mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 19.08.2024 : 00:14:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 257038 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #435 : torek, 08.06.2004 : 14:36:54 »

Če se že misliš pogovarjat, imej s sabo pričo, ki pa naj ne bo družinski član!

Če imaš odvetnika, je pa najbolje, da ji odvetnik pošlje pošto!

Lp, Urša

PS: Če boš ti njo pretepla bodi prepričana, da te bo stožila kolikor te bo lahko - ne delaj tega, ker ne boš imela nič od tega. Po možnosti si boš še kak prst zlomila  Grin
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #436 : torek, 08.06.2004 : 14:37:05 »

uf sicer se na zakonodajo ne spoznam ravno najbolje, ampak če najameš odvetnika in on pošlje pošto oz. sodišče se mora odzvati če ne... Lips Sealed
Je pa res, da je to dražja zadeva zate, sicer pa ker se na tvoje pismo ni odzvala, imaš zato dokaz, lahko pošlješ še enkrat, če spet ne bo podziva se pač lotiš terjanja denarja po "grdi" poti. Tako ti mora plačati stroške odvetnika in stroške zdravljenja! Niti se ne more na nič zgovarjati, ker imaš ti dokaz, da si želela zadevo urediti po mirni poti, ona pa tega ni želela.

Lahko pošlješ tudi v kuverti in ne navedeš na kuverti svojih podatkov. Lahko enostavno povprašaš za nasvet koga, ki se morda malo bolje spozna na zadeve in ti bo vedel najbolje svetovati.
Če bi kuverto poslala kot navadno pošiljko, nimaš nobenega dokaza, da je pošiljko res dobila, tako da to ne pride v poštev. Mogoče je bila 8 dni odsotna in zadeve ni mogla podpisati?? Undecided Ok v to sicer dvomim Roll Eyes

Poročaj o uspehu in veliko sreče

LP nina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #437 : torek, 08.06.2004 : 14:40:03 »

Ja, Ninci me je nekaj spomnila. Pošlji trikrat (tako kot opomin) priporočeno s povratnico. Če boš trikrat dobila nazaj, ji pošlji navadno pošto v kateri ji napiši, da se pošiljka smatra kot prevzeta. Tako nekako izgleda, če ti uradne zadeve pošilja "država".

Lp, Urša

PS: Še vedno pa je najboljša varianta odvetnik!
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #438 : torek, 08.06.2004 : 15:00:13 »

Ja linchaich je pozabila dodati, da vsa potrdila shranjuj, naredi fotokopije pisem, tako ne more ničemur ugovarjati. Beleži kdaj si poslala, kdaj je bilo vrnjeno, in vse take stvari, ki bi potem v nadaljnem procesu morda prišle prav.

LP nina
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #439 : torek, 08.06.2004 : 19:14:22 »

LP,Pia!
Moja osebna izkušnja je, da je najbolje, da ji advokat napiše prijazno opozorilno pisemce v katerem ji pojasni, da so trenutni stroški dokaj nizki. Če se boste odločili za tožbo, se nič ne ustavi izpod 500 tisoč sit. Mogoče jih bo to streznilo. Pred časom je takšna advokatska usluga stala samo 5.000 sit.
LP,Miša
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #440 : torek, 08.06.2004 : 22:36:18 »

Katera advokatska usluga? Pismo?
Hvala vsem za nasvete
Pia
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #441 : sreda, 09.06.2004 : 09:13:50 »

Pia!

Katerikoli ne preveč znani odvetnik! Malo pobrskaj po imeniku, pa pokliči!

Lp, Urša
Logiran
jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #442 : ponedeljek, 14.06.2004 : 14:48:58 »

Nihče ni napisal (ali pa sem spregledala), da moraš pošto poslati ne priporočeno ampak s povratnico. Tako se mi zdi bolj zanisljiv dokaz za sodišče, na katerega bo verjetno potrebno iti.

Lep pozdrav in veliko sreče
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #443 : ponedeljek, 14.06.2004 : 14:55:26 »

Ja, Ninci me je nekaj spomnila. Pošlji trikrat (tako kot opomin) priporočeno s povratnico. Če boš trikrat dobila nazaj, ji pošlji navadno pošto v kateri ji napiši, da se pošiljka smatra kot prevzeta. Tako nekako izgleda, če ti uradne zadeve pošilja "država".

Lp, Urša

PS: Še vedno pa je najboljša varianta odvetnik!

Tukaj je bilo napisano  Grin Grin Grin
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #444 : nedelja, 20.06.2004 : 22:04:17 »

Uf, spet se nam je zgodilo isto, kot se je že enkrat.

Zdej je fotr na Japonskem, mene ni doma, mat ne more peljat psa na sprehod in smo najel enga tipota, kronika, a pred leti kerovođo (v vojski skrbnika za pse), da nam vodi Aika na sprehod. Fotr mu je 100x rekel: "Če vidiš človeka in je pes na povodcu, pejdi na drugo stran ceste". Ampak mu očitno ni bilo dosti. On je šel lepo mimo enega pobca in Aik je skočil. Rana je bila površinska, ampak se pozna. In mene (kot 2. prijavljenega lastnika) kliče policija, če lahko prinesemo podatke od psa, če je bil cepljen ... Dobro, smo tole naredili, podatki s knjižice so prepisani ... kaj pa zdaj? Bo pes na opazovanju? Fotr pride nazaj šele čez 2 tedna, mat mora delat, mene ni doma ... Kroniku pa ne bomo več pustili, da hodi k psu.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #445 : nedelja, 20.06.2004 : 22:06:11 »

Zdej smo menda že 3. plačal zaradi našega Aika.   Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Mi ga imamo pač načitanega in vemo kdaj bo kaj naredil in kdaj ne. Fotru ni sicer vseeno, da plačuje, vendar ga imamo preveč radi, da ga damo stran. Pod nobenim pogojem! Razen če bi napadel kakega od družinskih članov.  Grin
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #446 : nedelja, 20.06.2004 : 22:51:10 »

 ???pzorko Huh

In ti si upaš nekoga kritizirati zaradi njegove Slovenščine??
Mislim, da si ti prvi, ki bi rabil kakšen slovenski slovar!!!!!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.370


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #447 : ponedeljek, 21.06.2004 : 12:32:06 »

Hvala travca. Sem vesela, ce se kdo drug opozori take "frajercke", da ne izpadem potem jaz kot najhujsa zafrustrirana penzionistka, ki nima drugega dela, kot preganjati mladino na internetu. Tako tudi poveste drugim, da tako pisanje moti tudi vas, ostale uporabnike.

Si bom dovolila v tej temi se en komentar za vse tiste, ki kljub opozorilom ne upostevate dogovorjenih in splosno veljavnih nacel glede slovenscine, ki veljajo na mojpes.netu. Tukaj ste samo uporabniki, z enakimi pravicami, kot vsi drugi obiskovalci. Ce se od vas zahteva pisanje v slovenscini, potem pisite v slovenscini, sicer se vzdrzite vsakega pisanja. Nekateri mi pisete, da se vam mudi in potem pac napisete, kakor gre najhitreje, drugi razlagate, da ste srednjesolci in vam se v soli ne gre slovenscina, kaj sele, da bi pisali pravilno na internetu. Hja, tako eni kot drugi - pisite takrat, ko imate cas in pisite tako, kot bi napisali, ce bi besedilo objavljali v Delu, Dnevniku, Veceru... ali oddali za seminarsko nalogo. Tudi tekste z izrazi veselja, obcudovanja, kritike... se dajo napisati slovensko. Saj ne boli in ne skodi, kvecjemu koristi. Zavedajte se, da s tem kazete svoj odnos do drugih bralcev. Tudi branje napisanega pred objavo bo marsikoga povzdignilo na lestvici branosti nekoliko visje. Nikoli mi ne bo jasno, kako lahko nekdo klikne na gumb "Sporocilo", "Objavi", "Poslji"..., brez da bi prebral, kar je napisal (in med drugim popravil tipkarske in druge napake). Slamparija? Ja, verjetno.
Logiran

pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #448 : torek, 22.06.2004 : 19:35:29 »

@travca.

te moti malo slenga? Dobro, meni je prav. Jaz lahko pišem tudi pravilno slovnično. Kaj sem pa napisal tako stranšnega?
Logiran
travca
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 112



« Odgovor #449 : torek, 22.06.2004 : 23:26:14 »

pzorko

Poglej dve strani nazaj kjer si zapisal:

> Ločil ne poznaš? Ti dela členjenje besed težave? Čisto možno! Slovenska slovnica bi znala pomagati. <

Torej, če drugim predlagaš uporabo slovenske slovnice, potem upoštevaj lastna navodila drugim tudi TI.
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines