mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 29.10.2024 : 01:03:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 67   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija  (Prebrano 145041 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #255 : torek, 14.06.2005 : 15:42:42 »

Ti, lastnica, zacni se obnasati, tako kot naj bi se na forumu obnasala in predvsem si preberi, kaj pomeni vzrejno dovoljenje in rodovnik, sele nato trosi naokoli svoje mnenje o necem, o cemer ocitno nimas pojma!
Logiran
lastnica20
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #256 : torek, 14.06.2005 : 15:48:18 »

o vsaki stvari ima vsak svoje mnenje je tako?

ok, oblubim da ne pisem vec nic, ker ocitno vse (jaz) obrnem v spor.... bom sam se brala teme Lips Sealed.... ce lahko? Huh
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #257 : torek, 14.06.2005 : 15:56:22 »

Jaz mam o sterilizaciji in katraciji tako mešano mnenje bi temu lahko rekli. Sama svoje psičke ne mislim dat sterilizirat, ker jo vozim na razstave, pa v primeru dobre ocene na vzrejnem tudi imeti kakšno leglo ali dva. Mislim, da je sterilizacija dobra predvsem v primeru zdravstvenih težav, npr. ponavljajočih se navideznih brejosti z zelo močnimi simptomi, ki dejansko škodijo psicam in pomenijo visok riziko za razne bolezni ali tumorje npr. na seskih. Da bi pa dala svojo psico sterilizirat kr tako, samo da z njo nebi imela problemov med gonitvijo oziroma poenostavljeno, da mi je nebi bilo treba pazit, pa si nekako ne znam predtstavljat.

Sicer pa ne razumem tistih, ki so prepričani, da je sterilizacija vredu, kastracija pa ne...kje pa je tu enakopravnost. Samo nekateri lastniki raznih "vaških" samcev so prepričani, da njim itak nič ne more bit, z mladiči nebodo meli skrbi, ker se tako ne da ugotoviti kateri je zagrešil tisto ups brejost, če se pes potepa pa jim je tak vseeno, na koncu pa so vsi drugi krivi za to.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #258 : torek, 14.06.2005 : 16:32:35 »

je cistokrvna ampak brez rodovnika. js jo pa lah krizam ce hocem... mah pustmo to, mene ne zanimajo zej take fore... brezveze

draga lastnica (cesarkolize),
to, kaj pocnes ti s svojo psico, je ze res tvoja stvar, vendar to ti se ne daje pravice smetiti s svojimi veleumi tukaj na tem forumu.
V bodoce bodo vsa tvoja skropucala izbrisana, v kolikor ne bodo napisana v slovenskem jeziku.
Nihce te ni silil na ta forum, sama si prisla in sama si se strinjala s pogoji in pravili sodelovanja. Ne sprasuj, ce ne zelis odgovorov. Nihce ti ob registraciji ni zagotovil, da bodo vsi odgovori v skladu s tistim, kar si zelis prebrati.

O produkciji mesancev te ne bom poucevala, saj ti je ocitno tezko mirno prebrati vrstico teksta, kaj sele mnenje, ki bi obsegalo nekaj stavkov. Ce bi zelela, bi si zadeve ze prebrala, ker pa ocitno vse ves sama najbolje, ne vem, kaj se sploh beres tukaj.
Logiran

oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #259 : sreda, 15.06.2005 : 12:11:05 »

Ker je bilo že kar nekaj napisanega mogoče samo povezavan na stran Klinike Loka, kjer je obrazložitev za in proti sterilizaciji.
http://www.klinikaloka.com/sterilizacija_psice.htm
Lp K
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #260 : sreda, 15.06.2005 : 12:45:11 »

lastnica20: tvoja psička v bistvu ni sterilizirana, ampak kastrirana.  Lips Sealed
Te termini se pač uporabljajo v veterinarskem svetu, drugače pa sterilizacija pomeni prekinitev semenovoda ali jajcevoda, kastracija pa odstranitev mod ali jajčnikov. Zato je pri ljudeh to reverzibilen proces, pri živalih pa ne, ker so tehnično gledano kastrirane. Ko psičko "sterilizirajo", ji odvzamejo jajčnike, včasih tudi maternico, tako da mislim, da mladičkov ne bo imela.

Drugače pa mislim, da je oliver dal krasen link, na katerem vse piše.  Wink

LP
Logiran
lastnica20
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #261 : sreda, 15.06.2005 : 17:14:19 »

lastnica20: tvoja psička v bistvu ni sterilizirana, ampak kastrirana. Lips Sealed
Te termini se pač uporabljajo v veterinarskem svetu, drugače pa sterilizacija pomeni prekinitev semenovoda ali jajcevoda, kastracija pa odstranitev mod ali jajčnikov. Zato je pri ljudeh to reverzibilen proces, pri živalih pa ne, ker so tehnično gledano kastrirane. Ko psičko "sterilizirajo", ji odvzamejo jajčnike, včasih tudi maternico, tako da mislim, da mladičkov ne bo imela.

Drugače pa mislim, da je oliver dal krasen link, na katerem vse piše. Wink

LP
Hvala.
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #262 : ponedeljek, 20.06.2005 : 17:48:26 »

Živjo!
Nikjer nisem zasledila teme o sterilizaciji!
Moja psička je bila pred kratkim stara 5 mesecev in je že čas da se jo da sterilizirat(baje je boljše pred 1. gonitvijo).Zanima me kam ste vi dali sterilizirat vaše psičke,kako so okrevali in podobno!
Hvala!

Če je že kje ta tema pa je nisem našla se opravičujem!

LP Polona  Smiley
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #263 : ponedeljek, 20.06.2005 : 18:55:31 »

Jaz bi vam pa rekla naslednje:

Prosim vse,ki svojih psic nimate za nadalnjo vzrejo,peljite jih sterilizirati.Ker meni je še danes žal,da naša rodovniška šarplaninka ni bila sterelizirana.Pri 9 letih smo jo pospremili na zadnjo pot ravno zaradi tega.Veterinar je rekel,da do tega ne bi prišlo,če bi bila psička sterilizerana in,da se operacija ne splača saj bo čez 3-4 mesece zopet potrebna.Tako smo jo dali uspavati  Cry.Tako,da res naredite to uslugo sebi in svoji psički in imeli boste res manj problemov.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #264 : ponedeljek, 20.06.2005 : 20:47:37 »

Živjo!
Nikjer nisem zasledila teme o sterilizaciji!
Moja psička je bila pred kratkim stara 5 mesecev in je že čas da se jo da sterilizirat(baje je boljše pred 1. gonitvijo).Zanima me kam ste vi dali sterilizirat vaše psičke,kako so okrevali in podobno!
Hvala!

Če je že kje ta tema pa je nisem našla se opravičujem!

LP Polona Smiley

Meni so rekli na kliniki za male živali, da naj počakam do dopolnjenega 6ega meseca starosti, kar je še dovolj zgodaj. Glede na to, da je prva gonitev tam okoli 8ega meseca (kot vem). Sicer pa jaz hodim v Lesce k Zlati Čop, to kliniko pa zelo hvalijo. Ne vem, če si zasledila, ampak v kliniki v Ljubljani - mislim, da pri Zajčevi, popravite me, če se motim, je bila maja aferica, ko so za brezveze zašuštrali pol leta staro psičko, tako da je umrla. Mislim, da se bolj splača v kakšno manjšo kliniko z manj "prometa", kjer se zato bolj posvetijo pacientu. Sicer to ni pravilo, je pa pogosto tako.
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #265 : torek, 21.06.2005 : 12:23:36 »

Sammy 82 hvala!
Ja mene je tudi strah teh reči....kaj če.... Undecided
Moja psička je pasme nemški bokser in ima srčno napakico-stenozo,zato me je še bolj strah narkoze in ostalega!Dala bi jo pa zdaj sterilizirat ker je že stara 5,5 mesecev,ker potem gremo na morje,ko pa nazaj pridemo se bojim pa da bo že prepozno! Huh
A ima še kdo iskušnje pri Zaninoviču v Ljubljani?

LP Polona
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #266 : četrtek, 30.06.2005 : 10:01:12 »

Evo - naša lubica je v tem trnutku na operacijski mizi  Cry
Živčna sem ko nevemkaj. Upam da bo vse v redu - izvem pa ob 1ih.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #267 : četrtek, 30.06.2005 : 10:09:56 »

Držimo pesti in tačke,da bo vse uredu. Sigurno bo Wink. En  Kiss za tvojo psičko!

Poročaj kako bo!

Lp,
Nina
Logiran
barbyika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 22


« Odgovor #268 : četrtek, 30.06.2005 : 11:05:41 »

ja upam, da bo vse v redu.  Smiley Wink
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #269 : četrtek, 30.06.2005 : 11:14:11 »

Upam, da bo z vašo lubico vse vredu. Tebi pa čim manj živčnosti in naj ti čas do 1h čim hitreje mine!
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 67   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines