mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 23:02:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 263359 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1575 : nedelja, 11.12.2005 : 12:48:45 »

Potem pa nic, se pac umakni.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1576 : nedelja, 11.12.2005 : 12:53:08 »

saj niti ne vem kaj hočeš od mene

sem pač napisala ti dve zgodbi da bi se razvilo kaj v tej smeri da mogoče pa vendarle niso čist zmeraj krivi lastniki za to, da njihovi psi ugriznejo oz napadejo. so, v večini primerov, ne pa vedno
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1577 : nedelja, 11.12.2005 : 12:55:57 »

Ne razumem kaj hoces od mene oz. od nas. Kot prvo si dala absolutno premalo informacij in ce odnosa lastnik/pes ne poznas do potankosti, ne mores postavljati nekih diagnoz.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1578 : nedelja, 11.12.2005 : 13:10:10 »

hotela sem povedat, da lahko tudi pes nevemkako dobrega lasnika ugrizne in napade in za napad ne smemo VEDNO kriviti izključno lastnikov.
še vedno ima pes kosmata ušesa al kako že pravijo.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1579 : nedelja, 11.12.2005 : 13:13:25 »

Kdo pa je kriv?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1580 : nedelja, 11.12.2005 : 13:15:51 »

Ne razumem kaj hoces od mene oz. od nas. Kot prvo si dala absolutno premalo informacij in ce odnosa lastnik/pes ne poznas do potankosti, ne mores postavljati nekih diagnoz.

To je eno dejstvo.   Smiley
Vsak  človek , ki že po zunanjem videzu  izgleda vandal , še ni rečeno da  to tudi dejansko je.(  vedno ni vse  tako  kot    izgleda Wink)
Za  razliko  od  ljudi , psi  vidijo    človekovo notranjost  pred   vizualnim izgledom.
V  mojem (  starem/ bivšem) okolišu je  en tak  lastnik.  " model"  res zgleda  kot  prikazen iz    freak  shova....  njegov  pes  pa  za  svojo  pasmo(  vizualni  izgled) nenormalno prijazen.
Jaz  pač po tem sklepam , da  tudi  lastnik  ni  bav- bav,  ampak  mora  biti le nekaj  dobrega na  njem.  Sicer pa ne pravijo zastonj  , da je velikokrat  pes  odraz  človekove  notranjosti.
Potem je pa tu še  drugo dejstvo. Wink
Vzgoja  psa ni mačji kašelj.....  je potrebno vložiti veliko  truda  časa  in svoje energije v psa.
Predvsem pa je  v  prvi fazi  potrebno  poznati  psa-  ne po pasmi, temveč po karakterju.  Kar je pa bistvena razlika...  tukaj pa lastniki,  ponavadi naredijo  največji kiks.  Vsak  zlati prenašalec ne  bo  zrasel v Levi-ja  iz  tv nanizanke,  niti ne bo  vsak   haski  postal beli očnjak,  in ne vsak  škotski ovčar- Lassie  ali  vsak  nemški ovčar  komisar  Rex.
Psa je  najprej potrebno  spoznat,  ga spoštovat in potem  temu primerno vzgajat.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1581 : nedelja, 11.12.2005 : 13:27:15 »

men je to vse jasno. in tudi vem koliko truda je potrebno, da imaš lepo vzgojenega, prijaznega, urejenega in lepega psa.
ko si ravno omenila, da vsak, ki izgleda vandal ni nujno da to tudi je. to je najbrž letelo name, ko govorim o tem 17 letnem mulcu. no naj ti povem, da ta fant izgleda čisto prijazno, je pa glavni pri vseh sranjih, ki se dogajajo tod okoli.
nisem taka, da bi sodila ljud po izgledu, daleč od tega. in tudi verjamem, da bi se v omenjenem fantu dalo najti marsikaj dobrega ampak trenutno ne kaže nobene pripravljenosti, da bi to komurkoli pokazal.
tako, jaz ne mislim več pojasnjevat situacij, na tem forumu je v nekaterih postih zelo težko vprašat za nasvet in izrazit mnenje saj s strani enih takoj napaden in zattrt in padajo hude obtožbe (govorim na splošno, ne le o tej temi)
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1582 : nedelja, 11.12.2005 : 13:33:44 »

trenutno ne kaže nobene pripravljenosti, da bi to komurkoli pokazal.
tako, jaz ne mislim več pojasnjevat situacij, na tem forumu je v nekaterih postih zelo težko vprašat za nasvet in izrazit mnenje saj s strani enih takoj napaden in zattrt in padajo hude obtožbe (govorim na splošno, ne le o tej temi)

Ne vem zakaj se počutiš  ogroženo...  tudi ta forum je    izražanje  svojega mnenja  kot vsi ostali.  Vsako  mnenje  je  dobrodošlo, ker je odraz    posameznika. Nikjer  ni zapisano  , da morajo biti mnenja enotna.  Saj nismo v  enopartijskem sistemu. Wink

Glede  tega  fanta  je pa  tako(  čeprav  se moj post ni navezoval na  to  temveč  nasplošno).
Star je  17 let.  Sedaj se  odraža na  tak način  , čez  dve  leti se bo mogoče na popolnoma  drug.....čez  deset  let pa  spet drugače.....  ljudje se  z  časom spreminjamo, prav tako naše  mišljenje in pogled na okolje.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1583 : nedelja, 11.12.2005 : 13:38:55 »

hehe, ne počutim se ogroženo, zakaj le. sem pa brala še ostale teme in nekateri odzivi se mi zdijo res tu mač.
no zdaj pa res predajam besedo še komu drugemu....

... se pa še oglasim, brez skrbi Tongue
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #1584 : nedelja, 11.12.2005 : 15:45:44 »

Če nekdo izrazi mnenje ki ni isto kot tvoje še ne pomeni da te napada. vsak ima svoje mnenje...
saj smo ti odgovorili da če ne poznaš odnosa lasnik-pes v teh dveh primerih do potankosti je težko govoriti kje je kdo naredil napako. Pes poleg sprehodov in hrane rabi tudi topel ljubeč dom. Mora čutiti da ga imajo njegovi radi itd.
 Res je da so nekateri psi bolj drugi manj nagnjeni k temu da postanejo napadalni, dokončna odločitev je pa na lastniku... In tudi če je kuža napadalen (kot je moj do samcev) ni tako hudo, saj zato obstajajo povodci... Problem nastane ko so zunaj psi brez nadzora in ti so krivci za veliko nevšečnosti. Praviš da je vaš kuža nekoga ugriznil (če prav razumem) in da ni on kriv. Kdo pa je??? seveda da je kriv lastnik, saj je on dolžan poskrbeti da je njegov pes pod nadzorom in ne ogroža drugih prebivalcev...
Kaj ti meniš da je kriv pes? Zakaj že? Ne razumem tega?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1585 : nedelja, 11.12.2005 : 18:13:02 »

načeloma obstajata dve kategoriji lastnikov, ki naredita nevarne pse ne da bi se zato kaj posebno prizadevali. V prvo kategorijo sodijo tisti, ki pse zanemarjajo, zlasti jim ne omogočijo dovolj gibanja, potem pa pse polne energije spuščajo brez nadzora da se zdivjajo.
V drugo skupino pa sodijo lastniki, ki se imajo za zgledne ljubitelje živali, svoje pse razvajajo v nulo, jim vse dovolijo, hudobni psi pa jih kljub njihovi dobroti nehvaležno napadajo.
Psi iz prve skupine napadajo mimoidoče, tuje pse in divjad, psi iz druge skupine pa predvsem družinske člane.
Vzrok je v obeh primerih povsem jasen, vsekakor ni to premajhna lobanja, kost ki raste v možgane, pa kaj je še takih legend.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1586 : nedelja, 11.12.2005 : 18:41:38 »

Res je da so nekateri psi bolj drugi manj nagnjeni k temu da postanejo napadalni, dokončna odločitev je pa na lastniku...
točno to. dobro, mogoče jaz pač ne znam najt besed in dejansko ljudje doskrat ne razumejo kaj želim povedat. moja krivda, vem

v našem primeru je bila krivda v tipu, ki je našo psičko dražil. ta psička ga je šavsnila, naš drugi pes ga 99,99% ne bi. ima pač toliko višji prag potrplenja.

razmere pa pri obeh omenjenih lastnikih poznam kar dobro (do potankosti res ne, zelo dobro pa), drugače se ne bi niti spuščala v kakršnokoli razglabljanje oz ju omenjala. nisem človek, ki bi slepo 'opravljal' in u bistvu nima pojma o kom govori!
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #1587 : nedelja, 11.12.2005 : 21:19:52 »

Jaz osebno sem za to da je pes vedno pod nadzorom ker je lahko še tako prijazen in potem enkrat napade... To govorim iz lastnih izkušenj. Je pri nas en zelo prijazen kuža ki zmeraj leži pred svojo bajto in se za nikogar ne zmeni... In sem šla že velikokrat tam mimo z mojim psom in je bilo vse vredu. potem se je pa na enkrat situacija spremenila. šla sem mimo in zapodil se je v naju. Jaz sem hotela preprečiti pretep in jaz dobila ugriz... Nikoli ni napadel toda takrat je. Lastniki so mi razlagali da je to prvič blablabla... Ampak zgodilo se je in ravno pri meni. Če bi bil kuža pod nadzorom jaz ne bi imela poškodovan palec... razumeš kaj hočem povedati...
No pri meni hvala bogu resnih poškodb ni bilo in lastniki so bili fer in mi papirje pokazali in od takrat je kuža v boksu.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #1588 : nedelja, 11.12.2005 : 21:53:26 »

seveda, tudi jaz sem absolutno za, še posebej pa, če so v bližini otroci in naša psa tudi sta. kadar smo v službi in šoli pa počakata zaprta v stanovanju, večji pa v boksu na ograjenem dvorišču. lahko bi bil tudi prost ampak ga v tem času raje zapremo ker je lahko marsikaj. in je lepo pod ključem v svojem boksu, ko pridemo domov ga pa spusimo in je prost, večinoma leži na balkonu.
sem pa že tudi sama kdaj 'fasala' kakšen zob franka, tako da razumem kaj hočeš povedati, brez skrbi
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1589 : ponedeljek, 12.12.2005 : 13:45:38 »

kdor z golimi rokami ločuje pretepače, mora računati na kakšno luknjo najmanj. mene je izučilo davno nekoč, ko sem šla z roko med dva siamska mačka, ki sta se stepla in mi je eden (moj!) razmesaril roko, tako da se mi še zdaj pozna. Šola je bila dobra, od takrat nisem dobila niti najmanjše luknjice, pa sem spravila narazen že kar nekaj pretepačev.
Logiran
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines