mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 09:10:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 256674 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1485 : ponedeljek, 30.05.2005 : 15:43:12 »

 Cheesy
Ja, na 100-to stran moram pa tudi jaz nekaj napisat, pa čeprav samo: "Čestitke vsem, ki ste kakorkoli pripomogli k temu izjemnemu dosežku in čim manj napadov vseh vrst." Wink
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1486 : ponedeljek, 30.05.2005 : 16:37:57 »

Ja Marjetka se strinjam.... Wink

Lp in čim manj takšnih in drugačnih napadov
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1487 : ponedeljek, 30.05.2005 : 17:43:50 »

O tem, da je potrebno na travnikih in poljih upoštevati kmete, sem pisala že dolgo nazaj. Verjamem, da jim ni vseeno, če zagledajo psa, pa po možnosti še lastnika, ko skupaj dirjata čez travnik ali njivo, kjer pričakujejo nek pridelek, saj se uničuje njihov trudi in delo, ki so ga v to vložili spomladi.

Sedaj se pritožujete da ne morete več nikjer prosto sprehajati svojih psov ali jih zdivjati... ne na polju ne v gozdu, seveda še manj ob prometnih cestah itd.

Če res nimate druge izbire, bodite vsaj toliko spoštljivi do ostalih prebivalcev te naše preljube zemljice, da pse vodite po poljih, travnikih, gozdovih, ob cestah na povodcu, če pa želite divjanje, pa se sprehodite/zapeljite na bližnje vadbišče, za katerega sem prepričana, da je skoraj v vsakem kraju in kjer je prostor že pripravljen za delo in sprostitev vaših štirinožcev.

Aja, pa da ne bo kdo zopet pomislil da zagovarjam kmeta s traktorjem, ki je želel povoziti lastnico psa zaradi nekih osebnih zamer ali tistega s kosilnico, ki je direkt pikiral proti lastnici in psu itd...

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #1488 : ponedeljek, 30.05.2005 : 21:08:27 »

fortuna, tukaj nastopi par problemov in sicer; nekateri ne živijo /živimo tako blizu poligonov, kjer bi bila varnost psa zagotovljena ( primer KD Domžale, kjer je zraven avtocesta in ni popolnoma zagrajeno), sama veš, da poligon nikakor ne more nadomestiti sprehoda, razen če ni kakšen manijak na žogice in podobne igrače. Veš kaj bi moj pes delal ko bi prišla na poligon? Najprej bi dva kroga odlaufal, se malo poigral z menoj, potem pa bluzil. To pa se nikakor ne more primerjati z sprehodom po mengeškem polju, kjer je ravnica dolga par km. Psi, ki so neagresivni imajo pač srečo, da se lahko nalaufajo tudi v igri z drugimi psi, smo pa tudi lastniki, kateri smo pač primorani hoditit na osameljene kotičke.
Poleg tega je težko dobiti prosti poligon, saj so popoldne večinoma zasedeni.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1489 : torek, 31.05.2005 : 10:14:25 »

Aja, glede traktorja, kmeta in zenske... Cudno se mi zdi, da bodo policaji sploh kakorkoli ukrepali. Tu pri nas je menda en kmet, ki bi bil potemtakem zrel za sodisce, vendar baje policija ne more nic, dokler stric dejansko komu necesa ne naredi. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1490 : torek, 31.05.2005 : 10:26:17 »

andi tudi jaz se veliko sprehajam po mengeškemu polju in mislim, vsaj za enkrat še, ni bilo kakšnih problemov s kmeti. Pa saj vendar vidiš kje je posejana pšenica, ali se ti zdi trava previsoka, da bi jo tvoj pesjan pomendrav, ali pa celo kakšen okopava zemljo,.... in tja enostavno psa ne pustiš. Se sprehodiš malo naprej po potki. Mislim, da ni potrebe, da bi hodila do KD Domžale.  Grin
(tudi moja slika od Šote je slikana na m.p.)  Smiley

Citat
Cudno se mi zdi, da bodo policaji sploh kakorkoli ukrepali.
Ma ponavadi ukrepajo samo takrat, ko se veliko govori o tem. Pa še to, če ne vidijo rešitve hitro obupajo in pustijo primer, da se sam odplete.
Vsaj jaz sem dobila tak vtis.
Tega strica bi lahko poslali na sodišče že zaradi groženj. Zakaj nekaj morajo čakati, da se kaj zgodi, to bi vendar lahko preprečili.  Roll Eyes
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1491 : torek, 31.05.2005 : 11:00:10 »

Fortuna, ne vem zakaj bi morali vsi tako komplicirati, če imamo nekateri pridne in prijazne pse, ki se nas držijo in vselej pridejo na klic. Roll Eyes

Če se ne igramo kaj drugega, moj v naravi itak zagrabi prvo dvometrsko leseno klado in ima potem toliko dela z njo, da se za visoko travo, pšenico in mimoidoče sploh ne zmeni. V gozdu ima še več dela s prenašanjem, saj se vsakih 100 metrov najde boljši hlod, poleg tega pa mora z njim še "zmanevrirati" skozi drevesa.   Grin
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1492 : torek, 31.05.2005 : 11:02:59 »

andi tudi jaz se veliko sprehajam po mengeškemu polju in mislim, vsaj za enkrat še, ni bilo kakšnih problemov s kmeti. Pa saj vendar vidiš kje je posejana pšenica, ali se ti zdi trava previsoka, da bi jo tvoj pesjan pomendrav, ali pa celo kakšen okopava zemljo,.... in tja enostavno psa ne pustiš. Se sprehodiš malo naprej po potki. Mislim, da ni potrebe, da bi hodila do KD Domžale.  Grin

Kaj ne poveste Shocked.
da kaj pomaga ,če imaš pa na vrvici in če si na poljski poti? Grin Cheesy
Ja pa jade, malo morgen Tongue.  Sem že doživela pogon traktorja na polski zvoženi poti, ko so bili vsi psi na poti , ne na  pokošenem travniku,
da ne govorimo o kmetu, ki je vile za nami metal, ko sem postavljala sled na en dan stari košenini, kjer je še izurjen sledarski pes imel velike težave sled najdt, Old chatherhand pa bi zagotovo čisto odpovedal tudi v paru z Vinetoujem...
pa ne same nekaj takih dogodkov in nikoli ne rinem v deteljo, nepokošeno travo  ali njivo, držim se izključno polskih poti in čistih košenin (teh samo v primeru, da od obzorja do obzorja ni nobenega traktorja)
V glavnem po mojih osebnih izkušnjah v urabnih naseljih srečaš en % ljudi , ki jim je neprijetno ob pogledu na pse , pa še to so večinoma lastniki psov, za katere se bojijo al pa nimajo socializiranih,( in ker jaz moje uspem tudi odpoklicat in sploh ne delujejo nevarno še nisem imela spora, poleg tega se vsi poznamo na "naših" območjih) na neurbanih površinah pa mrgoli psihično prizadetih kmetovalcev in v gozovih oboroženih pijancev s katerimi se nimaš kaj pogovarjat.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1493 : torek, 31.05.2005 : 11:05:39 »

še glede klubov.
ne boste verjeli , a v večini klubov te pričaka pravilo : pse na vrvico Shocked.
In v mnogih se jim zdi igranje še po pouku nesprejemljivo Cry.
Pa ne bi o tem da sprehajanje po istih največ 50 m gor in dol sploh ni sprehod Sad....
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1494 : torek, 31.05.2005 : 12:03:17 »

fortuna, tukaj nastopi par problemov in sicer; nekateri ne živijo /živimo tako blizu poligonov, kjer bi bila varnost psa zagotovljena ( primer KD Domžale, kjer je zraven avtocesta in ni popolnoma zagrajeno), sama veš, da poligon nikakor ne more nadomestiti sprehoda, razen če ni kakšen manijak na žogice in podobne igrače. Veš kaj bi moj pes delal ko bi prišla na poligon? Najprej bi dva kroga odlaufal, se malo poigral z menoj, potem pa bluzil. To pa se nikakor ne more primerjati z sprehodom po mengeškem polju, kjer je ravnica dolga par km. Psi, ki so neagresivni imajo pač srečo, da se lahko nalaufajo tudi v igri z drugimi psi, smo pa tudi lastniki, kateri smo pač primorani hoditit na osameljene kotičke.
Poleg tega je težko dobiti prosti poligon, saj so popoldne večinoma zasedeni.

Andi, saj nisem mislila da poligon nadomesti sprehod, razen, če bi seveda hodila v krogu s psom x-krat.

Mislim da tudi nisem napisala da se ne sme hoditi po naravi s psom, pač pa da ni pošteno do kmetovalcev, da nepripet pes divja po nepokošeni travi ali njivi, posejani s pridelkom.



Če se sprehajamo, imamo psa na vrvici, vsaj tam, kjer vidimo da je to res potrebno. Če psa želimo zdivjati, gremo ali doma na velik ograjen vrt ali na poligon, mu mečemo stvari (tistim psom,ki je to zanimivo), če jim ni, potem ga kako drugače zaposlimo.

Fortuna, ne vem zakaj bi morali vsi tako komplicirati, če imamo nekateri pridne in prijazne pse, ki se nas držijo in vselej pridejo na klic. Roll Eyes

Če se ne igramo kaj drugega, moj v naravi itak zagrabi prvo dvometrsko leseno klado in ima potem toliko dela z njo, da se za visoko travo, pšenico in mimoidoče sploh ne zmeni. V gozdu ima še več dela s prenašanjem, saj se vsakih 100 metrov najde boljši hlod, poleg tega pa mora z njim še "zmanevrirati" skozi drevesa. Grin

Marjetka, ne vem na kaj namiguješ s tem, da imate nekateri pridne in poslušne pse in da imajo 100% odpoklic... a misliš da moja psica pa ni ubogljiva in pridna?

Marjetka, kje pa potem ta dvometrska lesena klada pristane? Verjetno se tvoj pes ne igra na mestu, ampak jo tudi kam odnese. Ali potem pristane na prvem travniku ali njivi?

Dajmo, ne posplošujmo sedaj.

Zavedati se moramo da nismo sami na svetu in ob tem biti obzirni tudi do ostalih prebivalcev v naši okolici - s psi, brez njih, kmetovalcev, nekmetovalcev itd itd...

Lp, Fortuna.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1495 : torek, 31.05.2005 : 12:50:03 »

Fortuna v mojih besedah ni skritih pomenov ali namigov.... Smiley Narobe si predstavljaš tudi tole s kladami. Če se le da, jo namreč prinese domov, če ne pa samo do avta, tam jo pa potem mi zavržemo, tako da nikogar ne moti.

Bistvo klade je, da ko jo ima gobcu, ga ne zanima nič drugega. Če pride na primer mimo pes, s katerim se ni za pozdravit, potem ga pokličemo, poprime še eden od nas za klado in potem gremo s psom na veji brez problemov mimo (brez povodca). Wink
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1496 : torek, 31.05.2005 : 15:57:24 »

deteljica
Citat
da kaj pomaga ,če imaš pa na vrvici in če si na poljski poti? 

V mojem citatu ni bilo govora o vrvici. Če je pes ubogljiv je lahko tudi brez nje na polski poti, ali kje drugje.

Citat
Ja pa jade, malo morgen .  Sem že doživela pogon traktorja na polski zvoženi poti, ko so bili vsi psi na poti , ne na  pokošenem travniku,
Sicer pa, kdo se bo odmaknil na ozki zvoženi poti? Traktor na polje ali pes?
Seveda boš psa, ko boš videl traktor, ali avto, poklical k sebi. Jaz jo dam vedno na levo stran, stran od poti poleg sebe. Pa naj potem zbije mene, ne pa psa.

Citat
ko sem postavljala sled na en dan stari košenini,
Navsezadnje čisto razumem kmete. Če bi pustili enemu hoditi po svojem travniku, bi potem tudi drugim. In kaj bi ratalo iz travnika? Pot.
Seveda bi lahko to povedali na lep način, ne da kar gazijo in tečejo z motikami in grablami,... Vendar ponavadi kakšnemu človeku lepa beseda ne zaleže. No deteljica, ali greš od tistega dogodka še kdaj na tisti travnik? Verjetno ne, in to je želel tudi dosešti.  Wink

Lp
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1497 : torek, 31.05.2005 : 19:04:25 »

In zopet smo pri sprehajanju psov ter povodcu in ne na povodcu.

A se ni ta tema že nehala? Naslov te teme je NAPAD PSA.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1498 : torek, 31.05.2005 : 19:09:20 »

Pa saj po drugi strani je napad psa s strani kmetov in drugih ljudi  Wink.

 Cheesy  Grin

Lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1499 : torek, 31.05.2005 : 19:27:28 »

Fortuna, imaš prav, vrnimo se k temi.  Wink

Bi si želela slišati, kaj mislite o tisti situaciji, ko pes ugrizne iz strahu zaradi tega, ker človek nenadoma naredi kakšno zanj nepričakovano kretnjo (tukaj ne mislim metanja kamenja in podobno). Recimo, ga boža, potem ga pa po nesreči malo butne, pocuka ali preveč uščipne, pes pa takoj napade.  Roll Eyes

Meni se zdi, da bi se temu dalo delno izognit. Vse moje dozdajšnje pse je lahko katerikoli človek gnetel, kakor je hotel (tudi tako, da je malo bolelo), pa si se vseeno lahko zanesel na to, da ne bodo nikoli ugriznili. To je po mojem zato, ker smo se člani družine in prijatelji vedno s psi igrali tudi nekoliko bolj grobo, tako, da smo se "garbali". Saj psi med sabo v igri tudi niso prav nežni. Po mojem postane pes na ta način navajen, da ga človek prijema na najrazličnejše načine in verjetnost ugriza se zmanjša.
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines