mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 03.07.2024 : 02:09:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 46   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Staffordshire Terrier - čvek  (Prebrano 112994 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #255 : sobota, 23.02.2008 : 20:34:38 »

nNjena matma in oče pa fotr sta čistokrvna amstaffa, samo nimata rodovnika.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #256 : sobota, 23.02.2008 : 20:40:03 »

Piši knjižno! Okrog čistokrvnosti so ti pa ostali že dovolj povedali, da bi lahko končno dojela!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #257 : sobota, 23.02.2008 : 20:46:28 »

Toia., njena mama in oce sta mesanca, podobna staffordu in njuni potomci bodo mesanci, za katere ni nujno, da bodo podobni staffordom.

Zakljucujem. V naprej bodo izbrisana tvoja sporocila:
- v katerih ne bos pisala slovensko,
- bos ponavljala zapise o nerodovniskih psih kot o pasemskih.
Logiran

tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #258 : sobota, 23.02.2008 : 22:57:12 »

Kako veš, da Sharkovi potomci niso gluhi ali delno gluhi? Ste jih peljali na BAER test? Jaz bi si prej upala trditi, da sploh neveš kaj to je...
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #259 : nedelja, 24.02.2008 : 00:16:26 »

joj oprostite mi, ker pač povem kar mislim..je ta forum za kreganje ali za pogovarjanje??? jaz samo povem! =/
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #260 : nedelja, 24.02.2008 : 00:32:03 »

Toia, seveda je za pogovarjanje, samo s tvojimi besedami se večina forumovcev ne bo strinjala. Iz njih je razvidno, da zelo malo veš in da lahko zaradi svoje nevednosti storiš tudi veliko napako. Načrtno parjenje mešancev, ki so podobni določeni pasmi, je zelo tvegano početje, ker o njihovem poreklu ne moreš ničesar trdno vedeti, saj nimaš nobenega dokaza, kdo so bili njihovi predniki in jih zato ne moreš preveriti za različne bolezni ali značajske pomanjkljivosti, ki se dedujejo na mladičke. Če je tvoja psička in samec, ki ste ji ga izbrali, zdrava, ne pomeni, da bodo tudi njuni mladički, saj lahko na njih preneseta gene bolezni. Poleg tega so ti tisti, ki o tem več vedo, povedali, da Sharkovo modro oko verjetno pomeni, da je gluh na eno uho. Gluhote pa mladičkom verjetno ne privoščiš, kajne? Tudi gluhost je dedna.
Poleg tega, kako veš, da si Shark in tvoja psička nista v sorodu? Če nista brat in sestra iz istega legla, to ne pomeni, da nimata preveč skupnih prednikov, da bi bili lahko njuni mladički zdravi. Njunih prednikov pa ne moreš nikjer preveriti.

Poglej, vzreja je zelo odgovorna zadeva, pri kateri je treba preveriti ogromno stvari, da bi bili mladički čim bolj zdravi. To preverjanje je moralna dolžnost vsakega vzreditelja, saj je on odgovoren za zdravje mladičkov.

Poleg tega pa je tvoja psička veliko, veliko premlada za mladičke. V kinologiji obstajajo določena vzrejna pravila, ki se jih je treba držati za dobro psic in psov. Ta pravila niso iz trte zvita, temveč so osnovana na trdnih temeljih. Ne vem, koliko si stara, toda pomisli: bi si res želela zanositi recimo v prvem letu, ko bi dobila menstruacijo? Prav to se obeta tvoji psički, če jo boste parili tako kmalu. Psička mora najprej odrasti, postati telesno in psihično popolnoma zrela. Prva gonitev še ni znak zrelosti, tako kot prva menstruacija pri deklicah ne.

Prosim, dobro si preberi vse teme, povezane z vzrejo ter rodovniškimi in nerodovniškimi psi, dobro razmisli, in se potem odloči. Mogoče boš spoznala, da tvoje sanje o tem, kako bi bilo lepo, če bi tvoja psička imela mladičke, le niso tako idilične.

lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #261 : nedelja, 24.02.2008 : 00:54:55 »

Kalsang, hvala za potrpezljivo razlago.
Meni je danes enostavno zmanjkalo potrpljenja.
Logiran

Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #262 : nedelja, 24.02.2008 : 01:22:53 »

sem se že sprijaznila s tem, da ne bo mladičkov.

če pa preveč tečnarim mi pa oprostite.

ps.: šark ni gluh na eno uho, kokr jaz vem...se bom pa pozanimala

lp, Toia,Pupa,Tara.=**
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #263 : nedelja, 24.02.2008 : 01:32:42 »

Za gluhost obstaja poseben pregled.
Ne verjemi samo na besedo, če ti bodo rekli, da ni gluh. Po vsej verjetnosti, če so ga tako parili, ne verjamem, da se jim je zdelo potrebno narediti sploh kakršen koli zdravstveni pregled, kaj šele šli preveriti gluhost.

Naj ti bo na prvem mestu tvoja psica. Poskrbi za njeno zdravje in da bo ona ok. Ne obremenjuj jo z nepotrebnimi mladiči. Bodi odgovorna lastnica psa.
Ne pozabi, že tako je enostavno preveč psov, ki iščejo dom,
amstaffi so pa sploh po mojem mnenju ena izmed najbolj zlorabljenih pasem.


Lp,
Sanja & Elmo
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #264 : nedelja, 24.02.2008 : 01:39:54 »

Toia, to, ali je Šark gluh ali ne, lahko ugotovite samo z BAER testom, ki ga je mogoče opraviti enkrat ali dvakrat letno, ko prav s tem namenom pride v Slovenijo avstrijska veterinarka z ustreznimi aparati. Vam se lahko zdi, da sliši normalno, ona pa bi na primer z aparatom mogoče odkrila, da je gluh na tisto uho.

Ugotavljanje določenih bolezni in okvar ne poteka na pamet, ampak so v vzreji s predpisi za to določeni posebni veterinarski pregledi z ustrezno opremo, ki jih opravijo pooblaščeni veterinarji. Samo izvid, potrjen s strani pooblaščenega veterinarja, je veljaven in se upošteva pri izdaji vzrejnega dovoljenja, če je vse v redu, seveda.

Za vsako pasmo je določeno, katere preglede morajo samci in psice opraviti preden dobijo vzrejno dovoljenje. Če te preglede dobro prestanejo in se pokaže, da nimajo okvar, potem se dovoljenje izda. V nasprotnem primeru pa dobijo vzrejno prepoved.

Tako stvari potekajo v rodovniški vzreji. Rodovniška vreja ni samo za razstave in rodovniki niso samo zaradi lepšega ali za tiste, ki se potem okrog hvalijo s svojim psom, ampak so namenjeni nadzorovani vzreji psov zaradi dejstva, ker človek v tem procesu s svojimi odločitvami določa, kako zdravi ali bolni bodo mladički. Več kinološkega znanja, poznavanja pasme in moralnih načel pomeni, da je večja verjetnost, da bodo mladički zdravi, več neznanja in pomanjkanje moralnih načel pa, da bodo mladički verjetno bolni ali značajsko neustrezni za sobivanje z ljudmi. Zato je to velika odgovornost, saj mi sami odločamo o usodi živih bitij.

Toia, upam, da razumeš, da te nihče ne sovraži. Samo nekateri so se že naveličali te stvari kar naprej ponavljat (meni se danes še kar da). Sem pa vesela, ker si očitno začela razmišljat o teh stvareh.

To ne pomeni, da so tvoji psi manj vredni. So samo tvoji in tebi pomenijo vse na svetu. Prav zato pa moraš čim več vedeti o teh stvareh, saj verjetno nočeš neodgovorno ravnati z njimi, pa čeprav nenamerno in (samo) iz nevednosti.

Lahko noč.
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #265 : nedelja, 24.02.2008 : 01:47:11 »

Za gluhost obstaja poseben pregled.
Ne verjemi samo na besedo, èe ti bodo rekli, da ni gluh. Po vsej verjetnosti, èe so ga tako parili, ne verjamem, da se jim je zdelo potrebno narediti sploh kakršen koli zdravstveni pregled, kaj šele šli preveriti gluhost.

ja Šarka drugače dajo na pregled zmeraj preden ga dajo parit.

hvala za nasvete!

lp. Toia,Pupa,Tara.=*
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #266 : nedelja, 24.02.2008 : 02:00:09 »

Toia., kako izgleda BEAR test in kaksen pomen ima, si lahko preberes na http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1051.

Tudi z moje strani lahko noc Smiley
Logiran

saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #267 : nedelja, 24.02.2008 : 04:30:41 »

ja Šarka drugaèe dajo na pregled zmeraj preden ga dajo parit.
Res? Na kakšen pregled točno ga pa dajo?
Ima slikane kolke, kot je to obvezno pri amstaffih?
Ima slikane komolce?
Ima BAER test slušnosti?
Povej mi en dober razlog zakaj sploh pariti nerodovniškega psa, ki je po izgledu netipičen predstavnik pasme, poleg tega ima pa po pasemskemu standardu hudo diskvalifikacijsko napako - modro oko. Jaz razloga ZA parjenje NE vidim. Imam pa kar nekaj razlogov PROTI takemu štepanju mladičev za denar..
Logiran
Toia.
novinec
*
Sporočil: 48


« Odgovor #268 : ponedeljek, 25.02.2008 : 11:17:16 »

saška jaz nič ne pravim, da mi je zdaj ql ko ga devajo parit ane. Lips Sealed

vem pa, da mu vedno dajo pregledati vse kar je potrebno, da potem z mladiči ni kaj narobe.


lp Kiss
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #269 : ponedeljek, 25.02.2008 : 11:22:43 »

Ko boš imela v rokah njegove izvide teh testov, ki ti jih je naštela saska , boš vedela.
Ker trenutno sorry, ne moreš trditi tega.

Ne postani še ti ena izmed šteparjev, ki si mesta med ljubitelji psov ne zaslužijo. Še posebno pa si ne zaslužijo taki mesta med ljubitelji amstaffov.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 46   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines