mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 07:27:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143625 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #450 : četrtek, 29.12.2005 : 16:26:48 »

Danes me je klicala prijateljica in povedala da se njihova sterilizirana mešanka, nekje 8 let stara sedaj, že 3 mesece goni - predvidevajo pač po tem da je že 3 mesece polno kužkov od blizu in daleč okoli njihove hiše. Ni mi znala povedati ali ima samo prerezane jajcevode samo predvidevam da je to , ker če bi bili odstranjeni potem verjetno tega nebi bilo. Ali se motim?

Do zdaj niso imeli nikoli takih dolgih gonitev pa me zanima ali ima kdo izkušnje z tem in zaradi česa lahko pride do tega.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #451 : četrtek, 29.12.2005 : 17:00:34 »

Zanesljivo se ne goni tri mesece. Če res privblja samce, naj jo peljejo k veterinarju, ker gre lahko za kakšno vnetje (psice z vnetjem maternice ali sečil samcem dišijo, še bolj pa tiste, ki imajo piometro)
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #452 : petek, 30.12.2005 : 16:06:33 »

Ja saj vem da se ne goni tako dolgo, samo samce privablja nenormalno. Nekako dvomim da jo bodo peljali k veterinarju. Bom jo pa vprašala če se psica kako drugače čudno vede in če ima kak izcedek.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #453 : ponedeljek, 02.01.2006 : 14:13:43 »

Našim prijateljem se je pa psica začela goniti po enem letu od sterilizacije. Kar naenkrat je ratala depresivna in ni več jedla in shujšala za 2 kg( kar je veliko za 8 kg psa)in so jo peljali k veterinarki in so tam ugotovili, da ima vneto maternico in še nekakšne bule. Takoj je šla na operacijo, da so ji še maternico ven vzeli, račun pa poslali zelo znanemu ljubljanskemu veterinarju, ki je zafušal ta prvo sterilizacijo. Baje ne bi mogli "uveljavljati reklamacije" na operacijo, če se psica ne bi gonila.
Lp
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #454 : ponedeljek, 09.01.2006 : 09:54:27 »

Mogoče kdo približno ve koliko stane sterilizacija za zlato prinašalko, ker tole ob gonitvah je res groza. Psi tulijo, se pretepajo, ne morš na sprehod, nikakor se ne moreš znebit psov....pridejo psi, ki jih še v življenju nisem videla. Nevem zakaj lastniki psov ne morejo psa privezat ali pa dat ve pesjak?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #455 : ponedeljek, 09.01.2006 : 10:03:56 »

Ne vem, zakaj lastniki psov ne morejo psa privezat ali pa dat v pesjak?

Jaz pa ne vem, zakaj lastniki psic vodijo gonece psice sredi nedeljskega popoldneva na sprehod tja, kjer je najvec psov (eden od mnogih primerov je bilo ravno vcerajsnje popoldne)? Pa jih tudi se nikoli nisem videla sprehajati se tam. Ce ze lastnikov ne moti, da s tem popolnoma zmesajo druge pse, bi jih vendarle lahko zmotilo vsaj to, da je zaradi nenehnega nadlegovanja nervozna njihova psica. Morda bi jih to lahko spodbudilo k misli, da bi jo peljali na sprehod malo bolj zgodaj zjutraj ali pozno zvecer. Res je, psi bi morali biti na povodcu (ali kakorkoli drugace pod kontrolo), psice pa tudi. Dobro pa vemo, da to ni tako tudi v normalnih okoliscinah, kaj sele, ce ena seksi bejba mimo pride. Ampak to je samo moje razmisljanje.

Cena sterilizacije je pa odvisna predvsem od teze psice. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #456 : ponedeljek, 09.01.2006 : 10:12:53 »

Citat
Jaz pa ne vem, zakaj lastniki psic vodijo gonece psice sredi nedeljskega popoldneva na sprehod tja, kjer je najvec psov (eden od mnogih primerov je bilo ravno vcerajsnje popoldne)? Pa jih tudi se nikoli nisem videla sprehajati se tam. Ce ze lastnikov ne moti, da s tem popolnoma zmesajo druge pse, bi jih vendarle lahko zmotilo vsaj to, da je zaradi nenehnega nadlegovanja nervozna njihova psica. Morda bi jih to lahko spodbudilo k misli, da bi jo peljali na sprehod malo bolj zgodaj zjutraj ali pozno zvecer. Res je, psi bi morali biti na povodcu (ali kakorkoli drugace pod kontrolo), psice pa tudi. Dobro pa vemo, da to ni tako tudi v normalnih okoliscinah, kaj sele, ce ena seksi bejba mimo pride. Ampak to je samo moje razmisljanje.

Cena sterilizacije je pa odvisna predvsem od teze psice. Lp Neza
Našo psičko peljem na sprehod zgodaj zjutraj in pozno zvečer in nikoli ob nedeljah popoldne. Sploh pa ne tja kjer je največ psov ampak v gozd. Doma sem na vasi in pse le redki sprehajajo ampak jih imajo spuščene. Sprehod z mojo psičko pa je omejen izključno na potrebo...to je cca 100m in je ves čas na povodcu in pod kontrolo.

Naša psička tehta cca 32 kg.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #457 : ponedeljek, 09.01.2006 : 10:23:40 »

Sterilizacije so nekje med 35-50 tisoč tolarji, pač odvisno od klinike. jaz sem prišla poceni skoz, ker imam znanca veterinarja in je računal samo 10 tisoč.
Je stošek, ampak vseeno je boljše dati malo več in je poseg opravljen OK.
V Logatcu mislim, da pride malo več kot 30 tisoč - prijateljica je tam sterilizirala psičko, pa nima problemov.
Jaz sem jo dala ravno zaradi sosedovih psov sterilizirat.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #458 : torek, 10.01.2006 : 11:25:06 »

Mislim, da je za psice nad 25 kg med 35 in 40 tisoc, je pa seveda odvisno od veterinarja. Najboljse, da poklices nekaj klinik v svoji okolici, pa si bos ustvarila sliko.
Odvisno je od teze psice zaradi narkoze.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #459 : ponedeljek, 16.01.2006 : 21:07:30 »

Pri moji 11-letni Shih Tzujki Rozi sem prejšnji teden odkrila drobno bulico v bližini seska; takoj smo šli k veterinarju, ki je potrdil, da gre za tumor; v sredo smo naročeni na operacijo.
V zadnjih dneh sem se o tej temi pogovarjala z  kar nekaj lastniki iste pasme in večina mi je priporočala, naj se odločimo za sterilizacijo, ker naj bi se  sicer tumorčki neprestano ponavljali. Sama sem zelo skeptična, predvsem zato, ker je Rozi ravno dobro okrevala po težavah z nadledvično žlezo in pankreasom. Psičko smo pred dobrim letom posvojili in pred tremi meseci se je prvič gonila, odkar jo imamo (prej se najbrž nekaj časa zaradi bolezni ni), gonitev je bila kar močna in sklepam, da so ravno "podivjani" hormoni povzročili težave. Zdaj sem v hudi dilemi in ne vem kako naj se odločim; bojim se, da bi jo sterilizacija močno izčrpala in obremenila srce (tumor bodo odstranili z  lokalno  narkozo), ter da hkrati ne bi imela želenega učinka. Kaj mislite vi?  Že v naprej hvala!
Lp
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #460 : ponedeljek, 16.01.2006 : 21:53:56 »

Citat
da bi jo sterilizacija močno izčrpala in obremenila srce (tumor bodo odstranili z  lokalno  narkozo), ter da hkrati ne bi imela želenega učinka. Kaj mislite vi?  Že v naprej hvala!
Pri taki starosti je sterilizacija že rizična, tako da je odločitev res težka. Če bi operativni poseg uspel bi sterilizacija imela željen učinek.

V starosti se pač pojavlja vse več težav in je tudi večja možnost za nastanek tumorjev.

Kakšno starost pa dosežejo shih tzuji, morda pa le še ni tako stara? V kakšni kondiciji je psička?

Lokalno narkozo bi psička veliko lažje prenesla kot pa splošno.

Mi bomo tud našo dali sterilizirati, eden od razlogov je tudi da se bo zmanjšala možnost nastanka tumorja na seskih.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #461 : torek, 17.01.2006 : 02:13:11 »

Stara je 11 let, zdaj je v dobri kondiciji; smo pa pred enim letom prestali težave z nadledvično žlezo in pankreasom; tako da bi ravno zaradi tega operacija lahko bila tvegana.

Mene zanima kolikšna je verjetnost, da se tumorčki po sterilizaciji ne bodo več ponavljali; nekje sem prebrala, da vseeno lahko nastajajo.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #462 : torek, 17.01.2006 : 14:11:31 »

Pravočasno sterilizirane psice veliko redkeje obolijo za boleznimi ženskih spolnih organov, ki se pri starejših psicah pogosto pojavljajo. Če je sterilizacija opravljena pravočasno (med prvim in drugim gonjenjem), se v starosti tudi zmanjša nevarnost pojava tumorjev mlečne žleze. Vaša psička ni bila pravočasno sterilizirana tako, da mislim da možnost ponovnega nastanka tumorja obstaja.

Povedali ste da se da tumor odstraniti z lokalno anestezijo. To pomeni da je tumor benigen in ne vrašča v okolno tkivo (ta tumor ni nevaren). Pomembno pa je da se ga odstrani saj se lahko razvije v malignega, ki vrašča v okolno tkivo in lahko zaseva tudi v druge organe.
Logiran
leni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 271


« Odgovor #463 : torek, 17.01.2006 : 14:49:51 »

Možnost tumorja na seskih, če psičko steriliziramo pred prvo gonitvijo naj bi bila le 0,05%, če jo steriliziramo po prvi gonitvi, naraste možnost na 8%, po drugi gonitvi pa kar na 26%. Možnost za pojav tumorja po sterilizaciji torej še vedno obstaja, kot je povedala že mojčica, le da je nekoliko manjša, vendar verjetno ne precej. Odločitev pa je zdaj na vaši strani in upam, da se boste odločili pravilno Wink!
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #464 : torek, 17.01.2006 : 14:57:28 »

Mojčica in Leni - hvala. Ja saj odločitev je težka. Ampak glede na to, da veterinar ni svetoval sterilizacije, bomo najbrž izrezali le tumorček. Bom pa jutri najprej prosila za ultrazvok - potem bomo pa točno videli kako in kaj.
Logiran
Strani: 1 ... 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines