mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 18:24:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256927 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
bobaje
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 146


« Odgovor #270 : sreda, 19.05.2004 : 13:54:56 »

Ja sedaj sem pa našla še tisti pogovor o napadalnih psih in obrambi.
Bobaje je moj četrti kuža in do danes nisem pomislila, da bi se proti določenemu psu borila in niti nisem imela potrebe, ker se je vedno dalo rešit na enega od opisanih lepših načinov.
Če pa pri točno opisanem mojem primeru TOČNO DOLOČENEGA PSA, kateri mi VEDNO napade psa in vem da ga bo ugriznil, ko teče proti meni res ne vem zakaj ne bi uporabila spraya, ker brca ne pomaga, lastnik dovoljuje vse in ga to ne moti dokler ga moja mrcina ne bo zagrabila, takrat bo verjetno stal z odvetnikom pred vrati.
Pač me ima da bi to naredila po tem, ko sva bila že sigurno petkrat  v tem letu dni napadena, ne pa da bi špricala vse okoli sebe in kadarkoli.  
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #271 : sreda, 19.05.2004 : 14:02:25 »

Citat
Vsak, kolikor toliko izkušen vodnik vidi po obnašanju psa na 1000 m kakšen pes se mu približuje in koliko je nevaren.

Sklepam, da mora lastnik tudi sam opaziti kaj pocne njegov pes, kajne. In ce je v "pozi za napad", naj bi lastnik odreagiral (da ne bo potrebno meni, ko bo pes ze pred mojim nosom).

Citat
Razen Nanook, ki je sicer izkušena vodnica, vsaj po nasvetih sodeč, pa je njo in njenega psa vseeno presenetil popadljiv cucek na polju oz. travniku, kjer se vidi kilometre daleč (vsaj po sličicah sodeč).        

Zal imam tezave z ocmi in ne vidim prav dalec; da povem drugace, s primerom-na ca. 200-300m ne locim bernardinca od beagla. Tisti, ki imajo zelo slab vid, bodo razumeli o cem govorim, ostali ste pa lahko samo srecni, da zaenkrat se dobro vidite.

Ja sedaj sem pa našla še tisti pogovor o napadalnih psih in obrambi.
Bobaje je moj četrti kuža in do danes nisem pomislila, da bi se proti določenemu psu borila in niti nisem imela potrebe, ker se je vedno dalo rešit na enega od opisanih lepših načinov.
Če pa pri točno opisanem mojem primeru TOČNO DOLOČENEGA PSA, kateri mi VEDNO napade psa in vem da ga bo ugriznil, ko teče proti meni res ne vem zakaj ne bi uporabila spraya, ker brca ne pomaga, lastnik dovoljuje vse in ga to ne moti dokler ga moja mrcina ne bo zagrabila, takrat bo verjetno stal z odvetnikom pred vrati.
Pač me ima da bi to naredila po tem, ko sva bila že sigurno petkrat  v tem letu dni napadena, ne pa da bi špricala vse okoli sebe in kadarkoli.  

Dobrodosla v klubu!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #272 : sreda, 19.05.2004 : 14:08:08 »

Verjamem, da taki sestavki tebi in se marsikomu delajo tezave, preverjeno. Grin

Vidim, da je presvetla pasjeljubka Nanook spet dvignila svoj intelekt v višave. Ti se kar tolaži s tem, da mi tvoji sestavki delajo preglaice. Smešno je namreč to, da posplošuješ in s tem v svojem spacanku omenjaš veliko ljudi. Tiste besede so tvoje, če ne verjameš, jih pripopam sem, tvoja izjava pa silno bedna. Saj sem rekel, če se srečava, drži svojega psa v naročju, ker ga bom zbrcal z bulerji...Lulčki.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #273 : sreda, 19.05.2004 : 14:10:12 »

Oh, ni bilo misljeno, da ne razumes; sem prepricana, da skoraj vsi razumejo o cem govorim, samo vsec jim ni-torej pomeni to tezave. Grin

Aja, kako preverjeno? Filozofija zgoraj, povedana v faco, pac pomeni tezave, tako preverjeno. Kapish? Grin

Katera izjava? Pripopaj (skupaj z virom-povezavo), jo z veseljem razlozim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #274 : sreda, 19.05.2004 : 14:16:16 »

Pozdravcek vsem zagretim v tej debati !  Smiley

A vas res ima toliko v teh delovnih urah čas, da ustvarjate cele romane o cuckih ??  Grin Cool

Aja, bobaje,

a na majhen parfum, ki bi ga nosila v žepu, pa bi v kritičnem trenutku malo posprejala okrog, toliko da zmedeš občutljivi pasji nos, nisi pomislila ?

Kaj pa zvočni odganjalec psov "Dazer" - so pisali o njem v drugi rubriki tega foruma.

V glavnem pri meni v naselju teh problemov ni, ker imamo "dežurne" zastrupljevalce prosto pasečih se psov.  Tongue Undecided

Pa čim manj pasjih borb vsem!

P.S.
Zal imam tezave z ocmi in ne vidim prav dalec; da povem drugace, s primerom-na ca. 200-300m ne locim bernardinca od beagla. Tisti, ki imajo zelo slab vid, bodo razumeli o cem govorim, ostali ste pa lahko samo srecni, da zaenkrat se dobro vidite.
Ej, Nanook, si ne morem niti predstavljat, kako je to  Shocked  Hudo!
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #275 : sreda, 19.05.2004 : 14:20:10 »

Nanook, pasjeljubka:

Citat
Pa se komentar k tistemu brcanju, ki naj bi bilo le za male pasme. Je res, da najlazje brcnes psa, katerega plecna visina je do nekako 50cm, tiste precej visje "kolencis" v spodnjo celjust oz. brcas v pleca, lahko pa pograbis kako palico ali (se bolje) sibo in svigas s tem po zraku; vecinoma ze sam zvok psa odvrne od namere. V brezvetrju pa je najbolj prirocen (za vecje pse) solzivec, ker se ti ni treba prav sklanjati, da lahko v redu ciljas. Seveda pa ta "full contact" uporabim le v ekstremnih primerih, ko je pes prakticno na dosegu roke (in torej predstavlja resnicno nevarnost za mojega). Ce pa samo skace naokrog in laja (najvec je ravno takih), potem pomaga "brcanje v prazno"-psa ne zadanes, samo brcas kar tako in "sviganje v prazno"-s sibo. V kolikor pa je pes oddaljen recimo ca 10m, pa pomaga, ce se sklonis in se delas, da imas kamen. Sicer to ne vzge vedno, velikokrat pa.

Pa meni ne rabiš nič razlagat, mi je vse jasno... Grin
Ah, babe zmešane...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #276 : sreda, 19.05.2004 : 14:22:02 »

Citat
V glavnem pri meni v naselju teh problemov ni, ker imamo "dežurne" zastrupljevalce prosto pasečih se psov.  

Aja, baje so tudi pri nas zaceli s tem (samo nepreverjene informacije, nimam pojma kdo in zakaj, namigov pa ne bom napisala), tako da pozornost ni odvec. Shocked

Citat
A vas res ima toliko v teh delovnih urah čas, da ustvarjate cele romane o cuckih ??  

Ce pa cistim akvarije in slikam vse kar leze in gre nooo, logicno da imam PC nonstop prizgan.  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #277 : sreda, 19.05.2004 : 14:25:32 »

Nanook,
a si že slišala za čudežno reč, ki se ji reče OČALA??? Ti rečem, čudeže dela. Ko jih daš na nos, vprašaš, kdo je prižgal luč in ugotoviš, da svet obstaja tudi za tistimi par metri, ki si jih obvladovala do zdaj.  Grin  Grin
Če pa očala škodijo tvoji lepoti, potem obstajajo leče, ki so danes že takšne, da jih sprejme še tako občutljivo očesce.  Grin  Grin Sicer pa, če imaš takšne težave z očmni, potem buljenje v računalnik sigurno ni zdravilno za tvoje očke.

Bojaje,
pa ne mi reč, da te ta cucek vsakič preseneti. Zdaj že verjetno veš, kako in kaj. Torej preseneti ti tega cucka in uporabi IgIsovo metodo, še preden bo visel na vratu tvojega psa. Imam pa občutek, da te je strah in si prepričana, da ti ne bo uspelo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #278 : sreda, 19.05.2004 : 14:27:13 »

Oh, saj bom samo zboldala;

Citat
Pa se komentar k tistemu brcanju, ki naj bi bilo le za male pasme. Je res, da najlazje brcnes psa, katerega plecna visina je do nekako 50cm, tiste precej visje "kolencis" v spodnjo celjust oz. brcas v pleca, lahko pa pograbis kako palico ali (se bolje) sibo in svigas s tem po zraku; vecinoma ze sam zvok psa odvrne od namere. V brezvetrju pa je najbolj prirocen (za vecje pse) solzivec, ker se ti ni treba prav sklanjati, da lahko v redu ciljas. Seveda pa ta "full contact" uporabim le v ekstremnih primerih, ko je pes prakticno na dosegu roke (in torej predstavlja resnicno nevarnost za mojega). Ce pa samo skace naokrog in laja (najvec je ravno takih), potem pomaga "brcanje v prazno"-psa ne zadanes, samo brcas kar tako in "sviganje v prazno"-s sibo. V kolikor pa je pes oddaljen recimo ca 10m, pa pomaga, ce se sklonis in se delas, da imas kamen. Sicer to ne vzge vedno, velikokrat pa.

Citat
Kot sem napisala, sem to, kar ti ocitno imenujes poseben prijem, v osmih letih uporabila 5x, kar se mirno lahko steje pod skoraj nikoli. Pri meni je velikokrat zadostoval ze sam pogled (vseh daljsih sprehodov pa je bilo v grobem okrog 5700, ce se nisem kje zmotila, kar pomeni, da je bilo 0,0008% takih, kjer sem uporabila full contact, ja, res nonstop spricam okrog sebe).

I rest my case.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #279 : sreda, 19.05.2004 : 14:30:28 »

Nanook,
a si že slišala za čudežno reč, ki se ji reče OČALA??? Ti rečem, čudeže dela. Ko jih daš na nos, vprašaš, kdo je prižgal luč in ugotoviš, da svet obstaja tudi za tistimi par metri, ki si jih obvladovala do zdaj.  Grin  Grin
Če pa očala škodijo tvoji lepoti, potem obstajajo leče, ki so danes že takšne, da jih sprejme še tako občutljivo očesce.  Grin  Grin Sicer pa, če imaš takšne težave z očmni, potem buljenje v računalnik sigurno ni zdravilno za tvoje očke.

Ocala nenehno nosim ze od kakega 7. leta (edino med spanjem jih nimam), lec pa ne smem-zdravniki ne pustijo. Monitor imam nastavljen na 1/3 svetlosti in na tak nacin se moje ocke cisto fajn pocutijo, hvala za skrb.

Brez ocal ne razlocim obraza cloveka, ki stoji ca. 2m od mene.

Aja, pa da ne bo nesporazumov-tisti primer z beaglom oz. bernardincem-seveda vkjucuje ocala, natancneje soncna, z mocnejso dioptrijo kot navadna in s posebnim "filtrom".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #280 : sreda, 19.05.2004 : 14:35:53 »

Nanook, če si takole olepšano situacijo zlila na monitor, še ne pomeni, da je tudi dejanska situacija taka.

Te že vidim, kako si prstjena ko te sprehaja tvoj pes. Te že vidim, kako paničariš in mahaš, brcaš, špricaš.

Samo kot primer in ne kot grožnjo: če bi moj pes prišel do tvojega, po moji krivdi seveda, in bi tvojega samo povohal, bi ti verjetno brcala in špricala s solzivcem. No, v tem primeru bi ti jaz našprical solzivec direkt v obedve jamice...in to bi dosledno ponavljal vsakič ko bi se srečala.

 
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #281 : sreda, 19.05.2004 : 14:39:23 »

Jao.... Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Pa dobro, kaj je tako težko razumet, da lahko obstaja več metod? Undecided

Nekateri branijo svoje pse s solzilcem, nekateri z brcanjem, nekateri se sprehajajo tam, kjer ni drugih psov...
Nekateri vzgajajo svoje pse s klikanjem, nekateri s stresanjem za vratno gubo, nekateri s prisilo, nekateri s pohvalo...

Pa kaj potem?

A je kje napisano, da je točno in samo ta način edini pravilen, vsi ostali so napačni in bodo povzročili grozno in nepopravljivo škodo in oh in sploh hudo in bomo vsi umrli zaradi tega?
In je tako težko napisat "se ne strinjam s tabo", namesto da napišeš "ti si neumna budala" ali kaj podobnega?
Je tako težko razumet, da ima mogoče kdo drugačno mnenje od tvojega in da je tvoje mnenje mogoče pravilno zate, zanj pa ne?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #282 : sreda, 19.05.2004 : 14:43:16 »

Citat
Nanook, če si takole olepšano situacijo zlila na monitor, še ne pomeni, da je tudi dejanska situacija taka.

Vidim, da si ugotovil, da si z zgornjim citatom "prow falil".  Grin Grin

Citat
Te že vidim, kako si prstjena ko te sprehaja tvoj pes. Te že vidim, kako paničariš in mahaš, brcaš, špricaš.

Samo kot primer in ne kot grožnjo: če bi moj pes prišel do tvojega, po moji krivdi seveda, in bi tvojega samo povohal, bi ti verjetno brcala in špricala s solzivcem. No, v tem primeru bi ti jaz našprical solzivec direkt v obedve jamice...in to bi dosledno ponavljal vsakič ko bi se srečala.

 Grin Grin Grin Grin Grin Tebe ja pa fejst strah, kaj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
IgiS
gost
« Odgovor #283 : sreda, 19.05.2004 : 14:43:34 »

Nanook, če si takole olepšano situacijo zlila na monitor, še ne pomeni, da je tudi dejanska situacija taka.

Te že vidim, kako si prstjena ko te sprehaja tvoj pes. Te že vidim, kako paničariš in mahaš, brcaš, špricaš.

Samo kot primer in ne kot grožnjo: če bi moj pes prišel do tvojega, po moji krivdi seveda, in bi tvojega samo povohal, bi ti verjetno brcala in špricala s solzivcem. No, v tem primeru bi ti jaz našprical solzivec direkt v obedve jamice...in to bi dosledno ponavljal vsakič ko bi se srečala.

 

Sam pazi da bo imela očala gor. Če ne bosta fasala ti in pes skupaj Grin Grin Grin.
Pa brez zamere.

LP
Igor
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #284 : sreda, 19.05.2004 : 14:48:23 »

Strah me je vas, pretiranih pasjeljubcev, ki imate prav naštudirano kam in kak ;Do in s kako silo je treba psa udarit...

Jaz bi se na tvojem mestu malo zamislil. Tale forum baje berejo tudi 10-letniki, ti pa na vso silo nagovarjaš k agresiji in pretepanju.  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines