mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 11:21:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143650 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #375 : ponedeljek, 26.09.2005 : 10:42:42 »

A ni ponavljajoca namisljena brejost zdravstveni razlog- sploh hudi primerki so hudo nevarni za psico, razni ponavljajoci mastitisi, depresije, agresivnost... Se mi zdi, da je to dosti bolj "nevarno" kot pa ogorzeno srce zaradi Propalina...

Sej pravim ... tudi huda navidezna je zame razlog za sterilizacijo, ampak dokler je v "mejah normale" pa psica ne gre na sterilizacijo! Nasa nobena vec - ce se bo le dalo (glede navideznih, ali pa drugih problemov).
Vecina steririziranih psic, ki jih jaz poznam, je inkontinentnih! Vecina nesteriliziranih psic, pa nima ne raka, ne drugih tezav - govorim za poznane.
Se mi zdi, da je se vedno manjsa moznost za raka in druge tezave, kot pa za inkontinenco ... bomo videli cez leta, ce se motim!

Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #376 : ponedeljek, 26.09.2005 : 10:43:14 »

Tisti, ki imate tezave z inkontinenco (pri psickah), malce pobrskajte po netu no, jaz trenutno prebiram stare maile (zadeve o inko. samo preletim, ker me niti ne zanima toliko) in nekateri porocajo o uspehih z raznimi zadevami(homeopatija, sprememba prehrane,...). Vsaj za enega vem, ki je pocasi znizal dozo propalina in nato popolnoma prenehal in ima ze lep cas suho psicko.

Kar se pa cene in denarja tice-nihce ni rekel, da je oskrba psa poceni.
Linch, tudi ce svojih ne steriliziras, imata zaradi kupiranega repa se vedno sanse za inkontinenco.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #377 : ponedeljek, 26.09.2005 : 10:54:49 »

Vsaj za enega vem, ki je pocasi znizal dozo propalina in nato popolnoma prenehal in ima ze lep cas suho psicko.

In ni edina ... tudi katera druga psicka od poznanih je sedaj suha, ali pa morajo s Propalinom narediti kuro vsake toliko! Pri Eri bo ne glede na vse kar tezka. Glede drugih moznosti - se pogovarjamo kako in kaj bi lahko pomagalo!

Kar se pa cene in denarja tice-nihce ni rekel, da je oskrba psa poceni.

Nihce ne govori o stroskih oskrbe psa ... govorim o prisili, da naj bi bile vse psice (vemo katere) sterilizirane .. se pravi vse nase, razen tiste, ki je ze! In za stroske, ki bi mi jih povzrocili, ce bi me v to prisilili!!!
Ce bo do inkontinece prislo bo prislo .. ampak ne zaradi neumnosti, ki sem jo naredila, ker sem dala psico sterilizirati zato, ker se mi je ne da paziti pred ostalimi psi ali zato, ker ima ali pa nima navidezne brejosti!
Imamo 4 pse in tako bo tudi ostalo - stroski oskrbe niso pomembni ... saj tudi psom ne lomim tac zato, da jih bom lahko vozila k veterinarju!

Linch, tudi ce svojih ne steriliziras, imata zaradi kupiranega repa se vedno sanse za inkontinenco.

In Nanook, zakaj bi moznost inkontinence se povecala???
Kaj ti nalasc kopas psa v ledeno mrzli vodi in ga das ven na mraz "susit" - da se bo ja prehladil???

Lp, Ursa
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #378 : ponedeljek, 26.09.2005 : 11:32:42 »


Vecina steririziranih psic, ki jih jaz poznam, je inkontinentnih! Vecina nesteriliziranih psic, pa nima ne raka, ne drugih tezav - govorim za poznane.
Se mi zdi, da je se vedno manjsa moznost za raka in druge tezave, kot pa za inkontinenco ... bomo videli cez leta, ce se motim!

Lp, Ursa

jaz pa poznam samo eno inkontinenetno sterilizirano psico-pa še ta ima rep. Vs eostale sterilizaranke imajo težav.
Poznala se pa tudi eno inkontinentno nestirilizirano dobermanko brez repa in z rakom na seskih, pa eno nesteilizirano inkontinentno bokserko brez drugih zdravstvenih težav, pa imla sm enega kupiranega dobermana, ki je imel neprestane težave z mehurjem-je zelo malo časa zadržal vodo,čepav ni puščal ekontrolirano.
Pa ne da bi zdaj kaj iz tega izvajala, samo ljudje poznamo majhen procent psov in kater esmo osebno spoznali je stvar naključja. In naša opažanja res niso znanstvene ugotovitve. Vplivajo pa seveda kljub temu na naše odločitve.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #379 : ponedeljek, 26.09.2005 : 11:36:09 »

jaz pa poznam samo eno inkontinenetno sterilizirano psico-pa še ta ima rep. Vs eostale sterilizaranke imajo težav.

Smisel??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Bi bilo dobro odpreti temo z anketo ... mogoce jo pa odprem! Na forumu je ogromno steriliziranih inkontinentnih psic!
Le nekaj pa s hudimi navideznimi ali vnetjem maternice .. ali drugo!
Samo btw! Wink

Lp, Ursa
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #380 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:05:26 »

Saj tudi navidezne brejosti niso tak grozen primer, če se jih lastnik pravilno loti (o tem je že bilo dosti napisanega) traja vse skupaj mogoče en teden. hude navidezne brejosti kjer je potrebno hormonsko zdravljenje so pa dokaj redke.
Inkontinenco pri nesterilizirani psici sem videla samo enkrat - pri moji prinašalki, potem ko jo je zadela kap. zelo neprijetno, moram priznati, da me je to bolj motilo od vseh ostalih posledic kapi skupaj. Pa občasno kakšna "inkontinenca" pri vnetem mehurju, ki pa je itak minila sama od sebe.
Vnetja maternice so občasno bila in smo jih pozdravili lepo brez operacije in se niso ponavljala, tudi dva primera piometre smo uspeli pozdraviti na konservativen način in tudi to se ni ponovilo. Je pa tako zdravljenje nekoliko bolj zahtevno in se ga veterinarji branijo kot hudič križa. V vseh letih sem slišala samo za eno psico z rakom na maternici (ki so jo z hitro operacijo rešili) in niti za en primer raka na jajčnikih (kar seveda ne pomeni da ga ni). No nesteriliziranih psic s tumorji na seskih je bilo pa kar veliko, tiste, ki so jih pravočasno zdravili so preživele, tiste ki jih niso pa ne. Nekaj psic s tumorji so preventivno sterilizirali, vendar so se pri njih tumorji ponavljali povsem enako kot pri nesteriliziranih. Tumorji so se pojavljali tudi pri psicah, ki so bile sterilizirane kot odrasle. Za psice, ki so bile sterilizirane pred prvo gonitvijo pa ne morem nič reči, so še premlade, da bi se pojavili tumorji. Bomo videli čez nekaj let.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #381 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:07:02 »

Zakaj sterilizacije? Saj je lepo, da tako zaupate lastnikom psic, ampak jaz jim pa ne, zato sem za sterilizacijo vseh nerodovniskih psick in mesank. Nikoli namrec ne ves, kdaj bo lastniku padlo na pamet, da bi imel "samo eno leglo".

Hja, cene propalina, kavca, brisac, rjuh,... spadajo v oskrbo psa, pa trepalnice gor ali pa dol.

Sicer pa so ugotovili povezavo med kupiranimi psicami in inkontinenco; raziskava je bila menda sicer o povezavi med inkontinenco in sterilizacijo, kjer so ugotovili, da je od 11 do 20% psic po sterilizaciji inkontinentih, hkrati pa so opazili, da je vecja moznost za inkontinenco po sterilizaciji pri vecjih psih (nad 20kg ali 30kg?), pri manjsih pa manjsa (srednji naj bi je menda sploh ne poznali?). In nenazadnje-opazili so tudi vecji % kupiranih ink. psic (se pravi-opazena je bila povezava med kupiranjem in inkontinencno in kupiranjem, sterilizacijo in inkontinenco). Morda je tudi zato omenjeno, da so se posebej k temu nagnjeni bobtail, doberman in rott, med drugim. Pomembno se je tudi zavedati, da inkontinenca NI povezana samo s steriliziacijo, ampak marsikaterim drugim stanjem (boleznijo). Jaz osebno bi, ce bi imela inkontinentno psico, poskusila odkriti vzrok in se ne bi avtomaticno sprijaznila z razlago, da je pac sterilizirana in zato inkontinentna.

Mimogrede, tudi jaz poznam vsaj eno sterilizirano repato zvau, ki ni inkontinentna. Wink

Citat
Pa ne da bi zdaj kaj iz tega izvajala, samo ljudje poznamo majhen procent psov in kater esmo osebno spoznali je stvar naključja. In naša opažanja res niso znanstvene ugotovitve. Vplivajo pa seveda kljub temu na naše odločitve.

Tocno tako!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #382 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:15:32 »

Pa kaj potem, če se lastnik mešanke odloči "samo za eno leglo"? Če za njih poskrbi kot je treba nima nihče nič za piskati.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #383 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:16:45 »

Smisel??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Bi bilo dobro odpreti temo z anketo ... mogoce jo pa odprem! Na forumu je ogromno steriliziranih inkontinentnih psic!
Le nekaj pa s hudimi navideznimi ali vnetjem maternice .. ali drugo!
Samo btw! Wink

Lp, Ursa

NIMAJO  težav, bi moralo pisat.
Na žalost vedno pozabim, da se tu ne da naknadno popravljat teksta.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #384 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:17:39 »

Citat
Saj tudi navidezne brejosti niso tak grozen primer, če se jih lastnik pravilno loti (o tem je že bilo dosti napisanega) traja vse skupaj mogoče en teden. hude navidezne brejosti kjer je potrebno hormonsko zdravljenje so pa dokaj redke.


Pri nas  je normalno stanje trajalo 1 teden in ne navidezna brejost! Pa tisto z umikanjem igrač, zaposlitvijo sploh ni pomagala, saj je bila itak v svojem svetu. Pri nas sploh ni bilo več obdobij teh depresij, ampajk je to trajalo non-stop.  

Nekateri imajo srečo in psice niso inkontinentne, nekatere so inkontinentne občasno, nekaterim se na vsako toliko da propalin, nekaterim se odmerek znižuje, nekateri imajo pa to smolo, da tudi velike količine propalina ne pomagajo več vedno...

Mi smo k sreči med tistimi, kjer se luža pojavi občasno in tako shajamo brez propalina. Dala sem pa v Kranju zanj okrog 6000sit za največjo embalažo in bi ga iemla za kakšen mesec, če bi ga mogla dajat.

Pa kar se stroškov tiče - mi bomo mogli zamenjat kavč, ker je vsako noč vanj kopala luknje imn ga tako uničila, ko je imela navidezne brejosti. Med  drugim je bila tudi ful agresivna takrat in nepredvidljiva, gledala je v prazno...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #385 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:25:00 »

Pa kaj potem, če se lastnik mešanke odloči "samo za eno leglo"? Če za njih poskrbi kot je treba nima nihče nič za piskati.

Mogoče pa ima (za piskat), ker je takih z namneskim, še več pa nenamenskim enim leglom absolutno preveč in res ni nobenega pametnega razloga  za to eno leglo. 99,99 % teh odločitev je na podagi napačnih informacij in napačnih predstav. Psov pa kar mrgoli odvečnih.

Kar pa se tiče strilizacij me je pa vedno zanimalo in ne vem zakaj se nihč edrug o tem ne vpraša, namreč vprašanje osteoporoze, ki je pri ljudeh zelo  očitem problem ob nedelovanju jačnikov. A psi pa tega ne poznajo?
Pa še opazila sem,da ženskam , če je potrebna sterilizacijo iz zdravstvenih razlogov VEDNO dodajajo hormone. Očitno torej le so potrebni.
Zato pa se tudi vprašam, zakaj potem steriliziranim psicam , ne bi mogli dodajat tistega potrebnega minimuma umetnih hormonov za odpravo stranskih učinkov (ala inkontineneca) če je res povezava?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #386 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:28:30 »

Pa kaj potem, če se lastnik mešanke odloči "samo za eno leglo"? Če za njih poskrbi kot je treba nima nihče nič za piskati.

Mogoce ti nimas kaj za piskat, jaz pa definitivno imam. Pac nisem pristas raznih "samo eno leglo", ker pa slike povedo vec kot besede->http://www.justonelitter.com/, klik na just one litter.
Psov je prevec, z vzrejo naj se ukvarjajo tisti, ki o tem kaj vedo, ostali pa naj gledajo dokumentarce.

Deteljica-glede inkontinence in hormonov, je res povezava in vem, da je bilo vsaj enkrat omenjeno dodajanje, bom poskusila kaj najti.
Dodajajo tudi kolagen, se mi zdi? Bom pobrskala, da kaj ne zabluzim hehe.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #387 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:29:54 »

Zakaj sterilizacije? Saj je lepo, da tako zaupate lastnikom psic, ampak jaz jim pa ne, zato sem za sterilizacijo vseh nerodovniskih psick in mesank. Nikoli namrec ne ves, kdaj bo lastniku padlo na pamet, da bi imel "samo eno leglo".

Spet smo pri mesancih in nerodovniskih psih. Kaj pa psi, ki ne dobijo vzrejnega ali pa ga po ne vem katerem razlogu dobijo, pa niso vzrejno primerni ... oni pa seveda lahko parijo oziroma imajo "samo eno leglo"! Ma dej ...


Hja, cene propalina, kavca, brisac, rjuh,... spadajo v oskrbo psa, pa trepalnice gor ali pa dol.

Ne, cena propalina in ostalih zadev pa NE pase v oskrbo psa, ce so me v to (sterilizacijo) prislili - z zakonom seveda. To je in BO moja odlocitev in sama bom nosila posledice oziroma stroske oskrbe. Tako kot je moja odlocitev KOLIKO psov bom imela in posledicno koliko jih bom oskrbovala. Enako bi bilo, ce bi predpisali, da mora vsak drzavljan Slovenije imeti 2 psa ... pa gor ali dol, ce ga noces imet!!! Halooo ... Aja, pa se najboljs, da ga moras se sam kupit - ti ga ne dajo zastonj!

Neumnosti!!!


WildAngel ... ja, kot sem ze rekla, lahko so hude navidezne, ampak mi se proti njim borimo na vse nacine in do HUDE navidezne se nikoli nismo prisli ... celo ... zmeraj uspesnejsi smo in so celo skoraj "neopazne"!


Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #388 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:37:54 »

Daj linchaich, ne dramatiziraj in ne delaj mucenika iz sebe. Nikjer nisem napisala, da se lahko parijo psi, ki ne dobijo vzrejnega, glede na debate na tem forumu pa bi ze lahko vedela, da sem striktno proti stepanju nerodovniskih psov. Saj nekoc si celo sama imela neko fiksno idejo glede parjenja Line,...upam, da je to obdobje zdaj mimo.

Prav tako nisem napisala, da bi uzakonili, ampak da sem sama ZA sterilizacijo vseh nerodovniskih psic in mesank.
Se pravi inkontinenca kot posledica sterilizacije-NE, inkontinenca kot posledica kupiranja repov pa JA?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #389 : ponedeljek, 26.09.2005 : 12:43:23 »

Evo glede hormonov; psickam so zaceli dodajati oestriol in rezultati: 82-83% psick je postalo "kontinentnih" oz. je prislo do izboljsanja, pri ostalih pa izboljsanja ni bilo ali pa je prisli celo do poslabsanja.
Stranskih ucinkov, razen na zacetku, naj ne bi bilo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines