mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 10:41:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 254276 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #1740 : ponedeljek, 15.01.2007 : 22:05:21 »

Danes okoli 13h sem svojo kuzlo (bokserka stara 10 mesecev) peljal lulat.
Soseda, penzionistka stara okoli 65let ima labradorko staro kakih 8 let. Psica je izredno velika in močna, lastnice ne uboga in je niti fizično ne obvlada.
Zgodilo se je sledeče: Ko je aja opravila svoje zadeve in sva se že vračala domov, je soseda hotela na sprehod s svojim psom. Psico je spustila (Še vedno mi ni jasno zakaj hudiča jo je soseda spustila in je ni imela na povodcu, saj ve da je njena psica sovražna do moje)
No v glavnem, ko je labradorka zagledala ajo je začela šprintat proti nama, zraven je renčala in gledala ajo.
Aja itak (budala mala) je mislila, da se bo igrala, in je začela z ritjo migat...
No končalo se je tako, da sem labradorko, ko je prilaufala do naju, z vso močjo brcnil v trebuh tako, da jo je spodneslo in je podrla ajo in sta ob padle po tleh. Labradorka pa še kr ni hotela nehat, spet se je zagnala proti nama in takrat sem jo brcnil z vso močjo v glavo nekje v predelu glave in vrata. Psina je spoznala, da ne bo malce, zato je šla par metrov stran od naju, kjer je začela na polno kozlat in pol je še skupi padla... 
 z labradorko je verjetno vse v redu, vsaj pobrala se je...
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #1741 : ponedeljek, 15.01.2007 : 22:14:18 »

uff... groza in strah Smiley
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1742 : ponedeljek, 15.01.2007 : 22:25:35 »

Kakšen komentar pa je imela lastnica? Angry
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #1743 : sreda, 17.01.2007 : 16:10:01 »

Hej, malo prej naju z Atosom(irski terier) nekako napadel pes. Atos je vedno na povodcu, razen v zavarovahin območjih- ograjena posest. Torej tuj pes se je začel zaganjati v naju in postal agresiven. Bil je spuščen, ko sem porosila lastnico, če ga lahko prime in pripne, da se midva odmakneva, je rekla da ga ne more, saj bi jo ugriznil- torej ga več kot očitno ne obvlada. Zanima me ali je lahko takšen pes dspuščen in ali je to kaznivo, ter ali lahko v takem primeru pokličem policijo. Preuj omenjeni pes je že večkrat naredil podobno. takšen pes po moje sploh ne bi smel bit spuščen, če ga lastnik ne zna obvladat. zaganja se prav tako v kolesarje in avtomobile, sploh si ne upam pomislit, da bi mimo prišla kakšna mamica z vozičkom. Upam da mi lahko kdo pomaga in poda kakšen pravni nasvet.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1744 : sreda, 17.01.2007 : 16:12:20 »

Seveda lahko! Lahko tudi zdaj pokličeš Policijo, še posebej, če veš od kod sta (pes in lastnica). Pes ne sme bit spuščen, še manj pa sme napadati kogarkoli. Kje pa je bilo to?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1745 : sreda, 17.01.2007 : 16:17:42 »

Pa sta vidva s psom okej? Je kaj poškodovan? Kako se je pa potem tisti pes umiril?
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #1746 : sreda, 17.01.2007 : 18:04:53 »

Ja zgodil se je na enem travniku, k gremo vsi okoliški lastniki psov na potrebo... Ampak nobeden nima spuščenega psa, če ga ne obvlada!!!!! Razen tega cucka, k je že tko al tko psihopat! Ja z mojim in z mano je vse ok, ampak jezna sm pa za p*******! Nč se ni umiril, jst sm šla , in una je tekla za svojim k je še v njo laju... Pa je rekla, da more bit pes spuščen, ker se ji kr smili drgač. Ja pa pejd z njem na doooooolgi sprehod pa bo! Pol si pa upa rečt, da je moj bogi, k ga mam skoz na povodcu, mogoče je res na povodcu, vendar mu v 3 kratkih in 2 dolgih sprehodih nč ne manjka. Plus tega sta dolga sprehoda popestrena z druženjem z drugimi psi.
Gre pa za znanega psa in lastnico, ki sm ji danes tud povedala, da preden se kupi psa se je potrebno pozanimat vsaj malo o zakonodaji... poleg tega se ta cucek zaganja v avtomobile in kolesa , mislim da samo čakajo, da se bo mimo pripeljal kakšen otroški voziček...
Pa je res 100% upravičeno, da lahko zakonsko ukrepam, hočem bit 100% prepričana, kr pes se je pes zaganjal v naju ni "neposredno" napadel. Vendar bi pri mladen psu to zagotovo povzročilo psihične težave...  Hvala za vsak odgovor!!!!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1747 : sreda, 17.01.2007 : 18:21:40 »

100%
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1748 : sreda, 17.01.2007 : 18:59:35 »

Ne samo 100% ampak 120%. Prijavi.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1749 : sreda, 17.01.2007 : 19:01:40 »

Te pa dobronamerno opozarjam, da se zna zgodit, da boš mogla bit kar vztajna in tečna na policiji.
Logiran
shana
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1750 : petek, 02.02.2007 : 13:14:51 »

Pozdravljeni!

Včeraj zvečer sem se s svojim pasjim ljubljenčkom sprehajala po travniku nasproti hiše. Bilo je proti 8 uri zvečer. Iz polmraka je od še zdaj ne vem kje pridrvel star nemški ovčar. Najprej je podrl mene nato pa napedel našo mlado nemško ovčarko Shano. Nevem koliko časa zdelo se mi je celo večnost je grizel in renčal na našo psičko.
Poškodoval in zgrizel ji je levo prednjo tačko. Ker je bilo vse tako grozno in bliskovito se ne spomnim koliko časa je vse skupaj trajalo.
Od nekje je prišel lastnik psa, ki naju je neapadel, rekel ni nobene besede, jaz pa sem seveda v navalu panike, skupaj s psičkom stekja stran.

Sedaj ne vem kaj naj naredim, Psička ima čisto pogriženo tačko, mislim da je najbolje da jo peljem k veterinarju. Kaj pa naj storim z lastniko tega psa. Pes je očitno nevaren, naslednjič lahko napde kakšnega otroka, drugega psa, starejšega občana,...
Kam naj se obrnem in kako naj ravnam.
Ima kdo podobno izkušnjo?

Lp,
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1751 : petek, 02.02.2007 : 14:07:29 »

Ja, jaz: http://www.harpseals.org/e-store/proddetail.php?prod=STSBD

Najprej:
- ali poznaš lastnika psa?
- ali si tudi ti poškodovana?
- ali je bila tvoja psička na povodcu?
- takoj pokliči Policijo in prijavi napad! Amapak res takoj.
- takoj pelji svojo psičko k veterinarju, naj jo komplet pregleda in napiše veterinarsko poročilo

Najprej me zanimajo odgovori, pa potem napišem še naprej Wink Upam, da s kosmatinko ni prehudo.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1752 : petek, 02.02.2007 : 14:41:46 »

Shana, najprej vprašanje: kako da nisi že peljala psičke k veterinarju, če ima pogriženo tačko? Mislim, da je najboljše da to narediš čim prej, saj včasih poškodbe ne izgledajo tako hude, kot v resnici so.
Glede napada pa takole: tudi če ne poznaš lastnika, PRIJAVI NA POLICIJO, vloži se lahko kazenska ovadba proti neznanemu storilcu, oziroma ti kar priporočam to varianto, saj je tako več možnosti, da boš uspela. Za daljšo razlago žal nimam časa, na kratko če vložiš kaz prijavo proti neznanemu storilcu se mora raziskati tudi to - identifikacija storilca, drugače pa se samo preveri osumljeni in zadeva lahko pade v vodo če ni dovolj dokazov. Malo se pozanimaj, če je slučajno kdo kaj slišal, videl tako da dobiš priče. To velja za vse primere napadov psov, pa če napadejo človeka ali psa. In še to, noben pes ne sme biti več spuščen, sploh pa ne tak, katerega lastnik ne obvlada. Res je nevarno posredovati če se psi stepejo saj jih lahko fašeš še sam.
Toliko na kratko, delo kliče, vprašanja so dobrodošla, če bom lahko kakšno pametno povedala jo bom čim bom spet z vami.
Ne oklevajte, vsako tako zadevo prijavite, policisti se morajo in se bodo odzvali, samo ne ostajati tiho! Take ljudi je treba spravit s ceste, ne pa psov!
Srečno!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1753 : petek, 02.02.2007 : 15:03:26 »

Opala, prejle sem dala napačen link  Huh Tale bo pravi: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7782.0.html
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1754 : sobota, 26.04.2008 : 18:28:25 »

Mam v spominu, da sem dolzna se en odgovor, pa ne vem v kateri temi je vprasanje, zato bom napisala kar sem. Pa upam, da oseba, ki je pred leti sprasevala, se bere forum. Se pa ne spomnim kdo je to bil, itak. Tongue

No, nevemkdo me je nevemkdaj vprasal nekaj v stilu "kaj bi storila, ce bi tvoj pes napadel drugega psa oz. "kaj bi storila, ce bi se tvoji psi med sabo sklofali". Neki v tem stilu.

Zdaj, ko imam vec kot enega cucka, lahko odgovorim, da jih zagotovo ne bi pospricala s pepper sprejem (pac una zadeva, ki se kupi v stacuni) kot to sicer storim z zoprnimi neznanimi psi, definitivno bi pa padle klofute.

Pojma nimam kako mi je zdaj to na pamet padlo, pa sem rajsi napisala preden spet pozabim. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines