mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 19:55:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 261549 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #570 : sreda, 13.10.2004 : 12:36:27 »

Hja, kaj pa če ima pesjan "napačne nagone"  Grin Grin
Mirno, veselo se z Galo sprehajam in se učimo lepe hoje na povodcu (bila stara še ne 3 mes). Čez travnik pridivja NO (samec) in brez poskusa igrice direkt v napad... Rezultat: moje tresoče noge, in 2 luknici v galinem hrbtu ter neljubezen do vsega, kar ima procent krvi NO v sebi  Undecided Undecided
Lastnik NO je čistil pesjak  Tongue Tongue
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #571 : sreda, 13.10.2004 : 18:41:25 »

Maticc in Chris, hvala za predloge na strani 33 in 34, pa članek iz dnevnika je bil tudi zelo poučen  Cheesy, predvsem tudi s tega stališča, da tudi ti ukrepi policije  niso kakšna huda grožnja za neodgovorne lastnike. SE pa splača pozanimati, kako je z našim občinskim odlokom glede finančnih kazni.
Na policijo še nisem šla,  žalost pa v moji okolici ne vidim več kaj dosti sprehajalcev, tako da se še nisem mogla povezati z njimi.
Sem pa par dni nazaj spoznala lastnika Huskijice in sicer prav blizu mojega doma. Bil je že večer in kakšnih 20. metrov stran me je en fant vprašal, če sem kaj videla kakšnega psa, ker mu je ušel. Vprašala sem ga, katere pasme je in na mojo grozo izvedela, da se mu je v neposredni bližini zgubila "zloglasna" Huskijica. Ker sem bila razdvojena med tem, da mu povem svoje mnenje o spuščanju takšnega podivjanega psa in med željo, da jo čimprej ucvirnam z mojo psičko domov, sem mu od daleč povedala, kako neodgovorno in za psicko na dolgi rok zelo slabo je, če jo misli še naprej spuščati, pa sem dobila dva taka odgovora, da mi je kar sapo zaprlo, ko sem vidla kako nezrel in otrocji je ta lastnik. Najprej je bil ponosen, ker se o njem veliko govori, saj je rekel, da je super biti slaven čeprav v negativnem smislu, ko pa sem mu rekla, da bi moral imeti psa obvezno na povodcu in z nagobčnikom, je pa rekel, da je to tako, kot da bi dal hčerki nagobčnik. Kljub temu sem imela občutek, da je bil precej zaskrbljen, saj sem mu rekla, da je odgovoren za vso škodo, ki jo je trenutno njegova psička počela kje v gozdu. Zgovarjal se je, da ni prej še nikoli kar tako pobegnila, tako da bi se človeku lahko že skoraj zasmilil, če ne bi bilo vsega ozadja, sploh kasneje, ko sem ga slišala, kako jo je klical (mesanica strahu, jeze, sploh zelo čustveno). Očitno jo ima zelo rad, pa na koncu pogovora se mi je celo zahvalil za dobronamerne nasvete, še bolj verjetno pa je, da sem malo naivna in je bila to očitna ironija. Vseeno bi se rada ponovno pogovorila z njim, morda bi se kaj več dalo narediti z lepo besedo, ker očitno je zelo navezan na svojega psa in bi bil to način, da nekaj naredi, da ne bo potem psička žrtev njegove nezrelosti.
Tako da bom s policijo še malo počakala, ker se mi zdi, da bi jo z vsemi podpisi in organizirano akcijo lahko dali tudi usmrtiti, mu bom pa lansirala to kot grožnjo, plus lahko dodam še mojega "čudnega" soseda, ki je pa zgodba zase, saj je bil nekaj let nazaj že v Slovenskih novicah zaradi streljanja spuščenih psov s šibrovko, tudi takih, ki so bili oddaljeni manj kot 50 m od lastnika.(Seveda ze dolgo ni lovec, to streljanje je kar na njegovo lastno pest, ceprav so njegovi izgovori cisto "lovski".  No, to je ze druga zgodba, za drug forum... bo pa morda pomagalo, ce mladeniču s Huskijico predočim še to nevarnost.

Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #572 : sreda, 13.10.2004 : 18:44:19 »

Pri moji je tako da zalaja v psa ali pa zarenči pa v 88% nič ne pomaga tako da sem že čisto obupala, lastnikom vsak dan ponavlam, da se psica ne goni (celo leto pa se tudi ne more goniti a ne??) moja psica se ponavadi kar usede na tla da ji dajo malo mira.

LP
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #573 : sreda, 13.10.2004 : 20:53:17 »

Citat
plus lahko dodam še mojega "čudnega" soseda, ki je pa zgodba zase, saj je bil nekaj let nazaj že v Slovenskih novicah zaradi streljanja spuščenih psov s šibrovko, tudi takih, ki so bili oddaljeni manj kot 50 m od lastnika.(Seveda ze dolgo ni lovec, to streljanje je kar na njegovo lastno pest, ceprav so njegovi izgovori cisto "lovski".

Iz kje pa si Ebranka? Da se slučajno ne bom tam kje okrog sprehajal kdaj......
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #574 : sreda, 13.10.2004 : 21:07:05 »

Chris, ti nevarni kraji so v okolici Ivančne Gorice, saj na prvi pogled zgleda idilično, potem pa imamo nekaj takšnih vaških posebnosti ... No, vseeno je kar lepo pri nas, če boš kdaj slučajno imel kak opravek v našem koncu, napiši, pa ti bom odpisala, če je zrak čist ...  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #575 : sreda, 13.10.2004 : 21:12:31 »

Linch, kaksni pa so to? Mislim-tisti "konjski" taogromni-za-medveda ali bolj mickani za v zep?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #576 : sreda, 13.10.2004 : 22:24:58 »

Emm, jaz sem na bolšjaku vidla tiste tamajčkene.
Drugače lahko pa brata vprašam, dela v taki štacuni.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #577 : četrtek, 14.10.2004 : 09:20:52 »

Linch, kaksni pa so to? Mislim-tisti "konjski" taogromni-za-medveda ali bolj mickani za v zep?

Ta majckeni .. za v zep! Wink
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #578 : četrtek, 14.10.2004 : 09:57:56 »

Hvala za dobre želje - moj mrcinko se kar zadeva fizične rane počuti precej bolje -kakih hujših posledic, razen tega, da izgleda kot da prihaja naravnost iz prve svetovne, iz tega vidika torej ne bo. Trenutno me predvsem spravlja ob živce, ker si hoče na vsak način zlizat šive; če mu dam gor tisti plastični ovratnik  postane namreč čisto paničen in se z njim zaletava ob vse mogoče Roll Eyes; no trenutno sem rešila problem kar z navadnim, malce večjim in močnejšim 'flajštrom'.

Večji problem pa bo očitno z njegovim obnašanjem do drugih psov - prejšnji dan sva imela tečaj, kjer se je kljub temu, ga gre za znano skupino psov, obnašal precej živčno - 'znerviral' ga je vsak nekoliko hitrejši gib drugega psa; zarenčal  je celo na psico, ki je v poskusu igre skočila proti njemu (pa je drugače kar zadeva psičke res pravi kavalir). Tak, da ne vem, kako bo naprej - psa, ki je napadalen iz strahu, si res ne želim imeti.

Smo pa imeli včeraj, tokrat sredi vasi, spet en pasji incident - soseda ima majhno psičko, taka bolj žepna varianta  Grin,nekako 4 mesece staro; in to psičko je včeraj na sosedinem lastnem vrtu napadla ovčarka drugih sosedov, ki jo je njihova hčerka peljala na sprehod brez povodca - ker se to ni zgodilo prvič, lahko rečem samo to, da enih očitno nikoli ne izuči- no, morda jih bo vabilo k sodniku za prekrške naslednjič prepričalo k uporabi povodca in ovratnice - soseda je namreč napad prijavila. Psička na vso srečo ni bila poškodovana, je pa sedaj, razumljivo, zelo prestrašena.  

PS
Ker  bulerji niso ravno praktično obuvalo za lazenje po gozdu, bejzbola pa tudi ne treniram Grin, me zanima, kje točno se da kupit ustrezno 'pršilo' (legalno seveda!)?

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #579 : četrtek, 14.10.2004 : 10:03:15 »

Ce bi prebrala prvo sporocilo na tej strani, bi nasla tole: Wink

Ce prav vem, se solzilce dobi v ribiskah trgovinah, sem pa 100 %, da tudi na bolsjem trgu ... mislim, da 1000 SIT/kom !
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #580 : četrtek, 14.10.2004 : 12:11:47 »

Sorry, spregledala ... morda je že čas, da obiščem okulista Grin

Torej, če grem npr. v tisto trgovino z ribiško opremo v BTC-ju (hala A?!) in povem, da želim kupit solzivec (to bo menda ustrezen termin), me menda ne bodo gledali, kot da sem padla z Marsa Undecided?!

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #581 : četrtek, 14.10.2004 : 12:16:38 »

Sorry, spregledala ... morda je že čas, da obiščem okulista Grin

Torej, če grem npr. v tisto trgovino z ribiško opremo v BTC-ju (hala A?!) in povem, da želim kupit solzivec (to bo menda ustrezen termin), me menda ne bodo gledali, kot da sem padla z Marsa Undecided?!

Po moje ne ... se nisem preiskusila ... pa vseeno najprej poklici in vprasaj ali ga sploh imajo ... vem, da so ga imeli v eni trgovini pri Europi - Lj, center (pri trgovini Lunca), pa mislim, da tudi nasproti Gospodarskega razstavisca ... ce jih imajo danes pa nisem 100 % ... za bolsjaka pa sem! Wink
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #582 : četrtek, 14.10.2004 : 12:22:39 »

Ok, bom malo zavrtela telefon in povprašala po trgovinah - če ne bo uspeha, bomo pa en vikend 'zašli' na kakega boljšjaka - do takrat pa mi očitno ne preostane drugega, kot da hodim z malce debelejšo palico po svetu. LP
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #583 : četrtek, 14.10.2004 : 12:32:19 »

Pa sporoci, kje ga bos dobila oziroma kje ga imajo!
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #584 : četrtek, 14.10.2004 : 15:15:08 »

Pa sporoci, kje ga bos dobila oziroma kje ga imajo!

Ja mene tudi zanima!
Ej kirka nisi edina, ki z palico hodiš po svetu!
Sva že dve! Cheesy
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines