mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 01:20:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257067 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #900 : četrtek, 21.04.2005 : 13:17:59 »

Če oni drugi pes ne bi popuščal in bi vedno znova napadal, ko bi jih ločil, bi mojega šrijel in z (recimo) brcami poskusil odgnat drugega psa - če bi se mi oni drugi postavil po robu, pa bi seveda takoj spustil svojega psa, saj bi tako imela veliko premoč: 2 proti 1.

Če bi jaz mojo 3 kilsko psico spustila na tla da mi pomaga bi pa mogoče pes umru od smeha Grin... a imate kakšen dober predlog kako reagirati v primeru da vaš pes ni enakovreden nasprotnemu psu?
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #901 : četrtek, 21.04.2005 : 13:57:40 »

Nekaj si zapomni za vse večne čase...Nekatere forumovke so prepričane, da bomo z brcanjem vedno zmagale, a na žalost ni vedno tako. Pes, ki napade tvojega psa in ne tebe, se bo lahko ob brcanju spravil tudi nate. Samo odvisno je za kakega psa gre...

Sama sebi boš odgovorila, če se boš vprašala kako bi se ti po robu postavila 120 kilogramskemu moškemu. A bi se mu šla po robu postavljat, ali bi poskušala stvari izpeljat politično. Verjamem, da slednje...

Če se že brca, potem naj se brca na ornk! Ko se brcanje začne ne gre več samo za poškodbe vašega psa, ampak (VČASIH) tudi za poškodbe vas samih...

Še en nasvet: pes se zaveda premoči 2:1, vendar človek v stoječem položaju ne predstavlja nekega zaveznika svojega psa, zato se v takem primeru skloni k psu, naj oni drugi pes dobi občutek, da sta dva in ne samo eden. Nikoli ne bom trdil, da je tak način 100% zanesljiv, je pa uporaben v zelo veliko primerih...

Če pa se le da, pa se izogni takih spopadom. Moje mnenje.
Logiran
Jenny Tiffany
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 82


« Odgovor #902 : ponedeljek, 25.04.2005 : 19:22:48 »

A obstaja kakšen tečaj ali vsaj navodila za učenje kakšne pasje borilne veščine?  Grin
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #903 : torek, 26.04.2005 : 05:36:45 »

Sedaj, ko smo vec ali manj ugotovili kako se resit psov vecjega formata me zanima kateri nacin bi bil pa najbolj ucinkovit za pse mini izvedb(tja do 5kg), ki se spusceni histericno zaganjajo v miroljubnega psa na povodcu in svojih gosodarjev ne poslusajo 5posto oz. ko je lastnikom malo mar, da njihov pes nadleguje druge in ga zato, ker ta drugi pes nic ne naredi, kar pustijo, ti pa se znajdi in nadaljuj pot kot ves in znas...ce ga brcnem bo poletel 10 metrov in oblezal, najverjetneje za vedno, ce ga pospricam, ga bom predozirala Huh... Imate kaksno idejo, ker sem tega ze sita Angry.

P.S.
Z nogo stalno cucke odrivat sem se pa ze tudi navelicala...je cas za drugacen pristop grrrrr Angry.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #904 : torek, 26.04.2005 : 06:44:04 »

Zagrozi lastniku da ga boš brcnila. Ponavadi to pomaga. Če pa lastnika ni na obzorju si jaz pomagam na naslednje načine: maham z rokami in udarjam z nogo ob tla. Pa zraven moraš malo kričat " Šu, bejž!" Grin
Če to ne pomaga se zapodim vanj. Do sedaj mi je na tak način še vse uspelo spravit v beg. Nevem pa kaj bom naredila če bo pes še kar stal.  Shocked Grin
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #905 : torek, 26.04.2005 : 07:07:36 »

Mahanje z rokami in odrivanje ne pomagata Undecided saj cucka se bolj razjezi... nazadnje, ko sem rekla lastnici, da bom psa brcnila, je rekla naj samo probam, ko pa sem naslednjic svojega psa dvignila, ker je bil tik pred kastracijo s strani tega psa in se enkrat rekla lastnici naj prime svojega psa pa mi je odgovorila, da naj vzamem "tabletko srece" Roll Eyes Shocked Angry Smiley.
Me pa strasno razjezi tudi na sprehodih ko bicikliram in mi mali druzni psi skacejo pod kolo(in se moram tako non-stop ustavljati in bremzati)...in bojda je krivda moja, ker se peljem s kolesom Roll Eyes...

P.S.
Mogoce bi pa morala poklicati policijo in jih prijaviti...
"Halo policija, civava ogroza dobrobit mojega psa Smiley"
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #906 : torek, 26.04.2005 : 07:47:48 »

Bi  ji jaz  dala  tabletko sreče. Angry

Najprej  bi  njo pahnila  v en grabn.Da  bi rabila tabletko  persena.
Cucka  pa  ni treba  da  direkt  nabašeš.  Tako  od strani  ga daj  da  bo   pojahal  nogo(  ga  bo samo  odneslo).  Preizkušeno. Cool  pa  gojzarje  obuj  ker  ponavadi  če zagrizejo   , v gležnje  grizejo.

Taka scena se je tudi  meni  dogajala  s to razliko, da  moj pes  potem  še iziva,   bolj  ko je mali  pizdil  bolj  je naš  skakal  okoli njega in ga dražil(  jaz pa   kot  kavboj, z povodcem  v roki).
In to vedno  sva srečavala   isto  babnico  ob  potoku,  potem je pa  en dan  meni prekipelo, in je  cucek  poletel v  potok,  babnico  sem pa tako  nazijala, da tudi  do besede ni prišla.
Sedaj  pa samo  , da me vidi  gre   kilometer naokoli.
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #907 : sreda, 27.04.2005 : 05:11:34 »

Damayanti,
hvala na ideji Cheesy, bomo preizkusili...
Mi gredo strasno na zivce ljudje, ki mislijo, da manjsi ko je pes manj odgovornosti prinese k hisi, na zalost je ta miselnost vse prevec razsirjena.
Hm, igracastih psov sploh ni potrebno vzgojiti, samo zato, ker so majhni Huh, sem pa res neumna, da imam laufarja...pa ves tisti cas, ki sem ga stran vrgla za vzgojo Roll Eyes Tongue....

LP do prihodnjic
Logiran
Caterpillar
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


« Odgovor #908 : sreda, 27.04.2005 : 05:17:17 »

Sem se nekaj pozabila Smiley,
sem upala, da se bo se Nanook kaj oglasila in dodala svoje znanje in izkusnje Smiley ona zagotovo pozna 100% resitev za odganjanje baterijskih nadlegovalcev Wink.
Nan kje si Cry Wink Grin
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #909 : četrtek, 28.04.2005 : 10:25:20 »

No, naj povem, da Andariellova trditev
Citat
Če že brcaš, pazi kakšnega psa brcaš...Mojega, npr., bi to samo še bolj razkurilo.
drži. Preizkušeno na lastne oči včeraj.

Včeraj smo doživeli pasji boj, v katerem je en pes zagrabil drugega za vrat in pod nobenim pogojem popustil. S pestjo po glavi, nič, stiskanje napadalčevega vratu, nič, brca v trebuh, nič, brca v jajca, nič, pes nikakor ni spustil. Naj povem da je bil napadeni pes čisto pri miru, ker ga je pač oni drugi držal za vrat, zato smo imeli čas vse živo počet, da bi napadalec spustil vrat. Končno nam je uspelo razčleniti čeljust. Posledice, hvalabogu, niso bile hude, sodelovati v takem boju je pa hudo neprijetno, še posebej ker ne veš, kaj boš videl, ko bo drugi pes pospustil ugriz.

Skratka, mislila sem napisati samo to, da brcanje, ampak pošteno brcanje, pri določenih primerkih ne zaleže NIČ.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #910 : četrtek, 28.04.2005 : 10:54:35 »

Cau Cat, o tem sem mislim da nekaj malega ze pisala v tejle temi. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #911 : petek, 29.04.2005 : 10:08:15 »

Nan   najboljše  , da odpreš  šolo....... samoobramba.... ali pa obramba pred drugimi cucki. Cheesy Grin Grin

Jaz  pa  polovim  tukaj  po vasi, ščeneta(  ene par jih  bo še s ketno).... pa začnemo trenirat. Grin
Mogoče   še kakega  sponzorja za  gojzarje dobimo Cheesy
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #912 : petek, 29.04.2005 : 10:52:41 »

Brcanje preverjeno pomaga. Je pa odvisno, kam brcate  Grin Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #913 : petek, 29.04.2005 : 10:57:44 »

No, brcanje ne pomaga vsakič, videno na Viru v spopadu šarplanica, rotvajlerja in pitbula. Lastnik rota je šarota ene parkrat resnično močno brcnilv jajca, pa peso ni popustil. Ne vem kam bi še lahko človek brcnil, v mehke predele itak da ne, v glavo tudi ne bi upala.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #914 : petek, 29.04.2005 : 11:42:38 »

Včeraj sem dobila "preverjen" odgovor na vprašanje kam psa brcniti, da bo popustil. In to niso "jajca", pač pa pleksus, kot pri ljudeh. Vzame mu sapo in enostavno ne more drugega, kot da spusti.

No, v "našem" primeru niti to ni pomagalo, res pa je, da nisem videla kam so letele brce, saj sem držala napadenega psa.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 ... 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines