mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 00:22:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257061 krat)
0 članov in 23 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #450 : sreda, 23.06.2004 : 18:30:32 »

Daj mi, prosim, ti to malo citiraj. Da vidim, če je res tako hudo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #451 : sreda, 23.06.2004 : 18:56:45 »

pzorko, ti bom jaz pomagala, ce sam ne ves, kaj delas, pises in govoris. S tem tudi koncujem tole debato o pisanju, slengu in prepotentnih fantih, ki iscejo svoje mesto pod soncem. pzorko, svet se ne vrti okrog tebe, se manj mojpes.net ali kdorkoli s foruma, zato se ustavi, preden kaj napises, dvakrat premisli in raje pelji svojega psa ven in se ukvarjaj z njim. Ne repliciraj na tole pisanje.

Ločil ne poznaš? Ti dela členjenje besed težave? Čisto možno! Slovenska slovnica bi znala pomagati.

Uf, spet se nam je zgodilo isto, kot se je že enkrat.

Zdej je fotr na Japonskem, mene ni doma, mat ne more peljat psa na sprehod in smo najel enga tipota, kronika, a pred leti kerovođo (v vojski skrbnika za pse), da nam vodi Aika na sprehod. Fotr mu je 100x rekel: "Če vidiš človeka in je pes na povodcu, pejdi na drugo stran ceste". Ampak mu očitno ni bilo dosti. On je šel lepo mimo enega pobca in Aik je skočil. Rana je bila površinska, ampak se pozna. In mene (kot 2. prijavljenega lastnika) kliče policija, če lahko prinesemo podatke od psa, če je bil cepljen ... Dobro, smo tole naredili, podatki s knjižice so prepisani ... kaj pa zdaj? Bo pes na opazovanju? Fotr pride nazaj šele čez 2 tedna, mat mora delat, mene ni doma ... Kroniku pa ne bomo več pustili, da hodi k psu.

@travca.

te moti malo slenga? Dobro, meni je prav. Jaz lahko pišem tudi pravilno slovnično. Kaj sem pa napisal tako stranšnega?

Daj mi, prosim, ti to malo citiraj. Da vidim, če je res tako hudo.
Logiran

pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #452 : četrtek, 24.06.2004 : 07:56:05 »

Zdaj mi pa sploh ni jasno, o čem govoriš. Poglej, v razredu sem najboljši v pisanju esejev. V 1. letniku sem prišel med same genialce - fizikalce, matematičarje ... Edino v slovenščini me ne premagajo. Zato mi, prosim, ne govorit, da ne poznam slovenskega jezika.
Logiran
Daen
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 143


« Odgovor #453 : četrtek, 24.06.2004 : 10:51:31 »

Noces, ali ne mores razumeti kaj ti ljudje zelijo dopovedati?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #454 : četrtek, 24.06.2004 : 11:03:47 »

Ce lahko v soli pises najboljse eseje, se ne pomeni, da znas pisati tudi na tem forumu, ne?
In, verjetno eseje ne pises v slengu, je tako?

Sedaj pa te prosim, ce se umaknes s te teme na temo kako pises, ker tu govorimo o napadu psa (tema NAPAD PSA). Lahko kontaktirava privat, ce mi imas kaj za povedat!

Lp, Ursa
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #455 : petek, 25.06.2004 : 23:43:21 »

Noces, ali ne mores razumeti kaj ti ljudje zelijo dopovedati?


Dragi moj, še preveč dobro razumem.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #456 : petek, 25.06.2004 : 23:44:57 »

Prav, linchaich, se umikam, da ne bo zopet vojne. Samo mi je zelo v redu klepetati z vami. Čutim pa, da bodo Jani kmalu popustili živci in bom verjetno 1. redni uporabnik, ki bo banan s foruma.  Cheesy
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #457 : nedelja, 27.06.2004 : 10:49:38 »

Živjo! Ali se vem res zdi, da so te debate nujno potrebne? Kaj ne razumemo prav vsi tako pravilne slovenščine kot slenga? Pzorko, jaz te razumem, da si svojega edinega od zgoraj citiranih postov napisal v slengu, čemur je pač botroval bes. Pa kaj. Aha, in žal mi je, da se je stvar zgodila.
Pa še to - "verjetno esejev ne pišeš v slengu". Pa je to res tako pomembno?!?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #458 : nedelja, 27.06.2004 : 18:54:44 »

Živjo! Ali se vem res zdi, da so te debate nujno potrebne?

Ne, te debate so popolnoma brezpredmetne, se posebej, ce se spomnimo, da smo se ob prijavi vsi strinjali, da na forumu pisemo slovensko, mislim da ravno v izogib tej in taksnim debatam.

Kaj ne razumemo prav vsi tako pravilne slovenščine kot slenga?  

Sleng je res del slovenskega jezika, ampak ga zaradi svoje specifike ne razumemo vsi in tudi nihce ne more pricakovati, da bi ga razumeli. Sleng je namrec pogojen s casom, v katerem nastaja, z okoljem, v katerem pisec ali govorec biva, z njegovo starostjo in z druzbo v kateri se zadrzuje ter z njihovimi interesi. Od nikogar ne pricakujem, da bo razumel 'zlobudravscino', s katero se sporazumevam s svojimi kolegi, zato se potrudim in svoja sporocila napisem vsaj v splosno pogovornem jeziku, saj ta sporocila bere sirsi spekter ljudi od vsepovsod. Sploh je pa tu prisotno se dejstvo, da je stvar napisana. Ze meni zelo ljubi stari Rimljani so vedeli, da napisana beseda ostane, spregovorjena pa mine.

Sicer je pa to tema o napadu psa. Torej? Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #459 : petek, 09.07.2004 : 18:44:51 »

Izjemno hvaležna bi bila, če bi dobila kakšen odgovor.
Upam, da se vam to še ni zgodilo in se vam tudi nikoli ne bo, pa vendar;
je že imel kdo primer, da je pes skočil v otroka?
NPR; pes leži, otrok gre, da ga bo pobožal, pes pa zarenči in se požene v otroka.
KAJ STE STORILI V TEM PRIMERU?
OZ. KAJ BISTORILI??

Hvala za odgovore in LP
Teja
Logiran
Doog_Kcul
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #460 : petek, 09.07.2004 : 22:11:46 »

Izjemno hvaležna bi bila, če bi dobila kakšen odgovor.
Upam, da se vam to še ni zgodilo in se vam tudi nikoli ne bo, pa vendar;
je že imel kdo primer, da je pes skočil v otroka?
NPR; pes leži, otrok gre, da ga bo pobožal, pes pa zarenči in se požene v otroka.
KAJ STE STORILI V TEM PRIMERU?
OZ. KAJ BISTORILI??

Hvala za odgovore in LP
Teja


Ja, ne vem ampak ker o tem pišeš ali se je komu to zgodilo in če se je bi te prosil če bi mi lahko malo bolj opisala dogodek, ker se je isto zgodilo prijatelju pred pol leta.  Undecided

lp DK
Logiran
Doog_Kcul
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 20


« Odgovor #461 : petek, 09.07.2004 : 22:15:51 »

 Jana!

Se opravičujem še ne znam pisati citat in potem tvoje besedilo žal mi je. sram

Imel bi pa eno vprašanje...
Ne vem če ste že to omenili Huh ampak bi vseeno to
vprašal...
Kaj bi lahko naredil če se od sprehajalca pes zažene v tvojega in je spuščen in tvoj je tudi malo bolj napadljiv in ga ne moreš zadržati in ga spustiš, ne dobesedno ampak odvleče te za njim.
Ampak kaj narediš potem, čeprav ni hujših posledic in da te on toži pa čeprav je on kriv??

lp DK
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #462 : petek, 09.07.2004 : 22:40:59 »

Teja, do take situacije se ni prislo-da bi otrok prisel do mojega psa in bi potem moj skocil vanj. Kako bi reagirala? Pojma nimam, sigurno pa bi psa pac potegnila stran, itak. Je pa cisto odvisno od situacije.

Doog kcul, hehe, ga tozis nazaj. Grin Pa naj ima psa na striku, kaj pa misli da je, da bo imel kar spuscenega. Roll Eyes Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #463 : petek, 09.07.2004 : 23:04:04 »

Citat
bi te prosil če bi mi lahko malo bolj opisala dogodek
Vse je bilo v redu, dokler je starejša psica hodila okoli. Takrat je do otrok čisto OK. Potem pa je šla ležat. 10 letna deklica se je namenila proti psici, da bi jo počohljala. Ker je postala psica na stara leta zelo občutljiva, sem zadevo kar predvidila, a preden sem lahko kaj rekla in prišla do njiju, je psica že skočila v njo. Takrat sem ravno priletela tja, zagrabila psico za ovratnico in ji dvignila od tal sprednje tace. Punci na srečo ni bilo nič- niti praske, jaz pa sem v navalu besa psico stolkla. Ne me sedaj obtoževat, češ da tepem pse;
pomislite, da je to vaš otrok!!
Pomislite kako že čuvate svoje mlade kužke pred ugrizi in slabimi izkušnjami z drugimi psi. Kaj šele otroke, ni tako? Res škoda, da bi se otrok začel bati pse Lips Sealed
Kaj šele problemi, da lasten pes ugrizne tujega otroka!!

Citat
Pojma nimam, sigurno pa bi psa pac potegnila stran, itak.
Tistih 10 kilc bi res lahko samo potegnila stran in čao  Wink,
jaz pa sem pri RW ravnala pač drugače, pa čeprav se mogoče marsikdo ne bo strinjal z mano.
Partner, ki je že  vrsto let v ''pasjem'' poslu, se je z mano strinjal. Rekel je, da bi tudi on ravnal enako.

pa LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #464 : petek, 09.07.2004 : 23:09:35 »

13-15kg pa res. Saj, kdo pa ne bi psa potegnil stran. Grin Za nadaljne pa, kot sem napisala, ne vem kako bi reagirala, do take situacije se ni prislo.

Je pa enkrat (pred dolgimi dolgimi casi) en smrkavec (iste starosti, morda malce mlajsi od mene) zacel "tepsti" Tarona, ko je bil ta privezan na klopco, nakar je moj dal rep med noge in se poskusal skriti. A gremo ugibat, kdo je dobil eno okrog uses.  Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines