami. V tem je ves štos. Če si ti tvegala ugriz sebe in svojega psa, potem že nisi na pravem koncu vtikala rok. Ja, tako je pa če človek v paniki ne ve kaj bi.

Hehe, a ti bi pa kar s palico? Zakaj ne raje s kolom, kot lastnik RW-ja v konkretnem primeru, pa ga lahko dotolčeš do smrti?

Mislim svashta.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #1000 : četrtek, 05.05.2005 : 12:39:07 »

In potem, ko bi mene držal sosedov pes za vrat bi lahko mojemu zelo pomagala a ne?Sorry ampak jaz se ne bi lastoročno spravila na psa, ki tehta skoraj ali pa kar dvakrat toliko kot jaz.Mogoče kakšno čivavo bi že vlekla stran kaj več pa ne.

Renata
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1001 : četrtek, 05.05.2005 : 12:42:43 »

Hehe, Tari tujcev, ki so pijani, ne mara. Ko smo pa enkrat imeli zurko pri meni, pa se bili nekateri rahlo alkoholizirani (samo malce bolj veselo je bilo, nic drasticnega), je on zadovoljno capljal naokrog, vsi so ga bozali, obcasno se je komu na noge zleknil itd.. Edino mesta, kjer smo ponesreci polili malce piva, se je pa izogibal, ker mu je smrdelo (mava pa res precej podoben okus).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #1002 : četrtek, 05.05.2005 : 12:50:14 »

Renata

pri ločevanju psov, ki se tepejo, sama ne boš opravila prav veliko, še posebno če je en (ali celo oba) zelo "not padu". Potrebna sta vsaj dva človeka. Pravilno pa se ločuje pse tako, da hkrati prime vsak enega za rep (če nima repa pa za zadnje noge) in se ju loči, pri tem je seveda potrebna previdnost (lastna varnost) in pa da se psa ne držita za vrat kot pijavki "ločevalci" pa ju besno vlečejo narazen. Če te res zanima naj ti natančneje to nekdo, ki mu je res jasno, pokaže (pa ne mislim da je potrebno organizirat pasje boje za trening ločevanja  Cheesy).

LP Noli

p.s.
Svetujem pa ti da si kako novejše čtivo o psih prebereš (čisto dobronamerno) morda to
http://www.debora.si/html/spisek.asp?ID=122

Logiran
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #1003 : četrtek, 05.05.2005 : 12:58:04 »

Zdaj mi pa povej kako naj jaz SAMA rešim pretep dveh psov.Soseda pa gleda zraven in se dere?Pa mislim, da ne rabim nobenih knjig.To je moj 3 pes in za enkrat so vsi lepo vzgojeni.Je pa res, da je bil naš prvi še najbolj pameten!Pa da ne bo kdo mislil, da zdaj mislim, da sta druga dva neumna.Pač je imel naš mešanec bolj razvit občutek kdaj si dobre ali slabe volje, kdaj je situacija nevarna in kdaj ne, ....

Renata
Logiran
Alix
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 455


« Odgovor #1004 : četrtek, 05.05.2005 : 13:07:20 »

Tomy: joj - prebrala sem samo par postov, pa menim, da ti je Fortuna in pa se vsi ostali udelezeni na prav lep in dojemljiv nacin razlozila kaj hoce in kaksna so njena mnenja. Zakaj rines z glavo skozi zid? Ce pa ne razumes, pa preberi se 1x, in tokrat z mislijo, da te nihce ne napada...
Lp
Nina
(pa se nekaj - moje mnenje je, da tale forum ni BOJ, NE MESARSKO KLANJE (đizus kaj se ne spomnem:)) - ampak korektno izmenjavanje mnenj, vtisov, obcutkov, izkusenj - pa vsekakor tudi pravica do lastnega mnenja...ne bit tko hudi:) )
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines