mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 18:58:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolki  (Prebrano 88601 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #180 : torek, 12.07.2005 : 21:32:50 »

 jan E., a to je dobil umetni kolk na obeh straneh?

Lp Jana
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #181 : torek, 12.07.2005 : 23:32:55 »

Lime, še ceno sem ti še dolžen= 600.000 sit
Sedaj imamo novo pasmo; zlati odnašalec...
Ampak očitno se je splačalo, sedaj nas počasi že Lui vodi na sprehode.
 

Jan, čestitke tebi in tvoji boljši polovici da sta Lujčku dala možnost normalnega pasjega življenja, čestitke pa seveda tudi Luiju ker je tak herojček in je obe operaciji prav pogumno prestal. Wink

Jan, sem vama povedala da bosta za Luijem še tekala in ga lovila, ko bo pogruntal da lahko normalno, brez bolečin, divja... Grin Grin Wink

jan E., a to je dobil umetni kolk na obeh straneh?

Lp Jana

Bina, umetni kolk ima Lui samo na eni strani, da drugi pa je uspela takšna operacija, kot jo je imela Shiva.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
jan E.
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #182 : sreda, 13.07.2005 : 08:19:57 »

Živijo Bina, Fortuna .. Ja Fortuna, prav si imela, sicer je trajalo, vendar nam je očitno uspelo. Lui je vsak dan boljši, kot sem že napisal, nas hoče počasi že na sprehod peljati, čeprav je še vedno bogi. Še kar krepko šepa, molj seveda takoj ko ustane. Vendar je to normalno, saj so se mu zaradi displazije (upam da sem prav napisal) razširile tudi mišice. Sedaj ko ima pravo obliko kolka, je mišic malo preveč, in se morajo spet popolnoma nategniti.
Smo pa pred operacijo gledali rendgenske slike in je bil zadnji čas da smo to naredili, ker je bila kost samo še nekaj milimetrov v sklečki....
Ja pa še to : prva operacija je bila hujša za Luia in tudi za naju, kot pa ta umetni kolk. Tukaj se je, kot sem že napisal, takoj postavil na noge in mu je bilo potrebno samo pomagati z brisačo, pa tudi manj je bil porezan...
Lepo bodite, pobožajte svoje žvalce !
Jan
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #183 : sreda, 13.07.2005 : 13:22:11 »

Lime, še ceno sem ti še dolžen= 600.000 sit
Sedaj imamo novo pasmo; zlati odnašalec...
Ampak očitno se je splačalo, sedaj nas počasi že Lui vodi na sprehode.
 

To je cena za obe strani ali samo za eno?
ali lahkoprosim približno oceniš , koliko so bili celotni vet stroški za preglede in posege v povezavi s šepanji?
Ni provokacija,
zgolj dobronamerno, da se zamislijo vsi, ki ne pomislijo na možnost in stroške takih težav ob nabavi psa.
Logiran
jan E.
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #184 : sreda, 13.07.2005 : 15:15:03 »

Živijo
Cena je podana samo za umeten kolk. Res je cena totalno visoka (tako nekako je povsod)res pa je tudi material totalno drag, vse je uvoz iz usa ali nekaj takega. Predvsem pa teh operacij ni dosti, tako, da to stvar še podraži. Nabijajo najbrž tako proizvajalci kolkov, kot proizvajalci cementa, umetnih tetiv... Operacija druge noge je bila pol cenejša, no še malo manj... Tu pride še nekaj stroškov za zdravila, rendgensko slikanje... Predvsem pa polagam na srce vsem bodočim lastnikom zlatih prinašalcev: KUPITE PSA Z RODOVNIKOM.
Nam je bilo vseeno, ker nismo imeli nobenih ambicij, drugega pa tako ali tako nismo vedeli...
 Huh

Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #185 : petek, 15.07.2005 : 00:21:51 »

Uf, kar dovolj denarja. Jaz si žal takega stroška ne morem privoščiti  Cry, pa čeprav bi veliko dal, da bi bil moj zlatko brez bolečin.

Samo sem kar malo šokiran  Shocked.  Ko sem se sam zanimal za tako operacijo (cca 2 leti nazaj), so bile cene v cenejših klinikah v tujini komaj malo nad 1.000 EUR, pri Matku 500.000 SIT. Prej bi pričakoval, da se bodo cene kaj spustile, saj je teh operacij sedaj precej več kot včasih.
In že takrat mi je Matko dejal, da bo nabavil novo opremo (francosko se mi zdi) in da ne bo več uvažal materiala iz ZDA in da bodo operacije precej cenejše. Približno 300.000 SIT.

Imaš morda podatek koliko od teh 600k je bila samo stran z umetnim kolkom, torej brez operacije na drugi strani?

Jan, tudi pes z rodovnikom ni nujno rešitev. Starša od mojega sta oba brez problemov, oba z rodovnikom, mama celo z nekimi vrhunskimi predniki in vsi bratje in sestrice so brez težav. Sam kar dvomim, da je po genih udarilo. Morda smo pa res še celo sami krivi. Dvigali smo ga sicer pravilno in tudi stopnic kar dolgo ni videl. Edino če smo ga prehitro pričeli terati po visokogorju. Pri približno 15 mesecih je redno pričel hoditi v hribe, točno pri 24 mesecih pa prvič zašepal.
Pri nas je bila noga v šalčki samo še nekaj mm že dve leti in pol nazaj, pa še vedno hodi. Edino vstajanje mu dela težave. Se pa stanje slabša in zelo z negotovostjo pričakujemo kaj bo jeseni, ko bo dež in hladno.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #186 : petek, 15.07.2005 : 07:56:01 »

Imaš morda podatek koliko od teh 600k je bila samo stran z umetnim kolkom, torej brez operacije na drugi strani?

Lime, 600.000sit je bila samo vstavitev umetnega kolka, operacija, katero je Lui prestal pred to, je bila 225.000sit.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #187 : sobota, 16.07.2005 : 08:52:42 »

Lime, ima tvoj rodovnik? (Napisal si samo, da ga imata oba starša).

Lp, 5ra
Logiran
55
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 138


WWW
« Odgovor #188 : ponedeljek, 18.07.2005 : 19:21:19 »

Fino me veseli, da je pri vas operacija uspela. Mi imamo 2 leti starega rodovniškega No. No sem že pisala pod težave s hrbtenico. Po 1 tedenskem jemnaju Rymadila je prenehal šepati, ima okvaro hrbtenice in displazijo d1 z brstenjem. Trenutno ne šepa operacija hrbtenice, pa bo slej kot prej potrebna, samo tkam dokler je tako kot je sedaj. Glede rodovnika pa je tako, ne vem več prej smo imeli dva nerodovniška pa je eden imel okvaro hrbtenice in drugi displazijo kolkov, sedanji rodovniški pa pri 2 letih že šepa in je od preverjenega vzreditelja, ima svetovne prvake in državne prvake pa še kaj bi lahko naštela. Tako, da sedaj težko delam reklamo za kar koli, posvojite raje kakšnega revčka pa bo saj jih je veliko, ki iščejo in čakajo v zavetišču,...Smo dajali brikete Large-breed pa tudi to ni zaleglo. Sem pa gledala v kliniki je polno šepajočih psov, se mi zdi da več kot kdaj poprej  tako, da ne vem kaj je to.
Logiran
jan E.
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #189 : ponedeljek, 18.07.2005 : 23:41:01 »

Fortuna je sicer že vse razložila glede cene ipd. Če sem zelo natančna še nisva potegnila črte da bi dobila končno ceno in vse stroške.
A preden sva sploh izvedela, da gre za okvaro kolkov sva plačevala razne napačne diagnoze, analize, tablete, inekcije, ipd. To naju je stalo pribižno 80.000,00 sit, skupaj s slikami, ki so potrdile okvaro kolkov. Naslednja postaja je bil Matko. Prva operacija približno 225.000,00, druga 600.000,00. Vmes med operacijama smo imeli dvakrat ali trikrat slikanje in analizo krvi. Predpriprava pred operacijo, a so bili izvidi krvi preslabi za tako hud poseg. Ne spominjam se natančno, a cena tega je bila približno med 30.000,00 in 40.000,00. Vmes smo potrebovali še kakšne tablete proti bolečinam, pa vožnja, ipd. Čaka nas še slikanje konec septembra.
To so približno vsi stroški za dve operaciji, obeh zadnjih nog.
A splačalo se je. In če bi morala še enkrat čez to, bi šla. Lui ima končno prihodnost in ko ga opazujeva kako uspešno napreduje pri okrevanju, veva, da sva se odločila prav.
Menda so cene operacije za umetne kolke zelo različne. Midva sva se odločila za Matka, ker nama je najbližji, saj tudi pot nekaj stane. Problem je predstavljala tudi nemščina. In v končni fazi, Lui se v Topolščici kar dobro počuti. Bila sva mirna, ker sva vedela, da je v dobrih rokah.
Sama operacija je trajala 3 ure, material pa je (če sem si prav zapomnila) iz Anglije. Menda je to nekaj čisto novega in je prvič testiral na Luiju.
Nataša

 
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #190 : petek, 22.07.2005 : 19:24:30 »

Lime, ima tvoj rodovnik? (Napisal si samo, da ga imata oba starša).

Lp, 5ra

Nima.
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #191 : nedelja, 07.08.2005 : 23:13:43 »

Bolj ko berem o displaziji, bolj me stiska pri srcu. Mojo mrcinico imam doma šele 2 dni,a vseeno si ne znam predstavljati, da bi moral iti skozi takšne bolečine Sad
Priznam pa, da mi je danes kar zastal dih, ko se mi je zmuznil med rokami in mi skocil iz avtomobilskega prtljažnika. Seveda nič zacvilil - ampak samo šibal (čisto NIČ ni pri miru)....jaz pa nisem vedela ali mi bo srce ven skočilo ali bi znorela (kar vem da ne bi bilo ucinkovito  sram ).

V glavnem...molim, da bo vse OK...je z rodovnikom, starsa sta zdrava....vendar, nikoli se ne ve. In tudi upam, da mi kaj taksnega nikoli ne bo treba vedeti, kajti kar solzne oci imam ob zgodbah nekaterih kuzkov  Cry
Logiran
jan E.
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #192 : četrtek, 11.08.2005 : 13:59:40 »

Živijo scythe .

Mah nič ne skrbi, potrebno je le paziti, da ni konstantnih obremenitev, 10 stopnic dan za dnem, ali pa kaj podobnega. Bodi vesela, da šiba, saj to pomeni da je zdrav in zadovoljen.

Uživaj ob novi pridobitvi !  jan
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #193 : torek, 16.08.2005 : 09:06:29 »

Jaz imam namen še ta mesec slikati kolke mojega psa na vet.fakulteti v LJ. Kaj mi zna kdo  povedat ali se slike potem dobi za domov, ali ostanejo v evidenci na veterinarski? Kaj ti takoj povejo izvid, stanje kolkov ali se mora počakat? Kako izgleda potem vpis v rodovnik? Kaj to naredi veterinar?

Verjetno je to že kdaj prej bilo v forumu opisano, samo se mi ne da vse strani natančno prebrati oz. časovno ni možno  Wink
Logiran
jan E.
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 27


« Odgovor #194 : torek, 16.08.2005 : 09:58:41 »

Živijo,
delno lahko odgovorim.
Slike so vedno tvoja last in seveda se jih lahko zahteva, saj jih tudi plačate. Na slikah se takoj vidi če so kolki v redu, seveda pa to vidi zdravnik, ki je za to usposobljen.  Če pa ste se odločili za svojega stalnega zdravnika pa jih pustite tam. Za svoj arhiv pa si lahko naredite slike tako, da originalne slike slikate z digitalnim aparatom, seveda mora biti ozadje rendgenskih slik osvetljeno.  Roll Eyes jan
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines