mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 13:17:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 143656 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #345 : četrtek, 22.09.2005 : 13:52:51 »

 Sad Huh Undecided
 Undecided Undecided Undecided
Uh, uf, upf,... priznam, da nisem nič bližje odločitvi, kot prej Tongue
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #346 : četrtek, 22.09.2005 : 13:56:24 »

Uh, uf, upf,... priznam, da nisem nič bližje odločitvi, kot prej Tongue

Kakor vem, si lastnik dveh bokserk ... kako pa je s prvo?

Lp, Ursa
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #347 : četrtek, 22.09.2005 : 14:05:54 »

Uh, uf, upf,... priznam, da nisem nič bližje odločitvi, kot prej

Ce ti je kaj lazje... si tudi drugi ze vec mesecev belimo glavo s tem... Undecided

Iz lastnih izkušenj vem, da vetrinarji sami zelo propagirajo sterilizacijo psic, glede tega je bilo že veliko povedanega. Za primer bi povedala samo, da so delali raziskavo v Franciji, koliko veterinarjev sterilizira svoje psice. Procent le teh je bil izredno nizek (cca 5%) in še te psičke so bile sterilizirane, ker je bil poseg nujno potreben.

Nasa vzrediteljica je veterinarka! Se imam namen posvetovati se z njo, pa sporocim eno tako, upam da iskreno stalisce.  Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #348 : četrtek, 22.09.2005 : 14:21:38 »

Da se malce vmešam v vašo temo, glede na to, da je trenutno zelo aktualna...pa upam da ne bo prevelik off topic  Wink In sicer me zanima ali je inkontinenca tako pogosta samo pri sterilizaciji ali je pri kastraciji enako?

LP,
Diana
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #349 : četrtek, 22.09.2005 : 17:02:36 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,2006.30.html

glej v tej temi, tam nekje od polovice strani dalje....
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #350 : četrtek, 22.09.2005 : 17:27:40 »

Jaz načeloma sterilizacijo več ali manj svetujem, ker veliko ljudi svojih psičk ne zna / noče paziti in prihaja do nezaželjenih brejosti in posledično vsega, kar je s tem povezano.
Sama nisem pred Laylo nikoli imela sterilizirane psice in tudi Layle ne bi sterilizirala, če njena navidezna brejost ne bi bila tako zelo huda.
Odločitev? Odločite se sami, predvsem pa najprej razmislite ali ste sposobni / pripravljeni na preprečevanje nezaželjenih paritev...
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #351 : četrtek, 22.09.2005 : 18:52:35 »

Moja je imela pa ful hude navidezne brejosti in te običajne variante niso nič pomagale, bilo je pa vsakič hujše in ves čas bolj pogosto ter dolgotrajnejše. V bistvu je bilo redko, da je bila "normalna". Ves čas je jokala, teklo ji je mleko, v kavč je skopala 10cm globoko luknjo, ko je delala gnezdo, ni se ji dalo na sprehode, bila je popolnoma nepredvidljiva, muhasta, apatična.... groza! In to je bila v bistvu edina rešitev..od takrat naprej je pa spet naša "stara" Fabija...
Pri nas je bilo tudi tako.  sram Vsakič mleko, zatekli seski, hude depresije.... So nekateri svetovali naj umaknemo vse igračke..., pa je "mamica" našla druge navidezne mladiče ( pilot od tv, čevlji, denarnice, povodci...), ko je zazvonil telefon je imela idejo, da jo kličejo mladički..., nonstop je na kavču delala gnezdo, ga varovala, si pod sebe naštimavala "mladiče", jih cele noči nosila v gobčku in zraven neutolažljivo jokala..., smo jo poskušali maksimalno zamotiti, veliko časa preživeli zunaj..., a kaj ko je ni nič drugega zanimalo, še zunaj je v zemlji kopala luknje in vesčas silila domov.
V glavnem - hudo. Veliko hujše kot tiste tri tedne gonitve.
Smo se tudi odločili za sterilizacijo takoj po končani gonitvi( sem že pisala o tem ), so ji pobrali najprej samo jajčnika, pa se je revici čez par dni zopet začela navidezna brejost in vse ki k temu paše ( baje zaradi začetega ciklusa-gonitev,...) , nato pa še gnojno vnetje maternice, tako, da smo šli še enkrat pod nož. Angry
Smo pa seveda tudi v klubu inkontinentnih bokserk. Cry Ampak si občasno pomagamo s propalinom, pa je zaenkrat kar v redu. Poznam še dve bokserki, ki so jima vzeli samo jajčnika pa jima tudi uhaja urin.
Moje mnenje je, da če nima/ne bo imela kakih posebnih hormonskih motenj, raje tiste dni psico 24 ur pod kontrolo... Je pa res, da nekateri pravijo, da je bolje sterilizirati pred prvo gonitvijo, tako, da človek res ne ve, kaj je najboljše.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #352 : četrtek, 22.09.2005 : 18:54:14 »

Gina1, je tvoja bokserka kupirana (rep mislim)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #353 : četrtek, 22.09.2005 : 19:03:10 »

Gina1, je tvoja bokserka kupirana (rep mislim)?

Tudi mene to zanima! Je kupiranje več kot le rez?
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #354 : četrtek, 22.09.2005 : 19:34:00 »

Gina1, je tvoja bokserka kupirana (rep mislim)?
Jp.

Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #355 : četrtek, 22.09.2005 : 19:47:03 »

Pa da ne bo nerazumevanja. Sama sem striktno za sterilizacijo v primeru hormonskih motenj, nezmožnosti lastnika paziti na svojo psico in v podobnih primerih, pa naj bo pri kupiranih, repatih....
Sama bi se danes enako odločila, le da bi mogoče psici prihranila dva operaciji v razmaku treh tednov in vse kar zraven paše.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #356 : petek, 23.09.2005 : 12:21:09 »

Nič ni 100% in tudi to ne, da psice, sterilizirane pred 6 mesecem ne morejo dobiti raka na seskih (mislila sem na to obliko, ne na druge) Obstajajo oblike raka na seskih, ki so od hormonov odvisne in take, ki od hormonov niso odvisne in te lahko dobi  tudi  zgodaj sterilizirana samica, celo samci v redkih primerih. Me pa res zanima, koliko je pri teh psicah manj raka. podatki, ki jih dajejo veterinarji se nanašajo samo na vse tumorje skupaj, ponavadi vse pomečejo v isti koš.

Vsekakor se mi zdi, da je treba psico s ponavljajočimi se hudimi navideznimi brejostmi sterilizirati (ali pa pariti, če nam to bolj ustreza, pa nikjer ne piše, da se bo po leglu zadeva za stalno uredila). Tudi se mi zdi smiselno sterilizirati vse psice, ki so zunaj in lastniki med gonitvijo niso pripravljeni poskrbeti zanje tako kot je treba.

Po pravici povedano pa se mi zdi butasto propagirati sterilizacije vseh psic, ki niso za vzrejo kar povprek. Če so zdrave in če je med gonitvami za njih ustrezno poskrbljeno za to ni nikakršne potrebe. (z mačkami je žal drugače)
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #357 : petek, 23.09.2005 : 13:16:34 »

Kolikor pa imamjaz izkušenj prava brejost ni vpilvala na pojav oz nepojav navideznih brejosti.
Tudi ne mislim,d aje nujno strilizrati in kastrirati vse povprek, ampak bi pa zagovarjala zakonsko obvezo sterilizacij ein kastracije vseh nerodovniških psov ,ker je 75% ljudi, ki neodgovorno nabavijo takega psa tudi vsaj enkrat v  več kot 10 letnem skupnem življneju toliko nepazljivih, da naštimajo novo leglo.
Glede repov pa- baje vpliva kupiran rep na povečano možnost za inkontinenco iz dveh razlogov:
prvič- poškodujejo se živci, saj je rep nadaljevanje hrbtenice,
drugič- ker pes ne more mahat z repom se spremeni motorika, posledica so slabše mišice v predelu, ki vpliva na zadrževanje urina.

Ponovno lahko ugotovimo,da se nasilno "popravljanje" naravnega zgolj nam v zabavo vedno maščuje.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #358 : petek, 23.09.2005 : 13:23:18 »

drugič- ker pes ne more mahat z repom se spremeni motorika, posledica so slabše mišice v predelu, ki vpliva na zadrževanje urina.

In moji kupirani psici se vedno mahata z repom ... pri eni se opazi bolj, ker ima 3 clenke, pri drugi manj, ker so ji pustili 1 clenek!!! Kdo potem ne maha z repom??? Shocked

Se pa predvsem strinjam z Lanabelo. Mene ze ne bo nihce prisilil, da bi sterilizirala ostale 3 psice (Era je na zalost ze) - ena izmed njih je rodovniska, ampak "nepriznane" barve, se pravi z vzrejno prepovedjo! NIHCE! Pod nobenim pogojem. Ce me prisilijo v to, mi bojo placvali tudi stroske povezane z inkontinenco, ce bo do nje prislo, kar pa danes NI redkost!!! Tudi kavc, ki ga bo potrebno po dveh letih scanja zamenjati!!! Angry Angry Angry Angry Angry Toliko o tem, kdo bo koga prisilil, da bo svoje lastne pse steriliziral!!!

Lp, Ursa
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #359 : petek, 23.09.2005 : 13:29:30 »

Kolikor pa imamjaz izkušenj prava brejost ni vpilvala na pojav oz nepojav navideznih brejosti.

Res je. Layla je imela kar nekaj legel, pa je, ko je prišla k meni, imela tako hudo navidezno brejost, da je bila sterilizacija edina opcija!
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines