mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 16:03:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 261381 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #345 : četrtek, 20.05.2004 : 14:35:32 »

Trdiš, da te z rahlim udarcem v glavo ne morem ubit? Če udariš z vso močjo, mu lahko počiš lobanjo! Smer brce ti že lahko kontroliraš, če pa se pes nenadoma obrne, ti pa nič ne pomaga.
Žalostno, niti se ne zavedaš, kakšno orožje poseduješ.5X si že uporabila podoben prijem, katerega jaz smatram kot poskus umora.Čimdalj od mene, nočem, da svoje komplekse iz mladosti sproščaš na mojem psu.

Andariell...sicer me te tvoje izjave neverjetno zabavajo...ampak bi ti pa vseeno predlagala en posvet...sej veš kje...  Grin Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #346 : četrtek, 20.05.2004 : 14:45:11 »

Citat
Trdiš, da te z rahlim udarcem v glavo ne morem ubit? Če udariš z vso močjo, mu lahko počiš lobanjo! Smer brce ti že lahko kontroliraš, če pa se pes nenadoma obrne, ti pa nič ne pomaga.
Žalostno, niti se ne zavedaš, kakšno orožje poseduješ.

V glavo sem dobila ze deznik, rezultat je bila buska. Udarec je bil rahel. Kaj pa ti smatras za rahel udarec, me pa resnicno prav malo briga.

Drugi del sporocila: glej tole:

Citat
Ocitno ti pac ne znas kontrolirati moci brce, jaz znam. Verjemi, da se da s katerokoli obutvijo, razen visokih pet in kakih 10cm podplatov ipd., lepo kontrolirati moc in smer brce. Priljubljena igra mojega psa je "brcanje"-jaz ga moram rahlo tikati ob plecih, on pa skace. To lahko pocnem bosa, z bulerji ali pa s supergami. Se pa strinjam, da ni vsak sposoben kontrolirati moci in smeri brce.

in pa tole

Citat
Zato je nujno, da znas kontrolirati moc in smer brce in znat presodit kdaj in koliksno silo uporabiti.

Citat
5X si že uporabila podoben prijem, katerega jaz smatram kot poskus umora.

5x sem ze uporabila prijem, ki ga imenujem full contact, beri natancno.

Tri od teh petih primerov sem opisala:

Citat
1. primer s solzivcem-lastnik psa je stal ca. 2m stran in ni niti poskusal prepreciti napada, pes je bil spuscen in je takoj zastartal proti mojemu. (dandanes se psa ubranim tako, da sezem z roko v zep-tudi takrat sem imela namrec roko v zepu, ko je bil "v dometu" pa sem hitro potegnila iz zepa solzivec in ga spricnila-tak da je zdaj belgianos fajn natreniran-dam roko v zep, on pa rep med noge )

2. primer s sibo-lastnica je stala zraven, ko je njen pes poskusal "pojesti" mojega, moj pa mu je, jasno, odgovarjal, in je samo komentirala "a tedva se pa ne marata". Psa ni prijela, kaj sele, da bi ga pripela. Pes je z napadom prenehal, ko je siba ze vdrugic le za las zgresila njegov smrcek.

3. primer z brcanjem-manjsa psicka se je zapodila mojemu psu pod noge in ga zacela grabiti za tace; lastnica se ni niti zdrznila in je sla mirno mimo od "incidenta" oddaljen kaksen meter, vec sigurno ne. Ko je psica dobila eno na gobec (dobesedno), je lastnica (ki je bila takrat oddaljena ze kakih 10m-ja, mirno je hodila naprej) pridirjala nazaj, vzela tamalo v narocje in jokajoce odsla naprej.

1-solzivec oz. pepper sprej, 2-siba, 3-brca (s supergo, ce se ne motim).

Ostala dva primera, ki nista bila opisana:

4.-s platnenim povodcem

5.-buler med mojim psom in napadajoco psico, ki se je z glavo zaletela vanj-v buler to. Ce bi bilo poletje in bi imela obute sandale, bi imela na nogi ugriz.

6.-morda je se kaksen tak primer s full contactom, pa se ga trenutno ne spomnim.

PS: Kot lahko vidite Andariellu na njegove komentarje odgovarjam s citati svojih starejsih sporocil, zato lepo naprosam vse prisotne, da si preberejo celotna sporocila, ne pa samo delckov, katere lahko popacijo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #347 : četrtek, 20.05.2004 : 14:49:51 »

Jejhata no, jaz sem pa mislila, da boste kaj novega napisali. Pa kar cepet cepet na istem mestu. Res, svaka vam cast, da se vam ljubi. Zunaj je pa tak lep dan...
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #348 : četrtek, 20.05.2004 : 14:55:29 »

Citat
Po moje bi pomagalo, ce bi psu v gobec nasprical celotno piksno solzivca ali pa deodoranta; bi ga zacelo dusiti in bi skoraj moral spustiti. Sam kaj bi bilo potem z rano? Bljak. Hvala bogu do takega incidenta pri meni se ni prislo. Poznam pa primer, kjer je bil sicer kriv otrok, stvar pa so resili s susom v glavo-pasjo, da ne bo pomote. Verjetno bi zadostoval tudi noz med rebra, samo kaj, ko ne nabiramo regrata vsak dan.

Tu je še en primer, kako krvoločna je Nanook. Sami dokazi, da si sposobna hudih umorov. Ne samo umorov, namreč tudi mučenja.

Citat
V glavo sem dobila ze deznik, rezultat je bila buska. Udarec je bil rahel. Kaj pa ti smatras za rahel udarec, me pa resnicno prav malo briga.

Samo tisti, ki samega sebe zanika, lahko izjavi podobno spacanko. Primerjaš udarec z dežnikom in udarcem z bulerji? Smešno. Ko prideš na hrušico, prinesi s sabo dežnik. Ti boš mene narahlo z dežnikom po glavi, jaz pa te bom narahlo z bulerji. Bova potem primerjala.

Žalostno in kruto se mi zdi, da poseduješ oz. sprehajaš tako kruto orožje, katerega moči se niti ne zavedaš. Nevarna si za okolico in za neokolico. Jaz se srečanja s tabo namreč bojim, saj nočem gledat kako hladnokrvno mučiš in poskušaš umorit mojega psa.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #349 : četrtek, 20.05.2004 : 15:00:23 »

Kako se vam da ves cas ponavljat eno in isto... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Jaz grem rajsi na sprehod, ko je tak lep dan - po podezelju! Joj, najboljse, da vzamem kaksen sprej s sabo za vsak slucaj! Grin

Se hecam Grin - ampak jaz ocitno tudi zivim v istem idilicnem svetu kot Drejci, ker obcasno tecem, vecinoma pa se sprehajam s psi in brez po poljih in travnikih, pa me do sedaj se noben ni napadel, ceprav je 99% psov pri nas verigarjev. Sreca? Mogoce Undecided za vsak slucaj 3x trkam Wink

lp Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #350 : četrtek, 20.05.2004 : 15:15:22 »

Citat
Tu je še en primer, kako krvoločna je Nanook. Sami dokazi, da si sposobna hudih umorov. Ne samo umorov, namreč tudi mučenja.

Kaj ti se ni potegnilo, da pri meni tak nacin debatiranja pac ne pali? Grin Grin

Za vse ostale:

Zgornji komentar je komentar na andijino sporocilo, natanceneje tale del:
Citat
fant pa je obležal na tleh in šarplaninca je imel za vratom.

Moj kompleten odgovor pa se glasi takole:

Citat
Ce bi imel cokolado v zepu, bi bil pa verjetno samo ob roko, bla bla bla.
Po moje bi pomagalo, ce bi psu v gobec nasprical celotno piksno solzivca ali pa deodoranta; bi ga zacelo dusiti in bi skoraj moral spustiti. Sam kaj bi bilo potem z rano? Bljak. Hvala bogu do takega incidenta pri meni se ni prislo. Poznam pa primer, kjer je bil sicer kriv otrok, stvar pa so resili s susom v glavo-pasjo, da ne bo pomote. Verjetno bi zadostoval tudi noz med rebra, samo kaj, ko ne nabiramo regrata vsak dan.

Vprasanje: Kako bi reagirali vi, ce bi vasega otroka pes drzal za vrat in ne bi hotel spustiti?

Citat
Samo tisti, ki samega sebe zanika, lahko izjavi podobno spacanko. Primerjaš udarec z dežnikom in udarcem z bulerji?

in pa tole (avtor andariell)

Citat
Trdiš, da te z rahlim udarcem v glavo ne morem ubit?

Sklep: avtor primerja bulerje in svojo akcijo rahlega udarca v glavo.

Moj odgovor na tale citatek:
Citat
V glavo sem dobila ze deznik, rezultat je bila buska. Udarec je bil rahel. Kaj pa ti smatras za rahel udarec, me pa resnicno prav malo briga.

Citat
Ko prideš na hrušico, prinesi s sabo dežnik. Ti boš mene narahlo z dežnikom po glavi, jaz pa te bom narahlo z bulerji. Bova potem primerjala.

Ne hvala, se ne ukvarjam s takimi otrocarijami.

Citat
Žalostno in kruto se mi zdi, da poseduješ oz. sprehajaš tako kruto orožje, katerega moči se niti ne zavedaš. Nevarna si za okolico in za neokolico. Jaz se srečanja s tabo namreč bojim, saj nočem gledat kako hladnokrvno mučiš in poskušaš umorit mojega psa.

Pozor! Vsi, ki nosite bulerje, zacnite se zavedati, da nosite, posedujete, sprehajate orozje, priskrbite si orozni list.

Tule je pa moje morilsko orozje, slikano skupaj z navadnim jogurtom v loncku-za lazjo primerjavo (jogurt zdaj ze jem Grin):



http://www2.arnes.si/~jcvetk/temp/bulerji1.jpg

in



PS: Simpaticen blondinec s kodrastimi lasmi, ki si lani spomladi plesal v Hombreju. Se enkrat se ti globoko opravicujem, da sem te ponesreci pohodila z morilskim orozjem, v katerem sem (kako neodgovorno) plesala. Kiss
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #351 : četrtek, 20.05.2004 : 15:19:24 »

Citat
Jaz grem rajsi na sprehod, ko je tak lep dan - po podezelju!

Ves kaj...jaz sem danes skoraj tri ure na vajah iz fiziologije rastlin najedala s snemanjem filmckov in slikanje vsega moznega. Mislim, da si zasluzim pavzo!  Grin Grin Grin Grin Grin Wink

PS: Ne bos verjela, kljub treningu "biti fotoreporter" so bili rezultati zacuda sprejemljivi!

PS2: Ves, ko sem se jaz sprehajala s ca. 70cm in 40kg krasevcem, so bili tudi vsi privezani. Wink Odkar pa je moje dete 40cm in 13kg, pa niso (no odkar je kastrirano, so v vecji meri spet).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
evangelista
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #352 : četrtek, 20.05.2004 : 15:22:56 »

Bom pa še jaz pristavila svoj lonček.  Cool

Doživela sem že kar nekaj bližnjih in daljnih srečanj s štirinožnimi prijatelji  Cheesy Wink Cheesy
Pse, mačke, ptiče, hrčke bla, bla, bla imam zelo rada. Vem pa, da če bi prišla situacija, ko bi neka žival zagrizla z vsemi zobmi, ki jih premore v moje stegno ali pa kam drugam, ne bi premišljevala na način:
"Hja, situacija je naslednja, kako naj jo rešim. Ali naj jo stresem za gubo (upam, da na pravilen način) ali ji pomaham pred nosom s hrenovko, kračo, piškotom (odvisno od velikosti živali) ali naj ji naredim frc, frc, ali naj se z njim pogovorim, da to ni lepo od njega..."

Mislim, da ne. Užgala bi ga po buči  Angry Angry Angry ali pa kamorkoli bi priletelo, da bi to ščene videlo celo mlečno cesto in še kronološko bi se mu odvrtel film o njegovem življenju...

Ko pride do take situacije, definitivno ukrepaš tako ali drugače, saj gre vendar za moje življenje!

A veš da si faca Nanook, pa te sploh ne poznam,po ta novem še morilka  Grin Grin Grin Grin


Lep sončen dan in čim manj zoprnih srečanj

Tanja
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #353 : četrtek, 20.05.2004 : 15:23:47 »

Citat
Vprasanje: Kako bi reagirali vi, ce bi vasega otroka pes drzal za vrat in ne bi hotel spustiti?

Jaz bi odreagiral isto, kot če bi tvoj kuž držal mojega za vrat. Najprej bi mu z bulerji stolkel zobe, nato bi mu lastnoročno polomil kosti, kasneje bi mu preluknjal jajca, za honec bi ga pa še zahodil.

Citat
Sklep: avtor primerja bulerje in svojo akcijo rahlega udarca v glavo.

Že cel čas govoriva o bulerjih, če si si pač v glavo zapičila, da ti od določenega trenutka govoriš o nečem drugem, nam prosim to povej, saj tvojih misli nisem sposoben brati.

Citat
Pozor! Vsi, ki nosite bulerje, zacnite se zavedati, da nosite, posedujete, sprehajate orozje, priskrbite si orozni list.

Tvoj intelekt je celo višji od tal na katerih stojim. Veš mogoče, čemu so bili bulerji namenjeni? Me prav zanima, pasjeljubka Nanook.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #354 : četrtek, 20.05.2004 : 15:25:28 »

Citat
Ko pride do take situacije, definitivno ukrepaš tako ali drugače, saj gre vendar za moje življenje!

Ne govorimo o tvojem življenju - še ena morilka! Pa koliko vas je na tem forumu?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #355 : četrtek, 20.05.2004 : 15:35:31 »

Ne gre in ne gre, kaj Andariell.

Ste si vsi ogledali moje bulerje?  Grin Grin Imam tudi film.  Wink

Citat
Jaz bi odreagiral isto, kot če bi tvoj kuž držal mojega za vrat. Najprej bi mu z bulerji stolkel zobe, nato bi mu lastnoročno polomil kosti, kasneje bi mu preluknjal jajca, za honec bi ga pa še zahodil.

In potem sem jaz morilka...  Grin Grin Grin

Citat
Že cel čas govoriva o bulerjih, če si si pač v glavo zapičila, da ti od določenega trenutka govoriš o nečem drugem, nam prosim to povej, saj tvojih misli nisem sposoben brati.

Preberi moja sporocila se enkrat, pocasi, natancno. Vzemi si cas. Preberi sporocila kot celoto, ne samo delcke, morda bo potem jasno, o cem govorimo.

Citat
Tvoj intelekt je celo višji od tal na katerih stojim. Veš mogoče, čemu so bili bulerji namenjeni? Me prav zanima, pasjeljubka Nanook.

Pojma nimam, em, za na noge? Razvetli nas vse in si oglej moje bulerje-slikaj zgoraj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
evangelista
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #356 : četrtek, 20.05.2004 : 15:40:34 »

Kot listja in trave  Grin Grin Grin

A ni vseeno? Moje ali pa pasje življenje. Psa imam rada, sebe še rajši!
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #357 : četrtek, 20.05.2004 : 15:41:17 »

Citat
Pojma nimam, em, za na noge? Razvetli nas vse in si oglej moje bulerje-slikaj zgoraj.

Seveda, kar tako za na noge. Tisto železo pa so dodali za varnost, če ti slučajnmo nebotičnik pade na nogo, da ti je ne zdrobi.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #358 : četrtek, 20.05.2004 : 17:52:07 »

Nanook, v koncni fazi sva bli obe v zelenem Wink

Citat
PS2: Ves, ko sem se jaz sprehajala s ca. 70cm in 40kg krasevcem, so bili tudi vsi privezani. Wink Odkar pa je moje dete 40cm in 13kg, pa niso (no odkar je kastrirano, so v vecji meri spet).

Ne ne ne, nisem mislila tega. Jaz sploh nobenega ne srecam, zato me ne more nobeden napast Grin Grin
Sicer pa je moje starejse dete 45 cm in 20 kg, prejsnje dete pa je bilo 5 kg.
Tisto prej je bil bolj odgovor Jani o tem, kako grozno nevarno je na podezelju. Sej verjamem, da je pri njih mogoce tako, samo ne bi jaz tega posplosevala kot "realno zivljenje" Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #359 : četrtek, 20.05.2004 : 19:42:19 »

Oz. v belem.  Grin Wink

Pri nas se tudi obcasno nikogar ne srecam, sploh ko gre dez so vsi raje notri.

A nimas novofundlandke? Huh
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines