mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 08.07.2024 : 01:56:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 46   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Staffordshire Terrier - čvek  (Prebrano 113291 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #405 : ponedeljek, 19.01.2009 : 20:52:56 »

Mislim, da tukaj nihče ne pljuva po mešancih. Meni osebno so mešanci čudoviti. Ker pa si želim točno določene lastnosti psa, sem si tokrat pač izbrala rodovniškega. Če bi mi bilo vseeno v kaj bi zrastel, bi zagotovo vzela mešanca. Bi vzela še enega tudi zdaj, pa  moja v tem primeru slabša polovica niti slišati noče.

Pljuvamo pa po nevestnih in nemoralnih rejcih nerodovniških psov, ki prodajajo mešance skoraj za isti denar kot rodovniške, potem pa zraste iz njih v najboljšem primeru nekaj xy, v najslabšem pa psi z mnogimi zdravstvenimi problemi. Za kar pa nekomu, ki je ljubitelj pasme ne more biti vseeno.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #406 : ponedeljek, 26.01.2009 : 20:09:35 »

Kako hitro rastejo!!  Shocked  Cheesy
Krasno izgledajo! Kiss Kiss
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #407 : nedelja, 01.02.2009 : 20:58:19 »

Res rastejo kot konoplja hehe..
Trenutno imam Bachota na pocitnicah, evo par slik ko so poziral, navihane pa se pridejo Smiley ;


Bacho




Tula


Dixi
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #408 : nedelja, 01.02.2009 : 23:08:56 »

Bacho je krasen!!  Kiss
Sestrici pa nista nič slabši Wink
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #409 : sreda, 04.02.2009 : 15:40:28 »

Lepotci so res!

Jojo - oz. oči...midva že vema, da sta Pupa & Pago prava stafforda Wink

Moon...tudi nerodovniški psi so lahko isti kot rodovniški (jaz še nisem videla psa recimo stafforda brez rodovnika, ki bi bil drugačen od rodovniškega, mogoče, ker ni imel kupiranih ušes, drugače pa ne.
Preziram šteparje...pasje farme itd....samo ne pa tistih ki parijo nerodovniške iz veselja do pasme in, kjer so psi zdravi...mislm, primer je ta pri katerem sva kupila psa jaz in moj oči (Jojo), ni štepar in ne prodaja nezdravih/umirajočih psov ampak, zdrave, močne in lepega značaja.

Pa brez zamere;)

Lp, Toya
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #410 : sreda, 04.02.2009 : 16:05:08 »

(jaz še nisem videla psa recimo stafforda brez rodovnika, ki bi bil drugačen od rodovniškega, mogoče, ker ni imel kupiranih ušes, drugače pa ne.
Jaz pa grem stavit da si ga, večkrat. Če ne opaziš razlik pomeni da neveš kaj sploh gledati pri psu. "Močan in lepega značaja?" To je to?

In lepo prosim, nikar govorit o zdravju..kakšne zdravstvene teste pa imajo starši narejene in kakšen je bil motiv za leglo? Veselje do pasme? Jajca. Kaj pa so konkretni pasmi s parjenjem doprinesli oz. kaj je bil njihov namen doprinesti? "Lepe, močne?" Kako pa se gleda "lepota" Amstaffa? Kako se dokaže zdravje? V stilu "sem ga vidu pa je zdrav pa vesel" ravno ne. Mi morda veš povedati še, kaj je za vaju z očetom "pravi Stafford?"

Dokler ne znaš argumentirano odgovoriti na ta vprašanja, za debato v zvezi s tem nisi kompetentna. Pa brez zamere.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #411 : sreda, 04.02.2009 : 17:19:06 »

Iz veselja do pasme nihče ne pari nerodovniških psov oz. brez urejenih vzrejnih dovoljenj. To je navadna neumnost, predvsem pa neodgovorno početje.

Tisti, ki ima res rad pasmo, se ukvarja z rodovniškimi psi, opravlja veterinarske preglede, ki so predpisani za določeno pasmo in naredi vse, da bi bili mladiči pasemsko zdravi in tipični. Brez rodovnika, odličnega poznavanja pasme in zdravstvenega stanja in značaja par generacij prednikov, ki so zapisani v rodovniku, tu ne gre.

Glede tega, da so nerodovniški isti kot rodovniški pa  Grin
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #412 : sreda, 04.02.2009 : 21:38:50 »

Ok ok...kaj pa recimo Madžari...oni nimajo nič proti nerodovniškem parjenju...poznam
vzrediteljico iz tam in mi je sama rekla, da nima nič proti tem...razložite to! Pa ne bom omenjala imena ali psarne, ampak lahko povem, da je dobra in uspešna psarna!

Lp, Toya
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #413 : sreda, 04.02.2009 : 21:43:49 »

Vse, kar lahko rečem je, da je to navadno nakladanje še enega (potencialnega) šteparja. In ne posploševat! Če ti je to rekla ena madžarska vzrediteljica, to ne pomeni, da tako razmišljajo vsi ali celo večina madžarskih vzrediteljev.

Pravila so postavljena z določenim razlogom in lahko se na glavo postavite, pa ne bo drugače. Ta razlog je ohranjanje zdravja ter tipičnega značaja in videza posameznih pasem. Če se ta pravila krši, prihaja do vse večjih odstopanj, pa ni važno, kaj pravi ta ali oni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #414 : sreda, 04.02.2009 : 21:45:33 »

Toia., brez zamere, vendar predlagam, da se cimprej spokas na kaksen madzarski forum in tam pises o krasnosti nerodovniskega stepanja ter o ljubezni do pasme in psov. Tega tukaj ne bos vec pocela.

Pojasnilo za moje pisanje najdes v clanku Zakaj rodovniški psi niso zastonj ...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #415 : sreda, 04.02.2009 : 21:50:42 »

Kalsang in ostali, skoda energijo trositi. Toia. je stara znanka podpiranja "nerodovniskega stepanja iz ljubezni"
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25575.msg371904.html#msg371904

Ocitno je danes trend odhajanj. Eni hocejo sami oditi, drugim malo pomagamo.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #416 : sreda, 04.02.2009 : 21:57:06 »

Toia. - predstavitev http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3009.msg344295.html#msg344295

Generacija mladih steparjev se razvija.
Logiran

Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #417 : sreda, 04.02.2009 : 22:03:21 »

Vzrediteljica, ki jo poznam (iz Madžarske) ni šteparka!!!! Pa ne mislit, da sem toliko butasta, da ne razločim...ampak verjemte mi...NI!!! Pa če je pes brez rodovnika zdrav in vse...kako to škodi pasmi?HuhHuh? Joooj k mislte, da ste najbol pametn!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #418 : sreda, 04.02.2009 : 22:06:34 »

Adijo, Toia.
Lepo se imej kjerkoli drugje.

Za ostale - Toia. na vase morebitne komentarje tukaj ne more vec odgovarjati.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #419 : sreda, 04.02.2009 : 22:11:02 »

Draga Toia, če kdo tu misli, da je najbolj pameten, si ti! Pametnejša od vseh generacij kinologov, ki so zadnjih dvesto let ustvarjali pasme, se ukvarjali z zdravjem, določili standarde in pravila. Pametnejša od vseh dolgoletnih vzrediteljev in kinologov, ki ta pravila spoštujejo iz ljubezni do psov in pasem.

Oprosti, če ne verjamem petnajstletnemu otroku, ki omenja, da je ena vzrediteljica oh in sploh spoštovana rekla, da s štepanjem nerodovniških psov ni nič narobe. Da, s štepanjem, ker spravljanje nerodovniških psov na svet ni nič drugega kot štepanje.

Povej mi, kako brez slikanih kolkov, brez ustrezno pregledanih oči, kolenskih pogačic, srca itd. lahko trdiš, da je nek pes ustrezno zdrav in primeren za vzrejo? Draga moja, če pes na zunaj ne kaže znakov bolezni, še ne pomeni, da je primeren za vzrejo. Je treba naredit kakšen ultrazvok, rentgen in EKG.

Pa tudi, oprosti mi, če petnajstletnici ne verjamem, da med nerodovniškimi in rodovniškimi na videz ni nobene razlike razen v kupiranih ušesih (pravzaprav je kupiranje ušes pri nas prepovedano tako za rodovniške kot nerodovniške pse).

Boš morala še nekaj žgancev pojest, pa se veliko naučiti, če boš seveda hotela. Toda dotlej ne razglašaj svoje "modrosti", ker to ni.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 46   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines