mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 23:24:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 200284 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.343


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1485 : četrtek, 19.02.2009 : 19:49:47 »

OT: alexy, mislim, da lahko zelo mirno odmaknes stran idejo o raziskavi za kaksno pasmo, pri kateri bi sodelovali veterinarji, ker enostavno NIMAJO POJMA o pasmah. Za njih so vsi rumeni srednje veliki in srednje odlakani psi zlati prinasalci. Se najbolj eminentnim slovenskim veterinarjem je v veselje predlagati parjenje za nerodovnisko psico, da je le "pri moceh". Znajo ti veliko povedati o strasanskih tezavah s kolki nemskih bokserjev, vendar je zanje nemski bokser vsak rumen ali progast srednje velik pes s potlacenim gobcem. Kje gre displazija naprej, glede na to, da je za vzrejnega treba imeti vsaj za silo kolke, si lahko mislis.
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1486 : četrtek, 19.02.2009 : 19:51:48 »

Jana vendar vejo, kdaj je pes z veterinarskega stalisca predebel Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1487 : četrtek, 19.02.2009 : 20:04:01 »

To že vedo, ampak jim je pa prav malo mar, ali je pes rodovniški ali ni. Pasemski pes pa je lahko samo rodovniški. O tem govori Jana, saj bi bila analiza njihovih opažanj zaradi tega precej dvomljiva.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1488 : četrtek, 19.02.2009 : 20:09:51 »

Jah, bi se pa prej pozanimali Wink

Jaz na kliniki vsakega lastnika labija ki ga vidim vprasam ce ima rodovnik in od kje prihaja Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1489 : četrtek, 19.02.2009 : 20:17:32 »

Saj v tem je problem - veterinarjev sploh ne zanima, ali je pes rodovniški, ali ne. V tem ne vidijo nobenega smisla. Poleg tega, da bi bilo sploh merodajno, bi moral lastnik res pokazati rodovnik, pa starši bi se tudi morali zapisati, da lahko potem slediš stanju v posameznih linijah.

Misliš, da bi veterinarji to počeli, čeprav v rodovnikih ne vidijo nobenega smisla?
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1490 : četrtek, 19.02.2009 : 21:50:40 »

popo moje mnenje glede delovne/razstavne linije poznas in ga ne mislim spreminjat. Pa ne mislim tule se enkrat nacenjati te teme. Zame obstajata in bosta obstajali dve liniji labijev: delovna in razstavna. V tujini so ze lepo locene.


koherénca -e ž (ẹ) knjiž.
medsebojna povezanost, odvisnost:
novemu naselju manjka oblikovne
koherence; konsistenca in koherenca
gospodarskega plana

kohezíja -e ž (i) fiz. sila, ki privlači
molekule iste snovi: kohezija med
molekulami vode; pren., knjiž. kohezija
politične zavesti

Dva pomembna termina, ce sploh hocemo komunicirat, ker vsak bere po svoje...

A res pisem tako nerazumljivo?
Kdo je omenjal delovne/razstavne linije?
Kdo te sili, da kakorkoli spreminjas svoje mnenje?
Kdo "zanicuje" koga?

Ce ze kaj, sem izrazil podporo delitvi! Vsak naj ma psa kakrsen mu je vsec in naj vzreja pse za kar jih potrebuje!

Res ne maram, da se mi polagajo besede v usta. Zakaj vsak sestavek, ki govori o pravilni konstituciji ti obrnes v dvoboj razstavnih/delovnih linij?
Sem napisal, da me en kurc briga kaksne pse nekdo hoce met, dokler so le ti vsaj v grobem okviru standardov!

Verjamem pa, da se nasim vzrediteljem ta delitev ne dopade najbolj, saj to pomeni, da bi dejansko morali kaj delati s svojimi psi, ne pa samo opraviti PNZ in tekmo.

Taksno zanicevanje pa je skrajno nesrmano od tebe!
Medtem, ko se vsa retriever srenja trudi, da spodbuja lastnike retrieverjev, da psa pripeljejo vsaj na PNZ, ga ti zanicujes, pa se lovsko tekmo. Medtem pa popljuvas se vse vzreditelje, med drugim tudi mene! A potem moje preizkusnje niso nic vredne?
Najbolje, da grem med lovce, da bom lahko vsak dan hodil v lov, da bom zadovoljil standarde...

A mislis, da je tekma macji kaselj? Da je to tako - usput?
Te lahko vprasam kaj mas ti opravljeno? PNZ, Lovska Preizkusnja, Lovska tekma?

Se eno vprasanje: Katero delo je zate merodajno? Ker si napisala, da mi morali dejansko delat s svojimi labradorci.
Lovsko delo torej prinasanje, ali agiliti, RO, itd.
A je labradorec bil slucajno vzrejan za RO?

In kaj za vraga ma delitev linij s tem kaj bo kdo delal s psom in koliko? jaz lahko delam s svinjo bradavicarko, ce bo le htela it poleg...

Citat
Naslednjega psa bom kupila z namenom, da bo delala, in ko sem iskala po tujini so odpadle vse psarne, ki vzrejajo "show" linijo. Mi prav nic ne pomeni koliko BOB-jev pa CACIB-ov ima pes, bolj mi pomenijo delovne titule.
Se eno vprasanje: Katero delo je zate merodajno? Ker si napisala, da mi morali dejansko delat s svojimi labradorci.
Lovsko delo torej prinasanje, ali agiliti, RO, itd.
A je labradorec bil slucajno vzrejan za RO?

Katere delovne titule? Najvisja stopnja RO, flyball, agiliti?

A si prebrala kar sem napisal o razlicnem delu labradorcev, glede na regijo v kateri delajo?
Sem napisal, da en tip psa se boljse obnese v enih pogojih, drugi tip v drugih. V mojih oceh sta oba vredna obcudovanja.
Ce odmislimo Field Trialerje, so tako psi, ki so usmerjeni v delo, kot razstavni, v okviru standarda. In to je cist okej.  V tem ne vidim problema in nevem kje v mojem pisanju si ti zasledila, da v tem vidim problem???

Citat
Bi bilo pa zanimivo narediti eno raziskavo pa povprasati veterinarje, kaksni se jim zdijo labradorci, ki jih obravnavajo, z veterinarskega stalisca, pa kaksne instruktorje v pasjih solah, da naredijo primerjavo kako suh ali pa bolj "mocan" labi prenasata napore na treningu, pa pri katerih prihaja do vec poskodb..

Za mnenje veterinarja pa me en kurc briga.  Zakaj so ze nekateri odgovorili!
Ce pa zelis, pa se zapeljem do LJ, vzameva standard, pa povprasava veterinarje katere osnovne karakteristike poznajo? Ali vedo kaksen prsni kos mora imet labradorec, kaksno dlako, itd. Get the point?
Veterinar ni kompetenten, da bi sodil ali je pes predebel ali ne, ce pa nima pojma kako sploh naj bi izgledal!!!

Pred kratkim mi je veterinar rekel, da je tamala malo predebela...pa sva bila na 27kg.  Roll Eyes Sem mu gladko povedal, da bo se bo morala zredit. Da mam labradorce rad taksne kot zneske: "bolje da ljulja nego da zulja".   Cool

Zgledala pa je nekako tako:


Prase malo, kaj ne?

Instruktor lahko sodi samo znotraj svoje sportne discipline. Ali je to RO, agiliti, resevanje... V teh okvirih je on definitivno najbolj kompetenten! In 100% jih podpiram pri trditvah, da tezek pes nemore delat tako uspesno kot kateri lazje konstitucije. Nenazadnje ima on veliko izkusenj na tem podrocju, jaz pa nic. In vse kar lahko naredim je to, da napnem usesa in poslusam kaj ima za povedat, to absorbiram, predelam in si zapomnim!

Ne more pa mi en instruktor, ki nima pojma o zgodovini labradorcev, razen tega, da je tako neverjetno zanimivo da je dejansko z NF in da je to en tak lustn podatek, ki ga pove svojim tecajnikom. Nima niti 1% vpogleda v to kar labradorec dela in v kaksnih pogojih dela.
Kot sem napisal ze v prejsnem sestavku: en pes se bo svojo konstitucijo odlicno znasel v dolocenih pogojih, v drugih ne.
Pa da bo lazje razumet; en labradorec bo lahko odlicno delal v skotskih visavjih, ce ga pa pripeljes na Ro pa bo popusil na celi crti.

Pa da se prilijem malo bencina na ogenj:
Dejstvo je, da je labradorec izredo razsirjena pasma in se uporablja v milijon namenom. In vsakemu temu namenu oz. nalogi ustreza dolocen tip psa. In s tem ni nic narobe in prav je, da lastnik najde tisto kar mu odgovarja in da tudi kupi psa, ki bo ustrezal njegovim zahtevam in mu bo v posamezni panogi omogocil delo s cim manj napora. Podpiram to!
Ampak, ne pozabit, da je edino pravo delo, ki je v tesni povezanosti s samim izgledom in temperametnom labradorca, LOVSKO DELO. Ne RO, ne agiliti, ne resevanje, ampak LOVSKO DELO!
Vprasajmo se ali labradorec dejansko spada med lovske pasme ali pa je to le se lepotna oznaka?!

Lp


Pa prosim BERITE! Ne samo povrsno, ampak dejansko berite. Nestrinjanje je dobrodoslo in ni problem, nerazumevanje zaradi ne hoteti razumet ali povrsnega branja pa je  Angry

P.S: Se opravicujem za morebitne napake, ker se mi preprosto ne da lektorirat  sram
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1491 : četrtek, 19.02.2009 : 22:19:01 »

*****
Popo  Wink

LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1492 : četrtek, 19.02.2009 : 22:26:50 »

popo pri nas je bolj tezko da bo pes kaj resno delal, ker preprosto ni panoge.
V tujini imas working test, pa razne krvne sledi, lovske tekme, lov itd.

Kar se pa tice nasih vzrediteljev, pa zal ali mi ni vsec njihov odnos do parjenja, ali mi ni vsec njihov odnos do psov (prej in potem ko odsluzijo svoje), ni mi vsec, da imamo sprejet pravilnik, pa se ga potem ne drzi, ni mi vsec, da se vecini novim lastnikom tupi samo o razstavah.
Je res, da je vzrok tega tudi to, da kot sem omenila pri nas pes 1× naredi PNZ, opravi tekmo v prinasanju in to je to. Niti nimamo drugih opcij..

Prsni kos in vrsta dlake pa nimata prav nobene veze s tem ali je pes predebel ali ne. Tudi ne rabi stopit na tehtnico, da ugotovis ali je predebel ali ne. Obstajajo smernice, ki lepo dolocujejo idealno tezo. Ce psu ne vidis reber, jih pa z lahkoto zatipas in pri pogledu iz vrha opazis rahlo zozanje linije pred zadnjimi tacami, potem je ok. Ce linije ni ali pa ne tipas reber je pes predebel. Pa nima nobene veze kaksne konstitucije bi moral bit po standardu..

Tole je idefix napisala na sosednjem forumu:
Zgodovina pasme v besedi in sliki  ni dolga nekaj stoletij, in tisto, kar je bilo zapisano v dvajsetih letih 19. stoletja ni preveč podobno zunanjosti današnjega labradorca. Še najbližji je bil opis Cormacka iz l. 1822, ki je opisal dve glavni značilnosti LR-ja: prinašanje in vodoodbojno dlako.
Zgodnjo zgodovino vzreje labradorcev v Angliji pa opisuje dopisovanje med plemenitaši že proti koncu 19. stoletja: pse lorda Malmesburyja so opisovali kot majhne, kompaktne in zelo aktivne pse, s kratko dlako, ... očmi barve karamele, ne-velike glave, široke v lobanjskem delu, ne dolgega gobčka, prijaznega značaja in zelo pogumne (cit. po Martin N, 1994). Ti psi so bili resda tudi nekoliko nižji od današnjih, piše, da 19 - 20 inčev (torej okoli 50 cm).
Lep predstavnik dvojnega šampiona iz zgodnjega razvoja pasme v Angliji je npr. Dual Ch. Banchory Bolo: tipičen močan - mišičast samec, močan prsni koš, vendar relativno vitek predstavnik pasme z močnim vratom in nekoliko nežno glavo.
V državah, kjer so tudi v nadaljnji vzreji podpirali kombinirane linije, v kateri so razstavni zmagovalci hkrati tudi zmagovalci na tekmah, npr. v Belgiji, so labradorci še vedno značilno mišičasti, močni, pa ne debeli, ravno prav močnih kosti, ne ozkega in ne preširokega prsnega koša, in večinoma niso opazne izredno močne glave, ki so značilnost linij, kjer je glavni selekcijski faktor rejcev razstavnih linij. Res se sprašujem, kakšna naj bi bila korist močne glave pri delu v vodi? Za "plovno sidro"? Za prinašanje rac verjetno ne?
Torej, nikjer ni zabeleženo, da je  "selekcija skozi stoletja" za potrebe dela v vodi favorizirala čokate široke pse z izredno močnimi kostmi. Vedno je bila selekcija v uporabnosti psa, 'ravno prav kompaktni, ravno prav močne (ne premočne, ne prešibke) kosti, ...'.

Tule pa najdete sliko tegale samca:
http://www.labrador.asso.fr/accueil/Dual-purpose_clip_image001.jpg

Se ti zdi kaj podoben danasnjim labradorcem?
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #1493 : četrtek, 19.02.2009 : 22:53:11 »

Ne se jezit, samo je res zelo dobra debata  Cheesy

Ne bom pametovala,ker se na labije čisto nič ne spoznam.

da bi dejansko morali kaj delati s svojimi psi, ne pa samo opraviti PNZ in tekmo.

Si bom pa dovolila pokomentirat tale samo PNZ in tekmo. Meni se te lovske preizkušnje ne zdijo ravno mačji kašelj; mi smo leto dni kar garali,da smo pod streho spravili PNZ in JPZ. In jaz sem na to še kako ponosna.

Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1494 : četrtek, 19.02.2009 : 23:11:08 »

Sasha: a te lahko lepo prosim, da gres se enkrat skozi moj tekst in mi odgovoris na moje stavke, ki se koncajo z vrasajem? Res prosim, ker le tako mislim, da bomo prisli na isto valovno dolzino, ce ne ze na isto frekvenco...

Ideifx ima vpogled in je naredila svojo domaco nalogo. In tudi ti bi jo lahko, bos marsikaj novega zvedela.
Kot to naprimer, da so si bili sampioni v 40-50-60ih letih zelo zelo razlicni. Ko najdem cas ti skopiram par sampionov iz istega obdobja, pa bomo videli kaksne razlike se pojavljajo...

In s tem kar si kopirala, samo potrjujes moje zgornje trditve. Da so si psi razlicni in da vsak vzreja pas, ki mu ustreza in ki ustreza njegovim nalogam.

Bolo je definitivno bil dober samec. Ampak se zmeraj ne razumes osnov vzreje. Standard je okvir znotraj katerega se vzreja. Naloga vzreditelja je, da se drzi standarda, kako dolg vrat, kako tezko glavo, kaksne kote, kaksna usesa, itd. pa je odvisno od njegovega ideala. Nekdo je za Bolota, nekdo za Sandylands Marka, spet tretji za tretjega psa...

Resnica ni nikoli ena, kot jo hoces ti prikazat.

Idefix je napisala cist korektno in jo razumem, kot tudi vem da ona dejansko razume kaj je hotela povedat s tem in vem, da se zaveda da imamo risoko paleto psov. Kritika je na mestu.
Ti pa mislim, da si vzela en pogled in en tip zdravo za gotovo.

A potem legende med labradorci kot je npr. Sandylands Mark ne veljajo nic? (sicer je to ze novejsa zgodovina, pa vseeno)
A potem celotna zgodovina Sadylands, Rocheby, Poolstead, Fabracken, ne pomeni nic?

Pojdi malo raziskovat, pa bos nasla mnogo CH, med drugim tudi dual CH, pa si bodo med sabo zelo razlicni.

popo pri nas je bolj tezko da bo pes kaj resno delal, ker preprosto ni panoge.
V tujini imas working test, pa razne krvne sledi, lovske tekme, lov itd.
Pri ans mas tudi krvne sledi, ampak mislim da je trenutno samo ena labradorka v SLO (nepreverjena informacija), ki ima opravljeno krvno sled.
Za working test upam, da ga bo Irena cimbolj promovirala. Zakaj pa ne. Mnogim zna bit zanimivo.
Lovska tekma je 1, lovska preizkusnja 1.
Bi jih bilo vec, pa ni interesentov...
Kdor ma voljo in zeljo se zmeraj lahko gre do sosedov Hrvatov, kjer je precej tekem.

Ob vsem tem, pa mislim, da se ne zavedas koliko labradorcev je v rokah lovcev in aktivno delajo.

Citat
Kar se pa tice nasih vzrediteljev, pa zal ali mi ni vsec njihov odnos do parjenja, ali mi ni vsec njihov odnos do psov (prej in potem ko odsluzijo svoje), ni mi vsec, da imamo sprejet pravilnik, pa se ga potem ne drzi, ni mi vsec, da se vecini novim lastnikom tupi samo o razstavah.
Je res, da je vzrok tega tudi to, da kot sem omenila pri nas pes 1× naredi PNZ, opravi tekmo v prinasanju in to je to. Niti nimamo drugih opcij..
Prej si popljuvala vse vzreditelje. Naj te spomnim:
Citat
Verjamem pa, da se nasim vzrediteljem ta delitev ne dopade najbolj, saj to pomeni, da bi dejansko morali kaj delati s svojimi psi, ne pa samo opraviti PNZ in tekmo.
Si vzamem k srcu. Se strinjam, da je za napredek teba zvisevat standarde, ampak da naenkrat vse preizkusnje, ki jih je mozno opraviti, niso dovolj, da se steje, da je vzreditelj naredil nekaj vec kot bledo povprecje, da dela s svojim psom in vzdrzuje njegove naravne zasnove. To je pa nesrmana izjava...

Citat
Prsni kos in vrsta dlake pa nimata prav nobene veze s tem ali je pes predebel ali ne. Tudi ne rabi stopit na tehtnico, da ugotovis ali je predebel ali ne. Obstajajo smernice, ki lepo dolocujejo idealno tezo. Ce psu ne vidis reber, jih pa z lahkoto zatipas in pri pogledu iz vrha opazis rahlo zozanje linije pred zadnjimi tacami, potem je ok. Ce linije ni ali pa ne tipas reber je pes predebel. Pa nima nobene veze kaksne konstitucije bi moral bit po standardu..
Ne, mas prav, nima nobene veze s tem. Ma pa veze s kompetentnostjo ocenjevanja vzrediteljev o ustreznosti posameznega psa. In to sem ti hotel povedat. A se ti zdi trditev, da je moja Trixy predebela na mestu? Toliko o veterinarjih in njihovih ocenah.
In te smernice, ki jih omenjas so tocno to - smernice. Ne veljajo v vseh primerih. Moja Trixy je trenutno v precej dobri formi, pa ji ne otipam rebra s taksno lahkoto, kot jo ti omenjas.

No, in ce ze jaz tebe prosim, da odgovoris na moja vprasanja, bom se jaz na tvoje.
Ampak zal s se enim vprasanjem  Roll Eyes

Podoben KATERIM labradorcem? Koga primerjama? S katero psarno?
Sandylands - precej podoben - locijo finese
Rocheby - tezko rect
Fairywoods - niti ne
Vecino americanov - hell no!
Field trial psarne - no f**** way!

Se naprej...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1495 : četrtek, 19.02.2009 : 23:15:12 »

Ne, mas prav, nima nobene veze s tem. Ma pa veze s kompetentnostjo ocenjevanja vzrediteljev o ustreznosti posameznega psa.

Prislo je do napake. Pravilno je *veterinarjev.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1496 : petek, 20.02.2009 : 10:39:10 »

Sory ker se umešavam Wink.... ampak me zadnje dneve tale lovska kinologija resnično močno" grebe"
Vidim, da je v vseh grupah "isto sranje samo drugo pakovanje" pa naj bo to v ptičarjih , goničih ali retriverjih....
Sem se včeraj že  vtaknila v biegla... iz istega razloga.
pa bom še tukaj vprašala
1. koliko standardov imamo za labradorca?- 1!!! je ali ni?
2. a mora labradorec naredit za vzrejno dovoljenje  delavne preizkušnje ali ne?

čemu torej "odkrivanje tople vode"?
 en  standard- eno pravilo.

  Če mora narediti pes delavni preizkus.... kaj je potem?  a je delovna pasma ali ne?...... kakšne  raztavne linije......   a njim ni treba delat preizkušenj za vzrejno dovoljenje ali kaj? Tongue


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1497 : petek, 20.02.2009 : 10:58:09 »

Popo (ali pa kdo drug), se morda spomnis ene animacije, ki je prikazovala razvoj labradorca skozi desetletja? Slo je za preprosto menjavanje slikc in pripis letnic.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1498 : petek, 20.02.2009 : 12:33:47 »

Nanook: te animacije, nisem videl. Bom pa se potrudil, da jo poiscem. Me zelo zanima...


Je pa dejstvo, da se je labradorec spremenil in se spreminja.
Ampak je ponovno odvisno od tega koga oziroma katero linijo spremljas. Nikjer nisem zanikal, da se eni gredo ekstreme.
Dejstvo pa je tudi, da standard ni bil napisan po Banchory Bolo-tu. Doloceni so okvirji oz. kot sem rekel glavne znacilnosti, ki to pasmo locujejo od ostalih retrieverjev.
Napisan je tako, da dolocena konstitucija psu zagotavlja najbolj optimalen izkoristek njegovih atributov in delo scim manj napora.
Ampak se vedno ostaja dejstvo v standardu ni slik, ki bi tocno dolocale, obstajajo pa druge publikacije, ki obravnavajo to temo bolj podrobno. In hvala bogu, da standard ni napisan tako ozko, ampak dopusca vzrediteljem svobodo.

Vse prevec ljudi se loteva te teme z vidika boja med "mocnejsimi" in "ne tako mocnimi" labradorci. Bistvo vsega pa je, da to dejansko sploh ni pomembno. In to bi rad povdaril.
Standard je standard. Kaj pa nekdo dela znotraj tega standarda pa je njegov problem.

Imamo psa, ki je lazje konstitucije, visji, ozje glave, itd. - pa je se zmeraj po standardu.
Imamo psa, ki je "idelane" konstitucije, "idelane" visine, lobanje, itd. - pa je se zmeraj po standardu.
Imamo psa, ki je pretezke konstitucije, nizji, sirse solbanje, itd. - pa je se zmeraj po standardu.

Se nikoli nisem nobenemu ocital, da je tip, ki mu je vsec, neustrezen. Znam pogledat tudi z drugega vidika, medtem ko so eni zelo ozkogledni in vidijo samo "svoje".

In to je!

In posplosevat kaksni so labradorci na podlagi parih primerkov, ki jih vidis v klinikah, na drzavnih razstavah in tudi na nekaterih okoliskih, pa je popolna bedarija.

Ze uvodoma sem napisal: kdor ideala ne zna doseci z genetiko, skozi vzrejo, ga poskusa dosect s hrano.

Damayanti: ti se kr vkljuci v debato Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1499 : petek, 20.02.2009 : 12:38:28 »

Popo, glede tako sporne maščobe, ki jo je seveda pri določenih psih absolutno preveč, ali ni tako, da so ravno zaradi tega sloja podkožne maščobe labradorci lahko opravljali svoje primarno delo - prinašanje iz mrzle vode? Če te maščobe ne bi bilo, ne bi bili odporni na mraz.

Torej, maščoba sama po sebi ne sme biti sporna - labradorec brez sloja maščobe je po mojem mnenju slab predstavnik pasme, saj ne bi mogel opravljati svojega primarnega dela. Prav tako pa je ne sme biti preveč, saj to škodi zdravju. Ampak nekaj je pa mora biti, ali imam prav?
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines