mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 28.10.2024 : 15:12:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 144930 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #390 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:49:48 »

Daj linchaich, ne dramatiziraj in ne delaj mucenika iz sebe. Nikjer nisem napisala, da se lahko parijo psi, ki ne dobijo vzrejnega, glede na debate na tem forumu pa bi ze lahko vedela, da sem striktno proti stepanju nerodovniskih psov.

Mucenika??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Dramatiziram??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Imam dovolj tehtne razloge proti!!!

Nikjer pa nisi napisala, da naj se ne parijo in sterilizirajo vsi, ki niso vzrejno primerni.

Sploh pa se ne mislim pregovarjat s tabo (tako vemo, da nima smisla) ... napisala si, da bi VSE psice morali sterilizirati - nerodovniske in mesance!!! Ce je tvoj kastriran se ne pomeni, da ga morajo tudi vsi ostali!

Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #391 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:55:09 »

Moj ni mesanec in ni nerodovniski. Zakaj nisem napisala, da se naj sterilizirajo vsi, ki niso vzrejno primerni? Ker se vedno najde kak pametnjakovic, ki meni, da je njegov, ceprav nerodovniski pesjan, LEPSI tko marsikateri rodovniski in kot tak primeren za "vzrejo". Zato nisem napisala, da naj se sterilizira vse pesjane, ki niso vzrejno primerni.

Osebno pa tudi nisem pristas sterilizacij/kastracij mladickov preden gredo od doma.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #392 : ponedeljek, 26.09.2005 : 13:17:33 »

Jaz sem za sterilizacije vseh ,katerih lastniki niso pripravljeni ali sposobni res pazit, da ne pride do oploditve in v primeru, če že pride do tega niso pripravljeni naknadno kaj ukrenit, da legla ne bi bilo.
Še bolj pa sem za to ,da uvede obvezna sterlilizacija vseh psic oz kastracija vseh samcev , katere so brez vzrejnega dovoljenja parili z namenom prodaje mladičkov. Se pravi , magari zakonsko dirigirigirano ustavljanje raznoraznih "rejcev".
Zakaj ? Ker je totalno anarhijo in množično nategancijo na tem področju očitno nemogoče zajeziti zgolj z izobraževanjem (glej že ta forum in iskanje samčka za nelegalno paritev).
Tudi bi bil za to, da se najde način sofinanciranja teh posegov, da bi tako zajeli populacjo,ki razen finančnih nima drugih pomislekov.
Kar pa se dobrobiti samih psov in psic tiče, mislim,da je odgovorno lastništvo boljše kot kirurški posegi. Žal ima večina neodgovorne ali pa kinološko neizobražene lastnike.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #393 : ponedeljek, 26.09.2005 : 13:30:38 »

Baje obstaja en tak način sterilizacije, kjer enega od odstranjenih jajčnikov ponovno vsadijo nekam v trebušno votlino, naj bi deloval, hormonov naj bi pa prišlo v kri ravno toliko, da nikoli ne bi prišlo do gonitve. vendar tega nihče v praksi ne izvaja, ker je preveč komplicirano. Bi pa bila idealna rešitev.
odločitev za leglo je odločitev vsakega posameznika, tudi če gre za mešance. Če zanje poskrbi in jim najde primernega lastnika nikogar nič ne briga. Tudi tu je zelo pomembno izobraževanje, recimo izkoreninjanje butastega prepričanja, da psica mora imeti eno leglo, pa brez moraliziranja in pretiravanja je treba ljudem razložiti, da vzreja legla ni nekaj čisto preprostega. Tudi mešanci imajo pravico do obstoja, nič manjšo kot pasemski psi. In če skočite v zrak zaradi prepovedi vzreje "nevarnih pasem" bi vas morala morebitna prepoved vzreje mešancev še bolj boleti.

To o obvezni sterilizaciji tistih ki so jih brez vzrejnega dovoljenja parili, mi je pa zelo všeč, samo spet je v praksi nemogoče izpeljati.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #394 : ponedeljek, 26.09.2005 : 13:41:33 »

Jaz sem za sterilizacije vseh ,katerih lastniki niso pripravljeni ali sposobni res pazit, da ne pride do oploditve in v primeru, če že pride do tega niso pripravljeni naknadno kaj ukrenit, da legla ne bi bilo.
...

Ja, se podpišem- ampak ravno take prav malo briga, da bi dali svojo psico še sterilizirat  Lips Sealed To bi bil že višek odgovornosti  Roll Eyes

Baje obstaja en tak način sterilizacije, kjer enega od odstranjenih jajčnikov ponovno vsadijo nekam v trebušno votlino, naj bi deloval, hormonov naj bi pa prišlo v kri ravno toliko, da nikoli ne bi prišlo do gonitve. vendar tega nihče v praksi ne izvaja, ker je preveč komplicirano. Bi pa bila idealna rešitev. ...

Samo potem bi vseeno prihajalo do namišljenih brejosti  Undecided Meni so na kliniki razložili, da je za preprečevanje (nadaljnih) namišljenih brejosti treba odstraniti tudi maternico, ne samo jajčnikov, saj le ta oddaja nek določen procent (res da zelo majhen) hormonov...

Se strinjam, da je odločitev za lego stvar vsakega posameznika- problem je le pri tistih, ki se šele potem začnejo zavedat, kakšni stroški so mladiči in za njih ne poskrbijo tako kot bi bilo treba...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #395 : ponedeljek, 26.09.2005 : 13:49:39 »

Tisti pa naj nosijo posledice svoje nepremišljenosti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #396 : ponedeljek, 26.09.2005 : 13:50:37 »

Citat
odločitev za leglo je odločitev vsakega posameznika, tudi če gre za mešance. Če zanje poskrbi in jim najde primernega lastnika nikogar nič ne briga. Tudi tu je zelo pomembno izobraževanje, recimo izkoreninjanje butastega prepričanja, da psica mora imeti eno leglo, pa brez moraliziranja in pretiravanja je treba ljudem razložiti, da vzreja legla ni nekaj čisto preprostega. Tudi mešanci imajo pravico do obstoja, nič manjšo kot pasemski psi. In če skočite v zrak zaradi prepovedi vzreje "nevarnih pasem" bi vas morala morebitna prepoved vzreje mešancev še bolj boleti.

Zato pa pravim, da naj vzrejajo tisti, ki mislijo s tem resno in ki dejansko imajo nekaj pojma o temu. Ja, na zalost je odlocitev posameznika ali bo stepal ali ne, ampak to se zdalec ne pomeni, da se jaz ne smem vtikat zraven hehe. Sem odlocno proti nerodovniski vzreji in vzreji mesancev. Ze brez tega bo mesancev sigurno vedno dovolj, nerodovniskih pa po moje sploh ne bi smelo biti.
Me pa razne " ce dobro poskrbi za mladice, naj jih ima" ganejo priblizno toliko kot osladni holivudski filmi-se pravi nic. Ce mislis vzrejat, potem vzrejaj ornk; mesancev in psov nasploh je itak prevec, zato so razna blesava legla iz tanajbolj butastih razlogov samo masilo in pesek v oci, pa cisto nic drugega.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #397 : ponedeljek, 26.09.2005 : 14:39:53 »

Sterilizacija in inkontinenca - anketa!

Hvala za vas glas! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #398 : ponedeljek, 26.09.2005 : 15:23:14 »

To o obvezni sterilizaciji tistih ki so jih brez vzrejnega dovoljenja parili, mi je pa zelo všeč, samo spet je v praksi nemogoče izpeljati.

V praksi je vse mogoče izpeljat.
Če seveda prinaša pričakovano število volilnih glasov.

Žal pa je definicija demokracije, da je to vladavina bralcev rumenega tiska.
 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #399 : ponedeljek, 26.09.2005 : 19:46:44 »

ampak to se zdalec ne pomeni, da se jaz ne smem vtikat zraven hehe. 

ja seveda, kako pa? A boš hodila za brejimi psicami in  zmerjala lastnike? se oglašala na male oglase in jim težila? No včasih se da kaj narediti, ampak samo v primeru, da te kdo vpraša za mnenje. mene kar pogosto. pa nobenemu ne rečem "ne, ti pa ne smeš vzrejati", ampak po pogovoru se velika večina premisli. Ponavadi zadostuje že vprašanje "pa si res tako zelo želite leglo? "Ko pa še čisto brez pretiravanja poveš, kaj je za leglo potrebno in možne zaplete, se premislijo še preostali. v bistvu je od vseh ostal samo en, ki je pa leglo zgledno spravil gor in mu nobeden ne more nič očitati. To velja žal samo za mešance, pri nerodovniških je prisoten zelo močan motiv - denar. Žal je kakršno koli prepričevanje v tem primeru pogosto neuspešno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #400 : ponedeljek, 26.09.2005 : 19:51:32 »

V detajle "kako" se pac ne bom spuscala, ne zelim namrec, da se debata sprevrze v kako ostudno tekmovanje, lahko samo recem, da nisi edina, katero kdaj vprasajo za mnenje. Vsak pac pocne tisto kar misli da je prav. Super, da si preprecila nepotrebno produciranje mesancev, tega je tako ali tako dovolj ze brez pomoci cloveka.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #401 : ponedeljek, 26.09.2005 : 21:01:50 »

Daj no Nanook, mešančke obravnavaš kot da so ti ne vem kaj naredili in kot da so največji stvor na svetu. Jaz nimam mešančka in tudi rodovniškega psa ne in sem zelo zadovoljna z njo.Mešančke pa spoštujem tako, kot vsakega rodovniškega in nerodovniškega psa.Isto je pes in isto čuti in občuti kot tvoj rodovniški pes. In zato niso manj vredni,da ne bi smeli biti na svetu. Marsikateri mešanček je malo bolj inteligenten kot kakšen rodovniški pes in je bolj na vse odporen kot pa rodovniški. S tem ne žalim rodovniških psov,ampak hočem s tem povedat,da ne maram tistih,ki so proti mešančkom in nerodovniškim psom. Psi niso nič krivi,da morajo biti na svetu. In tudi marsikdo nima denarja za rodovniškega psa in si ga vseeno želi. Glede sterilizacije vseh psov razen rodovniškim pa sem zelo proti, ker to nikamor ne vodi. Pol itak ne bo več psov. Res pa je to, da mora človek premisliti, če je sposoben vzgajat leglo pa naj bodo bilo kakšni psi. Kaj moremo narava je takšna. Narava je tako naredila,da morajo biti vsi psi. Isto je z ljudmi. Obstajajo tudi rase,ki se nam ne dopadejo pa vseeno morajo živet,ker je narava tako uredila, da tako mora biti.Lahko pa se pritožuješ kolko hočeš pa ne boš mogla nič narediti.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #402 : ponedeljek, 26.09.2005 : 23:54:20 »

No, mene boste prepričali v to, da so mešanci in nerodovniški psi resnično "vzrediteljem" in novim lastnikom tako zelo pomembni šele takrat, ko jih bo glede na procentualno zastopanost na raznih vadbiščih več kot rodovniških psov, ko jih bo v zavetiščih vsaj samo toliko kot rodovniških psov in pa takrat, ko bosta ob vseh tako zelo načrtovanih leglih imela oba starša opravljene vsaj najnujnejše preglede. Jp, šele takrat! Dokler pa v zavetiščih videvam 70% mešancev, 25% "čistokrvnih brez rodovnika in 5% rodovniškig psov, na poligonih pa ravno obratno situacijo, pa si tako vzrejo kar nekam vtaknite.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #403 : ponedeljek, 26.09.2005 : 23:59:57 »

...ko jih bo glede na procentualno zastopanost na raznih vadbiščih več kot rodovniških psov,
Yo, glede na letošnji vpis v našem društvu, je res malo rodovniških psov. Največ je čistokrvnih brez rodovnika. Na drugem mestu so mešančki. Mogoče se pa le spreminja na bolje Undecided
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #404 : torek, 27.09.2005 : 06:42:30 »

Citat
Yo, glede na letošnji vpis v našem društvu, je res malo rodovniških psov. Največ je čistokrvnih brez rodovnika. Na drugem mestu so mešančki. Mogoče se pa le spreminja na bolje

lansko leto, ko sva hodile midve v malo šolo je bilo enako. Tudi sedaj ni nič drugače.
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines