mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 21:30:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256985 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #975 : četrtek, 05.05.2005 : 09:54:28 »

ups  spet  sem  mal  zašuštrala Tongue(  zadnji del je moj)


Da  navedem  primer  ki  se dogaja  v  mojem  "bivšem " domačem  kraju.

Tip  ima  pit bula.   Sedaj  pa  poslušajte  opis tega  človeka:  bivši  odvisnik(  mogoče  še),  totalno  odbit(  baje  že  enega zaštihal)  občasno  zdravljenje  (  odplinjanje)  mu ne uide,  ma redno  na dva  meseca......
In  tak  človek  ima  tega  psa.
Pes , dobesedno  čaka  kdaj  bo v koga  skočil.......... ker  to je   lastniku  v ponos(  da je  pes tak pretepač).

 Angry Angry   sedaj  pa mene  resno  zanima   kater  vzreditelj - idiot  je temu  tipu  prodal  tega  psa.  Pes  je  dobesedno  orožje   pri  takem    modelu.
Logiran
B
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #976 : četrtek, 05.05.2005 : 10:06:21 »

Očitno sem predolgo tipkala in je računalnik stvari vzel v svoje rok Smiley
nadaljujem:
ponavljam bistvo (pri tem pa citiram xxxl):

za napad res ni pomembna pasma ... za rezultat napada pa sigurno je ...
... dejte bit realni ... če te napade pes tipa bull pasme, DA, RW, NO itd. itd. ali pa če vate skoči nekaj od 3.5kg do 9kg ...
... hja ... večja pasma = večja odgovornost ...  
Citat

Vsak lastnik psa se mora zavedati kakšnega psa si je izbral in kakšno odgovornost posledično nosi.

Neprimerna pa so razna namigovanja o tem ali je bilo dekle 'v rožcah' ali ne in da je sama kriva za napad, ker ni upoštevala renčanja.  

Razmislite, kaj bi storili vi na njenem mestu? Bi se ustavili (sredi noči) in upali, da se od nekod prikaže lastnik? Bi spremenili smer in upali, da RW ne bosta šla za vami? In potem, ko bi vas že zagrabila, bi mirno čakali, da spustita in odideta, da ne bi še vzpodbujali njune agresije? Pri tem pa upoštevajte to, da verjetno dekle ni najbolje podkovano v kinologiji in psihologiji psov. Jaz ne vem, kaj bi storila.

In prav gotovo ne mislim krivde (pa čeprav delne) zvračati na žrtev napada. Dekle je ŽRTEV in posledice (psihične in fizične) bo nosila celo življenje. Ne zdi se mi primerno, da se zdaj 'sodi' njej. Napadla sta PSA, ki jima je to prijazno omogočil LASTNIK. Debatirajte o njem, ne pa da iščete vse možne razloge pri njej.

lp
Sabina

Fortuna, razumem, da so ti RWji pri srcu. Nihče ne pravi, da so kot pasma napadalni ali nagnjeni k napadom na ljudi. Ostaja pa dejstvo, da je smešno govoriti o tem, kako je vsak napad psa enako nevaren (razloge za to pa sem pojasnila že prej).
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #977 : četrtek, 05.05.2005 : 10:09:20 »

Draga Fortuna,
tu govorimo o konkretnem primeru napada na dijakinjo drugega letnika srednje šole. In ja, trdim, da tega konkretnega dekleta niti še tako histeričen pritlikav pes ne bi mogel tako zmasakrirat kot je to uspelo dvema RW.
Ker vidim, da mojega pisanja nisi razumela tako kot je bilo mišljeno, ponavljam bistvo (

Jaz sem bistvo tvojega pisanja popolnoma razumela, zgleda pa da ti nisi mojega.

Še vedno čakam tvoj odgovor na moje vprašanje. Če se ti ne da iti na prejšnjo stran in pogledati kaj sem te vprašala, ponavljam vprašanje:
Citat
No Sabina, pa mi povej nekaj: ali bi kokeršpanjel, čivava, mops etc male "histerične" pasme lahko ogrozile življenje otroka z grizenjem?

Lp, Fortuna.



Citat
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #978 : četrtek, 05.05.2005 : 10:45:31 »

Neprimerna pa so razna namigovanja o tem ali je bilo dekle 'v rožcah' ali ne in da je sama kriva za napad, ker ni upoštevala renčanja. 

Razmislite, kaj bi storili vi na njenem mestu? Bi se ustavili (sredi noči) in upali, da se od nekod prikaže lastnik? Bi spremenili smer in upali, da RW ne bosta šla za vami? In potem, ko bi vas že zagrabila, bi mirno čakali, da spustita in odideta, da ne bi še vzpodbujali njune agresije? Pri tem pa upoštevajte to, da verjetno dekle ni najbolje podkovano v kinologiji in psihologiji psov. Jaz ne vem, kaj bi storila.
Citat


Jaz zagotovo ne bi hodila proti psu, ki renči name. Kaj bi storila na njenem mestu: ker sem skoraj doma in ne morem nadaljevati poti, ker se s tem izpostavljam napadu, bi klicala nekoga od domačih po mobilcu naj me pride iskat, pri tem pa bi se prav počasi umikala ritensko nazaj in pazila da ne gledam psov v oči, morda malo zazehala in vneto mežikala (mežiki, zehanje in pogledi v stran so pomiritveni signali in jih psi prav dobro razumejo). Ne trdim, da je to stoprocentna zaščita saj je to odvisno od "pismenosti" psa, manj kot je socializiran manj takih signalov pozna in razume. V primeru ko pa je nonšalantno nadaljevala pot psoma (v njunih glavah) ni preostalo drugega kot da se branita (poudarjam to je bilo verjetno v njunih glavah). Verjetno je res da njeno znanje kako ravnati v takem primeru verjetno ni ravno veliko. Zato pa je potrebno čim več ljudi (otrok in mladostnikov) izobraziti v tej smeri.
ABSOLUTNO JE NA PRVEM MESTU KRIVDA LASTNIKA!! V pasmo se ne bom spuščala, ker manjkajo podatki o moči ugriza, kjer prednjačijo marsikatere druge pasme, kot pa jih tu naštevate. Rotki zagotovo niso prvi.

Fortuna, razumem, da so ti RWji pri srcu. Nihče ne pravi, da so kot pasma napadalni ali nagnjeni k napadom na ljudi. Ostaja pa dejstvo, da je smešno govoriti o tem, kako je vsak napad psa enako nevaren (razloge za to pa sem pojasnila že prej).

Žal je tako, da pravijo, da so rotki napadalni. Preberi si članke v časopisih.

LP Noli
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #979 : četrtek, 05.05.2005 : 10:47:03 »

pa sem še jaz zbluzila citate sram

LP Noli

upam da se kaj znajdete  sram Cheesy
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #980 : četrtek, 05.05.2005 : 11:02:31 »

Citat
V pasmo se ne bom spuščala, ker manjkajo podatki o moči ugriza, kjer prednjačijo marsikatere druge pasme, kot pa jih tu naštevate. Rotki zagotovo niso prvi.

Noli, imaš popolnoma prav. V pasmo se jaz ne mislim spuščati tudi in predvsem zaradi tega, ker ni vsak črn pes z rjavimi ožigi RW.

Naj pokažejo rodovnik, potem lahko pišejo takšne naslovnice, kot jih, sicer sta psa, kinološko gledano, mešanca in tako ves rumeni tisk samo dela škodo pasmi s takimi naslovi.

Ker sem danes prebrala še članek, ki ga je prilepila Noli, sem pa sploh presenečena. Mogoče zopet v škodo dekleta...noč, dva velika psa pred mano, ki povrh vsega še renčita...haloooo? Saj dekle ni 5 let stara, da ne bi vedela, da je renčanje opozorilo. Ne razumem, kako je lahko mirno nadaljevala pot proti njima. Pa tukaj sedaj nima veze kinološko znanje in oh in sploh, že zdrava pamet človeku narekuje, da se ali ustavi ali umakne ali pokliče pomoč.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
T-o-m-y
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 35


« Odgovor #981 : četrtek, 05.05.2005 : 11:27:36 »

Ja in zdaj bomo vsi po svetu trezni hodili okrog ali kaj Fortuna?V avtu se ne smeš vozit zdaj pa zgleda, da tud peš nesmeš hodit.Nima veze pa če je punca po štirih lezla domov.Saj je bila na cesti in ne na privat zemljišču.Pa članek je čist v redu napisan samo pasma psa bi se lahko malo manjkrat omenjala, ker nima veze z napadom.Za take dogodke smo krivi lastniki.Noli kar pa se tiče tvojih nasvetov kaj storiti, ko dva psa renčita nate je pa za umret od smeha.A ti 100% veš kako boš odreagirala v določeni situaciji?Pogovarjala sem se z profesionalnim policistom urjenim v antiteroristični enoti pa mi je zagotovil, da tudi sam ne more popolnoma nadzorovati svoje glave, ko je v situaciji v kateri je ogroženo njegovo življenje. Njegovo življenje pa je v tujini postavljeno na nitko vsak dan.In zdaj ti govoriš kako bi moral človek odreagirati v tej situaciji?Halo?Kakšne izkušnje pa imaš s tem?In ti Fortuna?A si mogoče že bila v situaciji, ko je bilo tvoje življenje odvisno od sekund?Sploh pa ne vem zakaj se prerekate kateri ugriz katere pasme je bolj nevaren?Pes ni bi smel NIKOLI ugrizniti človeka.Če pa pes ugrizne otroka je pa za moje pojme zrel za usmrtitev, ker ni možnosti, da ga boš prevzgojil.In mene če bi ugriznila čivava in bi imela samo dve luknjice v hlačah bi sigurno tožila lastnika, ker ni opravičila za tako obnašanje psa.
Večja pasma=Večja odgovornost ČISTA NEUMNOST

Renata
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #982 : četrtek, 05.05.2005 : 11:34:49 »

Situacije ne poznam, mi pa se na misel ne pride, da bi zdaj krivdo zvracala na dekle. Kaj me briga kako je reagirala na dva spuscena psa, ki sta rencala nanjo. Point je v tem, da dva spuscena psa nimata kaj rencati na kogarkoli.

In tudi s tem, da naj pokaze rodovnik, da vidimo, ce sta res taprava RW, se ne strinjam. Mislim da je lazje braniti pasmo tako, da se pac kaze na neprimernega lastnika, kot vesoljnemu svetu razlagati, da je pa PO NASE pravi RW izkljucno in samo tisti, ki ima rodovnik.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #983 : četrtek, 05.05.2005 : 11:36:36 »

T-o-m-y, ali res ne razumeš da vsepovsod piše da je prišlo do napada dveh psov na dekle, nikjer pa ne piše vzroka. Pes NE NAPADE brez vzroka, razen če je čisto zmešan.

Nihče ne trdi da ne smemo tega, ne smemo onega, lahko pa z zagotovostjo rečemo da se napad da preprečiti ali pa vsaj omiliti.

In tisto, kar je napisala Noli, ni popolnoma nič smešno. Vzemi kakšno knjigo v roke, pa boš videla kako se je treba obnašati v primeru, če se znajdeš pred psom, ki te OPOZARJA ne bližaj se mi.

Renata, lahko si se pogovarjala s samim papežom, vsak človek ima svoj nagon po preživetju in vsak odreagira v nevarnosti po svoje. Eni pravilno, drugi narobe...Je tako?

Jaz sem samo napisala da če bi se pred MANO sredi noči pojavila dva psa, ki renčita, ju absolutno ne bi ignorirala v tej smeri, da proti njima nadaljujem pot, ampak bi ju poskusila ignorirati na drug način in pri tem predvsem delati vse tisto, kar se v takih situacijah NE SME.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #984 : četrtek, 05.05.2005 : 11:40:43 »

Draga Renata

Ti se kar smej  Roll Eyes. (Upam da se ti nikoli ne bo zgodilo) Ko/Če te bo kdaj na cest kaka zverina narenčala (žal si javne ceste in privat zemljišča zverine malo po svoje razlagajo), lahko uporabiš metodo tega dekleta (očitno ne ravno varno), lahko uporabiš kako svojo (uspešnost le te bomo videli takrat), lahko pa poizkusiš mojo na smrt smešno varianto (zver te zaradi tega ne bo ljubila, verjetno pa se ji boš zdela neškodlijiva in te bo pustila pri miru).
O 100% zanesljivosti ne bi, ker vsi vemo, da nikoli ne moreš vseh okoliščin predvideti, če pa poznaš osnovne napotke in so ti stvari kolikortoliko jasne, so tudi tvoje reakcije bolj premišljene.
In še enkrat kar sem že napisala: ABSOLUTNO JE NA PRVEM MESTU KRIVDA LASTNIKA!! Tu se absolutno strinjam, da nima prav nobene vze katere pasme in velikosti je pes, dejstvo je, da nima nihče prav nobene pravice s svojim psem kogarkoli ogrožati. Pa naj bo to čivava ali pa irski volčji hrt  Cool.

LP Noli
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #985 : četrtek, 05.05.2005 : 11:41:21 »

Citat
......ampak bi ju poskusila ignorirati na drug način in pri tem predvsem delati vse tisto, kar se v takih situacijah NE SME.

Popravljam:

....ampak bi ju poskušala ignorirati na drug način in pri tem predvsem NE delala tistega, kar se v takih situacijah ne sme.

Pravijo, da vedno obstajata dve strani. Zakaj ne bi tudi v tem primeru?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #986 : četrtek, 05.05.2005 : 11:45:11 »

Ja in zdaj bomo vsi po svetu trezni hodili okrog ali kaj Fortuna?V avtu se ne smeš vozit zdaj pa zgleda, da tud peš nesmeš hodit.

Bilo bi res prelepo. Ne samo trezni v smislu ne pijani, ampak predvsem trezni v smislu zdravega razuma. Tega pa mnogim forumasem manjka. Od tod tudi vase reakcije in neumnosti, ki jih pisete.

Renata, zelo se strinjam s tvojo izjavo, da pes nima kaj gristi cloveka, pa naj bo odrasel ali pa otrok. Ampak ker si izpostavila otroka, naj ti navedem hipoteticen primer: otrok in pes sta brez nadzora starejsih in pametnejsih. Otrok skace po psu (predpostavimo, da je normalen), ga vlece za dlako in usesa, stopa na rep ... Pes ga nekaj casa mirno prenasa, nato se pa brani, kakor sam najbolje ve in zna. Nastrada otrok. Pa tudi pes, ker bi ga nasa Renata kar fentala. Ker menda se ga ne da vec prevzgojiti. Kakor ne popolnoma vedenjsko motenega psa, ki grize vsepovprek. Ampak pustimo to; to so malenkosti. Ane, Renata?

Poudarjam se enkrat: ni potrebno, da do takih situacij sploh pride, ker moramo biti mi kot vodniki psov dovolj odgovorni do svojih psov in do okolice, v kateri zivimo. Pa tudi ljudje, ki nimajo psov, se jim ne morejo izogniti, srecujejo se z njimi na vsakem koraku, zato bi bilo lepo, ce bi se tudi oni poducili o pasjem obnasanju in ustreznih reakcijah, ki bi vodile v izogib konfliktom.

Zavedajmo se svoje odgovornosti, posledic svojega ravnanja v okolju, v katerem smo. Predvsem pa malo vec tolerance, spostovanja drugacnosti in predvsem bontona. Pax et bonum, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #987 : četrtek, 05.05.2005 : 11:47:19 »

Bravo Agnes! Cool Se podpišem pod tvoj post.

Lp, Fortuna
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Blue
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #988 : četrtek, 05.05.2005 : 11:53:12 »

Vroče, vroče, .... Grin
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #989 : četrtek, 05.05.2005 : 11:56:52 »

Blue, enim je zgleda res malo prekuhalo... Wink

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 ... 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines