mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 01:28:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257077 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #930 : nedelja, 01.05.2005 : 08:44:57 »

Če napade tvojega psa, ki je na vrvici in nima nagobčnika, ga tudi lahko tožiš, plačata pa oba kazen po 50 000 sit. 


Samo zakaj?HuhČe je pes na vrvici.Mislem no!!!!
Lahko bi izvedli čisto preprosto varjanto.Prideš,počeš psa,greš.In potem-če lastnika ni bilo zraven-naj pa dokažejo da si bil ti ;)Ampak ni najboljša rešitev.Nebi pa bilo neumno ::)Samo potem te imajo pa za mučitelja živali....pa saj je isto kot solzivec.No malo manj trpi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #931 : nedelja, 01.05.2005 : 10:25:56 »

Citat
Eno vprašanje-kje kupite vi vse te naprave(dazer, solzivec, poper spray)?  Ker pri nas v okolici so skoraj vsi psi spuščeni(lastnikov sploh ni zraven)  , in razmišljam, da bi za vsak slučaj, nosila kaj od tega s seboj.   ::)Kaj se vam zdi najboljše(pa da ni zlo nevarno-da me neb lastnik tožil lol).

Solzivec=poper spray, v mojih sporocilih jaz tole dvoje enacim, da ne bo nesporazumov. Za ostale ne vem. Dobila sem ga v pasji trgovini, je pa za odganjanje psov. Morda bi se dalo kaj dobiti tudi v trgovini Lovec, ampak nisem ziher. Tisto je verjetno potem za medveda odganjat. Wink
Ce dobis zadevo z racunom, je legalna, tako da te glede posedovanja nelegalne zadeve ne morejo jagati. Racun pa kar spravi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #932 : nedelja, 01.05.2005 : 11:12:13 »

 Shait: Shocked Shocked Shocked hoces reci, da je nosnja nagobcnika (v urbanem okolju ?) obvezna? Za vse pse? Poleg tega, da je pes na striku? Mislim v stilu - hodim po plocniku, s Spelo na striku, pride mimo policaj in mi napise poloznico za 50 kSIT, ker psica ne nosi nagobcnika? Ok, ce bi v koga skocila ali kaj, mi je nekako jasno, ampak kar tako iz ljubega miru? Si prepricana?
lp, m.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #933 : nedelja, 01.05.2005 : 13:48:29 »

Maja01:Mislim da je to samo v primeru,če drugi pes brez povodca in nagobčnika skoči v tvojega,ki je na vrvici in BREZ nagobčnika.Potem pa ga ti tožiš.Sicer se to tudi meni zdi tako čudno.Ampak tako sem jaz sastopila Shait.

Najbolje,da s psi sploh ne hodimo več na sprehode.....

Lp,T in R
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #934 : nedelja, 01.05.2005 : 16:17:08 »

Če kdo ve, kje lahko kupim kakšen sprej ali kaj podobnega, naj mi prosim sporoči. Ker jaz bom že čisto zgubila živce, ker dobesedno skoraj vsi psi tukaj prosto letajo okoli(pa lastnikov ni zraven)... Undecided
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #935 : ponedeljek, 02.05.2005 : 06:00:14 »

Meni so tako povedali na policiji. Tja sem šla, ker naju je s Shait nek pes napadel. Rekli so mi, da bi tudi jaz morala plačati kazen, ker tudi moj pes ni bil ustrezno zavarovan (vrvica in nagobčnik). Čeprav je bil napaden moj pes. Potem pa bi naprej ugotavljali naprej, kdo je bil za napad kriv in ga pač kaznovali. Pojasnili so mi, da je  v urbanem okolju ustrezno zavarovan pes tisti, ki ima nagobčnik in vrvico. Policist mi je potrpežljivo razložil, da mora biti vsaka domača žival  ustrezno zavarovana. Od kanarčka naprej... Grin

Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #936 : ponedeljek, 02.05.2005 : 07:44:57 »

Citat
Rekli so mi, da bi tudi jaz morala plačati kazen, ker tudi moj pes ni bil ustrezno zavarovan (vrvica in nagobčnik).

Shait, iz kje pa si in ali ti je policaj pokazal odlok da morajo VSI PSI nositi nagobčnik?

Ok, da psa nikjer več ne smemo imeti brez vrvice, razumem (KAO Roll Eyes), bi pa zelo rada videla čivave, pinče...etc... z nagobčniki. (kateri bi jih recimo bolj potrebovali kot kakšna večja pasma Roll Eyes)

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #937 : ponedeljek, 02.05.2005 : 08:46:49 »

To glede nagobčnika je pa res kr neki.Ja vrvica še,ampak nagobčnik Huh.
me pa zanima,če imajo VSI POLICISKI PSI NAGOBČNIKE?Huh?Poznam gospo,ki se na smrt boji psov,ker jo je pri 7letih vgriznil policijski pes.No in mislim,da slučajno skozi nagobčnik je ni mogel Roll Eyes.

Ali kdo ve kaj več o tem???

Lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #938 : ponedeljek, 02.05.2005 : 11:42:33 »

To glede nagobčnika je pa res kr neki.Ja vrvica še,ampak nagobčnik Huh.
me pa zanima,če imajo VSI POLICISKI PSI NAGOBČNIKE?Huh?Poznam gospo,ki se na smrt boji psov,ker jo je pri 7letih vgriznil policijski pes.No in mislim,da slučajno skozi nagobčnik je ni mogel Roll Eyes.

Ali kdo ve kaj več o tem???

Lp
enostavno-polic.pes pač ni imel nagobčnika.

Policijaki pes mora imeti nagobčnik.
Če je pes med delom brez nagobčnika in nekoga ugrizne, je vodnik kazensko odgovoren itd... Skratka, neprijetna zadeva. Če ima med delom nagobčnik in pošteno poškoduje človeka-pes je bil pač on duty Roll Eyes hehe

LP
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #939 : ponedeljek, 02.05.2005 : 13:49:53 »

No in bi njih tudi lahko tožili.Ampak policaji so pač vsemogočni Brusi.E!!!

Lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #940 : torek, 03.05.2005 : 10:40:31 »

http://www.vecer.si/vecer2003/default.asp?kaj=6&id=2005050302694691

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #941 : torek, 03.05.2005 : 15:12:05 »


Tole je bilo pa včeraj pri Dnevniku.Ja grozno!!!! Shocked
Se pravi je tu kriv lastnik,ne??Ja saj Barbarin oče je (pri Dnevniku) rekel naslednje:"Pri napadu ni kriv pes,ampak njegov lastnik."Jah...
Barbari želim čimprejšne okrevanje.

Lp
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #942 : torek, 03.05.2005 : 15:16:21 »

Hehe, ja, Maja 01, vrvica in nagobcnik sta obvezna za vse pse v urbanem okolju. V loviscu pa vsaj vrvica. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #943 : torek, 03.05.2005 : 15:28:06 »

Citat
Se pravi je tu kriv lastnik,ne??

Če sem prav razumela, je imel lastnik ta dva rotta že 10 let. Če je tako neodgovoren, zakaj potem psa nista napadala že prej vsevprek?

Dajmo ljudje, vprašajmo se kaj je sploh res in kaj ni. Že v samem članku je toliko protislovij, da je za popeesdit.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #944 : torek, 03.05.2005 : 16:49:21 »

Kdo ve, zakaj sta psa napadla?!
eden bo trdil tako, drugi popolnoma drugače.

Mogoče bo zvenelo malce grobo, ampak, če se je dekle vračalo z zabave-ali je bila brez kapljice alkohola v sebi? Niti dobro ne vem, kaj želim s tem vprašanjem doseči, tako ali tako pa takšne stvari ne pridejo v javnost.
Tako kot ne bo otrok nikoli priznal, da je dražil psa, kateri ga je nato ugriznil...

Kot morebitnim očividcem bi nam bilo mogoče jasno, zakaj sta se psa spravila nad njo. V nasprotnem primeru lahko le ugibamo, razglabljamo, skratka, nič dosežemo ali izvemo.

Imam t.i. nevarno pasmo in za vse neljube dogodke (mogoče se sliši, da imam agresivnega psa, pa sploh ni res Roll Eyes ), na srečo brez ugriza, vem kakšen je bil VZROK. z leti sem spoznala kakšne okoliščine so neprijetne za psa, oz. zame, ko bi pes želel braniti ozemlje ali mene. Zato sem v takšnih situacijah izjemno previdna, po potrebi opozorim ostale in psu preprečim, da bi sploh dokazoval svoje obrambno vedenje.

Če lastnik teh dveh RW (enega bivšega Tongue ) ve, da so njegovi psi izredno teritorialno razpoloženi-zelo ''odgovorno'' od njega, da sta bila sredi noči (ko ne vidiš ne psa, ne morebitnega sprehajalca, drugega psa, mačke...) prosta.

Najlažje pa je reči, da sedaj verjame o takšni in takšni naravi te pasme.
Citat
Vidno zgrožen, prizadet in žalosten zaradi dogodka je še dejal, da se v desetih letih, kar ima psa, kaj takega ni zgodilo in da šele zdaj verjame to, kar je velikokrat prebral o naravi teh pasem
Za moje pojme to ni nikakršen poznavalec, še laik ne. Čestitke, da mu je uspelo ubiti lastnega psa. Zanimivo, da se pes ni spravil tudi nadenj, ali se mogoče celo je?!
Kolikokrat bo še potrebno trobiti, da je RW zelo zahteven pes?! Če si mu psihofizično kos, je RW izjemno poslušen, prijazen in enostaven pes- ENOSTAVEN za tiste, ki obvladajo njegov karakter, upošteva ''zahteve'' in potrebe takšnega psa. 


Zgrožena pa sem nad tem, da je policija prišla šele zjutraj. Če je to sploh res Huh
Ali nimamo dežurnih? Nočnih patrulj? Ali po novem delajo od 7h do 16h?! Tongue
Kdo bi pojasnil, zakaj niso ukrepali takoj...

LP
Teja

Logiran
Strani: 1 ... 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines