mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 00:02:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 263370 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #1440 : sobota, 21.05.2005 : 22:23:58 »

Misliš, da ga na flexitu ne moreš fizično in hkrati psihično utrujati?  Shocked
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1441 : sobota, 21.05.2005 : 22:39:00 »

Mogoče bi bilo pa boljše, če bi rekla fizično zmatrati in psihično sprostiti. Zdaj razumeš?
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1442 : sobota, 21.05.2005 : 23:04:06 »

Ok, a misliš da ga ne moreš na fleksitu fizično utruditi in psihično sprostiti? Daj no, krneki...
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1443 : nedelja, 22.05.2005 : 10:34:55 »

Marjetka in Chris pejta pa skupaj odprita NOVO temo o sprehodih s povodcem.Tuaji bi mi radi klepetal in premleval napade psov.Je to težko razumet? Wink

Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1444 : nedelja, 22.05.2005 : 10:52:09 »

Pa da še povem povzetek  (smešnih) izgovorov zakaj ste rekli ne povodcu:
- je nevaren, ker ga lahko povozi avto, še posebno na povodcu imenovanem flexi
- če ga napade pes, lahko dobiš hude poškodbe od povodca, sploh od flexita
- če bo na povodcu, ga bo pes še hitreje napadel, ker bo videl, da je nemočen
- moj bo še hitreje skočil v tujega psa, ker se bo počutil močnejšega
- ljudje se ga bodo bali, ker so psi na povodcih videti nevarni
- pes na povodcu ovira ljudi na sprehajalni poti
- ker ne bo svoboden

Pa najbrž sem kakšnega še pozabil Grin

No če si že tako močno želiš odgovore in ker sem večino "nesmislov" v tvoj seznam prispevala kar jaz, naj ti bo.
- primer: lastnica pelje maltežančka na fleksiju po pločniku, kužek pridno teče par metrov pred njo, lastnica ni pozorna, ker je kužek itak na varnem, a ta nenadoma skoči na desno točno pod avto. Sicer bi se dalo kužka na fleksiju  imeti bolj na kratko, vendar večina lastnikov vodi svoje ponavadi manjše kužke tako kot nesrečna lastnica maltežančka. Aja, primer ni izmišljen.
- Poškodb seveda ne dobi od povodca, ampak od drugega psa, če se povodca zapleteta. In povodci se zapletajo, še zlasti, če so lastniki bolj nerodni. In povodci se tem lažje zapletejo, čim daljši so. Najdaljši so fleksiji. Čim daljši in čim tanjši  so povodci, tem teže jih je razvozljati, pa smo spet pri fleksiju. Če sta oba psa na povodcih, se niti povohati ne moreta kot se spodobi (pri tem se ponavadi obračata) ne da bi se vrvice zapletale, kaj šele da bi se igrala.  Seveda težave nastopijo samo, če sta oba psa na povodcu, če je eden načeloma ni težav.
-mislim da je večja težava v tem, da pes na povodcu ne reagira prav. Ali se počuti močnejšega, ker je pač pod zaščito svojega lastnika in lahko grozi drugim kot mu ljubo, saj ga bo gazda branil, ali pa obratno, misli da mora ščititi svojega lastnika pred tujimi psi, saj točno vidi, da se njegov lastnik prihajajočih psov boji. Velika večina psov, ki se na povodcih napihujejo, je takrat, ko so na nevtralnem ozemlju nekaj metrov od lastnika prepuščeni sami sebi povsem normalnih.
- ljudje so različni, Ne vem sicer, kje si pobral trditev, da se ljudje bolj bojijo privezanih psov, nekateri se jih, a so v manjšini. Ampak roko na srce, če  bi bil hudo nevzgojen in bi hotel pobožati tujega psa brez dovoljenja lastnika, kateri pes bi te prej ugriznil- spuščen ali privezan
- ah pa smo spet pri svobodi. Svobodo lahko vsak pojmuje po svoje, lahko pa točno povem kaj pomeni svoboda za moje psice. Zanje je to prost tek brez povodca.  Ta svoboda je omejena s pravili, tako kot je s pravili omejena naša svoboda. Če se drže teh pravil (recimo da morajo ostati v vidnem kontaktu, da ne smejo težiti nikomur ki mu ni do njihove družbe in da ne smejo preganjati nobene živali razen vran, pa da gedo lahko v vodo samo na določenih mestih....) lahko cel sprehod mine brez ene same moje besede. Znotraj teh pravil lahko delajo kar hočejo. Ta pravila so za njih postala nekaj povsem samoumevnega, tako da sploh ni videti, da bi jih omejevala.

Nič ni narobe, če sprehajaš svojega psa na fleksijju, nič ni narobe, če ga imaš na povodcu, so psi, ki zaradi takih ali drugačnih okoliščin nikoli ne morejo biti brez vrvice (tudi jaz sem že imela takega). Tudi ni nič narobe, če je kakšen pes bolj samotarski in ne mara družbe,  samo prosim ne spravljajte vseh v en predal. Nekateri smo vložili v svoje pse veliko truda in znanja in imamo sedaj lahko spuščene ne da bi ogrožali kogarkoli.

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1445 : nedelja, 22.05.2005 : 10:55:13 »

Bom pa še jaz nekaj pripomnila.
Fleksi je bol...ni tako močen.Poznam veliko primerov,ko se je strgal,naš pa ga je enostavno pregriznil Roll Eyes.

Sedaj pa že nehajte tukaj o povodcih!
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #1446 : nedelja, 22.05.2005 : 13:05:04 »

Se mi zdi, ko da so nekateri lastniki - pišoči v to temo na povodcu, pa posledično s tem pisanjem sproščajo odvečno energijo. Grin Wink







Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1447 : nedelja, 22.05.2005 : 15:15:04 »

Ko berem tole temo dobim obcutek, da sem nekaj posebnega.  Huh Namrec uspe mi kontrolirati dva psa na flexiju in tretjega spuscenega (vcasih se cetrtega). Nobenega flexija mi psi se niso strgali, nikoli ni noben pes skocil pod avto (ne privezan ne spuscen), nikoli ni nobeden napadel cloveka ali drugega psa.... Smiley
Ocitno sem pa tudi edina, ki ima enega od psov na sprehodih skoraj vecino casa na flexiju (8 metrskem) in se prav tako lahko natece in naigra, kot drugi psi. Med drugim pa je fant vcasih z njim vsak dan pretekel kar nekaj km, vadil poslusnost in podobno. Po mojem mnenju mu nicesar ne manjka (razen zdravja, trenutno).

Citat
Nekateri smo vložili v svoje pse veliko truda in znanja in imamo sedaj lahko spuščene ne da bi ogrožali kogarkoli.

Na zalost smo v manjsini! lp
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1448 : nedelja, 22.05.2005 : 17:27:28 »

Ja res! Zanimivo pa je, da vsak samo truca svojo, nobeden pa ne vpraša kako nam je to pravzaprav uspelo. Sicer pa so fleksiji čisto v redu pogruntavščina, pod pogojem, da se pravilno uporabljajo. Tako kot vsako stvar.
Tudi meni se zdi, da je tale zadeva s povodci že rahlo dolgočasna. Saj največje škode ne delajo psi, ki so na sprehodih, s povodci ali brez, celo tisti ne, ki jih lastniki nimajo ravno povsem pod kontrolo ampak tisti, ki "slučajno" uidejo iz pesjakov ali keten in se jim od same odvečne energije sfuzla, pa tisti, ki jih zvečer spustijo, da se prosto klatijo gozdovih in poljih.  In dokler mi bo  iz vsakega drugega vaškega dvorišča pod kolo skočil cucek, se nobeden nima kaj usajati zaradi mojih spuščenih psov, ki nikogar ne nadlegujejo.  Razen lastnikov zemljišč, po katerih hodimo seveda. Te pa poznam in zaenkrat nimajo nobenih pripomb.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #1449 : nedelja, 22.05.2005 : 22:51:31 »

na trenutke, ko berem to temo, se mi zdi, da bi morali naslov spremeniti iz napad psa - na: napad človeka.  Tongue

kaj več o temi povem, ko vse natančno preberem  Cheesy
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #1450 : nedelja, 22.05.2005 : 23:42:37 »

Še malo o vrvicah... Cheesy Klele me ena poškodovana mrcina, dan za dnem izpod obrvi očitajoče gleda, ker je že več tednov zaradi okrevanja nisem spustila s flexija. Tudi obnaša se čedalje bolj kot tempirana bomba. Nasilen sicer ne postaja, zna pa zato toliko bolj spravljat ob živce... Tako to gre, če ni svobode. Sad
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1451 : ponedeljek, 23.05.2005 : 00:48:04 »

Še malo o vrvicah... Cheesy Klele me ena poškodovana mrcina, dan za dnem izpod obrvi očitajoče gleda, ker je že več tednov zaradi okrevanja nisem spustila s flexija. Tudi obnaša se čedalje bolj kot tempirana bomba. Nasilen sicer ne postaja, zna pa zato toliko bolj spravljat ob živce... Tako to gre, če ni svobode. Sad

Daj, ne seri. Tudi moja Layla je na povodcu in na počasnih sprehodih (po sterilizaciji), pa zaradi tega ni kot tempirana bomba. Zaposli psa psihično, pa bo  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1452 : ponedeljek, 23.05.2005 : 11:29:26 »

Kaj pa vem, zgleda da so psi različni. Meni je šla pred 9 leti ena pod avto, ker ni bila zlavfana. Imela je poškodovano nogo, pa je morala nekaj časa mirovati, potem pa počasni sprehodi na povodcu... Kar čutiti je bilo, kako se v njej kopiči energija. Pa ji sploh ni bilo dolgčas, saj je imela ves čas družbo ljudi in drugih psic, pa v veliki ogradi za hišo je tudi lahko bila in na omejene sprehode je tudi lahko hodila. Samo teči ni smela, pa kašnih skokov in tekanja za žogo si tudi ni smela privoščiti. kakšne 14 dni je še zdržala, potem je bilo pa vsak dan huje in nazadnje, ko je bila poškodba že skoraj pozdravljena, je sesula vrata in se sama odpravila tečt na polje. Žal se gre tja čez magistralko. In čisto nič ji ni pomagalo, da je tekla čez prehod za pešce. Jaz sem bila prepozna samo za nekaj sekund.
Logiran
yan
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1453 : ponedeljek, 23.05.2005 : 12:23:32 »

Pred dobrim mesecem so policaji v Tivoliju delili položnice lastnikom psov, ki so bili odvezani (psi, ne lastniki)... Kazen je bila baje kar visoka... Ne vem, po katerem členu zakona so jim to napisali, mi pa pride na misel Odlok o cestnopormetni ureditvi Mestne občine Ljubljana, 36. člen/2. točka (da morajo biti psi na javnih površinah- kar Tivoli je- privezani). Ampak to je že bolj domena mestnih redarjev, kot pa policije... Domnevam pa, da se je kakšna "tetka" pritožila na policijo, da njenega vnučka preganja horda odvezanih, besneče slinastih cuckov, in so prišli malo zaslužit v Tivoli (verjetno so se sklicevali na kršenje javnega reda in miru- evo, tetka ni imela miru, pa je lastnik fasal položnico)...

V tem odstavku pise po javnih prometnih povrsinah, kar pa Tivoli definitivno ni, tako da so policaji delili poloznice brez pravne podlage. Mocno upam, da je ni se noben placal!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1454 : ponedeljek, 23.05.2005 : 14:05:55 »

 brez  skrbi  da jo  bodo.....  prej  ko jo  bojo, cenejše  bo Roll Eyes.   Ponavadi  vse  izterjajo. Cool
Logiran
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines