mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 07:19:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 253910 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1845 : petek, 25.07.2008 : 13:16:56 »

In naj še dodam: z dovoljenjem lastnika psa!

Če bi se kaj zgodilo, bi te iz gat stresel, tožil, kot je današnja moda. Da sploh ne govorim, da bi se res lahko komu kaj zgodilo. Poklicni pasji behaviouristi svoje delo opravljajo v varnih pogojih, ne pa sredi otroškega igrišča s kopico zijal in drugih psov zraven.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #1846 : petek, 25.07.2008 : 15:06:16 »

Ampak na splošno gledano, je vedno več psov, vsaj v našem okolju, ki ne prenesejo stika z drugim psom in največkrati je še tako, da pa lastnik tega podivjanega, renčečega psa vztraja na stiku s tvojim psom v smislu, saj se bo navadil, samo povohati mora, da se spoznata, potem se bo pa umiril. Pa nikoli ni tako in s takim psom se lastnik popolnoma nič ne ukvarja, da bi se pes začel drugače obnašati. Žal je pri nas tega obnašanja v večini, k sreči pa, da so to večinoma manjši kužki, ki jih lastniki lahko zadržujejo, samo še vedno je grozno pogledati takega zaganjajočega, renčečega kužka, ki se mu dejansko zmeša, ko vidi drugega psa.

LP
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1847 : petek, 25.07.2008 : 15:09:48 »

In še več ga bo, saj je pse čedalje teže pravilno socializirati. Normalnih psov z normalnimi vodniki, ki ne padejo skupaj ob prvem kazanju zob je žal čedalje manj.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1848 : petek, 25.07.2008 : 15:14:12 »

Meni se pa zdi, da je tega vedno manj! No, vsaj kar se napadov in rencecih psov tice. Al pa ze tako ustrahovalno delujem, da so vsi, vkljucno z lastniki, rajsi tiho in se poberejo stran.  Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #1849 : petek, 25.07.2008 : 15:26:27 »

No mogoče je odvisno od tega v kakšnem okolju živiš,

pri nas je mogoče zato tako porazno stanje, ker je našem blokovskem nasleju prevladuje izredno nizek živ.standard in veliko ljudi niti za otroke nima časa ne denarja, kaj šele za psa in normalno kuža šole niti od blizu ni videl. Točno v tistem delu blokov so še 4 psi, en dalmatinec, en višavec, en basenji in en shar-pei in edino basenji je miren in hodi mirno na vrvici, vsem ostalim pa se zmeša. Vem basenji je tak zaradi karakterja, je izredno plašen in se vsem psom odmika, ostali pa so pravi napadljivci, vendar od teh lastnikov nisem niti enkrat zasledila, da bi kužu skušal nakazati, da tega ne sme delati, v bistvu mu še prav s prijaznim glasom govori: A si hud? Ja zakaj si pa hud, saj ti nič nočeta in podobno. Mislim, da to pes razume kot pohvalo, no pa še delaj tako naprej. Mislim, da tukaj absolutno nima nobene veze pasma psa, ampak napačno obnašanje oz. vzgoja lastnika.

LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1850 : petek, 25.07.2008 : 19:50:31 »

če se bo tole dalo komu brat Grin

Ja, otroka se  ne spušča samega ven s psom, sploh ne s takim, ki ga ne obvlada. Ampak: otroka si sama povabila, naj psico pripelje (ali pa sem jaz vse skupaj narobe razumela). Videla si, da otrok psice ne obvlada in da je psica agresivna do drugih psov. Namesto da bi otroka poslala domov ( in  po potrebi prijela psico ter jo peljala vsaj do roba igrišča), si psico sama vodila do svojih psov. Kar se načeloma ne dela. Problematičnih psov ne vodiš do drugih psov ampak, če že hočeš delat neko socializacijo, imaš problematičnega psa stran od drugih in počakaš, da sam poskuša vzpostaviti kontakt. In odvisno od vedenja problematičnega psa kontakt dovoliš ali pa ne. Pa še to na varnem mestu, kjer ni vsepovsod polno majhnih otrok.
Lanabela,
mogoče si vse skupaj preveč pretirano predstavljaš. v LJ imate (ne vem sicer ali si iz LJ) verjetno polna otroška igrišča, majhne nabasane prostore... ne vem... tukaj pri nas je ogromen prostor, najprej prostor z igrali za manjše otroke, potem asvaltirano košarkaško igrišče in še naprej ''fuzbal'' prostor (tam sem bila), še naprej odbojka in razprostrana travniška planjava. jaz sredi igrišča nisem stala. niti nisem nikogar ogrožala  Angry


 ta otrok SAM sprehaja to psico čez to igrišče, vendar se do sedaj od blizu še nismo srečali.
Res ne vem kaj sem jaz kriva pri tem, da sem fantka, ki vodi to psico tako ali tako na ta igrišča, povabila v pasje srečanje. Konec koncev bi se slej kot prej nekje srečali. Je pa res da bi v tem primeru zavrnila stike med psi in bila v pripravljenosti Roll Eyes sem že imela situacijo, ko se je pes spulil iz rok in zakadil v mojega. takrat sem enostavno prijela tistega psa, svojega pa seveda ''neodgovorno'' spustila z rok. vse drugo se meni zdi nespametno! v moji situaciji.
ali pa da bi se zaradi enega psa umaknila z igrišč mi pa še na misel ne pride!
še vedno ne vem od kdaj sem odgovorna za tuje otroke in od kdaj je moje poslanstvo hoditi podučevati starše kakšnega psa imajo?! danes je mali spet sam sprehajal psico. moram k njim domov solit pamet, da tako ni pametno?
če bo pizdarija, kaj je moja krivda? v moji prisotnosti sigurno ne bo!

Opažam, da ste postali hudo nestrpni. Enkrat sem že spraševala kje za vra*a se sprehajate, da prihaja do takšnih napadov psov ipd...

Citat
lastnik tega podivjanega, renčečega psa vztraja na stiku s tvojim psom v smislu, saj se bo navadil, samo povohati mora, da se spoznata, potem se bo pa umiril.
Tudi če je pes pri prvem stiku ves grebenast in opozarjujoč se lahko situacijo toliko adaptira, da se prenašata odvezana drug mimo drugega. to so moje izkušnje med tujimi psi.

priznam pa v svoji nespametni glavi, da z vsako tako stvarjo dobim nove izkušnje Roll Eyes
imam kolegico, katere maltežanka podivjano laja in se zaganja. pa sem se šla z njo ''hecat''. mi kdo pove zakaj se ni pri meni podivjano zaganjala?
izkušnje, dragi moji, to je moja slabost sram
Verjetno se vsi, ki hodite na kakšne množične pasje ''shode'' zavedate, da popolne harmonije ni. Da bi se vsi razumeli, mahali z repom, se igrali z vsakim in se navdušeno podrejali?! ah, kje pa...
Na žalost ponavadi nasankajo ravno tisti ta pridni psi, ki bi se vsakemu umaknili in se niti ne branijo ob napadu Tongue
verjetno vas večina tudi ne skače v luft, če kateri pes zarenči (npr. psice znajo velikokrat zagrozit samcu pa verjetno nihče ne pada okol).
Mi pa gre na živce to, da se npr. na kakšnem pasjem srečanju pusti maltretiranje v smislu podrejanja, naskakovanja, zapikovanja...
Se spomnim, ko sem bila z Maikom v LJ v nekem parku, ko je mali pekinezer non stop lazil za njim in ga naskakoval, sem bila hudo jezna...

pa če povem še kakšno štorijo...v ulici imamo filo, ki grozno laja na mimoidoče in bi se verjetno s sosedovim berncom pobila... ko grem jaz mimo filo počoham in se tudi dogaja, da malega Maika dvignem in porinem pred nos Grin če bi mu fila odgroznil glavo bi bila seveda moja krivda. Ker pa imam Maika neizmerno rada in bi se mi zmešalo, da se mu kaj zgodi to naredim, ker sem prepričana, da ne bo nič slabega.
Sedaj si pa realno predstavljate, da se nekdo z majhnim psom tej fili na veliko izogiba, gre na drugo stran ceste, pospeši korak... jaz bi se na njegovem mestu bala za svojega psa v primeru, da je fila izven ograde...uf, to bi imel pes zabavo Tongue sploh pa fila Roll Eyes

moje mnenje je, da se napad psa lahko porazno konča od neprisebnosti in napačnih reakcij dvonožnikov.

Lanabela, še kakšnega tvojega mnenja bom vesela Smiley
npr. da se dva psa sklofata in sta oba odvezana. kaj v tem primeru?

lp

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1851 : ponedeljek, 28.07.2008 : 13:05:58 »

Citat
sicer ni bil napad, ne dvomim pa v pravo klanje, če bi pes ušel nadzoru...

Jaz pa kot jaz, sem predlagala, naj psičko pripeljejo na igrišče (optimist sem upala na pasjo igro...

Psička je bila namreč hudo dominantna, upam si izustiti agresivna....

Psico sem počasi približevala vsakem psu posebej, a glej ga zlomka..

Potem sva z ninočko na povodcih ''sprobali'' še njenega psa...

ob takšnih štorijah se resno zamislim kako lepo je socializiran moj trop (in ob enem trkam Wink ), ker je bila tam gruća otrok, pa malo starejših ''košarkarjev'', pa odvezan pes v bližini... Roll Eyes


Kakor si napisala, tako sem odgovorila. Jaz nisem prav nič nestrpna in mi dol visi, kaj počenjajo drugi s svojimi psi. Me ne moti. Tudi me ne moti spuščanje psov na igriščih, čeprav se tega tod okoli žal že zelo dolgo ne sme. Samo povedala sem, da je tako ravnanje nevarno in nepravilno. Če bi jaz kot vodja tečaja na pasjem vadbišču naredila takšno oslarijo in bi kakšen od cuckov staknil "psihično travmo" ali celi čisto pravo luknjico, bi me lahko njegov lastnik obral do kosti, če bi bil dost žleht in bi imel dobrega odvetnika. Kaj šele, če bi se kakšen otročiček ustrašil.
Samo toliko.

Ne boš verjela, na večini pasjih shodov, kjer se srečujejo socializirani psi, je kar precejšnja harmonija. po kakšni agility tekmi recimo ni nobena redkost videti 20 ali še več spuščenih psov, ki lovijo en sam predmet, in ga tistemu, ki ga ujame  niti ne skušajo vzeti. tisti, ki se hočejo igrati se igrajo, tistih, ki se jim ne ljubi nihče ne sili in če se kateri že kar iz navade sam od sebe ne meče na hrbet, se tudi podrejanja ne vidi prav veliko.

Kaj storiti, če se odvezana psa sklofata? Odvisno od tega, kako velika sta in kako se sklofata. Če sta psa približno enako močna in gre le  za malo bolj poudarjene grožnje, je najbolje, da jo lastnika čimhitreje odneseta vsak na svojo stran. Če se pa orenk primeta, se jih da pa narazen, ane. najbolj elegantno je prijeti zgornega za kožo na vratu in rep, ga dvigniti da spusti ter ga treščiti ob tla. Potem pa še taspodnjega, če se ne neha sam od sebe repenčiti. Ker pa se tega večina ne upa, pa tudi dejansko jo lahko kdo skupi, če ni dovolj previden, se velja poslužiti priročnih sredstev: lahko poskusiš med psa zapeljati kolo, lahko vržeš nanju deko ali bundo, če sta bolj majhna, če pa imaš to srečo, da imaš pri roki kis, pa ga poliješ pretepačema po gobcih in očeh si pa sploh genij.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1852 : ponedeljek, 28.07.2008 : 15:59:33 »

Ne boš verjela, na večini pasjih shodov, kjer se srečujejo socializirani psi, je kar precejšnja harmonija. po kakšni agility tekmi recimo ni nobena redkost videti 20 ali še več spuščenih psov, ki lovijo en sam predmet, in ga tistemu, ki ga ujame niti ne skušajo vzeti. tisti, ki se hočejo igrati se igrajo, tistih, ki se jim ne ljubi nihče ne sili in če se kateri že kar iz navade sam od sebe ne meče na hrbet, se tudi podrejanja ne vidi prav veliko.
joj, pa saj nisem od včeraj...
jasno, da JE harmonija (kako bi drugače sploh organizirali pasja srečanja, teke s psi in ostale dejavnosti, kjer je množica psov Roll Eyes ), jasno pa je tudi, da pride do nesporazumov.
Dvomim, da nekdo, ki redno hodi na pasje ''shode'' še ni videl nesporazuma med psi...
Npr. pri reševanju se mi je na zadnji vaji zgodilo, da smo poslali pse v gozd (po 2 psa na vsako stran poti) in glej ga zlomka, pes na moji desni strani se je zapodil v Tayosa takoj ko je bil odvezan. Na srečo je ''samo'' nadrejal, ni napadel, ampak meni je bilo že to preveč Angry Roll Eyes

Za dva odvezana psa pa hvala za izčrpno poročilo, vendar glede na to, da sem tudi že vlekla narazen dogo in šarplaninca Tongue imam nekaj prakse Roll Eyes, mislila sem bolj s pravnega vidika, npr. če se sklofata in eden faše ugriz. oba spuščena- torej ali lahko tisti z ugriznjenim psom zahteva kakršnokoli odškodnino?!

lp Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1853 : ponedeljek, 28.07.2008 : 16:28:28 »

Oprosti, ampak glede na tvoje pisanje, zlasti tisto prvo, bi človek res rekel, da si od včeraj. Pa daj priznaj, da si naredila bedarijo, saj jih vsi delamo, a ne.  Ali pa si napihnila neko malenkost, zdaj ti je pa žal.

Pri reševanju je pa treba precej paziti - se zgodi, da se stepejo za igrače ali pa se sklofajo, ko več psov najde istega markerja. Meni se je celo zgodilo, da se je v mojo psico, ki je hodila na poleg zakadila psica, ki je v vrsti ležala na prostoru. In jo pošteno čopnila. Brez najmanjšega povoda. Ja pa kaj potem. Pač tista kuzla ne mara belih.

Kar se tiče pravnega vidika pa pojma nimam. Lahko samo ugibam, da se morata lastnika sama zmeniti. Če ne, morata najprej oba plačati kazen za spuščene pse. Ruševinarji so pa tako ali tako zavarovani za škodo, ki jo naredijo. Meni še ni bilo treba nikomur nič plačati in tudi od nikogar še nisem zahtevala nobene odškodnine.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1854 : ponedeljek, 28.07.2008 : 18:50:05 »

Oprosti, ampak glede na tvoje pisanje, zlasti tisto prvo, bi človek res rekel, da si od včeraj. Pa daj priznaj, da si naredila bedarijo, saj jih vsi delamo, a ne.  Ali pa si napihnila neko malenkost, zdaj ti je pa žal.
ne vidim razloga po priznanju, niti obžalovanju Angry

lp
Logiran
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #1855 : ponedeljek, 28.07.2008 : 20:07:22 »

Nisem prebrala vseh strani, zato imam eno vprašanje. Namreč doma imam 2 psa. Tavelik ( leonberžan ) je vedno privezan takrat ko ni v pesjaku ( nimamo še ograje doma, in ga imamo privezanega na terasi, tako da se lahko normalno giblje in vse ). Včeraj proti večeru, ko se je shladilo je bil privezan na terasi in je na našo tereso( imamo tako da je 1 stopnička in teresa pred vhodnimi vrati) prišel sosedov mešanec srednje rasti(je skoz odvezan in se sprehaja od hiše do hiše in napada vse kar vidi) in napadel našega Lona. Lon se je nekaj časa še odmikal nato pa se je začel braniti. Sosedov pes je dobil nekak ugrizov našega psa, prav tako Lon. Danes zjutraj pa so prišli do nas lastniki tega psa in zahtevajo denar za stroške veterinarja, če ne damo nas tožijo. Sedaj me pa zanima sledeče- a smo dolžni mi poravnati stroške in ali lahko sosedi dobijo tožbo, glede na to da je bil njihov pes spuščen in je na našo teraso prišel napasti Lona, ki je bil privezan in ker se je moj pes le branil?  Undecided

Lp, Nastya
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1856 : ponedeljek, 28.07.2008 : 20:12:05 »

Ne niste dolžni ničesar. V bistvu so vam oni dolžni, ker je bil vaš pes privezan, njihov pa spuščen in še na vaši posesti.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1857 : ponedeljek, 28.07.2008 : 21:19:42 »

Oni so krivi in bi morali najprej plačat kazen, ker je bil njihov odvezan in pol še še stroške pa še kaj zraven, če bi jih tožili.

Po moje samo poskušajo, če bi kaj dobili. Verjetno so jim nekateri že častli lastni idiotizem.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1858 : ponedeljek, 28.07.2008 : 21:33:34 »

Ne niste dolžni ničesar. V bistvu so vam oni dolžni, ker je bil vaš pes privezan, njihov pa spuščen in še na vaši posesti.
podpis
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1859 : torek, 29.07.2008 : 10:02:05 »

Hmmm... tega leonberžana pa večkrat srečam, ko grem mimo njegove hiše ali pa zunaj in še nikoli naju z Rokijem ni niti grdo pogledal, kaj šele oblajal. Vi kar vztrajajte, ker niste nič krivi...Mislim ej. Še dobro, da so tiste nemške doge čez za ograjo, ker si ne predstavljam, kako bi sosedov pes preživel, če bi uletel med 3 velike doge.  Roll Eyes   Neodgovorni sosedi...spet ista zgodba... 
Logiran
Strani: 1 ... 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines