mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 11:09:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 254288 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #1680 : torek, 03.10.2006 : 20:32:48 »

Saj je imela nasa forumovka celo stalo z takim psom,ki je sel nanjo,ko je zavarovala svojega psa. Sad
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #1681 : torek, 03.10.2006 : 21:35:57 »

Tudi jaz sem že pokasirala, ko sem svojga dvignila.In še vedno ga bom dvigovala, čeprav se zavedam da delam napako.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1682 : sreda, 04.10.2006 : 20:01:53 »

Kot sem že napisala, je meni doslej situacije uspelo rešiti tako, da sem pustila svojo (majhno) psičko na tleh, se še pravočasno postavila vmes med njo in bližajočo besno zverjo (vsakič sem jo videla že, ko se je pognala v dir proti nama) in začela kričati, mahati, grdo gledati, se delati da mečem kamen. Zver se je k sreči vsakič ustavila, zmedeno mencala, me renče probala obiti, pa sem se vneto postavljala vmes, nazadnje pa si je premislila, se obrnila in odšla nazaj k svoji "vodnici", ki se je na pločniku na drugi strani ulice delala, kot da zveri ne pozna.

Se mi zdi, da lahko napad na ta način preprečiš, če ga opaziš v zgodnji fazi, ko besna zver začenja groziti in ni še vsa "napaljena" oziroma ni še vsa v nagonu. V pozni fazi... hja, imam sprej in upam, da mi ga ne bo treba uporabiti. Imam ga pa vseeno.

Ob prvem srečanju s to isto zverjo sem imela svojo psičko v naročju. Zver je renče skočila v naju, toda takrat je bila njena "vodnica" tik ob njej in ji jo je uspelo obvladat, ob obveznem seveda "sej ne bo nič". Od takrat svoje psičke ne dvigujem, ampak ravnam, kot sem opisala, saj bi drugače kasirala jaz, potem pa verjetno še moja psička.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1683 : četrtek, 05.10.2006 : 08:09:55 »

Kako pa reagirajo lastniki? Se potem opravicijo? Jaz se ne spomnim, da bi se meni kdaj kdo. O, lazem, se je ena punca, ampak tistega skorajda ne stejem, ker njen ni problematicen in srecanja sploh niso bila problem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #1684 : četrtek, 05.10.2006 : 08:59:49 »

Nam se ni še nihče nikoli opravičil, vsi pa povejo da njihov pes pa ja ne bo nič. Mi imamo konstantne 'napade' mladega dalmatinca, ki nikoli ni na povodcu in očitno zelo črti Lino (ki je na povodcu). Njegovemu lastniku se to do sedaj ni zdelo nič hudega (pes je star ca 8 mesecev in se zelo agresivno obnaša do moje psičke), no sedaj, ko je moj fant zagrozil da bo najprej zbrcal psa potem pa še njega, se nas izogibata. Povedal mu je tudi da ni poanta v brcanju psa, da bi si to zaslužil samo lastnik, ampak ko bo treba braniti Lino pač ne bo več zbiral sredstev in plašil psa ter lastnika lepo prosil naj ga ima na povodcu (smo pa skoraj sosedi tako da se srečujemo velikokrat). Ne vem pa kako se bo končalo ko bom jaz enkrat sama - verjetno tako kot je opisala Kalsang - kriljenje z rokami in vpitjem.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1685 : četrtek, 05.10.2006 : 10:07:36 »

Opravičili? Pa kaj še...  Sad

Ponavadi slišim, "sej ne bo nič" - enkrat celo, ko je zver že visela na vratu mojega psa  Huh

enkrat celo "gospa, ja kaj ste pa tako živčna" - renčeča zver na dolgem fleksiju mene in moje psice ni spustila s ceste na pločnik...  Huh Huh Huh

najbolj kronska je pa bila "ja, sej je vaša našga napadla..." - za tole je pa škoda komentarja...  Shocked Grin

Opravičila še nikoli, ampak res nikoli!  Angry
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1686 : četrtek, 05.10.2006 : 12:06:36 »

Nikoli se ni še nihče opravičil. Eden je rekel, da njegov pes ne mara samcev. Drugi so pretepli svojega psa in brez besed odšli  Angry.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #1687 : četrtek, 05.10.2006 : 17:49:59 »

Meni se tudi ni še nihče opravičil.
Aja, eden se mi pa je, imel je rottko ki ni bila nikoli na povodcu in še pomirjevala ji je moral dajati vsak dan.Bila je res žleht.Ampak takrat je bila na fleksiju, jaz sem svojega dvignila in se obrnila proti ograji ona pa name jaz sem se obrnila in še enkrat je skočila in je zagrizla v mojo roko, šele potem jo je pijani lastnik potegnil. Angry Jaz sem se ustrašla ko sem vidla da mi kri teče in sem psa dala v naročje prijatelju, potem sem pa začela upit kreten, debil,..Mu pokažem roko, da vidi kaj mi je njegova psica naredila in on saj ni nič hudega, daj da malo popiham, kot da sem dete staro 2 leti, smrdel je pa po alkotu, da če bi imela vžigalnik in bi ga prižgala bi eksplodiral.
Rekla sem mu da ga bom tožila on pa, prosim ne saj mam že tako al pa tako dost problemov.Roko sem imela tako otečeno kot da bi imela tri roke skupaj.No vsaj opraviču se mi je čeprav opravičila nisem sprejela.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #1688 : nedelja, 22.10.2006 : 10:48:25 »

Nikoli se ni še nihče opravičil. Eden je rekel, da njegov pes ne mara samcev. Drugi so pretepli svojega psa in brez besed odšli  Angry.
Grin Grin Grin
opravičila, hja Undecided
jaz sem enkrat skoraj pokasirala (fizično) od nekega tipa, čigar spuščen pes se je zagnal v mojega 2 meseca starega privezanega mladiča....... napadalca sem pošteno brcnila in bila pripravljena na nadaljevanje Roll Eyes, pa se je očitno lastnik malce ustrašil za svojega napadalca Grin Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1689 : sreda, 15.11.2006 : 15:09:27 »

Ja, nažalost spet nov incident v medijah

MB - včeraj http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20061115_3084163.php

Logiran

drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #1690 : sreda, 15.11.2006 : 19:33:18 »

Sem prebrala tudi komentarje v drugih medijih ter na ttx, najverjetneje pa bo objava tudi naosrednjem Dnevniku. Kaj naj rečem?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1691 : četrtek, 16.11.2006 : 09:32:08 »

Izpit za psa, preden ga sploh dobi.

Plus vse manjše in mešance in na pogled prijazne kužke v medije dat, če se mora to po medijih vlačit in pristojnim dol visi reševanje problematike.

Me prav zanima, kaj bo pisalo v novem zakonu. Kdo ve? Ali pa bodo sprejeli kar od tistega veta?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1692 : četrtek, 16.11.2006 : 11:05:54 »

To je za evtanazirat in pika!

Naslenji "ups"  namreč lahko terja novo življenje.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1693 : četrtek, 16.11.2006 : 11:11:04 »

Bom kar kopirala, kar sem na sosednjem forumu napisala:

Ma mi je vseeno, kdo je kriv in kdo ne, te dva psa sta za evtanazijo! Tukaj se pa moje sočutje konča, ker se mi odvrti moj film in vam povem, da če bi bil postopek že pri bullmasfifih tak, bi se počasi lastniki potencialno nevarnih pasem začeli malce drugače obnašati!! In me ne zanima, kakšen jagenček in carkljivček je lahko eden od teh 2 psov ki sta napadla, ampak dejstvo je, da se počutiš in dejasnko si ti ali tvoj pes ogrožen!

To vse skupaj pa presega vse meje! Valjda dvigneš psa v naročje, ko vidiš napadalca, ki gre proti njemu. Dvigneš in ga braniš, pa čeprav tvegaš DOŽIVLJENSKE POŠKODBE NA SVOJEM TELESU! In to zakaj??? Zaradi kretenskih in netolerantnih in polnih sebe lastnikov, ki si ne zaslužijo besede lastnik, ker po ulicah "sprehajajo" tempirane bombe, zraven pa tulijo "moj ne bo niiič naredil"! My ass!

Zamislite si bolečino in nemoč in obup gospe, kjer ji je pred nogami obležal pogrižen, potrgan, okrvavljen in napo, mrtev pes! Mislim, ali se predstavljate??

In še nekaj: ŠLO JE ZA NAPAD TUDI NA ČLOVEKA! Pa je vseeno ali je posreden ali neposreden. Lastnica je pogrižena, ker BRANILA (!!!) svojega psa!

Latniku pa kazen, kjer mu tudi kredit ne bo pomagal!

Pa še nekaj!

...pitbulla sta napadla v neposredni bližini otroškega igrišča na Trgu Borisa Kidriča - halooo!! In kaj če bi napadel otroka??

Eni od gospe je prst obisel in pravite, da ne gre za napad na človeka?? Ali je res relevantno ali je posreden ali neposreden?? Kaj pa, če bi šlo za vašo babico??

Ne vem, kakšen prag tolernace imate nekateri, ampak taki psi, se ne smejo sprehajt med nami. Niti slučajno.

Pa ne zdaj v luft skočit, kako psi niso nevarni, pa so nevarni lastniki, pa se bullom krivica godi pa ne vem kaj...meni je čisto vseeno katera pasma je napadla - glede na način in resnost napada, pa sem napisala, kar sem. Pa zaradi mene je lahko žbnj pasma.

Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1694 : četrtek, 16.11.2006 : 11:12:02 »

Se opravičujem za pravopisne napake...šele zdaj vidim, da jih je fuul  sram
Logiran
Strani: 1 ... 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines