mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 18:12:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 139761 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Lonnci
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #735 : sobota, 07.03.2009 : 10:46:08 »

Ste imeli pa res srečo! Smiley Lonna trenutno spi in se mi zdi res izmučena. Pa tako lep dan je, da bi kar na sprehod šla, pa ne more.. upam da bo jutri že bolje!
Pa če mogoče kdo ve, koliko vode naj naenkart spije, ker Lonna jo želi kar veliko!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #736 : sobota, 07.03.2009 : 10:49:42 »

Ja, res smo imeli srečo.  Smiley

Lonnci, upam, da bo tudi tvoja psička kmalu nared za sprehode, in da se bo kmalu počutila po starem.  Smiley Kiss

Za vodo pa ne vem, mislim, da bolj malo, ampak naj raje kdo drug napiše. Srečno, pa da se hitro pocajta Lonna!  Kiss
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #737 : sobota, 07.03.2009 : 16:04:40 »

Meni so po sterilizaciji in še eni drugi operaciji rekli, da naj ne pije in ne  je do večera, potem pa normalno. Je bila pa obakrat v šoku po narkozi oz. je bila zelo nemirna, je tulila in ni hotela biti pri miru. Zato sem bila drugič raje z njo v ambulanti, ko se je prebujala iz narkoze in sva bili potem še kakšni 2 uri tam, da je infuzija stekla. Obakrat je tudi sama šla ven iz ambulante in je bila čisto budna. Po sterilizaciji pa ni hotela/mogla ležat in bi najraje kar ves čas stala... Takrat sem morala z njo ležat, da je sploh kaj ležala oz. spala. Naslednji dan je bila pa že kot nova, tko da sem ji morala sama omejevat sprehode in gledat, da je bila ves čas na povodcu. Bolečine ni kazala, zato sem ji dala protibolečinske tablete samo 2. dan, potem pa ne več. 

Držim pesti, da bo Lonna kmalu takšna kot prej!
Logiran
Lonnci
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #738 : nedelja, 08.03.2009 : 09:32:10 »

Danes je naša Lonna zelo dobre volje! Zelo je razigrana, nagajiva, pa tudi jedla je prvič po sterilizaciji.
Tako da danes gremo na sprehod¨:)
Lp in hvala vsem za nasvete!
Logiran
Lonnci
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #739 : sreda, 11.03.2009 : 22:33:05 »

Pozdravljeni spet!
Imam še en problem. Lonna je sicer že spet takšna kot je bila pred sterilizacijo vendar pa ji zelo uhaj urin! Polula se tui do 10 na uro. Sedaj sem jo imela ob sebi in je spala ter se v spanju polulala! Bo to minilo? Kaj narediti?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #740 : sreda, 11.03.2009 : 22:40:45 »

K veterinarju pojdite. Če je vnetje, je treba pozdravit, če pa je to posledica sterilizacije, se pa dobijo ene tabletke, ki pomagajo.
Logiran
Lonnci
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #741 : sreda, 11.03.2009 : 22:42:55 »

ok, hvala! Gremo jutri pa upam da se bo pozdravlo! Sporočim Wink
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #742 : torek, 13.10.2009 : 21:56:35 »

Jaz pa na veliko tuhtam. Predolgo. Obe psici sta dali že dve gonitvi skozi. Stvar je v tem, da sem se že trdno odločila, da ju peljem na sterilizacijo, pa sem dobila kritike, češ, inkontinenca, kar pa je meni huje, da se psici baje zelo spremeni karakter. In zdaj me ful skrbi. Veterinarji itak rečejo sterilizacija da, tako, da na njihovo mnenje ne dam veliko, bi pa rada slišala čim več mnenj lastnikov psic, ki so dali sterilizacije že skozi.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #743 : torek, 13.10.2009 : 21:58:49 »

Moji se ni karakter popolnoma nic spremenil Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #744 : torek, 13.10.2009 : 22:07:48 »

Moji se ni karakter popolnoma nic spremenil Wink
Enako pri nas in to pri vseh treh psicah. Za zadnjo sterilizirano lahko dodam samo še to : sem upala, da se bo s sterilizacijo malce umirila, pa je še vedno nora Cheesy
Pa zredila se niti ni, in nikoli z nobeno ni bilo niti kančka težav, ki bi kakorkoli bile povezane s sterilizacijo. Kar se mene tiče, ni dileme - ker se z vzrejo ne bom po vsej verjetnosti nikoli ukvarjala, bom psice dala vedno sterilizirati, se splača meni in njim iz premnogo razlogov.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #745 : torek, 13.10.2009 : 22:36:17 »

Enako pri nas in to pri vseh treh psicah. Za zadnjo sterilizirano lahko dodam samo še to : sem upala, da se bo s sterilizacijo malce umirila, pa je še vedno nora Cheesy
Pa zredila se niti ni, in nikoli z nobeno ni bilo niti kančka težav, ki bi kakorkoli bile povezane s sterilizacijo. Kar se mene tiče, ni dileme - ker se z vzrejo ne bom po vsej verjetnosti nikoli ukvarjala, bom psice dala vedno sterilizirati, se splača meni in njim iz premnogo razlogov.

Podpis, in to trikrat (al pa 4-krat, še za mamino psičko). Nobenih težav, nobene debelosti in nobene inkontinence. Karakter popolnoma nespremenjen. Hiperaktivka po sterilizaciji povsem enako aktivna in navihana. Roll Eyes
Na sprehodu nikoli nobenih težav, ker bi se kakšen samček hotel kar strgati s povodca zaradi kakšne "dišečke".  Prej omenjena hiperaktivka pa bi bila po mojem skromnem mnenju, če ne bi bila sterilizirana,  v času gonitve zelo težko obvladljiva.
Pa še to - osebno ne poznam nikogar, ki ne bi bil po sterilizaciji psičke bolj zadovoljen kot prej; čeprav zagotovo obstajajo tudi taki.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #746 : četrtek, 15.10.2009 : 13:16:55 »

Okej, hvala za odgovore  Kiss Kiss
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #747 : četrtek, 15.10.2009 : 13:23:29 »

Jaz se tudi pripravljam,da bom našo tamalo peljala na sterilizacijo.
Me je malo strah.....zaradi prve narkoze, morebitnih zapletov,..  Undecided

Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #748 : četrtek, 15.10.2009 : 13:29:36 »

Razumljivo, da te je strah - koga pa ni?  Roll Eyes
Midva sva imela (pri kastraciji Dona) kar oba dopust (no, ja - bolj bolniško!)  Wink

Ampak - saj veš: če je veterinar dober, je pripravljen tudi na morebitne zaplete, narkoza je pa tudi "pod kontrolo".

Saj bo vse vredu!  Kiss

Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #749 : četrtek, 15.10.2009 : 19:13:40 »

sessa, če prav vem imaš ti dve shih tzujki  Smiley Ko sem dala mojo sterilizirat, so me tudi vsi strašili, pa se ni nič od tega uresničilo. Problemov z inkontinenco nima, dlaka je v dobrem stanju, karakter popolnoma isti. Res pa je, da sem jo dala na poseg takoj po prvi gonitvi.
No, verjetno ima kdo tudi drugačne izkušnje, a v mojem primeru se je vse srečno izteklo  Afro

king-roy, vse bo v redu, držimo pesti za tvojo malo  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines