mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 29.10.2024 : 00:18:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 145020 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #360 : petek, 23.09.2005 : 13:32:26 »

Deteljica, imas kaksen clanek o temu (kupiranje in inkontinenca)? Jaz sem ga nasla, pa zal izgubila (na netu).

Linchaich, tvoji psici nimata R od repa... ampak neke clenkaste strclje. Prijatelj si je ponesreci odrezal prst, ostal je menda en clenek (izmed kolikih), pa nikogar ne farba, da ima prst; nima ga in basta.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #361 : petek, 23.09.2005 : 13:35:07 »

Linchaich, tvoji psici nimata R od repa... ampak neke clenkaste strclje.

Potem pa mahata s polovico od R-ja Wink .... ampak MAHATA!!! Cheesy In to noro veliko! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #362 : petek, 23.09.2005 : 13:37:39 »

Odvisno kako definiras mahanje; prijateljev boksi je tudi mahal ja, z ritjo hahaha in tistem malim baby toy patuljastim strcljem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #363 : petek, 23.09.2005 : 13:40:39 »

Tisto o obvezni sterilizaciji nerodovniških bi bilo izvedljivo le, če bi to moral narediti že rejec.  Amerikanci itak delajo že pri 2 -3 mesecih, pravijo da brez posledic (ne verjamem, če drugega ne so par centimetrov večji - z vsemi posledicami).

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #364 : petek, 23.09.2005 : 13:45:45 »

Odvisno kako definiras mahanje; prijateljev boksi je tudi mahal ja, z ritjo hahaha in tistem malim baby toy patuljastim strcljem.

Np ... mahata s pol od R .. tisto mahanje z ritjo je drugo! Obvladata oboje ... posebaj ali skupaj! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #365 : petek, 23.09.2005 : 14:15:23 »

Odvisno kako definiras mahanje; prijateljev boksi je tudi mahal ja, z ritjo hahaha in tistem malim baby toy patuljastim strcljem.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #366 : petek, 23.09.2005 : 14:42:33 »

Deteljica, imas kaksen clanek o temu (kupiranje in inkontinenca)? Jaz sem ga nasla, pa zal izgubila (na netu).

Linchaich, tvoji psici nimata R od repa... ampak neke clenkaste strclje. Prijatelj si je ponesreci odrezal prst, ostal je menda en clenek (izmed kolikih), pa nikogar ne farba, da ima prst; nima ga in basta.

Ne ,žal nimam članka.
Si pa dobro zapomnim kar kdaj kje pametnega in argumentiranega preberem.

Glede miganja z repom:
Tu jaz sem imal dva psa z invalidnim repom- pudlico in dobermana. In ja migala sta z ostankom repa, in še večkrat s celim zadnjim delom.
Z gotovostjo lahko trdim ,da je že vizuelno jasno, da je vpliv na druge mišice zadnjega dela drugačen.

Prej navedeni dve točki pa sta sicer nista bili moj umotvor, ampak strokovne ugotovitve veterinerjev, ki so se tudi sami spraševali od kje zveza med OPAZNO povečano inkontinenco kupiranih in nekupiranih psic.
Lahko seveda izhajaš tudi iz predpostavke, da so bili rezulatati pravilni ,sklepanje pa napačno. Da npr, zgolj slučajno nosijo genetsko predispozicijo za inkontinenco ravno po neverjetnem naključju pasme in posmezni psi , ki jih kupirajo.

Sicer pa ta problem kmalu ne bo več bistven, ker se kupiranje tako in tako sčasoma (ali pa vsaj slej ko prej), z razvojem kulture kinologije, ukinilo. Ker se bo najverjetneje v tem obdobju tudi povečalo število sterilizacij bo vse postalo jasno

 
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #367 : petek, 23.09.2005 : 15:44:45 »

Kakor vem, si lastnik dveh bokserk ... kako pa je s prvo?

Lp, Ursa

ta prva ni sterilizirana, stara je 4 leta, in je zaenkrat zdrava in normalna! to je ta na sliki levo  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #368 : petek, 23.09.2005 : 16:01:44 »

A se mogoce spomnis, ce je bila navedena kaka univerza (pri clanku mislim)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #369 : sobota, 24.09.2005 : 12:57:47 »

Jaz sem to o kupiranih repih in inkontinenci najprej prebrala v članku od Sabine Stariha, če te zelo zanima, jo pa vprašaj, od kod ima podatke. Meni se zdi, da zadeva ne more biti povezana samo z mahanjem repa, potem bi imele hude probleme tudi moje psice, ki z repi sploh ne mahajo ampak jih kvečjemu malo tresejo. Mislim da se problem pojavi bolj zaradi prerezanih živcev (rep je izredno dobro oživčen)
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #370 : sobota, 24.09.2005 : 13:00:25 »

Mislim da se problem pojavi bolj zaradi prerezanih živcev (rep je izredno dobro oživčen)

To sem se tudi jaz večkrat spraševala. Rep je konec koncev del/podaljšek hrbtenice. Nikoli mi ni bilo popolnoma jasno, kako lahko nek del tega odrežeš brez posledic...
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #371 : nedelja, 25.09.2005 : 22:40:43 »

Mene ze ne bo nihce prisilil, da bi sterilizirala ostale 3 psice (Era je na zalost ze) - ena izmed njih je rodovniska, ampak "nepriznane" barve, se pravi z vzrejno prepovedjo! NIHCE! Pod nobenim pogojem. Ce me prisilijo v to, mi bojo placvali tudi stroske povezane z inkontinenco, ce bo do nje prislo, kar pa danes NI redkost!!! Tudi kavc, ki ga bo potrebno po dveh letih scanja zamenjati!!! Angry Angry Angry Angry Angry Toliko o tem, kdo bo koga prisilil, da bo svoje lastne pse steriliziral!!!

Se podpisem Cool Imam eno sterilizirano inkontinentno psico (z repom, s katerim maha Cheesy pa nic ne pomaga, ocitno Wink) in bom pri naslednji krepko razmislila o sterilizaciji Cool
(nisem proti, ampak... ne vsepovprek, no)

Ne gre samo za stroske zdravil za inkontinenco, tudi za morebitne stranske ucinke Sad
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #372 : ponedeljek, 26.09.2005 : 10:08:20 »

stroški zdravil niso tako visoki... so višji, če dobi tumor!
kavč ni poscan, če se daje propalin...
res je, da vpliva na srece...

Če ima psica takšne probleme, da se z njimi enostavno ne da živeti - ne lastniki, ne ona, je veliko bolje, da se jo sterilizira, kot pa iz dneva v dan gleda njeno depresijo, jok...jo bi pomoje prej od tega "pobralo", kot pa od stranskih učinkov zdravil proti inkotninenci...

Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #373 : ponedeljek, 26.09.2005 : 10:27:52 »

stroški zdravil niso tako visoki... so višji, če dobi tumor!
kavč ni poscan, če se daje propalin...
res je, da vpliva na srece...

WildAngel ... ce gre za sterilizacijo iz zdravstvenih razlogov ... potem JA ... drugace (pod prisilo nekaterih zagovornikov ne vem cesa) pa ni sans! Angry

Samo btw ... ravno danes se je gospodicna na propalinu polulala ... tako da ... ni 100%!!! Dobiva ga redno vsak dan 2x ob 10 uri - zjutraj in zvecer. In na zalost ni prvic. Propalin ... hmm .. v Ljubljani stane steklenicka Propalina okoli 12.000 SIT, na sreco je v Skofja Loki skoraj pol ceneje, oziroma malo manj, ce moras zraven pristeti se bencin. 1 flaska je nakako za 1 mesec ... se pravi 100.000 SIT na leto samo za kapljice. Poceni? Pa da je to pri vseh stirih puncah? Skoraj pol milijona samo za kapljce na leto???
Kje je strosek kavca, ki gre po 2-eh letih ven? Kje so vsi ostali stroski pranja svezih, a zal polulanih cunj? Kje so stroski postelj, ki so sle po 2-eh letih popolnoma k vragu (se dobro, da je bil kosovni odvoz)?? In se marsikaj drugega?
Pa da imajo poleg vsega potem se probleme s srcem, ki pa pri bokserjih ze tako ni blescec???
NIHCE me ne preprica v sterilizacijo - nihce, izkljucno zdravsvetni razlog - pod tem pogojem pa sigurno!.

Lp, Ursa
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #374 : ponedeljek, 26.09.2005 : 10:35:32 »

A ni ponavljajoca namisljena brejost zdravstveni razlog- sploh hudi primerki so hudo nevarni za psico, razni ponavljajoci mastitisi, depresije, agresivnost... Se mi zdi, da je to dosti bolj "nevarno" kot pa ogorzeno srce zaradi Propalina...

Po vseh pisanjih se mi zdi, da je inkontinenca predvsem zoprna za lastnika, medtem ko pozabljate na zoprnost namisljene brejosti za psico  Undecided

Lahko pa da se motim- poznam namrec samo eno stran in sicer namisljeno brejost, ki nas fejst okupira priblizno 4 mesece vsako leto Sad Ce to ni hudo, potem pa res ne vem... Ce pristejem se skoraj 2 mesece gonitev vsako leto, je psicka "normalna" samo pol leta  Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines