mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 21.10.2024 : 04:59:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 263510 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #1230 : petek, 13.05.2005 : 11:25:35 »

Ja, tudi jaz se strinjam, da malo pretiravate. Sicer nisem prebrala vsega in vseh podrobnosti. Sama pa se drzim nacela, da svojemu psu skoraj nikoli ne pustim vohati nepoznanega psa, ko je na vrvici ali brez. Vecinoma casa pa ga imam spuscenega brez vecjih problemov, tako v gozdu, na travnikih, kot v tivoliju ali pst-ju.. Z potencialno nevarnimi psmi pa opravim kar sama, ali se jih izognem ali pa jim preprosto ne pustim v blizino mojega in vecino se da kaj hitro pregnati brez kaksnih drasticnih ukrepov.
Ja tudi jaz sem imela par incidentov, ko sem zaupala drugim, ces moj pes ni nevaren. Zdaj pac tega ne sprobavam vec.  Mi pa ni problem sprehajati s samci (psice itak niso problem), ki so podobno vzgojeni kot moj da ignorirajo in ne silijo v druge samce.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1231 : petek, 13.05.2005 : 12:18:33 »

Citat
Primer:  Midva  z  mojim  psom, trenirava( glede  , da  živim  v okolju z veliko travniki  in zoprnimi  kmeti-  jih  po eni strani  razumem)  na  cesti  , ki je prepovedana  za  motorni  promet.  Pa  trenirava  in  vadiva  vaje poslušnosti,  pa  moj  hiperaktivc(  seter-  za razliko  bojnih  barv-  črn  z rjavini  ožigi.... )  leži  na prostoru, jaz  pa pred  njim   10  metrov  in se  koncentriram  da ostane  na prostoru.   No  in  pricaplaja  mimo  familija  fotr  in  mama  peš,  otroci  z beciklom, pa se otrok  ustavi  zraven  gleda  in   reče  ooooo  kuži.   Kaj  mislite  da  naredi  moj  Damster?

Fotr    pa v luft  in  pizdi  name.............  kaj  pes  liže  otroke. Da  me  bo  tožil  če  bo  otrok  dobil  en sam  ugriz.


Naslednji  dan  najdeva  drugo  pot....  zopet  trening(  vadiva  prinašanje  in down)  pa  mimo  pride  stara  mama  z cekarjem(  in  omne  dišave  iz  cekarja  zopet  iztirijo  psa)........ pa  jih  spet  poslušam......  da   je treba  vse  Rotwajlce  iztrebit... in  da jo je hotel  napast.......  .   Pa  se odmaknem,  se  ji opravičim.....  uglavnem  sedaj  trenirava  doma  na vrtu......

Damayanti, v obeh primerih, četudi se gre tebi za trening psa, ima tako familija z otroki, kot stara mama s cekarjem pravico, da mirno pridejo mimo tvojega psa.

Ti bi takrat, v tistem trenutku, če Damster še ne obvlada prostor in čakanje, morala iti do psa in spustiti ljudi mimo, brez da se jim le-ta približa.

Jaz sem tudi vadila s svojo psico poleg prez povodca praktično čisto ob Krki, pa sem doživela tak norhaus od enega ribiča, od tega da me bo prijavil, do tega da mi je grozil in še kaj. Pa ga moja psica sploh pogledala ni.

Vsak človek ima pravico do nemotenega gibanja v urbanem okolju, zato je priporočljivo vaditi nekje drugje in šele ko bo pes obvladal prostor in čakaj, takrat greš lahko to potem prakticirati med moteče faktorje.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1232 : petek, 13.05.2005 : 12:31:51 »

Sicer si pa lahko cestitamo. Pet strani smo porabili, da smo ugotovili, da moramo imeti psa pod kontrolo. Bravo mi! Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1233 : petek, 13.05.2005 : 12:38:17 »

Hehe, ne 5 strani, ampak 83 pa se tistih nevemkok v "Zelo zabaven sprehod", vse skupaj je pa trajalo, hm, leto dni? Leto dni, da ste pogruntali, da je "svoboda enega se konca tam, kjer se zacne svoboda drugega" resnica, ne pa "krneki".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1234 : petek, 13.05.2005 : 13:17:38 »

Sicer si pa lahko cestitamo. Pet strani smo porabili, da smo ugotovili, da moramo imeti psa pod kontrolo. Bravo mi! Lp Neza

VEDNO pod kontrolo, NE PA VEDNO na vrvici!!!!!!!!

Se strinjam!!!!!!!!!!!!!! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1235 : petek, 13.05.2005 : 13:26:26 »

Hehe, ne 5 strani, ampak 83 pa se tistih nevemkok v "Zelo zabaven sprehod", vse skupaj je pa trajalo, hm, leto dni? Leto dni, da ste pogruntali, da je "svoboda enega se konca tam, kjer se zacne svoboda drugega" resnica, ne pa "krneki".

Heh, Njok, tebi je pa tale citatek zelo pri srcu, a ne? Saj v bistvu se strinjamo, samo hudo nas seksajo interpretacije. A ne?
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1236 : petek, 13.05.2005 : 14:19:46 »

Končno smo vendarle prišli do bistva - psi morajo biti vedno pod kontrolo. Z vrvico, brez vrvice ali pa na fleksiju - ni važno. Važno je, da naši psi nikomur ne težijo. Kako kdo to doseže, je njegova stvar.

"svoboda enega se konča tam, kjer se začne" svoboda drugega. Drži. Drži pa tudi obrnjeno: dokler ne ogrožam tvoje svobode, tudi ti nimaš pravice ogrožati moje.
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #1237 : petek, 13.05.2005 : 15:03:00 »

se strinjam-svoboda psa je pač odvisna od dolžine vrvice Wink
LpMall



p.s.danes bo pa sigurno dež Grin
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1238 : petek, 13.05.2005 : 15:19:25 »

Citat
Končno smo vendarle prišli do bistva - psi morajo biti vedno pod kontrolo. Z vrvico, brez vrvice ali pa na fleksiju - ni važno. Važno je, da naši psi nikomur ne težijo. Kako kdo to doseže, je njegova stvar.

To je teorija.
Praksa pa.... Koliko psov pa je lahko brez vrvice in hkrati pod 100% kontrolo? Me prav zanima.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1239 : petek, 13.05.2005 : 15:22:28 »

Zdej se tuki sploh ne govori več od napadov,ali pač.
No folk a ima kdo še kakšne zgodbe o napadih psov?Bomo načeli spet drugo debato Grin.

Sicer smo se pa res potrudili,da smo napislai 5 strani.

Lp vsem kužko in lastnikom Cheesy
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #1240 : petek, 13.05.2005 : 15:28:34 »

Renata
 Pravilno pa se ločuje pse tako, da hkrati prime vsak enega za rep če nima repa pa za zadnje noge) in se ju loči, pri tem je seveda potrebna previdnost (lastna varnost) in pa da se psa ne držita za vrat kot pijavki "ločevalci" pa ju besno vlečejo narazen.

Mene so učili, da morata lastnika dvigniti vsak svojega psa za zadnje noge. je pomagalo. Nisem prepričan, da tole z repom drži, ampak če učinkuje...
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #1241 : petek, 13.05.2005 : 17:33:38 »

Glede na množičnost pisanja v to temo ob času napada rotic , bi vas vljudno opozorila, da ste vseeno malo "zalutali iz teme".  Kiss. Rezultat vašega pridnega ustvarjanja bi bil lahko razdeljen na par tem - od spoštovanje zakonov (spuštujejo jih namreč samo tisti , ki vozijo pse z nagobčnikom+privezane), do uporaba sprehajalnih površin...
Zgodbo z rotweilerji nisem niti uspela prebrat. Ujela sem nekje mozaik zgodbe, da sosedje niso niti vedeli, da ima človek rotweilerja. In to celo dva - oz. jih vzreja (čeprav brez rodovnikov). Kako lahko tako pasmo prikriješ sosedom, mi ni jasno. Mogoče jih je imel pa v kakem hlevu ali kaj podobnega (kar bi teoretično  pse še dodatno izoliralo od stika od ostalega življenja)... skratka človek v ničemer ne spominja ne na lastnika , ki vozi privezanega ali pa neprivezanega psa - ne vem zakaj se z to zgodbo toliko istovetite svoje primere. Ta človek je najverjetneje zamudil kak živalski sejem , pa je namesto živine pripeljal domov psa... To ni profil povprečnega lastnika psa - povprečen lastnik pelje psa na vsakodnevni sprehod (z ali brez povodca) in z vsakodnevnim sprehajanjem te ljudje opazijo,  da imaš psa - v majhnem kraju pa še bolj...Omenja se , da je rotka podivjala.  Če bi bila tako zelo podivjana, jo lastnik ne bi uspel ubit, sploh pa ne  s kolom .... Kakorkoli , iz primerov bližnjih držav se očitno ne uspemo nič naučiti.   Žal mi je punce, ki je doživela to kalvarijo in ugrize . Žal mi je tudi vseh tistih lastnikov rotweilerjev (in podobnim pasmam ), ki so dobri in zgledni lastniki svojim psov, pa bodo kasirali marsikatero grenko na račun takega človeka. 


Kar pa zadeva dilemo odvezan ali privezan ,mora to vsak lastnik pri sebi razčistiti koliko zaupa svojemu psu in svojim sposobnostim, izkušnjam , terenu kjer sprehaja psa . Socializacije brez svobode  spominja , kot na učenje plavanja na suhem.



 


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1242 : petek, 13.05.2005 : 17:48:03 »

Citat
Heh, Njok, tebi je pa tale citatek zelo pri srcu, a ne? Saj v bistvu se strinjamo, samo hudo nas seksajo interpretacije. A ne?

Hehe, jap, ze od 4. letnika gimnazije dalje mi je vsec in mi bo vedno. saj bo kmalu pristal v podpisu, pomoje. Smiley
Kar se pa interpretacij tice...tale tema pa tisti zabavni sprehod-primerjava sporocil lani in primerjava pisarij letos, isti avtorji, Nuki spet poka od smeha. Zato tudi "There are no sweeter words than I told you so." Wink

Citat
"svoboda enega se konča tam, kjer se začne" svoboda drugega. Drži. Drži pa tudi obrnjeno: dokler ne ogrožam tvoje svobode, tudi ti nimaš pravice ogrožati moje.

Upam, da je vsem jasno, da nimajo kaj ogrozati svobode drugim ljudem. Ce je potrebno pa se to razloziti na 83+15 (a jih je toliko?) straneh, potem pa...smo res dosegli visek evolucije inu gre lahko zdajle samo se navzdol.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Igor-
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 91


« Odgovor #1243 : petek, 13.05.2005 : 20:57:59 »

No pa se vrnimo k koreninam te teme, NAPAD PSA. Danes se je meni tudi to zgodilo in sicer pri kolesarjenju ob Savi. Pred mano se je znašel starejši moški (po obleki sodeč kmet ali avtomehanik Grin), prav tako na kolesu z spuščenim (ne boste verjeli Shocked)  pribl. 5 let starim NO, ki ko me je videl je hotel pripeti psa (moj je bil pripet), a mu je ušel.
Ta pes je dobesedno pikiral na mojega in brez kakršnega koli povoda začel dobesedno trgati psa. Ker je moj pes še relativno mlad in brez kakršnih koli pretepaških (pasjih) izkušenj mu ni znal parirati in je bil to res en zelo ne fer boj. Seveda sem takoj spustil povodec in kolo, se začel dreti, a napadalca ni zmotilo, le še bolj v gušt je prišel prasec  Angry.
Stari tud ni nič napravil, zato sem napadalca čakal z nožnimi udarci. Prvi srednje močni ga je zadel v rebra, drudi ga je samo oplazil (jebi ga, nista bila primeru), tretji pa ga je na polno zadel v trebuh, tako da je napadalec v trenutku cviljejoč odšepal stran. Nato sem se na kratko zdru na ata, a ko sem pregledal psa, če je vse v redu, sta napadalec in ata že bila izven mojega vidnega polja (la zakaj ta tako hitro ucvrla, ko sem glih prihajal v formo  Grin).
Detaljni pregled doma je ugotovil manjšo raztreganino (dober cm) in ubod na levi nogi ter par delov brez dlake, ki jih je že zrihtal peroksid.
Torej fizičnih posledic ne bo, kakšne bodo pa psihične bomo pa videli.
LP
Igor
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1244 : petek, 13.05.2005 : 21:14:39 »

Grozen.Hujših poškodb ni?No sej je že to dovolj Sad.
Pocajtaj svojega kužota in sporoči kakšne bodo posledice.

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines