mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 18:38:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 261478 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #495 : nedelja, 10.10.2004 : 15:23:29 »

Maticc, kratkoročno, ja to absolutno, dolgoročno pa ne! Oni se morajo umaknit, oz. pripet pse, ker je njihovo ravnanje in vedenje psov nezaželjeno! Mi smo namreč socializirani Wink

Pri meni se je že zgodilo, da sem imel na lokaciji nad našim mestom, kjer se včasih tudi igrajo in natečejo naši psi, situacijo, ko je lastnica majčkeno bol netolerantnega psa, ki bi se morebiti lahko stepel, zahtevala, da svojega pripnem, ker njen ne mara psov. Saj sem ga pripel, toliko, da sva šla stran. Ampak se mi je pa zdelo smešno. Moj pes je še mlad in razigran, nikomur ne bo nič naredil. Če je pa njen pes netoleranten, naj ga pa kar lepo pripne. Ne pa da sem jaz potem moral pripeti psa, njen je pa prosto tekal okrog  Roll Eyes
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #496 : nedelja, 10.10.2004 : 15:27:49 »

Aja, in dobrodošel med nami Maticc.
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #497 : nedelja, 10.10.2004 : 16:28:42 »

Ko preberam tole temo se mi dozdeva da imamo lastniki nenapadalnih psov težave. Moja psica se do drugih vede normalno ko pa vidi da se približuje hasky ali pa kaj podobnega skrije rep med noge in se skrije pod klopco, preden jo je ista psica napadla, se je v parku brez problemov igrala z haskiyi (psica ki jo je napadla ni bila nikoli v parku), prvi napad psice je bil da se  je tako zaletela v mojo da jo je odneslo v odbijač kombija,poleg tega da ko je lastnica poklicala psa ni bilo nobenega odziva, bila sem tako šokerana da najprej nisem vedela kaj naj naredim, ko e se prepričala da je z mojo skoraj vse ok sem odšla domov.
Drugi napad se je zgodil na sprehajalni poti tako da je mojo psico napadla od vzadaj( psičko sem imela privezano, druga je bila vedno odvezana) ko je lastnica končno uspela ujetni podivjano psico sem ji povedala kaj se je zgodilo prejšnič, najbolj pa esm postala zelena od jeze ko mi je zabrusila da to sploh  ni bila njena psica Angry , ko sem ji zagrozila z policijo se mi je opravičila zelo vzvišeno, zadnjikrat pa se je psica zapodila proti meni pa sem jo s pasom oplazila tako da ni skočila vame, ko je lastnica to videla je bila samo tiho in je psico prvezala ter odšla.

To mi je dalo misliti da niso samo nekatere pasme nevarne temveč odnosl lastnikov ter njihove vzgoje.  
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #498 : nedelja, 10.10.2004 : 16:51:24 »

Tudi pri nas smo imeli probleme z rottom in kretenskim lastnikom … policija … pa ja, najdes jih samo tam, kjer ne bi bilo treba!!!

Na kratko!
Mami je bila z naso prejsno psicko na nasem (!!!) vrtu – psicka je bila seveda spuscena! Kmalu je pridirkal rott – lastnik ga je imel VEDNO spuscenega – in razstargal mojo psicko ... kar tako ... iz lepega miru ... pes psico! Najprej smo seveda leteli do veterinarja – ji je cela rit stran visela (GROZA) – sele nato smo seveda klicali policijo … in kaj so naredili … NIC!!! Pa ni bila prva »zrtev« tega psa in lahko recem tudi lastnika … eden je zaradi njega ze odsel v pasja nebesa, veliko jih je bilo, tako kot moja psicka, poklanih! Veliko (ne ravno vsi … zaradi sosedskih odnosov so se nekateri bali se cesa hujsega) nas je klicalo policijo, pa niso naredili popolnoma nic … nam (oziroma nikomur) tudi stroskov oskrbe psicke ni poravnal … se policaji so se ga bali, tako da je ostalo samo na izogibanju tistega konca … ce je dobil kaksno denarno kazen ne vem … mozno, ampak kaj pa je »magnatorju« dat tistih 50 tisocakov … mala malca!

… pri nas se je stvar sicer resila tako, da je njegov sin dobil dojencka in pes je odsel rakom zvizgat … ceprav … ce mene vprasas sam ni bil nic kriv!

Tako da, izogibajte se koncu, kjer se pes sprehaja (kot so ze povedali .. zacasno), ideja s peticijo se mi zdi pa super … cim vec se jih bo pritozilo, lazje oziroma hitreje se bo zadeva resevala!

V vsakem primeru pa klicite policijo … vec bo zapisnokov, lazje bo!

Drzim pesti!
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #499 : nedelja, 10.10.2004 : 16:59:00 »

Astra, moj kosmatinec se tudi boji huskijev še bolj pa aljaških malamutov! Enkrat sem bila pri prijateljici, ki ima psičko(se je gonila) in kot nalašč pride AM se zapodi proti psički moj pes pa pred njo, ker jo je branil. AM je zarenčal in moj Rondek je že imel v glavi 2cm luknjo, bolj kot smo jih probali dat narazen bolj sta skup tiščala tako, da ga je še enkrat ugriznil na drugo stran glave. Jaz sem bila pa pri njej ravno z kolesom, zato primem kolo in direkno v psa.......vsaj tko ga je spustil!! Malo je pa manjkalo, da bi še mene napadel! Seveda smo morali psa pelati šivati in potem je še cel teden bogi hodil naokoli!
oh......te lastniki...ki te pse spustijo!!!
aja......AM.....aljaški malamut
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #500 : nedelja, 10.10.2004 : 17:02:52 »

Naš sosed je imel rottwajlerja, pes pa se niko ni igral v parku, ter tudi ovohaval ni drugih psov ali psičk to pa vse zaradi lastnikov, ki so psa peljali enkrat na teden na "spehod" do konca ulice verjetno je zaradi tega pes ostal tako agresiven do ljudi in drugih psov da se noben ni upal približati vrtni ograji poleg tega pa je pes napadel psa ko je preskočil ogrado ter ga tako močno zagrabil za glavo da je imel pes še celo življenje brazgotine; stroške veterinarja jim nikoli niso povrnili, psa so uspavali, ko so dobili dojenčka.

Nekateri ljudle imajo psa, da se lahko hvalijo kakšno pasmo imajo, vendar pa ne pomislijo da se je treba s psom veliko ukvarjati ne pa ga postiti zaprtega na malem vrtu:
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #501 : nedelja, 10.10.2004 : 17:08:25 »

stroške veterinarja jim nikoli niso povrnili, psa so uspavali, ko so dobili dojenčka.

Nekateri ljudle imajo psa, da se lahko hvalijo kakšno pasmo imajo, vendar pa ne pomislijo da se je treba s psom veliko ukvarjati ne pa ga postiti zaprtega na malem vrtu:
Nam pa so te lastniki dali denar in tudi se z njimi ne gledamo grdo!Samo na živce mi gre da imajo takega skoraj že volka,spuščenega po vasi!(no zdaj ne več)
Je pa tudi enega mejhnega ta AM že napadel in mu pretrgal kolenske vezi. Odpeljali so ga k veterinarju, tam so ga operirali in čež 14dni je kuža umru še vedno pa nevejo zakaj! Cry Cry
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #502 : nedelja, 10.10.2004 : 17:10:07 »

Linchaich, zakaj pa niste vložili civilno tožbo??
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #503 : nedelja, 10.10.2004 : 17:16:47 »

To pa je groza!! Jaz osebno se ne derem rada na ljudi zato mi je bilo težko že povedati lastnici kar ji gre, največ pa je prispevala sama ko se je vedla tako kod da ona o situaciji ne ve nič. Včeraj pa sem imela kar srečo ko je v mojo psičko skočil kokeršpanjel (samec) in če nebi fant stopil na njegov povodec ne vem kaj bi bilo. Moj psica je bila obrnjena stran tako da se ji je zapodil v bok, zanimivo mi je predvsem to da je ona 10x večja pa se raje odmaknila.
Upam da bom imela čim manj takih srečanj s takimi psi in zajedljivimi lastniki, ki ti nakoncu povejo kakor, da si sam kriv da imaš psa privezanega oni pa odvezanega.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #504 : nedelja, 10.10.2004 : 17:51:23 »

Najbolj bedno se mi pa zdi, da tvoj pes postane agresiven do drugih psov samo zaradi napadov spuščenih psov, kljub temu da je dobro socializiran in ga je bila še pred pol leta ena sama igra z drugimi psi.

Da ne govorim o tem, da mi je pred leti Tima skoraj zadavil bivši sosedov pes, in to pred vhodnimi vrati naše hiše.

Zdaj so pa še psice v sezoni..Zvečer ju sploh ne morem normalno sprehajat, ker ni razsvetljave (no ja, večinoma je crknjena). Pred tremi dnevi šetam Tima ko iz trave ob cesti v naju kar naenkrat skoči črn pes..
Nazaj domov skoraj nisem upala ker je bila res trda tema, pes pa bi bil lahko kjerkoli. Pa tudi sicer že kake dva tedna zvečer in ponoči po ulici paradirajo vsi živi psi ker imamo na koncu ulice psico.

Pa nimam kaj ker niti ne vem čigavi so tej psi, v tem času ko pride če pride policija so lahko že čisto na drugem koncu.
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #505 : nedelja, 10.10.2004 : 18:16:41 »

Na srečo moja ni postala agresivna do drugih in tudi upam, da nikoli ne bo vem pa za tak primer ko je psa v mladosti napadel drug pes in je kasneje hotel napasti vsakega psa enake pasme.
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #506 : nedelja, 10.10.2004 : 18:30:56 »

Ja mate srečo, da niso postali napadalni do ostalih psov! sram
Moj pa je do nekaterih kar precej! Enkrat sm šla na sprehod po vasi! Pa je mela ena mama odvezanga svojga Murija(ali kako mu je že ime)! Ko ga je Rondo zagledal sam proti njemu(sem ga mela privezanga), povodec na tristo delov jest pa za Rondotom. Preden sem sploh prišla do njega ga je že ugriznil! Pol smo pelal tistega Murija k veterinarju, da so ga pregledal ga zašil in to je blo to! Muri je bil še neki časa bogi, sam sem ga hodila vsak dan gledat, o kar hitro se je pozdravil!
In kdo je kriv, tisti vsi psi ki so ga napadli (no lastniki, ki so jih spustili)! Uf....sm jezna!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #507 : nedelja, 10.10.2004 : 18:48:48 »

Mene pa zanima ali imate vec tezav s spuscenimi psi ali psicami?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #508 : nedelja, 10.10.2004 : 18:51:08 »

Mojo sta napadla tako samec kot samica,tako da ne vem kaj jih "privlači" na moji psički.
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #509 : nedelja, 10.10.2004 : 18:51:32 »

Moj pes se razume z vsemi psicami, tudi če so odvezane!  :DVsaj nekaj!
Z psi pa na žalost ne! Cry
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines