mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 28.10.2024 : 11:02:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 207018 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #375 : četrtek, 10.03.2005 : 13:44:24 »

Pa tkole, "zepni kuzki" gor al pa dol, ze odkar je pasma priznana pri FCI (torej vec desetletij) velja zanjo enoten standard:
http://www.fci.be/uploaded_files/122gb99_en.doc

Torej ce so ti vsec vecji in mocnejsi psi, pac pozabi na pse iz vzreje FCI, torej tudi KZS... Roll Eyes
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #376 : četrtek, 10.03.2005 : 14:04:59 »

Dobro pa naj bo tako.
Saj ne trdim kako bi naj bilo,je pa čudno,da če takšen standard res velja že tako dolgo,kako je možno,da različna literatura navaja toliko različne višine,da skoraj na vsaki strani,ki govori o labradorjih,piše drugače? Huh

Kar pa se mi zdi še bolj čudno,pa je to,da če takšen standard velja že tako dolgo,kako je možno,da so še pred 10-imi leti bili dosti višji'
Kako so potem takrat takšni psi sploh dobili vzrejna dovoljenja?
Kako so lahko zmagovali na razstavah?

Takrat nisi mogel videti labradorja,ki bi bil tako "pri tleh".

Ma,sej ne vem v čem je fora!

Citat
Torej ce so ti vsec vecji in mocnejsi psi, pac pozabi na pse iz vzreje FCI, torej tudi KZS...  

Brezskrbi,saj bom pozabil,ampak ne samo na pse iz vzreje FCI ampak na labradorje nasploh.
Se bomo ozrli raje po kakšni drugi pasmi. Wink

LP Zoran
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #377 : četrtek, 10.03.2005 : 14:20:19 »

Ojla! Skywalker, moram povedati, da sem preverila v moji knjigi The labrador retriver je višina celo za pol inche pri obeh spolih še zvišana.

Tako, da je :Dogs 22,5-24,5 inches
                   Bitches 21,5-23,5 inches


Tudi meni se zdi, da je malo pretirano, da se pojavi celo 5 cm razlika malo preveč Undecided

 Grin Hehe 45 kg labradorec mora res izgledati pravi bodybulider Grin

Skywalker mogoče poznaš gospoda Radota iz kinološkega društva Naklo, no njegov pes je reševalec-močno delaven pes in on npr. izgleda pravi bodybuilder, ampak deluje zelo lep Wink

Lp Manca
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #378 : četrtek, 10.03.2005 : 14:23:51 »

Hja no, slovenska oziroma takrat se jugoslovanska vzreja LR je bila dolga leta totalno na psu. Zato tudi toliko visokonogih, lahkih, na sploh "cudnih" LR povsod. Pac se ni vzrejalo bas po standardu ampak s tistim, kar je bilo takrat na voljo Roll Eyes Sej primerke te vzreje se da se danes najti predvsem v kakih resevalskih vodah, skupen imenovalec pa so jim ponavadi v rodovniku psi, s katerimi so sploh zaceli vzrejo pri nas.

Ne vem od kje si ti pobral te visine, dejstvo pa je, da imajo razlicne zveze svoje standarde za vse pasme. Ampak za nas in Evropo velja FCI standard, ki je povzet po KC standardu, kot originalnem za LR. Pri visini se seveda vedno tolerira kak cm, dva, gor al pa dol, nikakor pa ni normalno, ce ima LR 60 ali celo vec cm visine  Shocked

Ce pustimo visino ob strani, dovolj je splosen opis LRja (general appearance):
"Strongly built, short-coupled, very active; broad in skull; broad and deep through chest and ribs; broad and strong over loins and hindquarters."

 Grin

Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #379 : četrtek, 10.03.2005 : 14:25:41 »

medtem ko sem pisala sta ratala še dva odgovora, tako da grem brat od sirtaki navedeno spletno stran Shocked

HMM kako lahko kar pozabiš na pasmo pa že dva predstavnika sta se ti vrinila v življenje pa tudi ne razumem Huh

Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #380 : četrtek, 10.03.2005 : 14:27:11 »

Aja, ker sem omenila ze KC standard, kot originalni za LR:

http://www.thelabclub.co.uk/labradorbreedstandard.htm

Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #381 : četrtek, 10.03.2005 : 14:42:11 »

Ker na žalost nimam časa kaj več komentirati(bom jutri),naj samo svojo izjavo,da bom pozabil na pasmo.
Nisem misli tako kot je izpadlo,ampak očitno ne bom več našel tistega kar iščem in se bom pač moral ozreti po drugih pasmah(Flat coated retriever npr.).

In ja,poznam Radota,in negov pes je res nabit,ampak pravgotovo ni visok samo 57cm.

Kar pa se tiče teže-mojemu Skywalkerju se teža giblje med 43-45 kg pa ni nikakor kot bodybuilder in na račun teže ni nič manj gibčen.

Več jutri! Wink

Lp Zoran
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #382 : petek, 11.03.2005 : 09:26:57 »

Sem obljubil,da bom kaj več komentiral,pa sem danes še enkarat prebral in v bistvu nimam kaj komentirati.

Sa strinjam s sirtaki,če mora tako biti pa naj bo.
Čeprav še vedno ne razumem tako velikih razlik.Evo,manetka je našla višino,ki je še za dober cm višja kot tista,ki sem jo našel jaz,se pravi dobrih 62cm.
Pa pustimo sedaj te višine. Wink

Citat
visokonogih, lahkih, na sploh "cudnih" LR povsod

Citat
Sej primerke te vzreje se da se danes najti predvsem v kakih resevalskih vodah

Ma sej je res,kar je sirtaki napisala.
Enega takšnih imam doma.Skywalker ima plečno višino kar 65cm in kot sem napisal med 43 in 45kg.

In da se razumemo,zelo dobro se zavedam napak svojega psa in vem,da niti od daleč ni dober predstavnik svoje pasme.Je lep pes,ni pa lep labrador in to dobro vem.
Vem pa tudi,da konstitucija,ki jo ima zelo dobro deluje in vsi,ki ga poznajo vedo,da svoje teže nikakor ne kaže,sploh pri gibčnosti in hitrosti.

Debate o višini nisem načel,da bi opravičil višino svojega psa,ampak ker se mi je zdelo čudno,da so takšne razlike zapisane v literaturi,pa tudi že na oko so razlike ogromne.

Kot sem rekel,pač tako mora biti!
Zdi se mi pa smešno,če kolegica pari svojo psičko(z vzrejnim dovoljenjem) s Catcherjem(saj ga poznate),pa je samec toliko nižji od samice,da mu morajo pomagati.

Se bomo pač morali sprijazniti s stanjem in tisti,ki nam to ni všeč poiskati drugo pasmo.

LP Zoran
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #383 : petek, 11.03.2005 : 09:34:56 »

Včerajšna slikca-žal je malo slabša,ker je slikano s telefonom.

http://by22fd.bay22.hotmail.msn.com/cgi-bin/getmsg?

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #384 : petek, 11.03.2005 : 09:43:41 »

NI NI slikce Wink
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #385 : petek, 11.03.2005 : 10:00:11 »

Sem videl-žal ne potegne. Undecided

LP Zoran
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #386 : petek, 11.03.2005 : 12:31:57 »

Evo je! Grin

Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #387 : petek, 11.03.2005 : 13:01:56 »

Lepo pozira Wink
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #388 : petek, 11.03.2005 : 13:18:52 »

Citat
Lepo pozira

To pa res! Grin
Ma je faca,stoji kot ga postavim,potem pa mu še z roko nakažem in ni težav.
Moram pa reči,da je že od malega se zelo lepo nastavljal aparatu. Wink
Kaj čmo?
Pozer pač! Smiley

LP Zoran
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #389 : petek, 11.03.2005 : 23:47:13 »

tejcca ,kaj naj rečem?
Izredno pohvalno,da se že sedaj tako zanimaš,iščeš,primerjaš...

Saj se lahko hitro zgodi,da boš imela novega kosmatinca,prej lot načrtuješ.Se lahko zelo hitro "zgodi". Wink

hvala za pohvalo, vendar moram zanikat, da kosmatinca še ne bom imela tako kmalu, ker sem v dijaškem domu-za enkrat in skrbi za psa ne želim prestaviti na mamo. za psa želim skrbeti sama, ker ga tako najbolje spoznam in želim se ukvarjati z njim. če se bom morda iz dijaškega prestavla v stanovenje pa se zna kaj hitro zgoditi, vendar kakšno leto še prav gotovo ne.

Preprosto vstaviš toliko citatov kot želiš.Pač vedno ponoviš postopek kot prvič.Gumb citat,copy in paste,pa je! Wink
hvala. upam, da mi je uspelo

aja pa še to. vidim, da ste se lepo razgovorili. želim se samo opravičiti, ker tako dolgo rabim, da odpišem, vendar v dijaškem domu preprosto ne pridem do računalnika in ne uspem napisat. zato pa imam ob vikendih več dela Smiley

lp
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines