mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 10:39:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 254275 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1800 : ponedeljek, 30.06.2008 : 18:13:19 »

Ja vem, samo če bi bil na povodcu na primer, potem bi ga z lahkoto potegnila k sebi in rešila.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1801 : ponedeljek, 30.06.2008 : 23:11:22 »

Ja vem, samo če bi bil na povodcu na primer, potem bi ga z lahkoto potegnila k sebi in rešila.

Ni nujno. Mojega sem s telesom branila, pa mi ga je pes iztrgal iz rok.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #1802 : torek, 01.07.2008 : 20:35:34 »

jaz sem bila pa ob napadu potepuškega ala nemškega ovčarja na mojega malega šica tko šokirana, da nisem mogla narest popolnoma nič drugega kot kričat ko norc, ampak res dobesedno, še zdaj me zmrazi, ko se spomnim, pa je preteklo že res veliko vode od takrat..... Enostavno sem okamenela, samo usta so mi še delala. Pa še to se prav dobro spomnim - je eden od "gledalcev" komentiral "a se je teli zmešalo a kaj" - prav malo mu je bilo mar, kaj se je dogajalo. Ali mu je bilo celo žal, da ni bilo bolj krvavo, kaj pa vem, eni ljudje so ene čudne spake....
Logiran
Ateja
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #1803 : torek, 08.07.2008 : 13:44:00 »

Živjo, sem nova na tem forumu in na netu nisem nikjer zasledila teme o tem, da bi pes napadel psa...so teme kot naprimer pes napadel žensko.... Tako da me zanima če se vam je kdaj kej takega zgodilo! Meni se na žalost je...nemški ovčar je prišel na naše dvorišče, ter napadel mojega psa pasme yorki.. na srečo smo jo hitro odpeljali k viterinarju, kjer so jo urgentno operirali...zlomljeno ima plečno kost in poškodovane mišice... 
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1804 : torek, 08.07.2008 : 14:08:45 »

A veš čigav je nemški ovčar? Če veš, potem se da ukrepat.
Upam, da bo z yorkijem vse OK.
Logiran
Ateja
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #1805 : torek, 08.07.2008 : 14:42:01 »

Ja vem čigav je pes, sem ga tudi prijavila na policijo, on tudi ve kaj se je zgodilo, vendar mu je čisto vseeno, njegov pes se še vedno prosto sprehaja povsod... pravi, da ne bo plačal stroškov zdravljenja... Tako da bom to morala urediti po sodni poti.
Jst tut upam, v petek imava spet kontrolo...upam da bo do morja vse vredu!

Hvala!
Logiran
bibsy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 142


« Odgovor #1806 : torek, 08.07.2008 : 17:05:22 »

Ja sodna pot je pol edina, poleg tega mu pa še policija mislm, da lahko kazen da, ker je pes prosto po prešernu okol.
Logiran
Ateja
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #1807 : torek, 08.07.2008 : 18:07:56 »

Ja, sj kazn je ze dobu! Sam če jo bo plačov....
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #1808 : torek, 08.07.2008 : 18:15:39 »

Če je dobil plačilni nalog za poravnat, ga bo moral plačati. Tako ali pa drugače. Če ne sam od sebe, pa se mu lahko obesijo na plačo, mu kaj zarubijo...  Tongue
Logiran
Ateja
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #1809 : torek, 08.07.2008 : 18:46:06 »

Upam....

sedaj pa imam podoben primer kot Tafil oz. njena prijateljica.... in sicer moj pes je bil spuščen vendar je bil na našem dvorišču, ki ga imamo delno ugrajenga... in je od soseda pes prišel na naše dvorišče in ga napadel... jst napada nisem videla, sem samo slišala cviljenje in priletela ter videla kako ima nemški ovčar našega psa v gobcu, dobr da ga je spustu in da sem jo hitro vzela k sebi. Soseda sta vse to videla in mi povedala da ja nemški ovčar napadel našega...tako vse lepo in  prav...

Sem šla do lastnika in mu vse povedala kaj se je zgodila, on je reku da ima psa zavarovanga tako da ne bi bilo panike glede stroškov! Nasledni dan sem sla spet do njega in ga ponovno vprašala če ima zavarovanega in mi je reku da ni 100%. Tako sem  mu dala en teden časa da se pozanima in vse uredi...ko sem ga klicala je reku da nima zavarovanega in me je prosu če bi lohka prilagodila račune, da bi on psa zavaroval ....ter da bi rekla kakor da se bo to šele zgodilo... upam da me razumeta.
Vendar sem mu rekla da je to zavarovalniška goljufija in da če je to tko enostavno naj se on zmeni z zavarovalnico da mu naredijo kakor da ima psa že zavarovanega...... s tem se on seveda ni strinjal in grdo rekel da stroškov ne bo poravnal saj kot prvo je naš pes (yorki)  napadel prvi!!!!!!!! in tukej je bil drugi del zgodbe, zgleda da se je s sosedom zmenil  in sta preredila zgodbo.....

Sedaj ne vem kaj naj naredim... kaj če bo sosed lagav na sodišču, čes da je naš pes napadel nemškega ovčarje....

Pač poznam svojega psa in vem da ne bi naredil nobenemu nič žalega....ona ima vse pse rada, tako velike kot male ...vse bi cele polubčkala..... za tistega pa vem da je pred dnevi razstrgal mačko...

Prosim za pomoč...vem da sem velik napisala...upam da boste znali razbrati kaj  vam hočem povedati!

Hvala
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1810 : torek, 08.07.2008 : 18:57:14 »

in sicer moj pes je bil spuščen vendar je bil na našem dvorišču, ki ga imamo delno ugrajenga... in je od soseda pes prišel na naše dvorišče in ga napadel... jst napada nisem videla, sem samo slišala cviljenje in priletela...

Torej pes ni bil pod nadzorom, ne?

saj kot prvo je naš pes (yorki)  napadel prvi!!!!!!!!

Beri zgoraj: Si ziher, da ni oz. kako si lahko (če si) ziher, glede na to, da te ni bilo zraven?

Torej pes ni bil pod nadzorom, ne?

Pač poznam svojega psa in vem da ne bi naredil nobenemu nič žalega....ona ima vse pse rada, tako velike kot male ...vse bi cele polubčkala..... za tistega pa vem da je pred dnevi razstrgal mačko...

Ne zanašaj se na to.

Te ne napadam, samo dejstvo pa je, da pes ni bil pod nadzorom. In kot lastnica večjega psa vem, kako zgleda, ko manjši pes skoči v večjega, pa se vsem zdi, da je ob primeru protireakcije itak kriv večji. MI, LJUDJE merimo moč in nevarnost glede na velikost. Pri psih pa je eno ta isto - velikost ne igra vloge. Torej, si prepričan/a oz. lahko z gotovostjo trdiš dvoje:
1. tvoj pes je bil pod nadzorom
2. zagotovo ni napadel prvi
Samo to me zanima.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1811 : torek, 08.07.2008 : 20:19:30 »

Prov ena figa ali je bil pod nadzorom ali ne. Sosedov pes na tujem dvorišču nima kaj početi. Prev eno figo je važno, če je jorki napadel prvi - ker na svojem dvorišču tujega psa menda lahko. Če je pa sosed videl, da je tvoj skakal po pločniku ali se odpravil malo k sosedom in jo je skupil, potem pa seveda z odškodnino ne bo nič.
Logiran
Ateja
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #1812 : torek, 08.07.2008 : 20:26:10 »

Živjo, sj te čist razumem in štekam.

Sama se zavedam, da bi mogla imeti psa privezanega saj ponavadi ga imam....sam nisem povedala oz napisala celega ozadja....Zato sm se tudi pozanimala pri odvetniku kako je glede tega, da tudi jst nisem imela privezanega psa..... ČAKAM ODGOVOR!


Ok, kje sem ostala... v bistvu je bilo tako, da sem prisla za vikend k mamici in njenemu prijatelju na obisk... Jst živim na Gorenjskem, mami pa v Ljubljani - Ig.... in ko sem prisla vn iz avta sem psa spustila da je sel z mano za hišo, tm smo 10min klepetali na kar sem zaslišala cviljenje... 100% sem da je tisti pes napadel našega...saj je že drugi sosed 2 tedna prej umenil, da bi ga ta pes napadel....

In že to mi je bilo sumljivo, če je to res, da je moj pes napadel prvi, zakaj mi niso tega takoj rekli, saj sem bila tm 3 dni in živimo vsi blizu hiša zravn hiše... Zakaj svojega psa ni peljal k viterinarju če ga je moj pes ugriznil  in tako naprej... Šele takrat je to omenil ko je zvedel da nima psa zavarovanega - to se pravi po 7 dneh...

Jst se zavedam da tudi mali psi napadajo prvi, ter da so nakateri bolj agresivni kot veliki.... Npr. moj pes ima rad vse živali, je socializiran pes... druži se z drugimi psi, veliki in mali...nasplošno.... Tisti pes pa je v življenju videl samo 2 psa... sam to v bistvu ni pomembno če bom šla na sodišče....

Pomembn je da se jst pri odvetniku pozanimam če imam kaj možnosti da dobim.... če ne....ne bom šla v  tožbo... sj sm že sedaj zapravila celo goro denarja...

Jst sem sam mal povprašala na forumu če je imel kdo podobno situacijo..100% odgovora mi pa nobeden ne more dati, kar se tud zavedam...

Logiran
Ateja
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #1813 : torek, 08.07.2008 : 20:28:04 »

Za Lanabela

Sj jst sm tut to slišala da pes lohka na svojem dela kar želi.... Moj pes ni šel nikamor, bil je na našem oz. maminem dvorišču ...cirka 10m stran od mene.... vendar se je to zgodila glih pred hišo in nisem imela vpogleda tja.....
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1814 : torek, 08.07.2008 : 22:26:17 »

v bistvu je bilo tako, da sem prisla za vikend k mamici in njenemu prijatelju na obisk... Jst živim na Gorenjskem, mami pa v Ljubljani - Ig.... in ko sem prisla vn iz avta sem psa spustila da je sel z mano za hišo, tm smo 10min klepetali na kar sem zaslišala cviljenje...

Moj pes ni šel nikamor, bil je na našem oz. maminem dvorišču ...cirka 10m stran od mene.... vendar se je to zgodila glih pred hišo in nisem imela vpogleda tja.....

Kje je bil torej pes, kje si bila ti in kaj (očitno nič, glede na napisano) si oz. nisi videla?
Pa te ne obsojam, samo če se boš šla tožarit, boš taka protislovja pač morala objasnit.
Logiran
Strani: 1 ... 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines